Настройки
Шрифт:
  • А
  • А
  • А
Цвет:
  • Ц
  • Ц
  • Ц
  • Ц
  • Ц
Фото
  • ЧБ
  • Цвет
  • Выкл.
Полная версия

Пасодобль

Остались вопросы?
Мы рады помочь
Цены действительны только при покупке онлайн, цены в розничной сети могут отличаться от указанных на сайте Задать вопрос фармацевту
Характеристики товара
Температура хранения специальных условий хранения нет
Описание

ІНСТРУКЦІЯ

для медичного застосування лікарського засобу

Пасодобль ®

(Pasodoble®)

діюча речовина: гестоден, етинілестрадіол;

1 блідо-жовта таблетка (активна таблетка) містить 0,060 мг гестодену та 0,015 мг етинілестрадіолу;

допоміжні речовини:

ядро таблетки: лактози моногідрат, крохмаль кукурудзяний, повідон, магнію стеарат;

оболонка таблетки: Opadry Clear YS-1-7006 (гіпромелоза, поліетиленгліколь), титану діоксид (Е 171), заліза оксид жовтий (E 172);

1 біла таблетка (таблетка плацебо) містить:

допоміжні речовини:

ядро таблетки: лактози моногідрат, крохмаль кукурудзяний, повідон, магнію стеарат;

оболонка таблетки: Opadry Clear YS-1-7006 (гіпромелоза, поліетиленгліколь), титану діоксид (E 171).

Лікарcька форма. Таблетки, вкриті плівковою оболонкою.

Основні фізико-хімічні властивості:

активна таблетка: світло-жовта кругла таблетка, вкрита плівковою оболонкою;

таблетка плацебо: біла кругла таблетка, вкрита плівковою оболонкою.

Фармакотерапевтична група. Прогестагени і естрогени, фіксовані комбінації.

Код ATХ G03A A10.

Фармакологiчнi властивості.

Фармакодинамiка.

Монофазний комбінований естроген-прогестагеновий контрацептивний препарат.

Нескоригований індекс Перля: 0,24 (21521 циклів), ДІ 95 % [0,04;0,57].

Контрацептивний ефект гестоден/етинілестрадіолу здійснюється за допомогою 3 механізмів, що доповнюють один одного:

- пригнічення овуляції на рівні гіпоталамо-гіпофізарної регуляції;

- зміни властивостей цервікального секрету, внаслідок чого він стає непроникливим для сперматозоїдів;

- зміни ендометрія, що робить неможливою імплантацію заплідненої яйцеклітини.

Фармакокінетика.

Етинілестрадіол

Всмоктування

Після прийому внутрiшньо всмоктування етинілестрадіолу відбувається швидко та повністю.

Пікова концентрація після прийому 15 мкг досягається в плазмі через 1-1,5 год та становить 30 пг/мл. Етинілестрадіол значною мірою підлягає ефекту першого проходження через печінку. Абсолютна біодоступність – приблизно 45 %.

Розподіл

Об’єм розподілу етинілестрадіолу становить 15 л/кг, зв’язування з білками плазми – приблизно 98 %. Етинілестрадіол індукує печінковий синтез глобулінів, що зв’язують статеві гормони (ГЗСГ), і глобулінів, що зв’язують кортикостероїди (ГЗК). При прийомі 15 мкг етинілестрадіолу концентрація ГЗСГ в плазмі крові підвищується з 86 до приблизно 200 нмоль/л.

Метаболізм

Етинілестрадіол метаболізується повністю (метаболічний кліренс плазми – приблизно 10 мл/хв/кг). Метаболіти виводяться із сечею (40 %) та калом (60 %). 

Виведення

Період напіввиведення етинілестрадіолу становить приблизно 15 год. Тільки невелика частина етинілестрадіолу виводиться в незміненому вигляді. Його метаболіти виводяться із сечею та жовчю у співвідношенні 4:6.

