Дексаметазона фосфат 0,4% 1мл №10 ампулы

КОД: 12803
 1. Наличие товара в аптеках
  Наличие товара в аптеке

  Дексаметазона фосфат 0,4% 1мл №10 ампулы

  15,48 грн.

  Доступность: Есть в наличии

  Внимание! Цены действительны только при заказе, бронировании на сайте!
 2. Доставка
  • Доставка Курьером
  • Самовывоз
  • Доставка Новой почтой
  При сумме заказа от 200 грн. доставка осуществляется бесплатно
  Смотреть города бесплатной доставки
  • Киев
  • Одесса
  • Харьков
  • Днепр
  • Львов
  • Ивано-Франковск
  • Винница
  • Запорожье
  • Кременчуг
  • Кривой Рог
  • Тернополь
  Оплата
  Наличными, Visa, MasterCard, Maestro
  Нам доверяют
  • Более 15 000 лекарств и товаров для здоровья
  • 100% товаров сертифицированы
  • Срочная доставка по Украине за 24 часа
  • Работаем без выходных • add.ua-Фармак ОАО (Украина, Киев)-Дексаметазона фосфат 0,4% 1мл №10 ампулы-01
15,48 грн.

Доступность: Доставка 1-3 дня

Повтор заказа
Заказывать каждый:
Количество
Заказать в 1 клик
 • Производитель: Фармак ОАО (Украина, Киев)
 • Форма товара: Ампулы
 • Регистрационное удостоверение: UA/7715/01/01
Инструкция

Дексаметазону фосфат (Dexamethasoni phosphas)

Загальна характеристика

Міжнародна та хімічна назви:

Dexamethasone; 9-фтор-11 17 21-триокси-16-метил-прегна-1 4-дієн-3 20-діон;

Основні фізико-хімічні властивості:

прозора безбарвна рідина;

Склад:

одна ампула (1 мл) містить дексаметазону фосфату 4 мг;

допоміжні речовини: натрію хлорид натрію фосфат двозаміщений трилон Б вода для ін'єкцій до 1 мл.

Форма випуску

Розчин для ін'єкцій 0 4 %.

Фармакотерапевтична група

Глюкокортикоїди. ATC H02A B02.

Фармакологічні властивості

Дексаметазон має виражену протизапальну протиалергічну та десенсибілізуючу дію а також протишокову і антитоксичну дію проявляє імунодепресивну активність. Незначно затримує натрій та воду в організмі. Ці ефекти пов'язані з пригніченням звільнення еозинофілами медіаторів запалення; індукуванням утворення ліпокортинів та зменшення кількості тучних клітин які виділяють гіалуронову кислоту; із зменшенням проникності капілярів; пригніченням активності циклооксигенази (переважно ЦОГ-2) і синтезу простагландинів; стабілізацією мембран клітин (особливо лізосомальних). Імунодепресивна дія обумовлена гальмуванням звільнення цитокінів (інтерлейкіну-I II g-інтерферону) лімфоцитами та макрофагами. Основна дія на обмін речовин пов'язана з катаболізмом білків активацією глюконеогенезу в печінці та зниженням утилізації глюкози периферичними тканинами; посилює ліполіз і мобілізацію жирних кислот із жирових депо. Дексаметазону фосфат знижує активність вітаміну D зменшує швидкість всмоктування кальцію та сприяє прискоренню його виведення з організму. Дексаметазону фосфат гальмує синтез та секрецію адренокортикотропного гормону і вторинно синтез ендогенних глюкокортикостероїдів. Особливістю дії препарату є значне пригнічення функції гіпофізу та повна відсутність мінералокортикоїдної активності.

Фармакокінетика

Дексаметазону фосфат відноситься до тривало діючих глюкокортикостероїдів. Після внутрішньом'язового введення швидко абсорбується з місця ін'єкції і з током крові розподіляється в тканинах. З білками плазми крові зв'язується біля 80% препарату. Добре проникає через гематоенцефалічний та інші гістогематичні бар'єри. Максимальна концентрація дексаметазону в лікворі спостерігається через 4 години після внутрішньовенного введення та становить 1520% від концентрації в плазмі крові. Після внутрішньовенного введення специфічна дія проявляється через 2 години і триває протягом 624 годин. Дексаметазон метаболізується в печінці значно повільніше кортизону. Період напіввиведення із плазми крові близько 34 5 годин. Близько 80% введеного дексаметазону елімінується нирками у вигляді глюкуроніду протягом 24 годин.

