Антибіотики при бронхіті

Вид
Сторінка:
 1. 1
 2. 2
Вид
Сторінка:
 1. 1
 2. 2

Бронхіт - це запалення бронхів, важливої частини дихальної системи. Це поширена хвороба, яка починається з, на перший погляд, звичайного кашлю, але, хоч би що там твердили турботливі бабусі, одними гірчичниками тут не відбудешся. Затяжний бронхіт може перерости в пневмонію або емфізему, що спричинить ще більш серйозні наслідки, тому лікування потрібно починати вчасно і приймати тільки ті препарати, які будуть дійсно ефективні.

Коли призначають такі ліки

Як і інші захворювання дихальної системи, бронхіт викликають найрізноманітніші збудники. Найчастіше це патогенні мікроорганізми таких типів:

 1. Віруси. Для лікування таких бронхітів застосовують комплексну терапію ГРВІ.
 2. Бактерії. Саме в цьому випадку призначають антибіотики, які допоможуть знищити збудників.
 3. Грибок. Такі бронхіти зустрічаються набагато рідше, зазвичай на тлі імунодефіцитів різного походження. Їх лікування вимагає спеціальних протигрибкових засобів.

Завдання лікаря - визначити природу захворювання і призначити адекватне лікування, яке в трьох цих випадках буде значно відрізнятися. Саме тому не можна призначати антибіотики при кашлі собі або дитині самостійно: якщо хвороба викликана вірусом, ви, в кращому випадку, не отримаєте ніякого результату, в гіршому - викличете порушення в роботі шлунка, печінки, імунної системи.

Якими бувають ці антибіотики

Такі препарати розрізняються хімічним складом, механізмом дії, тому тільки лікар може визначити необхідний засіб в залежності від типу збудника, форми захворювання та інших факторів, і підібрати потрібну лікарську форму - таблетки або ін'єкції. Зазвичай для лікування бронхіту використовують такі групи антибіотиків:

 1. Амінопеніцилінів (амоксицилін, амоксиклав, аугментин). Їх дія спрямована на знищення клітинних стінок шкідливих мікроорганізмів. Потрібно враховувати, що ці препарати - досить сильні алергени, тому перед прийомом потрібно зробити пробу.
 2. Макроліди (сумамед, макропен). Ці препарати інгібують розмноження бактерій за допомогою порушення синтезу білка. Підходять для тривалого лікування затяжних бронхітів, можна використовувати для лікування дітей, вагітних, годуючих.
 3. Фторхінолони (офлоксацин, моксифлоксацин, левофлоксацин). Це антибіотики широкого спектру дії, які руйнують ДНК збудників хвороби. При їх прийомі потрібно ретельно підійти до вибору пробіотиків, так як через свою специфіки можуть викликати сильний дисбактеріоз.
 4. Цефалоспорини (цефазолін, цефтріаксон). Порушують синтез клітинних мембран шкідливих бактерій. Завдяки низькій токсичності рідко викликають алергічні реакції та інші побічні ефекти.

З чим поєднують ці препарати

Крім усунення шкідливих мікроорганізмів, бронхіт потребує і симптоматичного лікування. Тому антибіотики комбінують з бронхолітичними препаратами, антихолінергічними засобами. Також застосовують відхаркувальні засоби.

Важливо також пам'ятати, що антибіотики негативно впливають на корисну мікрофлору кишечника, тому її необхідно підтримувати, приймаючи спеціальні препарати - пробіотики. Це стане на заваді розвитку дисбактеріозу і дріжджовий інфекції.

Як замовити антибіотики для лікування бронхіту в Аптеці доброго дня

Для того, щоб купити потрібний вам препарат, потрібно ввести його назву в пошуковому рядку сайту або вибрати з медикаментів, запропонованих у відповідному розділі. Це можна зробити з будь-якого міста України - Ужгорода, Києва, Херсона. Наша аптека пропонує ліки за доступними цінами, щоб ви завжди могли придбати необхідні вам лікарські засоби недорого.

 
 • Ще 20 товарів