Рівноважна концентрація

Стан рівноваги досягається у другій половині циклу застосування, коли концентрація етинілестрадіолу в сироватці крові збільшується в 1,4-2,1 раза.

Гестоден

Всмоктування

Після прийому внутрішньо всмоктування гестодену відбувається швидко та повністю. Абсолютна біодоступність – приблизно 100 %. Після перорального прийому одноразової дози 60 мкг гестодену його максимальна концентрація в плазмі 2 нг/мл досягається приблизно через 1 год. Концентрація в плазмі суттєво залежить від вмісту ГЗСГ.

Розподіл

Об’єм розподілу гестодену при одноразовому введенні 60 мкг становить 1,4 л/кг. Зв’язок з білками плазми – 30 %, 50-70 % зв’язано з ГЗСГ.

Метаболізм

Гестоден метаболізується повністю. Метаболічний кліренс одноразової дози 60 мкг становить близько 0,8 мл/хв/кг. Неактивні метаболіти виводяться з сечею (60 %) та калом (40 %).

Виведення

Період напіввиведення гестодену становить 13 год. Супутнє призначення етинілестрадіолу подовжує період напіввиведення до 20 год.

Рівноважна концентрація

Після прийому багаторазових доз одночасно з етинілестрадіолом концентрації в плазмі підвищуються приблизно в 2-4 рази.

Клінічні характеристики.

Пероральна контрацепція.

         Гіперчутливість до активних речовин або до будь-якої з допоміжних речовин препарату.

         Наявність або ризик артеріальної тромбоемболії (ATE):

o   АТЕ – наявна АТЕ, АТЕ в анамнезі (наприклад, інфаркт міокарда) або продромальний стан (зокрема стенокардія).

o   Захворювання судин головного мозку – наявний інсульт, інсульт в анамнезі або продромальний стан (зокрема транзиторна ішемічна атака (TIA)).

o   Відома спадкова або набута схильність до АТЕ, наприклад, у разі гіпергомоцистеїнемії та антифосфоліпідних антитіл (антикардіоліпінові антитіла, вовчаковий антикоагулянт).

o   Мігрень з осередковими неврологічними симптомами в анамнезі.

o   Високий ризик АТЕ через наявність кількох факторів ризику або присутність одного серйозного фактора ризику, такого як:

цукровий діабет із судинними симптомами;

тяжка гіпертензія;

тяжка дисліпопротеїнемія.

o   Ураження клапанного апарату серця.

o   Порушення ритму серця.

         Наявність або ризик венозної тромбоемболії (ВТЕ):

o   ВТЕ – наявна ВТЕ (при застосуванні антикоагулянтів) або ВТЕ в анамнезі (наприклад тромбоз глибоких вен (ТГВ) або легенева емболія (ЛЕ)).

o   Відома спадкова або набута схильність до венозної тромбоемболії, наприклад, у разі резистентності до активованого протеїну С (в тому числі фактора V Лейдена), дефіциту антитромбіну-III, дефіциту протеїну С, дефіциту білка S.

o   Значна операція з тривалою іммобілізацією.

o   Високий ризик венозної тромбоемболії через наявність кількох факторів ризику.

         Тяжке захворювання печінки (зараз або в анамнезі), доки значення функції печінки не повернулися до норми.

         Пухлини печінки (доброякісні або злоякісні) (зараз або в анамнезі).

         Панкреатит (зараз або в анамнезі), якщо він пов’язаний з тяжкою гіпертригліцеридемією.

         Наявність або підозра на злоякісні пухлини, обумовлені статевими стероїдами (наприклад пухлини статевих органів або молочних залоз).

         Недіагностована вагінальна кровотеча.

         Паління (див. розділ «Особливості застосування»).

         Період вагітності або підозра на неї.

