Налаштування
Шрифт:
 • А
 • А
 • А
Колір:
 • Ц
 • Ц
 • Ц
 • Ц
 • Ц
Фото
 • ЧБ
 • Колір
 • Вимк.
Повна версія
Окомістин 0,01% краплі очні 5 мл
55,90 ₴
Інфамед ТОВ (Україна, Київ)
Код товару:
75436
У список

Окомістин 0,01% краплі очні 5 мл - ціна та наявність в місті Одеса

Інфамед ТОВ (Україна, Київ)
Немає в наявності
55,90 ₴
Залишилися питання?
Ми раді допомогти
Ціни дійсні тільки при покупці онлайн, ціни в роздрібній мережі можуть відрізнятися від вказаних на сайті Задати питання фармацевту
Характеристики товара
Виробник Інфамед ТОВ (Україна, Київ)
Форма товару Краплі
шт. 1
Штрих-код 4820065730041
Головний медикамент Окомістин
Кількість в упаковці 1
код моріону 107276
Об'єм 5 мл
Умови відпуску без рецепта
Реєстраційне посвідчення ЛСР-004896/09
Температура зберiгання не вище +25°С
Інструкція надана держ. реєстром мед. препаратів України
Кортунова Юлія
Перевірено: Кортунова Юлія
Оновлено: 23.09.2022
Провірено
Інструкція

Окомістин (Okomistyn) інструкція по застосуванню

Склад на 100 мл

Активна речовина: Бензілдіметіл [3- (мірістоіламіно) пропіл] амоній хлорид моногідрат (в перерахунку на безводну речовину) - 0,01 г
Допоміжних речовин: натрію хлориду - 0,90 г, води очищеної до 100 мл

Опис лікарської форми

Безбарвна прозора рідина

Фармакотерапевтична група

антисептичний засіб. Код АТС S01AХ.

Фармакологічні властивості

Фармакодинаміка.

Основною діючою речовиною препарату Окомістин є антисептик Бензілдіметіл-мірістоіламіно-пропіламмоній, що володіє вираженою антимікробною дією відносно грампозитивних і грамнегативних, аеробних і анаеробних бактерій у вигляді монокультур і мікробних асоціацій, включаючи госпітальні штами з полірезистентністю до антибіотиків. Препарат діє на хламідії, патогенні гриби, а також на віруси герпесу, аденовіруси. Препарат більш ефективний щодо грампозитивних бактерій, в т. Ч .: стафілококи, стрептококи.

Проявляє протигрибкову дію на аскоміцети роду Aspergillus і роду Penicillium, дріжджові (Rhodotorula tubra, Torulopsis glabrata) і дрожжевідние (Trichophyton rubrum, Trichophyton mentagrophytes, Trichophyton verrucosum, T. schoenleini, T. violaceum, Epidermophyton Kaufman-Wolf, E, floccosum, Microsporum gypseum , Microsporum canis), а також на інші патогенні гриби (наприклад, Pityrosporum orbiculare (Malassezia furfur)) у вигляді монокультур і мікробних асоціацій, включаючи грибкову мікрофлору з резистентністю до хіміотерапевтичних препаратів.

В основі дії Бензілдіметіл-мірістоіламіно-пропіламмонія лежить пряма гідрофобна взаємодія молекули з ліпідами мембран мікроорганізмів, що приводить до їх фрагментації і руйнування. При цьому частина молекули Бензілдіметіл-мірістоіламіно-пропіламмонія, занурюючись у гідрофобну ділянку мембрани, руйнує надмембранний шар, розпушує мембрану, підвищує її проникність для великомолекулярних речовин, змінює ензиматичну активність мікробної клітини, інгібує ферментні системи, що призводить до пригнічення життєдіяльності мікроорганізмів і їх цитолізу. Бензілдіметіл-мірістоіламіно-пропіламмоній має високу вибірковість дії відносно мікроорганізмів, тому що практично не діє на мембрани клітин людини, що пов'язано з іншою структурою останніх - значно більшою довжиною ліпідних радикалів, що різко обмежують можливість гідрофобної взаємодії Бензілдіметіл-мірістоіламіно-пропіламмонія з клітинами. Під дією препарату знижується стійкість бактерій і грибів до антибіотиків. Бензілдіметіл-мірістоіламіно-пропіламмоній має протизапальну і імуноад'ювантну дію, підсилює місцеві захисні реакції, регенераторні процеси, активізує механізми неспецифічного захисту внаслідок модуляції клітинної і місцевої гуморальної імунної відповіді.

Фармакокінетика. Препарат має місцеву дію. Дані про можливість проникнення в кровотік відсутні.

Показання до застосування

Офтальмологія

Окомістин, краплі очні, вушні, назальні рекомендується застосовувати при комплексному лікуванні інфекційних процесів переднього відділу ока (блефаритов, кон'юнктивітів, кератиту, кератоувеїти), травм ока, опіків очей (термічних і хімічних); в передопераційному і післяопераційному періодах для лікування і профілактики гнійно-запальних уражень очей.
Профілактика офтальмии новонароджених, в тому числі гонококовою і хламідійної.

Оториноларингологія

Препарат застосовується в комплексному лікуванні гострого синуситу / риносинусита, загострення хронічного синуситу / риносинусита, гострого риніту; гострого та хронічного зовнішнього отиту, хронічного гнійного мезотімпаніта, отомікозов.

