Заради справедливості скажемо: сонце може бути корисним. Під його впливом в організмі виробляються серотонін (гормон радості) та мелатонін. Воно регулює наші біоритми і уповільнює старіння, оскільки має антиоксидантну дію. Про те, що сонце допомагає виробляти вітамін D, без якого неможливі здорові кістки та зуби, ми знаємо ще зі школи. На думку медиків, щоб отримати користь від сонця, цілком достатньо пройтися 10-15 хвилин дорогою на роботу і назад. Перебування на сонці протягом довгого часу нічого, крім шкоди, не принесе. Найнешкідливіші – зовнішні зміни: старіє і старіє шкіра, зморшки стають помітними.

Але наслідки пляжного відпочинку можуть бути й значно серйознішими. За даними ВООЗ, у світі щорічно реєструється 2-3 мільйони випадків захворювання на рак шкіри. Головною причиною медики називають саме любов до бронзової засмаги.

Кому на пляж не можна

Група підвищеного ризику - ті, хто має багато родимок або є новоутворення (наприклад, мастопатія) - ультрафіолет може спровокувати переродження доброякісної пухлини. Аутоімунні захворювання (склеродермія, вовчак) – ще одне серйозне протипоказання. Імунні клітини активно руйнуються під впливом ультрафіолету. Звідси загострення вже наявних захворювань імунної системи та можливість підхопити інфекцію.

Надійний захист

При покупці сонцезахисного засобу необхідно орієнтуватися на тип шкіри та її сприйнятливість до ультрафіолету. Людям з блідо-рожевою шкірою та ластовинням, зі світлим і рудим волоссям (І тип) потрібні засоби з фактором SPF не нижче 50. Наприклад, із серії Vichy Capital soleil – вони містять унікальну систему фільтрів, що «уловлюють» весь спектр UV-випромінювання.

Високий рівень захисту варто вибрати в перші дні пляжного відпочинку та власникам ІІ (русяве волосся, сірі або зелені очі, світла, але не бліда шкіра) та ІІІ типів шкіри (темно-русяве волосся, карі очі). Пізніше можна перейти на засоби з фактором SPF 30-40. Вони представлені в серії Біокон – креми, молочко та спреї розроблені лікарями з урахуванням фізіології шкіри.

Сонцезахисний засіб необхідний навіть смаглявим та темноволосим – це шкіра IV типу. Якщо ви не обгоряєте, ультрафіолет все одно має руйнівну дію. Для шкіри цього можна вибрати SPF 20-30.

Для жирної та проблемної шкіри краще віддати перевагу засобу з легкою текстурою. Наприклад, спрей із сонцезахисної серії Nivea містить ефективні UVA- та UVB-фільтри та рослинні екстракти.

Будь-який засіб потрібно оновлювати раз на дві години, і щоразу після купання. Але навіть найефективніший крем не гарантує абсолютного захисту любителям позасмагати з 11 до 16 години, коли сонце особливо небезпечне.

Ніжний вік

Грудничкам і малюкам до трьох років засмагати не можна, а старшим дітям – лише до 10 ранку та ввечері, після 17. Панамки та закритий одяг обов'язкові: шкіра у дітей обгорає набагато швидше. Наслідки сонячних опіків можуть викликати багато років. «Ударні» дози ультрафіолету запускають у клітинах незворотні зміни, і тоді вже доросла людина значно більше ризикує захворіти на меланому. Посилений захист шкіри дитини забезпечать дитячі спрей та молочко із сонцезахисної серії Anthelios від La Roche-Posay. Вони стійкі до дії води та поту, не містять парфумерних ароматів і парабенів, а отже, підходять і для дорослої шкіри, схильної до алергії.

Зволожити та заспокоїти

Догляд після засмаги не менш важливий. Насамперед, шкіра будь-якого типу, навіть жирна, потребує зволоження. Ідеальний варіант – термальна вода. Наприклад, La Roche-Posay бореться зі старінням завдяки високому вмісту селену – природного антиоксиданту. Вода Eau Thermale D'Uriage має на шкіру цілющу дію, тому що в її складі активний мінеральний комплекс.

Бальзам після засмаги Uriage Barisun After-Sun Repair Balm підійде дітям та дорослим, оскільки містить мінімальну кількість хімічних фільтрів, комплекс вітамінів С та Е та зволожуючі компоненти. Posthelios від La Roche-Posay з його легкою гелевою текстурою моментально вбирається, має знеболювальну та протизапальну дію. Як швидка допомога при сонячних опіках незамінний Пантенол, який прискорить загоєння пошкодженої шкіри.

"Поцілунок сонця"

Агресивний ультрафіолет – одна з найпоширеніших причин появи пігментних плям. Вони виникають на місті сонячних опіків і можуть спровокувати зміни у глибоких шарах шкіри. Медики звертають увагу: пігментні плями можуть бути ознакою неполадок у роботі печінки чи шлунка. Причиною пігментації можуть бути гормональні порушення. Медики радять: боротися із цією неприємністю потрібно не лише за допомогою косметичних засобів. Не зайвим буде проконсультуватися у гастроентеролога та ендокринолога, пройти обстеження чи хоча б зробити аналіз крові. Пігментні плями можуть з'явитися після косметологічних процедур (глибокий пілінг, відбілювання, видалення родимок та папілом). Влітку від них краще утриматись. Для боротьби з пігментацією зверніть увагу на набір для інтенсивної корекції пігментних плям Lierac: есенція та сироватка допоможуть упоратися з проблемою незалежно від походження. Ще один ефективний засіб – інтенсивний депігментуючий догляд Uriage Depiderm із екстрактами зеленого чаю та солодки. Підходить і для шкіри, схильної до алергії.

Підібрати засоби, що сприяють набуттю гарної, рівної та безпечної засмаги без шкоди для шкіри, вам допоможе мережа «Аптека Доброго Дня». Висококваліфікований персонал допоможе вибрати засоби, що найбільш відповідають вашому типу шкіри та потребам. А спеціальні акції сприяють тому, щоб ваша покупка виявилася вигідною.

Зазмагайте без шкоди для здоров`я та будьте здорові!