Взаємодія між пероральними контрацептивами та іншими препаратами може призвести до зниження концентрації статевих гормонів в плазмі крові, що, в свою чергу, може призвести до збільшення частоти проривних кровотеч і порушення циклу, а також, можливо, зменшити ефективність пероральних контрацептивів.

При супутньому застосуванні пероральних контрацептивів і препаратів, які можуть призвести до зниження концентрації статевих гормонів в сироватці крові, рекомендується використовувати негормональний метод контролю народжуваності (наприклад презервативи і сперміциди) на додаток до регулярного прийому препарату, що містить етинілестрадіол/гестоден. У разі тривалого використання препаратів, які можуть призвести до зниження концентрації статевих гормонів в сироватці крові, КГК не слід розглядати як основний контрацептив.

Після припинення застосування препаратів, які зменшують концентрації статевих гормонів, використовувати негормональний метод рекомендується протягом мінімум 7 днів.

Більш тривале використання негормонального методу (до 28 днів) може бути доцільним після припинення застосування препаратів, які призвели до індукції печінкових ферментів, що знизило концентрацію статевих гормонів. Іноді може бути потрібно кілька тижнів для нормалізації печінкових ферментів, залежно від швидкості виведення і сили дії індукуючої речовини.

Прикладами препаратів, які можуть знижувати концентрацію статевих гормонів в плазмі, є:

         будь-який препарат, який знижує час транзиту по шлунково-кишковому тракту;

         індуктори печінкових мікросомальних ферментів, наприклад рифампіцин, рифабутин, фенобарбітал і примідон, карбамазепін, фенілбутазон, фенітоїн, фосфенітоїн, бозентан, дексаметазон, гризеофульвін, топірамат, деякі інгібітори протеази (ритонавір, невірапін), модафініл, звіробій (hypericum perforatum) і, можливо, також окскарбазепін, фелбатам, ритонавір та невралін.

Приклади препаратів, які можуть підвищити концентрації етинілестрадіолу в сироватці крові:

         аторвастатин;

         конкурентні інгібітори сульфатизації у стінках шлунково-кишкового тракту, такі як аскорбінова кислота (вітамін С) та парацетамол;

         препарати, які інгібують ізоферменти цитохрому P450 3A4, наприклад індинавір, флуконазол, вориконазол та тролеандоміцин.

Тролеандоміцин може підвищити ризик розвитку внутрішньопечінкового холестазу на фоні прийому КГК.

Етинілестрадіол може впливати на метаболізм інших препаратів шляхом пригнічення мікросомальних ферментів печінки або шляхом прискорення кон’югації лікарських засобів в печінці, особливо глюкуронізації, чи за допомогою інших механізмів. Відповідно, концентрація препаратів в плазмі крові та тканинах може підвищуватись (наприклад циклоспорину, теофіліну, кортикостероїдів) або знижуватись (наприклад ламотриджину, левотироксину, вальпроату).

Для виявлення потенційної взаємодії див. інструкцію щодо застосування супутніх препаратів.

Вплив на лабораторні показники

Використання протизаплідних стероїдів може впливати на результати деяких лабораторних тестів, включаючи біохімічні показники функції печінки (в тому числі зниження рівня білірубіну та АЛТ), щитовидної залози (збільшення загального Т3 та Т4 внаслідок збільшення рівня тиреоглобуліну, зниження захоплення вільного T3), надниркових залоз (збільшення рівня кортизолу в плазмі, підвищення рівня глобуліну, що зв’язує кортизон, зниження дигідроепіандростерону сульфату (DHEAS)) та нирок (збільшення рівня креатиніну в плазмі та кліренсу креатиніну), рівні білків (транспортерів) в плазмі, наприклад кортикостероїдзв’язуючого глобуліну та ліпід/ліпопротеїнових фракцій, параметри вуглеводного обміну і параметри коагуляції і фібринолізу, зниження рівня фолатів в сироватці крові.