Протипоказання

Індивідуальна чутливість до компонентів препарату.

Застосування при вагітності і в період грудного вигодовування

Застосування препарату при вагітності та в період вигодовування можливо тільки в разі, якщо передбачувана користь для матері перевищує потенційний ризик для плоду та дитини.

Способи застосування і дози

Офтальмологія

Місцево. Дорослим з лікувальною метою препарат Окомістин закопують в кон'юнктивальний мішок по 1-2 краплі 4-6 разів на добу до клінічного одужання.
З профілактичною метою препарат закапують за 2-3 діб до операції, а також протягом 10-15 днів після операції по 1-2 краплі 3 рази на добу.
При лікуванні опіків очей, після промивання ока великою кількістю води, проводять часті інстиляції (кожні 5-10 хвилин) протягом 1-2 годин. Для подальшого лікування препарат застосовують по 1-2 краплі 4-6 разів на добу.
У педіатричній практиці, для лікування бактеріальних кон'юнктивітів у дітей, препарат Окомістин закопують в кон'юнктивальний мішок по 1 краплі до 6 разів на добу протягом 7-10 днів.
Для профілактики офтальмии у новонароджених відразу після народження дитині закапують по 1 краплі препарату в кожне око 2 рази з інтервалом 2-3 хвилини.

Оториноларингологія

Місцево. Дорослим при гострому синуситі / риносинуситі, загостренні хронічного синуситу / риносинусита, гострому риніті, інфекції слизової оболонки носа препарат Окомістин закопують по 2-3 краплі в кожну ніздрю, 4-6 разів на добу. Курс лікування до 14 днів.
У педіатричній практиці, для лікування гострого риносинуситу, загострення хронічного риносинуситу у дітей старше 1 року, препарат Окомістин закопують в кожну ніздрю по 1-2 краплі до 4-6 разів на добу протягом 10-14 днів.
Дорослим. Місцево.
При гострому і хронічному зовнішньому отиті, отомікозах препарат Окомістин закопують в зовнішній слуховий прохід по 5 крапель 4 рази на добу або, замість закапування, в зовнішній слуховий прохід вводять марлеву турунду, змочену препаратом, 4 рази на добу. Курс лікування становить 10 днів.
У дорослих при хронічних мезотімпанітах застосовується в комплексному лікуванні за допомогою апаратного ультразвукового зрошення або введення в барабанну порожнину спільно з антибіотиками.
У разі відсутності позитивної динаміки (збільшення вираженості або поява нових ознак / симптомів захворювання, виникнення ускладнень) на 3-4 день терапії з використанням препарату Окомістин необхідно звернутися до лікаря!

Побічна дія

Можливі алергічні реакції. В окремих випадках може виникнути відчуття легкого печіння, дискомфорт, які проходять самостійно через 15-20 сек і не потребує відміни препарату.
У разі появи будь-яких небажаних явищ необхідно звернутися до лікаря.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами

При спільному застосуванні Окомістин підвищує ефективність антибіотиків місцевої дії.
Дослідження взаємодії препарату з іншими лікарськими засобами не проводилися.

особливі вказівки

Контактні лінзи слід знімати безпосередньо перед закапуванням препарату Окомістин і надягати не раніше ніж через 15 хвилин після закапування.
Для того щоб уникнути забруднення і перехресного інфікування, не слід використовувати один флакон для одночасного лікування інфекції ока, носа і / або вуха. Для запобігання забруднення розчину препарату при закапуванні пацієнтам слід уникати контакту кінчика крапельниці з оком і шкірою. Користування флаконом-крапельницею більш ніж однією особою може призвести до поширення інфекції.

діти

Препарат можна застосовувати в педіатричній практиці.

Передозування

Не спостерігалася.

Вплив на здатність керування транспортними засобами та механізмами

Після застосування препарату можливе тимчасове зниження чіткості зорового сприйняття і до її відновлення не рекомендується керувати автомобілем і займатися видами діяльності, що вимагають підвищеної уваги і реакції.

Форма випуску

Окомістин, краплі очні, вушні, назальні по 1 мл або 1,5 мл в одноразові полімерні тюбик-крапельниці, по 5 або 10 мл в полімерні флакони, закупорені пробкою-крапельницею і кришкою нагвинчується з контролем першого розкриття; по 20 мл у скляні флакони, закупорені гумовою пробкою і алюмінієвим ковпачком або поліетиленовою кришкою-крапельницею.
По 1 або 5 флаконів або по 5 або 10 тюбик-крапельниць з інструкцією із застосування в пачку з картону.

Умови зберігання

Зберігати при температурі не вище 25 ° С. Зберігати в місцях недоступних для дітей.

Термін зберігання

3 роки. Термін придатності після відкриття - 1 місяць. Після закінчення терміну придатності не застосовувати.

Умови та термін зберігання

За рецептом.

Завантажити повну інструкцію

Відгуки користувачів

Цей продукт ще не має відгуків.
Залишити відгук
Моя оцінка
Зверніть увагу
Інформація / інструкція до препарату призначена тільки в інформаційних цілях і призначена виключно в інформаційних цілях.
Повідомлення
Зворотний дзвінок
Розшифрувати рецепт
Онлайн чат
Як вам зручніше з нами звʹязатися?
Скасувати
Кнопка зв'язку