325 мільйонів
900 000
10%
43%
Вірусний гепатит — вірусне інфекційне захворювання печінки, що може викликати важкі наслідки для здоров'я людини, такі як цироз та рак печінки. Існує п'ять основних типів вірусу гепатиту — A, B, C, D і E.

Гепатити B і C в сукупності є найбільш частою причиною смерті, щорічно забираючи життя близько 1,3 млн людей.
людей живуть з вірусним гепатитом B або C
людей щороку помирають від наслідків викликаних вірусним гепатитом В
дітей в світі отримують перше щеплення від гепатиту B при народженні

Вільне від гепатиту

Майбутнє
Хронічний вірусний гепатит — інфекційне захворювання, при якому вірус, збудник цієї інфекції, вражає клітини печінки — гепатоцити, і викликає запалення. (2) Якщо запальний процес в органі триває до півроку, гепатит вважається гострим. Якщо ж протягом цього часу не відбувається лікування, гепатит переходить в хронічну течію. (2) Найчастіше, хронічні вірусні гепатити викликаються вірусами В і С. При гепатиті спостерігається пошкодження печінкових клітин (2), на тлі чого можливо надмірне розростання сполучної тканини в печінці, яке згодом може привести до розвитку цирозу або раку печінки.
майже
щонайменше
людей що живуть з гепатитом B і 19% що живуть з гепатитом C знають про свій серологічний статус
ГЕПАТИТ B. Основні факти
Гепатит В (HBV) — це вірусне інфекційне захворювання, що вражає печінку і протікає в гострій або хронічній формі.

Передача вірусу відбувається найчастіше при контакті з кров'ю та іншими біологічними рідинами а також перинатальним шляхом від матері дитині.

За оцінками ВООЗ, в 2015 р в світі налічувалося 257 мільйонів чоловік, що живуть з хронічною інфекцією гепатиту В (тобто з позитивним результатом тестування на поверхневий антиген гепатиту В).
За оцінками, в 2015 р від гепатиту В померло 887 000 чоловік, головним чином в результаті викликаних гепатитом цирозу печінки і гепатоцелюлярної карциноми (первинного раку печінки).

Станом на 2016 року про наявність у них інфекції знали 27 мільйонів чоловік (10% людей, імовірно живуть з гепатитом В) і лікування отримували 4,5 мільйона (16,7%) діагностованих пацієнтів. Згідно з останніми оцінками ВООЗ, частка дітей у віці до п'яти років, які страждають на хронічний гепатит В, скоротилася до трохи менше 1% в 2019 році, тоді як в десятиліття, що передували впровадженню вакцинації (тобто з 1980 х до початку 2000-х рр. ), цей показник становив близько 5%.

Для профілактики гепатиту В застосовуються безпечні, доступні і ефективні вакцини, а також призначається противірусне профілактичне лікування під час вагітності.
ГЕПАТИТ С. Основні факти
Гепатит С — це захворювання печінки, викликане вірусом гепатиту С (HCV); воно може протікати як у гострій, так і в хронічній формі і відрізнятися різним ступенем тяжкості від легкої хвороби, що триває кілька тижнів, до серйозного довічного захворювання.

Гепатит С є однією з основних причин раку печінки.

Вірус гепатиту С — це гемотрансмісивний вірус, зараження яким найчастіше відбувається при контакті з невеликою кількістю інфікованої крові. Передача вірусу може мати місце при вживанні ін'єкційних наркотиків, під час небезпечної ін'єкційної практики, небезпечної медичної практики, при переливанні крові і продуктів крові, що не пройшли скринінг, а також при статевих контактах, при яких може виникати контакт з кров'ю інфікованого.
Противірусні препарати дозволяють повністю виліковувати гепатит С в більш ніж 95% випадків, що знижує ризик смерті від цирозу або раку печінки, проте рівень доступу до діагностики та лікування залишається низьким.