Якщо наявні будь-які зі станів або факторів ризику, зазначених нижче, доцільність застосування препарату, що містить етинілестрадіол/гестоден, слід обговорити з жінкою.

У разі загострення або першого виникнення будь-якого з цих станів або факторів ризику, жінці слід рекомендувати звернутись до лікаря для визначення доцільності відміни препарату, що містить етинілестрадіол/гестоден.

Ризик виникнення венозної тромбоемболії (ВТЕ)

Використання будь-якого КГК підвищує ризик ВТЕ. Засоби, що містять левоноргестрел, норгестімат або норетистерон, пов’язані з більш низьким ризиком ВТЕ. При застосуванні інших засобів, таких як препарати, що містять етинілестрадіол/гестоден, рівень ризику може бути вдвічі вищим. Рішення про застосування засобу, відмінного від того, який являє найнижчий ризик розвитку ВТЕ, слід приймати лише після обговорення з жінкою, щоб переконатися, що вона усвідомлює існування ризику ВТЕ при застосуванні препарату, що містить етинілестрадіол/гестоден, а також розуміє вплив її поточних факторів ризику, як і те, що ризик виникнення в неї ВТЕ є найвищим у перший рік застосування. Повідомлялося, що ризик зростає при відновленні застосування КГК після перерви у 4 або більше тижнів.

Серед жінок, що не приймають КГК і не вагітні, приблизно у 2 з 10000 ВТЕ розвивається протягом одного року. Проте в індивідуальних випадках ризик може бути значно вищим залежно від конкретних факторів ризику (див. нижче).

В обох випадках кількість ВТЕ на рік є меншою, ніж очікувана під час вагітності або в післяпологовому періоді.

ВТЕ може бути летальною у 1-2 % випадків.

Досить рідко на тлі прийому контрацептивних препаратів також відзначалися випадки тромбозу інших судин: печінкових, мезентеріальних, ниркових, церебральних або ретинальних вен чи артерій.

Фактори ризику виникнення ВТЕ

Ризик венозних тромбоемболічних ускладнень у користувачів КГК може істотно збільшитись у разі наявності додаткових факторів ризику, особливо кількох факторів ризику одночасно (див. таблицю 1). Препарат, що містить етинілестрадіол/гестоден, протипоказаний, якщо у жінки наявні множинні фактори ризику ВТЕ. Якщо у жінки наявний більше ніж один фактор ризику, можливе зростання ризику ВТЕ. У цьому випадку слід оцінити загальний ризик ВТЕ. Якщо баланс користі й ризику вважається негативним, КГК не застосовують.

Таблиця 1.

Фактори ризику ВТЕ

Фактор ризику

Примітка

Ожиріння (індекс маси тіла (ІМТ), більше 30 кг/м2)

Ризик істотно підвищується при збільшенні ІМТ. Особливо важливо враховувати наявність інших факторів ризику

Тривала іммобілізація, серйозне оперативне втручання, будь-яка операція на нижніх кінцівках або в ділянці таза, неврологічна операція або серйозна травма

У цих випадках рекомендується припинити використання пластиру/таблетки/кільця (у разі планової операції мінімум за чотири тижні до хірургічного втручання) і не поновлювати його до закінчення двотижневого строку після повної ремобілізації. Для уникнення небажаної вагітності слід використовувати інший метод контрацепції. Слід розглянути можливість проведення антитромботичного лікування, якщо препарат, що містить етинілестрадіол/гестоден, не було відмінено заздалегідь

Примітка: тимчасова іммобілізація, у тому числі повітряна подорож тривалістю більше 4 годин, також може бути фактором ризику виникнення ВТЕ, зокрема у жінок з іншими факторами ризику

Сімейний анамнез (наприклад випадки ВТЕ у братів чи сестер або батьків у відносно ранньому віці, тобто до 50 років)

При підозрі на спадкову схильність жінку слід направити до фахівця за консультацією, перш ніж приймати рішення про використання будь-якого КГК

Інші медичні стани, пов’язані з ВТЕ

Рак, системний червоний вовчак, гемолітично-уремічний синдром, хронічне запальне захворювання кишечнику (хвороба Крона або виразковий коліт) та серповидно-клітинна анемія

Вік

Особливо понад 35 років

Немає єдиної думки щодо можливої ролі поверхневого тромбофлебіту та/або варикозу вен в етіології ВТЕ.

