Імуноглобуліни

Вид
Вид

Імуноглобуліни

 Імуноглобуліни - це білки, синтезовані під впливом антигенів і специфічно з ними реагують. Під час впливу електрофорезу вони локалізуються в глобулінових фракціях. Головне призначення даної категорії препаратів полягає в забезпеченні розвитку пасивного імунітету до токсичних речовин, вірусів або бактерій.

 Ці сироватки виступають в якості найважливішої складової серотерапії і профілактики. У першому випадку вони незамінні для знищення патогенної мікрофлори в тих ситуаціях, коли людина вже захворіла. У другому - для попередження розвитку хвороби і забезпечення несприйнятливості організму до бактерій, токсинів і інших небезпечних збудників.

 Види і застосування імуноглобулінів

 Виходячи з спектра дії, група речовин, що розглядається, може класифікуватися на дві великі групи:

Імуноглобуліни здорових людей. Знайшли широке застосування в медичній практиці - онкології, хірургії, неоанатологіі та інших. Головна їх мета полягає в полегшенні патологічних станів, профілактики інфекційних патологій і прискоренні реабілітаційного періоду після хірургічного втручання. Більшість таких складів вводиться внутрішньовенно, а побічні ефекти спостерігаються дуже рідко і виражаються в алергії і підвищенні температури до субфебрильних значень.
Специфічні. Мають вузьконаправлену дією і призначені для терапії та профілактики захворювань, які викликані патогенними мікроорганізмами (стафілококами, герпетическими інфекціями та іншими). Для пацієнтів, що мають генетичну схильність до подібних реакцій, рекомендується комбінувати специфічні імуноглобуліни з антигістамінними засобами.
 Імуноглобулін призначається при імунодефіцитних станах, аутоімунних захворюваннях, важких вірусних, бактеріальних і грибкових інфекціях, а також для профілактики патологій у осіб та груп ризику. Також існують специфічні препарати, які призначаються проти конкретних захворювань (наприклад, антірезусний імуноглобулін для вагітних). Також можливе призначення протиалергічних сироваток.