В даний час ефективної вакцини проти гепатиту С не існує, проте дослідження в цій області продовжуються.
За оцінками МОЗ, в 2016 р. від гепатиту С померли приблизно 399 000 чоловік, головним чином в результаті цирозу печінки і гепатоцелюлярної карциноми (первинного раку печінки).
У всьому світі на хронічний гепатит С страждає 71 мільйон чоловік.
У значного числа пацієнтів з хронічною інфекцією розвивається цироз або рак печінки.
Щоб забезпечити #Майбутнєбезгепатиту, необхідно спільними зусиллями:
ПОПЕРЕДЖАТИ зараження новонароджених. Усі новонароджені повинні забезпечуватися дозою вакцини від гепатиту B при народженні і як мінімум двома наступними дозами.
ЗУПИНИТИ ПЕРЕДАЧУ від МАТЕРІ ДИТИНІ. Всі вагітні повинні в плановому порядку проходити тестування на гепатит B, ВІЛ та сифіліс і при необхідності отримувати лікування.
НЕ ЗАЛИШИТИ НІКОГО БЕЗ УВАГИ. Всі люди, в тому числі споживачі ін'єкційних наркотиків, ув'язнені, мігранти та інші представники груп ризику, повинні мати можливість користуватися послугами з профілактики, діагностики та лікування гепатиту.
РОЗШИРЮВАТИ доступ до тестування та лікування. Своєчасне виявлення і лікування вірусного гепатиту може запобігати раку та іншим важким захворюванням печінки.
ПІДТРИМУВАТИ надання основних послуг по боротьбі з гепатитом. Профілактика і лікування гепатиту, зокрема імунізація немовлят, зниження шкоди і безперебійне лікування гепатиту B, мають найважливіше значення. (1)
Перевір свою печінку, протестуйся на вірусний гепатит!
CITO TEST® Гепатит В та CITO TEST® Гепатит С - швидкі тести для діагностики вірусного гепатиту В та С в домашніх умовах для самоконтролю.
- швидко (результати вже через 10-15 хвилин з точністю 99,9%)
- просто (не потрібне спеціальне устаткування - все необхідне в упаковці)
- зручно (тестування можна провести вдома у будь-який зручний час)
CITO TEST® Гепатит В Тест виявляє поверхневий антиген вірусу гепатиту В HBsAg в зразках капілярної крові людини
CITO TEST® Гепатит С Тест виявляє антитіла до вірусу гепатиту С в зразках капілярної крові людини
Ессенціалє® форте Н
Ессенціалє® форте Н показаний для комплексного лікування гострих та хронічних гепатитів різної етіології.

Фосфоліпіди, що містяться у препараті Ессенціалє форте Н, за своєю хімічною структурою подібні до ендогенних фосфоліпідів, але мають набагато вищий вміст поліненасичених (ессенціальних) жирних кислот. Ці високоенергетичні молекули вбудовуються переважно у структури клітинних мембран та полегшують відновлення ушкоджених тканин печінки.

Діюча речовина: «Ессенціальні фосфоліпіди»= EPL-субстанція (фосфоліпіди із соєвих бобів ((3-sn-фосфатидил) холін), які містять аll-rac-токоферол).

Показання. Неалкогольний стеатогепатит, алкогольний стеатогепатит, гострі і хронічні гепатити різної етіології, цироз печінки, перед- і післяопераційне лікування при хірургічному втручанні на печінці та жовчовивідних шляхах, псоріаз, радіаційний синдром. (5)
1. ВООЗ. Вірусний гепатит. https://www.who.int/topics/hepatitis/ru/. — Дата перегляду: 20.09.2020
2. Адаптировано из Радченко В.Г., Шабров А. В., Зиновьева Е. Н. Основы клинической гепатологии. Заболевания печени и билиарной системы, СПб, Изд-во «Диалект», М. Изд-во «Бином», 2005, с.194,208, 209, 214–857 с.
3. Інструкція до застосування CITO TEST HBsAg Тест-система для виявлення HBsAg вірусу гепатиту В ТУ У 24.4-32208905-002:2010
4. Інструкція до застосування CITO TEST HCV Тест-система для виявлення вірусу гепатиту C ТУ У 24.4-32208905-002:2010
5. Інструкція до медичного застосування препарату Ессенціалє® форте Н, капс. 300 мг.№30 Р.П. № UA/8682/01/01 Наказ МОЗ України № 1504 від 16.08.2018
MAT-UA-2000596