Слід також враховувати фактор підвищення ризику розвитку тромбоемболічних явищ у післяпологовому періоді, особливо протягом перших 6 тижнів (інформацію про застосування в період вагітності та годування груддю див. у розділі «Застосування у період вагітності або годування груддю»).

Симптоми ВТЕ (тромбоз глибоких вен та емболія легеневої артерії)

При появі вказаних нижче симптомів жінкам рекомендують негайно звернутись до лікаря та повідомити, що вона приймає КГК.

Симптоми тромбозу глибоких вен (ТГВ) можуть включати:

-         однобічний набряк ноги та/або ступні або уздовж вени на нозі;

-         біль або чутливість ноги, які відчуваються лише при стоянні або ходінні,

-         відчуття тепла в ураженій нозі;

-         почервоніння або знебарвлення шкіри на нозі.

Симптоми емболії легеневої артерії (ЕЛА) можуть включати:

-         раптову задишку або прискорене дихання;

-         раптовий кашель, який може бути пов’язаний із кровохарканням;

-         гострий біль у грудях;

-         серйозне запаморочення;

-         прискорене або нерегулярне серцебиття.

Деякі з цих симптомів (наприклад задишка або кашель) є неспецифічними і можуть бути неправильно оцінені як загальноприйняті або менш серйозні явища (наприклад інфекції дихальних шляхів). Інші симптоми оклюзії судин можуть включати: раптовий біль, набряк та блідо-блакитне забарвлення кінцівки.

Якщо оклюзія виникає в судинах органів зору, симптоми можуть варіювати від помутніння зору до втрати зору. Іноді втрата зору може виникати майже відразу.

Ризик виникнення артеріальної тромбоемболії (ATE)

Епідеміологічні дослідження показали, що застосування КГК може бути пов’язане з підвищенням ризику виникнення артеріальних тромбоемболічних захворювань (інфаркту міокарда) або цереброваскулярних порушень (ТІА, інсульту). Артеріальні тромбоемболічні явища можуть мати летальні наслідки.

Фактори ризику виникнення ATE

Ризик артеріальних тромбоемболічних ускладнень або порушення мозкового кровообігу у користувачів КГК може істотно збільшитись у жінок з додатковими факторами ризику (див. таблицю 2). Препарат, що містить етинілестрадіол/гестоден, протипоказаний, якщо в жінки існує один серйозний або множинні фактори ризику АТЕ. Якщо в жінки існує більш ніж один фактор ризику, зростання ризику АТЕ може бути більшим. У цьому випадку слід оцінити її загальний ризик. Якщо баланс користі й ризику вважається негативним, КГК не застосовують.

Таблиця 2.

Фактори ризику ATE

Фактор ризику

Примітка

Ожиріння (індекс маси тіла (ІМТ), більше 30 кг/м2)

Ризик істотно підвищується при збільшенні ІМТ. Особливо важливо враховувати наявність інших факторів ризику.

Мігрень

Підвищення частоти або тяжкості мігрені під час використання КГК може бути передвісником інсульту і бути причиною негайного припинення прийому препарату

Паління

Жінок слід проінформувати, що вони не повинні палити, якщо вони хочуть використовувати КГК. Жінкам віком понад 35 років, які продовжують палити, слід настійно рекомендувати використовувати інший метод контрацепції

Артеріальна гіпертензія

Сімейний анамнез (наприклад випадки АТЕ у братів чи сестер або батьків у відносно ранньому віці, тобто до 50 років)

При підозрі на спадкову схильність жінку слід направити до фахівця за консультацією, перш ніж приймати рішення про використання будь-якого КГК.

