Зберігання грудного молока

1 елемент

Ціна за зростанням
Ціна за спаданням
За відгуками
Рейтинг
Акційні
За відгуками
Фільтр
12 24 30
на сторінці
  Пакети Avent для збереження молока 180 мл 25 шт
  Пакети Avent для збереження молока 180 мл 25 шт
  ...
  Детальніше
 1. Пакети Avent для збереження молока 180 мл 25 шт
  Упаковка В наявності
  311,00 ₴

1 елемент

Ціна за зростанням
Ціна за спаданням
За відгуками
Рейтинг
Акційні
За відгуками
Фільтр
12 24 30
на сторінці
Кортунова Юлія
Перевірено: Кортунова Юлія
Оновлено: 17.06.2022
Провірено

Материнське молоко - найкраще харчування для немовляти, в ньому міститься оптимальна кількість необхідних нутрієнтів, а також антитіла, що допомагають сформувати імунітет дитини. На жаль, не завжди виходить годувати дитину свіжим продуктом - іноді його доводиться зберігати в холодильнику або заморожувати, щоб потім годувати свого малюка, готувати на ньому дитячі каші або підгодовувати інших немовлят, якщо молоко в надлишку.

Навіщо зберігати материнське молоко

Звичайно ж, найкраще годувати дитину свіжозробленим продуктом. Проте, є ситуації, при яких мамі доводиться зціджувати молоко та зберігати його в холодильнику - наприклад, якщо вона вчиться або працює, також виступає в ролі «молочної мами» - годувальниці інших малюків. Також у кожної мами, що годує, повинен бути запас грудного молока в морозилці - воно стане в нагоді в таких випадках:

 • тривала відсутність матері;
 • лікування мами медикаментами, несумісними з грудним вигодовуванням;
 • необхідність лікування сосків.

Як зберігати грудне молоко

Посуд, в якому буде зберігатися молоко, обов'язково повинний бути чистим, виготовленим зі скла або спеціального міцного пластику. Для кожного зціджування переважно використовувати окремий посуд і змішувати молоко тільки після охолодження. Якщо ви хочете додати охолоджене молоко в посуд з замороженим, це слід робити невеликими порціями, щоб воно не розморожувалося.

Щоб молоко не псувалося, його зберігають у невеликій кількості - 60-120 мл. Дату зціджування обов'язково записують на наклейці і дотримуються таких термінів зберігання:

 • при кімнатній температурі - до 6 годин;
 • в сумці-холодильнику - до 24 годин за умови постійного контакту з холодоагентами;
 • в холодильнику - до 8 днів;
 • в окремій морозильній камері або морозильнику з окремими дверцятами - до року.

Охолоджене грудне молоко підігрівають, помістивши контейнер в теплу воду. Заморожене молоко розморожують в холодильнику або в теплій воді. Після розморожування молоко придатне для вживання протягом 4 годин.

У чому зберігають зціджене молоко

Для зберігання молока необхідно використовувати пакети і контейнери з матеріалів, які не викликають алергію і не можуть нашкодити малюкові. Іноді для цієї мети застосовують звичайну скляний або пластиковий посуд, але у спеціальних виробів для зберігання є ряд переваг:

 1. Зазвичай вони розраховані на одне годування, щоб не розігрівати молоко по кілька разів - це шкодить його корисним властивостям і призводить до псування продукту.
 2. Такий посуд оснащений подвійними стінками і щільною застібкою або механізмом закривання. Завдяки цьому рідина не проливається і не контактує з навколишнім середовищем навіть при транспортуванні.
 3. Пакети та контейнери для заморозки від кращих виробників не містять Бісфенол-А, завдяки чому не виділяють шкідливі речовини при нагріванні, в тому числі і в мікрохвильовці.
 4. Зручна конструкція сумісна з усіма типами молоковідсмоктувачів, що дозволяє значно спростити процес зціджування і зробити його максимально стерильним.

Як придбати посуд для зберігання молока в Аптеці Доброго Дня

Купити ці та інші аксесуари для мам і дітей, а також різні медикаменти, можна, набравши їх назву в пошуковому рядку або вибравши із зібраних на відповідній сторінці. Наша аптека завжди надає широкий вибір ліків та інших товарів за доступними цінами, а для того, щоб купити потрібні вам речі максимально недорого, варто заглянути в розділ з акційними пропозиціями. Ми відправляємо онлайн-замовлення в будь-яке місто України - Одесу, Чернівці, Суми, Київ.

Зверніть увагу
Сайт add.ua не несе відповідальності за можливі негативні наслідки, що виникають в результаті використання користувачами інформації, розміщеної на сайті.