У пору весняного гіповітоміноза дуже важливо підтримати організм безболісно перейти до нового сезону і поповнити запас вітамінів в організмі. На що слід звернути увагу?

  1. Дорослим чоловікам потрібна поживна висококалорійна дієта, багата на білки і вітаміни В12, В2, В6, необхідні для будівництва м'язової тканини;
  2. Для жінок найважливішими є «вітаміни краси» - А, В, С, Е, які мають позитивну дію на стан волосся, шкіри, нігтів, попереджають старіння;
  3. У вагітних жінок і матерів, що годують грудьми часто виникає дефіцит кальцію і заліза, які при їх великий витраті не заповнюються звичайним харчуванням. Тому до їх раціону додатково підключають багаті цими елементами продукти або вітамінні комплекси;
  4. Для дітей і підлітків необхідні вітаміни А, С, вітаміни групи В і кальцій, які є будівельними матеріалами для зростаючого організму;
  5. Спортсмени потребують вітаміни групи В, а також С і Н, які допомагають відновити організм після важких фізичних навантажень.
  6. Людям похилого віку потрібні природні антиоксиданти (вітаміни Е, С, А), а також кальцій і вітамін D, які зміцнюють кісткову тканину.

З яких продуктів отримати потрібні вітаміни?

У весняний період корисно вживати салати зі свіжих овочів (білокачанної і червонокачанної капусти, моркви, редьки, різної зелені).

Навіть найпростіший капустяно-морквяний салат зарядить організм потужної дозою корисних елементів.

Додатково щодня потрібно включати в раціон страви з круп - каші, супи.

Також останнім часом набули популярності смузі (smoothie) - коктейлі зі свіжих овочів, зелені, ягід і фруктів, збиті в блендері.

Але якщо ж у вас напружений спосіб життя і вам ніколи приділяти увагу своєму харчуванню, найбільш простим способом можна порадити заповнити запаси корисних мікроелементів в організмі - пройти курс прийому полівітамінів. В аптеках в достатку препаратів і комплексів різних цінових категорій.

Найбільш універсальними є вітамінно-мінеральними комплекси, в які входять всі необхідні мікро- і макроелементи в оптимальній добовому дозуванні.

Також можна придбати вітамінні комплекси для певних груп населення (жінок, чоловіків, дітей різних вікових груп і т. Д.) Або для вирішення конкретних проблем (поліпшення пам'яті, підвищення гостроти зору, поліпшення роботи імунної системи та ін.).

У більшості випадків такі комплекси випускають у вигляді капсул і драже, проте можна знайти і рідкі вітаміни в ампулах для внутрішньом'язового або внутрішньовенного введення. Наприклад, вітаміни групи В, які погано засвоюються в шлунково-кишковому тракті. Однак потрібно пам'ятати, що такий тип вітамінів призначати собі самостійно не можна і необхідно проконсультуватися з лікарем.

Боротися з весняним авітамінозом нескладно: досить скорегувати своє харчування (збільшення кількості з'їдених свіжих фруктів і овочів творить чудеса) і пропити курс вітамінно-мінерального комплексу.

Не хвилюйтеся, зовсім скоро прийде літо - найкраща пора для того, щоб накопичити вітамінів з ароматних плодів і ягід на рік вперед!