Налаштування
Шрифт:
  • А
  • А
  • А
Колір:
  • Ц
  • Ц
  • Ц
  • Ц
  • Ц
Фото
  • ЧБ
  • Колір
  • Вимк.
Повна версія

Інструменти для ін'єкцій

Ми не можемо знайти товари, які відповідають вибраному.
Кортунова Юлія
Перевірено: Кортунова Юлія
Оновлено: 11.04.2024
Провірено

Інструменти для ін'єкцій

Незамінними при багатьох лікувальних і діагностичних діях є медичні інструменти для ін'єкцій. До них відносять: ін'єкційні голки, медичні ін'єкційні шприци, інфузійні системи та ін. Введення в організм людини рідких речовин з можливістю їх дозування, відсмоктування рідини, а також промивання порожнин - всі ці маніпуляції неможливі без ін'єкційних пристосувань. Всі вони призначені або для одноразового, або багаторазового використання.

Ін'єкційна голка являє собою металеву трубку. Для її виробництва застосовується спеціальна марка нержавіючої сталі. Завдяки гострому зрізу на одному кінці трубки, голка вільно проколює і проникає вглиб м'яких тканин. За допомогою, закріпленої на іншому кінці трубки канюлі, голка з'єднується зі шприцом. Ін'єкційні голки служать для внутрішньом'язових і внутрішньовенних ін'єкцій, взяття крові. Вони випускаються вже в стерильній упаковці, призначені для одноразового використання, після чого утилізуються.

Розміри ін'єкційних голок: для внутрішньом'язового введення препаратів (60 мм); для внутрішньовенних ін'єкцій (40 мм); для підшкірного введення препаратів (25 мм); для внутрішньошкірних ін'єкціях використовують найменший розмір. Є ще одна особливість ін'єкційних голок - необхідний більший діаметр голки для великих об'ємів рідини. Для внутрішньовенних інфузій зазвичай використовують самі товсті голки, для внутрішньом'язових ін'єкцій підходять голки 0,6-0,8 мм в діаметрі. Найтонші голки застосовуються в інсулінових шприцах та шприц-ручках.

Шприци медичні застосовують при маніпуляціях взяття фізіологічних рідин і введення речовин. Шприц - це порожнистий калібрований циліндр (пластмасовий, скляний, металевий) з відкритим кінцем (в який вводиться поршень зі штоком) і з конусом, до якого кріпиться голка на іншому кінці. При цьому він має поршень, рух якого створює тиск. Найбільш затребувані сьогодні пластмасові одноразові шприци.

Найбільш поширена клінічна класифікація шприців:

1. По застосуванню: для проведення підшкірних, внутрішньовенних та внутрішньом'язових видів ін'єкцій, знеболювання, забору різних біологічних рідин і промивання порожнин тіла. Для цього необхідно враховувати тип голки і обсяг шприца.

2. За обсягом шприци ділять на: малого (до 1 мл), популярні в неонатології, фтизіатрії (туберкулінові), ендокринології (інсулінові), а також для проведення вакцинації та аллергопроб; стандартного обсягу (від 2 до 22 мл) є ін'єкційними; шприцами з великими обсягами (від 30 мл) промивають порожнини, вводять поживні суміші і відсмоктують рідини.

Особливий тип шприца - інсуліновий. Він допомагає дуже точно набрати інсулін, т.я. має шкалу в мілілітрах і ОД (для інсуліну). Більшість інсулінових шприців по своїй внутрішній конструкції відносяться до класу трикомпонентних. Вони складаються з циліндра, поршня і гумової накладки на поршні. Сьогодні хворі на цукровий діабет все частіше використовують шприц-ручки. Особливість їх у тому, що ін'єкції можна проводити самостійно і використовувати індивідуально багаторазово.

Інфузійні системи

Інфузійна система це необхідний інструмент для проведення інфузійного внутрішньовенного введення ліків і розчинів. Складається з декількох частин: трубки, по якій буде транспортуватися рідина; ємності м'якої (пакет) або напівжорсткої (пластик) з фільтром; шип, для підключення до пакету; контролер - для регулювання швидкості подачі речовини (роликовий або барабанний).

Інфузійні системи використовують для переливання розчинів (маркування ПР); крові і її замінників (маркування ПК). Інфузійні системи бувають з голкою з полімерних матеріалів (для переливання з пластикових пакетів); з голкою з металу (підходить для пластикових пакетів, і для і скляних резервуарів). Загальний рівень якості інфузійних систем перш за все залежить саме від якості голки для виконання ін'єкцій.

При купівлі інструментів для ін'єкцій необхідно перевірити цілісність упаковки, термін придатності, наявність пошкоджень. Тільки після цього можна сміливо ними користуватися, дотримуючись алгоритму виконання ін'єкцій.

Зверніть увагу
Сайт add.ua не несе відповідальності за можливі негативні наслідки, що виникають в результаті використання користувачами інформації, розміщеної на сайті.
Повідомлення
Зворотний дзвінок
Онлайн чат
Як вам зручніше з нами звʹязатися?
Скасувати
Кнопка зв'язку