Показання для застосування

Шок різного генезу. Набряк головного мозку (при пухлинах головного мозку черепно-мозковій травмі нейрохірургічних операціях крововиливі в мозок менінгітах енцефалітах променевих ураженнях) бронхіальна астма астматичний статус важкі алергічні реакції (набряк Квінке; бронхоспазм; дерматоз; гостра анафілактична реакція на лікарські засоби введення сироватки та антибіотиків) пірогенні реакції гострі гемолітичні анемії тромбоцитопенія гострий лімфобластний лейкоз агранулоцитоз тяжкі інфекційні захворювання (в поєднанні з антибіотиками) гостра наднирникова недостатність гострі захворювання у дітей (гострий стенозуючий ляринготрахеїт та інші) захворювання суглобів (плечолопатковий периартрит епікондиліт бурсит тендовагініт остеохондроз артрити різної етіології остеоартроз) ревматоїдні захворювання колагенози.

Спосіб застосування та дози

Дексаметазону фосфат вводиться внутрішньом'язово або внутрішньовенно; можливе також периартикулярне та внутрішньосуглобове введення. Протягом доби препарат можна вводити від 4 до 20 мг 34 рази. Максимальна добова доза становить 80 мг. Тривалість парентерального застосування звичайно становить 34 доби потім переходять на підтримуючу терапію пероральною формою препарату. В гострому періоді при різних захворюваннях та на початку лікування препарат застосовують в більш високих дозах. При отриманні ефекту дозу зменшують протягом декількох днів до досягнення підтримуючої дози (залежно від тяжкості захворювання в середньому 36 мг/добу) або до припинення лікування.

Побічна дія

При однократному введенні препарату можливі нудота блювання брадикардія артеріальна гіпотензія колапс (особливо при швидкому введенні великих доз препарату) аритмії зупинка серця а також розвиток стероїдної виразки шлунку зменшення толерантності до глюкози та зниження імунітету. При тривалій терапії: синдром Іценко-Кушинга гіперглікемія з можливим розвитком стероїдного діабету гіперліпопротеїнемія наднирникова недостатність гепатомегалія ерозивно-виразкове ураження травного тракту панкреатит дистрофія міокарда психози збільшення внутрішньочерепного тиску запаморочення головні болі судоми. Можлива затримка натрію та розвиток набряків посилене виведення калію із організму посилене потовиділення остеопороз міопатія; на шкірі можуть з'являтися стрії акне петехії екхімози; порушення секреції статевих гормонів (порушення менстуального циклу гірсутизм імпотенція). Глаукома катаракта екзофтальм підвищення внутрішньоочного тиску. Збільшується ризик тромбоутворення та інфекцій. Порушення процесів росту у дітей. Імуносупресія рідко виникають асептичні некрози кісток.

Протипоказання

Підвищена чутливість до компонентів препарату виразки шлунка та кишечнику остеопороз важка міопатія глаукома артеріальна гіпертензія. Інфекційні ураження суглобів та навколосуглобових м'яких тканин трахома лімфома після БЦЖ-вакцинації вірусні захворювання (простий герпес герпес зостер офтальмогерпес вітряна віспа); гострі форми гнійної очної інфекції (при відсутності специфічної терапії).

Взаємодія з іншими лікарськими засобами

При призначенні одночасно з серцевими глікозидами можливе погіршення переносимості останніх через дефіцит калію; з діуретиками посилене виведення калію; з антидіабетичними засобами можлива гіперкаліємія; з похідними кумарину можливе ослаблення антикоагулянтного ефекту; з рифампіцином фенітоїном барбітуратами ослаблення дії Дексаметазону фосфату; з гормональними контрацептивами посилення дії препарату; з нестероїдними протизапальними засобами збільшення ризику виникнення ерозивно-виразкових уражень шлунка та шлунково-кишкових кровотеч; з празиквантелом можливе зменшення його концентрації в плазмі крові. Імунодепресанти і цитостатики посилюють дію препарату.