Інші медичні стани, пов’язані з АТЕ

Цукровий діабет, гіпергомоцистеїнемія, вади серця та фібриляція передсердь, дисліпопротеїнемія та системний червоний вовчак.

Вік

Особливо понад 35 років

Симптоми ATE

При появі вказаних нижче симптомів жінкам рекомендують негайно звернутись до лікаря та повідомити, що вона приймає КГК.

Симптоми інсульту можуть включати:

-         раптове заніміння або слабкість руки або ноги, особливо з одного боку тіла, обличчя;

-         раптова утруднена хода, запаморочення, втрата рівноваги або координації;

-         раптова сплутаність свідомості, утруднене мовлення або розуміння;

-         раптове погіршення зору на одному або обох очах;

-         раптовий сильний або тривалий головний біль без жодної відомої причини;

-         втрата свідомості або непритомність із судомами або без них.

При тимчасових симптомах можна припустити, що йдеться про транзиторну ішемічну атаку (ТІА).

Симптоми інфаркту міокарда (ІМ) можуть включати:

-         біль, дискомфорт, важкість, відчуття стиснення у грудях, руці або під грудниною;

-         дискомфорт, що поширюється на спину, щелепу, горло, руку, шлунок;

-         відчуття переповненості шлунка, ядухи, порушення травлення;

-         спітніння, нудота, блювання, запаморочення;

-         надзвичайна слабкість, стривоженість, задишка;

-         прискорене або нерегулярне серцебиття.

Контроль циклу

Гормональні протизаплідні засоби можуть спричинювати нерегулярні кров’янисті виділення з піхви (кровомазання або проривні кровотечі), особливо протягом перших кількох місяців застосування препарату. Зважаючи на це, медичну оцінку міжменструальних кров’янистих виділень слід проводити після періоду адаптації організму до препарату, що становить приблизно три цикли. Якщо кровотеча має персистуючий або рекурентний характер, необхідно пам’ятати про негормональні причини та призначити відповідні діагностичні заходи. При виключенні патології подальше використання КГК або заміна препарату на інший може усунути це небажане явище.

У деяких жінок може виникнути оліго- або аменорея (можливо, внаслідок ановуляції) після прийому пероральних контрацептивів, особливо якщо такі стани були і раніше.

Якщо порушення циклу продовжуються або поновлюються після кількох нормальних циклів, слід розглянути негормональні причини та провести відповідні діагностичні обстеження з метою виключення вагітності або онкологічних захворювань. Подальші діагностичні заходи можуть включати кюретаж.

У разі аменореї при використанні препарату, що містить етинілестрадіол/гестоден, відповідно до рекомендованого способу застосування немає потреби припиняти прийом або проводити тест на вагітність.

У деяких жінок в період часу, протягом якого таблетки не приймаються, відсутні менструальноподібні кровотечі. Якщо препарат, що містить етинілестрадіол/гестоден, застосовувався з порушенням рекомендованого способу застосування або якщо кровотеча відміни не виникла протягом 2 послідовних циклів, до виключення можливої вагітності слід припинити прийом КГК і використовувати негормональні методи контрацепції.

Медичне обстеження /консультація

Перед призначенням або поновленням прийому препарату, що містить етинілестрадіол/гестоден, слід провести повне медичне обстеження та докладно вивчити анамнез пацієнтки та її родини. При цьому слід виключити вагі

Отзывы пользователей

У этого продукта еще нет отзывов.
Оставить отзыв
Моя оценка
Обратите внимание
Информация/инструкция к препарату носит информационный характер и предназначена исключительно для ознакомительных целей.
Сообщение
Обратный звонок
Онлайн чат
Как вам удобнее с нами связаться?
Отменить
Кнопка связи