Компресійні гольфи

Вид
Сторінка:
 1. 1
 2. 2
Вид
Сторінка:
 1. 1
 2. 2

Варикозне розширення вен визнано одним з найпоширеніших сучасних діагнозів. Це не тільки естетична проблема, а захворювання, яке вимагає серйозних терапевтичних заходів. Якщо ігнорувати венозну сіточку на ногах, то варикоз може спровокувати трофічні виразки, локальний тромбоз. З метою профілактики варикозу, а також комплексного ефективного лікування лікарі-флебологи рекомендують носити гольфи з компресійного текстилю. 

Компресійні гольфи: що це таке

Це вид виробів, виготовлений з особливою щільної тканини. Компресійний текстиль розроблений таким чином, що здатний підтримувати анатомічно правильне розташування судин, поліпшити і нормалізувати в них кровотік, знизити набряклість. Завдяки компресійним гольфам або панчохам підтримуються стінки судин, що в рази знижує ризик розвитку або посилення варикозного розширення вен.

Коли носять компресійні гольфи

Помилково вважати, що текстиль з ефектом компресії був розроблений виключно для людей, які вже страждають небезпечним захворюванням судин. В першу чергу, гольфи рекомендовано носити людям з підвищеним ризиком розвитку варикозу. Порадити використовувати компресійні гольфи може лікар, враховуючи спадковість, сидячий спосіб життя пацієнта, погіршення біохімічних показників крові. Також недуга часто дає про себе знати в період вагітності. Тому гольфи є необхідним заходом, щоб зберегти здоров'я майбутньої мами. 

Носити компресійні гольфи також рекомендовано професійним спортсменам - бігунам, бодібілдерам. Інтенсивні і часті навантаження на нижні кінцівки часто провокують розвиток варикозу ніг. Компресійний текстиль надає ефективну профілактику цієї недуги.

Також компресійні гольфи показані до щоденного використання людям, у яких вже діагностовано варикоз нижніх кінцівок.

Яка користь від носіння компресійних гольфів:

 • підтримка судин;
 • нормалізація локального кровотоку;
 • знижується рівень закислення м'язів молочною кислотою;
 • знижується навантаження на проблемні вени;
 • запобігання подальшої деформації стінок судин;
 • знижують больові відчуття в ногах.

Як вибрати компресійні гольфи

Гольфи або панчохи відрізняються не тільки по дизайну і кольору. Вибір тієї чи іншої моделі залежить від класу компресії. Це сдавлююча сила, з якою корекційний текстиль здатний впливати на поверхню ніг.

Класи компресійних гольфів:

 • I клас - визначається по тиску в межах 18-22 мм.рт.столба. Такі вироби призначені для лікування на ранніх стадіях захворювання. Підходять для людей з такими симптомами: набряклість ніг, рельєфне виділення вен, судинні зірочки, зонований біль після фізичних навантажень.

 • II клас - визначається по тиску в межах 23-32 мм.рт.столба. Гольфи з даним типом компресії призначають при більш виражених симптомах судинного захворювання: біль в литках і навіть стопах, варикозні вузли, візуально помітне розширення вен, можливі періодичні судоми.

 • III клас компресії визначається по тиску в межах 34-46 мм.рт.столба. Такі гольфи можна використовувати виключно за призначенням лікаря-флеболога. Третій тип компресійної білизни традиційно призначається в післяопераційний період, що дозволяє запобігти тромбоутворенню.

 • IV клас - гольфи з дуже великою компресією, від 49 мм.рт.столба. Такий вид виробів призначається вкрай рідко. Вони, як правило, орієнтовані на пацієнтів з серйозним лімфатичним набряком.

Крім лікувальних медичних гольфів, бувають ще й профілактичні. Їх носять вагітні, люди, які тривалий період сидять або стоять на робочому місці.

Як одягати компресійні гольфи

 • дуже важливо одягати гольфи в розслабленому стані. Поки нижні кінцівки в обмеженому русі і не встигли з'явитися набряки. Найкраще одягати гольфи лежачи, відпочивши перед тим кілька хвилин;
 • гольф потрібно зібрати руками в гармошку, щоб виріб був рівним і не перекручувався;
 • спочатку вставте всередину гольфу долоню, натягніть на стопу, чітко розмістіть п'яту в правильному положенні;
 • потім потрібно поступово розправляти гольфи по нозі.

Як прати компресійні гольфи

Делікатна компресійна білизна вимагає дбайливого догляду. Не можна прати виріб в машинці - інакше зіпсується його структура, тканину втратить потрібну компресію. Рекомендується прати гольфи вручну, використовуючи господарське або антибактеріальне рідке мило.

 • Ще 20 товарів