Зберігання грудного молока

Вид
Вид

Материнське молоко - найкраще харчування для немовляти, в ньому міститься оптимальна кількість необхідних нутрієнтів, а також антитіла, що допомагають сформувати імунітет дитини. На жаль, не завжди виходить годувати дитину свіжим продуктом - іноді його доводиться зберігати в холодильнику або заморожувати, щоб потім годувати свого малюка, готувати на ньому дитячі каші або підгодовувати інших немовлят, якщо молоко в надлишку.

Навіщо зберігати материнське молоко

Звичайно ж, найкраще годувати дитину свіжозробленим продуктом. Проте, є ситуації, при яких мамі доводиться зціджувати молоко та зберігати його в холодильнику - наприклад, якщо вона вчиться або працює, також виступає в ролі «молочної мами» - годувальниці інших малюків. Також у кожної мами, що годує, повинен бути запас грудного молока в морозилці - воно стане в нагоді в таких випадках:

 • тривала відсутність матері;
 • лікування мами медикаментами, несумісними з грудним вигодовуванням;
 • необхідність лікування сосків.

Як зберігати грудне молоко

Посуд, в якому буде зберігатися молоко, обов'язково повинний бути чистим, виготовленим зі скла або спеціального міцного пластику. Для кожного зціджування переважно використовувати окремий посуд і змішувати молоко тільки після охолодження. Якщо ви хочете додати охолоджене молоко в посуд з замороженим, це слід робити невеликими порціями, щоб воно не розморожувалося.

Щоб молоко не псувалося, його зберігають у невеликій кількості - 60-120 мл. Дату зціджування обов'язково записують на наклейці і дотримуються таких термінів зберігання:

 • при кімнатній температурі - до 6 годин;
 • в сумці-холодильнику - до 24 годин за умови постійного контакту з холодоагентами;
 • в холодильнику - до 8 днів;
 • в окремій морозильній камері або морозильнику з окремими дверцятами - до року.

Охолоджене грудне молоко підігрівають, помістивши контейнер в теплу воду. Заморожене молоко розморожують в холодильнику або в теплій воді. Після розморожування молоко придатне для вживання протягом 4 годин.

У чому зберігають зціджене молоко

Для зберігання молока необхідно використовувати пакети і контейнери з матеріалів, які не викликають алергію і не можуть нашкодити малюкові. Іноді для цієї мети застосовують звичайну скляний або пластиковий посуд, але у спеціальних виробів для зберігання є ряд переваг:

 1. Зазвичай вони розраховані на одне годування, щоб не розігрівати молоко по кілька разів - це шкодить його корисним властивостям і призводить до псування продукту.
 2. Такий посуд оснащений подвійними стінками і щільною застібкою або механізмом закривання. Завдяки цьому рідина не проливається і не контактує з навколишнім середовищем навіть при транспортуванні.
 3. Пакети та контейнери для заморозки від кращих виробників не містять Бісфенол-А, завдяки чому не виділяють шкідливі речовини при нагріванні, в тому числі і в мікрохвильовці.
 4. Зручна конструкція сумісна з усіма типами молоковідсмоктувачів, що дозволяє значно спростити процес зціджування і зробити його максимально стерильним.

Як придбати посуд для зберігання молока в Аптеці Доброго Дня

Купити ці та інші аксесуари для мам і дітей, а також різні медикаменти, можна, набравши їх назву в пошуковому рядку або вибравши із зібраних на відповідній сторінці. Наша аптека завжди надає широкий вибір ліків та інших товарів за доступними цінами, а для того, щоб купити потрібні вам речі максимально недорого, варто заглянути в розділ з акційними пропозиціями. Ми відправляємо онлайн-замовлення в будь-яке місто України - Одесу, Чернівці, Суми, Київ.