В наші дні важко визначити точний час виникнення прототипу сучасних підгузків. Ще в давні часи мами виготовляли альтернативи сучасним підгузникам, в яких як поглинаючи шар застосовувалися трава, листя, мох, льон і вовна, а як захисний - шкіра тварин. Цікавим є і той факт, що в теплих країнах багаторазовими підгузками взагалі не користувалися. Там мами з самого народження малюка практикували природну гігієну (або так зване висаджування, голопопство).

Аналог сучасних багаторазових підгузків з'явився до кінця 1800 року в Європі та Північній Америці. Багаторазові підгузники виготовлялися у формі трикутника з льону, бавовни або трикотажу, а як поглинаючий елемент використовувалася м'яка вовна. Пізніше як верхній шар багаторазових підгузків стали застосовувати махрову тканину. Складену у формі трикутника її фіксували на тілі малюка за допомогою безпечної шпильки.

Одноразовий підгузник був придуманий у 1957 році провідним хіміком-технологом компанії Procter&Gamble Віктором Міллзом, у масове виробництво був запущений у 1959 році. Суть винаходу Міллза була продиктована прагненням зробити використання підгузків більш комфортним, звільнивши мам необхідності щоденного прання багаторазових підгузків.

Вибір підгузків

Рекомендації щодо вибору підгузків давати досить складно. Якщо щодо вибору колясок, стільчиків, ліжечок думки батьків, в основному, сходяться, то в питанні вибору підгузків єдності немає. У будь-якому випадку, основним критерієм вибору має стати сама дитина, тому що навіть найдорожчі  марки можуть викликати алергічну реакцію у конкретного малюка.

Підгузки закривають третину поверхні тіла малюка та контактують зі шкірою дитини 24 години на добу. Отже, матеріали, з яких виготовлені підгузки, повинні добре пропускати повітря, утримувати вологу всередині, бути приємними на дотик і не містити шкідливих для здоров'я речовин.

Всі одноразові підгузки можна розділити на кілька груп:

Підгузки економ-класу (прості моделі). Структура таких підгузків дуже проста — у середині знаходиться куля натуральної целюлози та суперабсорбент. Вбирають вони трохи гірше за підгузки преміум-класу і при тривалому використанні можуть підтікати.

Підгузки преміум-класу (високоякісні). Структура цих підгузків створена унікальними технологіями. Вони, як правило, складаються з натуральних компонентів, мають практичний еластичний поясок, ексклюзивні липучки-стрейч, які забезпечують вашому малюку свободу руху без стискання живота. Більшість підгузків цього класу мають чудове поглинання, їх можна спокійно використовувати для нічного сну та довгих прогулянок.

Також підгузки бувають для хлопчиків, для дівчаток та універсальні.

У підгузниках для хлопчиків основна маса адсорбенту перебуває більше у передній частині, для дівчаток – у центральній та задній частині. В універсальних підгузниках шар, що вбирає (адсорбент), розташований по всій поверхні вбирання. Їх можна використовувати як для хлопчиків, так і для дівчаток.

Вибираючи марку підгузків, необхідно звернути увагу на деякі моменти.

Насамперед на застібки, пояс, манжетиЗастібки бувають одноразовими та багаторазовими. Манжети навколо ніг та пояс на талії мають бути еластичними. Краще вибирати підгузки з так званими бар'єрами навколо ніжок дитини. Це запобігатиме протіканню при активному русі малюка.

Якщо ви правильно вибрали і одягли підгузник, то ваш палець вільно повинен проходити між поясом та животом дитини. Підгузник не повинен ускладнювати рух дитини, притискати або натирати шкіру.

Деякі виробники пропонують підгузки зі спеціальною смужкою крему або бальзаму, який створює додатковий бар'єр, що запобігає виникненню подразнення. Однак у деяких дітей ці компоненти спричиняють алергію.

Однією з найважливіших характеристик підгузника визначається якістю поглинаючого шаруВажливо, щоб після використання залишався рівномірно розподіленим, не збивався в грудки.

Купуйте вироби, що відповідають вазі та віку малюкаКраще орієнтуватися на нижню цифру ваги, вказаної на пачці підгузків. Наприклад, якщо дитина важить 3.5-4 кілограми, то краще приміряти підгузки для 4-9 кілограмів, ніж доношувати підгузки від 2-х до 5-ти кілограмів до переможного кінця. Але, зрозуміло, простіше і надійніше орієнтуватися на шкіру малюка після підгузків: якщо є характерні почервоніння, натертості або глибокі сліди від гумок, то настав час міняти розмір!

Зміна підгузника

  • Покладіть малюка на стіл, розстебніть старий підгузок;
  • Підніміть ніжки дитини і, знявши брудний підгузник, витріть малюка наскільки це можливо;
  • Помийте дитину. На вулиці можна скористатися вологими серветками. Вдома краще ними не зловживати. Яка-ніяка, але хімія. Підмиваючи дівчинку, робіть рухи зверху вниз, щоб не занести бактерії з анальної області у вагінальну. Будьте обережні, промиваючи статеві губи;
  • Перш ніж надіти новий підгузник, дайте дитині провітритися;
  • Візьміть новий підгузник, розгорніть його кольоровою смужкою до себе та підкладіть під попку дитини. Верхня частина підгузника має бути на рівні пояса;
  • Передню частину натягніть на живіт. Закріпіть застібки;
  • Підгузник повинен добре прилягати до талії так, щоб між підгузником та тілом міг пройти мізинець дорослої людини.

Декілька простих правил користування підгузками

  • Якщо у дитини з'явилося роздратування, потримайте його голеньким. Якщо плями з'являються знову, значить слід змінити марку підгузків;
  • У сильну спеку, по можливості, тримайте дитину без підгузків;
  • Намагайтеся не купувати підгузки, до складу яких входить поліетилен (про це є інформація на упаковці). Вони, звичайно, дешевші, але шкіра малюка в них потіє і стає червоною;
  • У будь-якому разі, при виборі підгузника слід орієнтуватися на вироби відомих фірм. Вони проходять ретельніший контроль якості та безпеки.