Налаштування
Шрифт:
  • А
  • А
  • А
Колір:
  • Ц
  • Ц
  • Ц
  • Ц
  • Ц
Фото
  • ЧБ
  • Колір
  • Вимк.
Повна версія

Антибіотики

Ми не можемо знайти товари, які відповідають вибраному.
Кортунова Юлія
Перевірено: Кортунова Юлія
Оновлено: 18.04.2024
Провірено

Антибіотики: принцип дії, форми випуску та показання до застосування

Антибіотики - Клас ліків, що використовуються у боротьбі з бактеріальними інфекціями. Вони уповільнюють зростання бактерій, допомагаючи організму впоратися з недугою. Препарати дозволяють запобігти важким ускладненням, що розвиваються в результаті інфекційних захворювань.

Принцип дії

Залежно від свого виду антибіотики у таблетках та інших лікарських формах мають такий принцип дії:

  1. Такі антибіотики широкого спектру, як пеніциліни та цефалоспорини, блокують синтез компонентів клітинної стінки бактерій. Це робить клітини вразливими та призводить до їх руйнування.

  2. Тетрацикліни та макроліди впливають на синтез білків у бактеріальних клітинах. Це спричиняє уповільнення чи зупинку процесів, необхідних для життя бактерій.

  3. Деякі протиінфекційні препарати, такі як поліміксини, порушують структуру мембран бактеріальних клітин, що призводить до їхньої загибелі.

  4. Фторхінолони не дозволяють бактеріальним клітинам копіювати та реплікувати свою ДНК. Це порушує здатність бактерій розмножуватися та поширювати інфекцію по організму.

Види та форми випуску препаратів

Антибіотики в Україні  представлені у різних формах випуску. Найчастіше їх можна купити у вигляді:

  • таблеток;

  • капсули;

  • сиропів (переважно це антибіотики для дітей);

  • розчинів для внутрішньом'язових та внутрішньовенних ін'єкцій;

  • мазей.

Вибір форми медикаменту залежить від типу інфекції, стану пацієнта та рекомендацій лікаря, тому не намагайтеся підбирати самостійно антибіотики при гаймориті та інших хвороб.

Купити антибіотики можна на сайті аптеки "Доброго Дня". Достатньо перейти на цей інтернет-ресурс та вибрати в меню відповідну категорію. Перед вами з'являться ліки, які застосовують у боротьбі з інфекціями.

Ознайомившись з назвами та цінами антибіотиків, Ви можете оформити покупку необхідних ліків онлайн. Антибіотики при ангіні та інших інфекційних захворюваннях будуть доставлені максимально швидко, щоб ви могли відразу ж приступити до лікування.

Класифікація та способи застосування медикаментів

Дорогі та недорогі антибіотики класифікуються так:

  • бета-лактами (пеніциліни, цефалоспорини, карбапенеми);

  • макроліди (еритроміцин, азитроміцин, кларитроміцин);

  • тетрациклін (доксициклін, міноциклін);

  • аміноглікозиди (гентаміцин, неоміцин, стрептоміцин);

  • фторхінолони (левофлоксацин, ципрофлоксацин);

  • сульфаніламіди.

Залежно від форми випуску антибіотики при бронхіті та інших захворюваннях можуть застосовуватися перорально (таблетки та капсули), внутрішньовенно, внутрішньом'язово та підшкірно (розчини для ін'єкцій), зовнішньо (мазі та креми). Препарати у вигляді крапель призначені для закапування у вічі, ніс і вуха.

Показання до застосування

В Україні призначаються антибіотики при циститі, інфекціях верхніх та нижніх дихальних шляхів, урогенітальної сфери, шкіри та інших захворюваннях бактеріального походження

Рішення про те, чи потрібен прийом антибактеріальних препаратів, повинен приймати лікар, оскільки при невірно підібраному засобі або неправильному дозуванні позбавитися хвороби не вдасться.

Якщо у вас буде антибіотикотерапія, придбати дешеві антибіотики без рецепта ви можете в аптеці "Доброго Дня". Зайдіть на її сайт та переконайтеся, що ціни в АДД одні з найнижчих в Україні.

Список використаної літератури

  1. 2022, І. В. Микичак, І. В. Кузін, Г. В. Бекетова, А. А. Водяник. Раціональне застосування антибактеріальних і антифунгальних препаратів з лікувальною та профілактичною метою.

  2. 2022, Л. В. Яковлева, І. М. Романенко, І. М. Грубник. Аналіз антибіотиків системної дії національного переліку щодо антибіотикотерапії відповідно до класифікації антибіотиків ВООЗ AWaRe.

  3. 2023, О. С. Тимошенко. Принципи антибіотикотерапії в педіатрії.

Популярні питання

Як придбати антибіотики без рецепта?

Хоча антибіотики належать до категорії рецептурних засобів, в Україні до кінця військового стану дозволено їх відпускати без рецепта. Купити такі препарати можна у більшості аптек, включаючи АДД.

За який час можна повторно приймати антибіотики?

Антибактеріальні препарати рекомендується приймати через проміжки часу. Якщо лікар призначив прийом медикаменту 2 рази на день, це означає, що пити його потрібно через кожні 12 годин (наприклад, о 9 ранку та 9 вечора). При триразовому прийомі ліки рекомендується приймати через кожні 8 годин (наприклад, о 7.00, 15.00 та 23.00).

Скільки можна вживати антибіотики?

Курс антибіотикотерапії середньому триває 5-7 днів. У деяких випадках його тривалість може становити 10-14 днів.

Який добрий бюджетний антибіотик?

Бактоклав, Медоклав, Бетаклав, Амоксил К, Амоксиклав 2х, Абиклав.

Зверніть увагу
Сайт add.ua не несе відповідальності за можливі негативні наслідки, що виникають в результаті використання користувачами інформації, розміщеної на сайті.
Поширені запитання

Які бренди товарів Антибіотики найпопулярніші?

Найпопулярніші бренди категорії Антибіотики:

Які найдешевші товари категорії Антибіотики?

найдешевші товари категорії Антибіотики:

Найпопулярніші товари категорії Антибіотики

ТОП-3 недорогих товарів у категорії Антибіотики:

Яка ціна на Антибіотики?

 Вартість всіх товарів категорії Антибіотики варіюється від до .

Повідомлення
Зворотний дзвінок
Онлайн чат
Як вам зручніше з нами звʹязатися?
Скасувати
Кнопка зв'язку