Враховуючи те, що валіза все одно не вміщає все (а як би хотілося!), то треба брати із собою тільки найнеобхідніше. У цьому матеріалі ми розповімо, яку косметику взяти у відпустку та як правильно користуватися нею.

Отже, Вам знадобляться:

  • засоби з SPF для тіла та обличча;
  • засоби з SPF для волосся;
  • зволожуючі креми;
  • термальна вода;
  • засоби для вмивання;
  • загальнозміцнюючі засоби;
  • маски.

Всі вони забезпечать належний рівень захисту, живлення та зволоження шкіри.

SPF-захист: багато не буває

Засоби із SPF-захистом – це ключова потреба на пляжі. Навіть якщо Ви вже встигли отримати засмагу до від'їзду, цю косметику необхідно обов'язково застосовувати в зоні активного сонця. Розглянута категорія засобів повинна обов'язково містити фактори захисту від UVA та UVB променів: перші призводять до мутаційних процесів у клітинах шкіри, а другі – до сильних сонячних опіків. Саме тому шкірі потрібен надійний захисний бар'єр під час прийому сонячних ванн. Засоби із SPF-захистом повинні бути у будь-якій косметичці обов'язково!

Однак SPF-захист потрібний не тільки шкірі, а й волоссю. Прийом сонячних ванн повинен здійснюватись виключно в головному уборі. Проте, за заявами трихологів, улюблені капелюшки та кепки можуть захистити тільки шкіру голови, у той час як самі пасма зазнають негативного впливу ультрафіолетового випромінювання, вітру та агресивної солоної води. Ці природні фактори призводять до того, що волосся втрачає вологу, в результаті чого витончується, сушиться і стає ламким. Якщо волосся не захищати, то можливе випадання. Тому, щоб зберегти розкішний вигляд локонів, рекомендується використовувати спеціальні кондиціонери, що не змиваються, і спреї для волосся з SPF-фактором.

Крім захисту від УФ-променів, такі засоби містять:

  • силікони;
  • олії;
  • вазелін;
  • різні вологоутримуючі компоненти.

Вони запобігнуть вицвітанню і втраті вологи локонами, зберігаючи їх природний блиск і еластичність.

Не зайвими будуть спеціальні лінії, розроблені для реабілітації волосся після тривалого перебування на сонці. Це спеціальні шампуні, кондиціонери, маски категорії After Sun. У їх складі зазвичай містяться високоефективні кераміди та комплекс спеціальних масел, які зміцнюють стовбур волосся, розгладжують лусочки, живлять волосся вологою та оберігають пігмент від вицвітання.

Волога та ще раз волога: термальна вода та засоби для вмивання 

Для вмивання рекомендуються пом'якшувальні засоби – наприклад, різні пінки та муси. Їх склад повинен обов'язково містити рослинні екстракти, олії та термальну воду. Ці компоненти не викликають роздратування та сприяють якнайшвидшій регенерації шкірних покривів. Також рекомендується використовувати молочко, яке не тільки дбайливо та ефективно очищає шкіру від поверхневих забруднень, але також добре видалить макіяж, у тому числі водостійкий.

Незважаючи на те, що до складу описаних засобів зазвичай входить термальна вода , додаткове зволоження зайвим точно не буде. Вона особливо потрібна в тих випадках, якщо Ви плануєте прогулянки в межах міста на активному сонці або приймаєте сонячні ванни на пляжі. До складу термальної води, крім мінералів, ще можуть входити додаткові рослинні та квіткові екстракти. Таке компонентне різноманіття не тільки відмінно освіжає шкіру, але також ефективно відновлює її, допомагаючи уникати опіків і роздратувань, зберігаючи при цьому запас вологи в глибоких шарах.

Щоб підтримати тонус шкіри на відпочинку, необхідно її постійно живити, тонізувати і очищати. Тому ще однією важливою категорією косметичних засобів є креми, маски та тоніки.

Не забуваємо про креми та тоніки 

Для відновлення шкіри після тривалого перебування на сонці, не обов'язково купувати крем зі спеціальних лінійок After Sun. Достатньо купити будь-який зволожуючий засіб, до складу якого входять такі компоненти:

  • вітаміни;
  • комплекс антиоксидантів;
  • гіалуронова кислота;
  • рослинні олії;
  • амінокислоти.

Вони дозволять уникнути втрати вологи, зберегти засмагу і запобігають пошкодженню клітин вільними радикалами.

Що стосується тоніків, то на відпочинку найкраще використовувати спеціальні лосьйони, призначені для глибокого очищення шкіри, оскільки фруктові кислоти та інші агресивні речовини можуть спричинити роздратування. Найкраще віддавати перевагу тонізуючим засобам, до складу яких входять вітамінно-мінеральні комплекси та антиоксиданти – вони видалять забруднення та приведуть шкіру до тонусу.

Для дерми, схильної до лущення, рекомендується використовувати тоніки, у складі яких є ензими. Вони швидко і ефективно зруйнують містки між білковими лусочками і дбайливо видалять дерму, що ороговіла, дозволяючи засобу працювати за типом м'якого пілінгу.

Крім того, з метою очищення можна використовувати і міцелярну воду, яка спеціально створена для чутливої та ніжної шкіри. До її складу зазвичай входять протизапальні, заспокійливі та зволожуючі компоненти, які добре очищають шкіру, знімають макіяж і заспокоюють роздратовані шкірні покриви.

Що стосується масок, то на активному сонці краще не застосовувати маски, які містять підсушуючі, антибактеріальні, відбілюючі та відлущувальні компоненти (глину, фруктові кислоти). Рекомендується віддати переваги засобам, до складу яких входять:

  • вітаміни;
  • гіалуронова кислота;
  • олії;
  • пантенол;
  • ферменти та антиоксиданти (наприклад, коензим Q10).

Вони активно запобігають негативному впливу вільних радикалів та пігментації, швидко та ефективно відновлюють висушену дерму, прискорюють обмінні процеси у клітинах та активізують регенерацію шкіри.

Щоб бьюті-комплект займав у валізі щонайменше місця, Вам не доведеться імпровізувати. Багато відомих брендів, що випускають косметичні засоби, розробили спеціальні набори, засоби одноразового застосування та багатофункціональні продукти. Однак, щоб така косметика мала дійсно захисний, лікувальний і відновлюючий ефект, необхідно купувати косметичні засоби виключно в аптеках. Тільки в такому випадку можна гарантувати їх ефективність та безпеку.