Передозування

При застосуванні препарату у високих дозах та при тривалому застосуванні часто розвиваються побічні ефекти описані у відповідному розділі. При появі симптомів передозування препарат тимчасово відміняють (крім випадків коли препарат призначений за життєвими показаннями) призначають симптоматичну терапію. Після зникнення симптомів передозування прийом препарату відновлюють.

Особливості застосування

Застосування препарату в період вагітності і годування груддю: під час вагітності (особливо в І триместрі) та в період годування груддю препарат призначають лише в тому разі коли очікуваний терапевтичний ефект буде перевищувати негативний вплив препарату на плід та дитину. При тривалому лікуванні в період вагітності не виключена можливість порушення процесів росту плоду. У випадку застосування в останні місяці вагітності існує небезпека розвитку атрофії кори наднирників у плода що в подальшому може потребувати проведення замісної терапії у новонародженого.

При цукровому діабеті туберкульозі бактеріальній та амебній дизентерії артеріальній гіпертензії тромбоемболіях серцевій та нирковій недостатності неспецифічному виразковому коліті дивертикуліті недавно створеному анастомозі кишечнику застосовувати Дексаметазону фосфат необхідно дуже обережно та при умові можливості адекватного лікування основного захворювання. Якщо у пацієнта в анамнезі були психози то лікування глюкокортикостероїдами проводять тільки за життєвими показаннями.

При раптовій відміні препарату особливо у випадку застосування високих доз виникає так званний синдром відміни глюкокортикостероїдів: анорексія нудота загальмованість генералізовані м'язево-скелетні болі загальна слабкість. Після відміни препарату протягом декількох місяців може зберігатися відносна недостатність кори наднирників. Якщо в цей період виникають стресові ситуації призначають тимчасово глюкокортикоїди а при необхідності мінералокортикоїди.

Перед початком застосування препарату бажано провести обстеження пацієнта на наявність виразкової патології шлунково-кишкового тракту. Пацієнтам зі схильністю до розвитку даної патології необхідно призначити з профілактичною метою антацидні засоби.

Під час лікування препаратом дієта пацієнта повинна бути багатою на калій білки вітаміни зі зниженим вмістом жирів вуглеводів та натрію.

При наявності у пацієнта інтеркурентних інфекцій септичного стану та туберкульозу лікування Дексаметазону фосфатом необхідно поєднувати з антибактеріальною терапією. У дітей під час тривалого лікування необхідно ретельно слідкувати за динамікою росту та розвитку. Дітям які під час лікування знаходились в контакті з хворими на кір вітряну віспу призначають специфічні імуноглобуліни. Для запобігання порушенню процесів росту при тривалому лікуванні препаратом дітей віком до 14 років бажано через кожні 3 дні робити перерву в лікуванні тривалістю 4 дні.

Якщо лікування Дексаметазону фосфатом здійснюють протягом 8 тижнів перед і 2 тижнів після активної імунізації (вакцинації) то в цьому випадку ефект імунізації буде знижений або повністю нейтралізований.

Умови та термін зберігання

Зберігати в захищеному від світла та недоступному для дітей місці при температурі не вище +25 С. Термін придатності 1 рік.

Умови відпуску

За рецептом.

Упаковка

По 5 або 10 ампул по 1 мл у картонній пачці.

Дополнительная информация
Дополнительная информация
Количество в упаковке 10
Форма товара Ампулы
Производитель Фармак ОАО (Украина, Киев)
Регистрационное удостоверение UA/7715/01/01
Главный медикамент Дексаметазон
код мориона 49672
Отзывы
Напишите ваш отзыв

Оставлять отзывы могут только зарегистрированные пользователи. Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь

Скачать полную инструкцию
ВНИМАНИЕ! ЦЕНЫ ДЕЙСТВИТЕЛЬНЫ ТОЛЬКО ДЛЯ ЗАКАЗА НА САЙТЕ!
Акции
Спецпредложения
Продукт {{var product.name}} был удален из Вашей корзины

Продолжить покупки
Оформить заказ