Налаштування
Шрифт:
 • А
 • А
 • А
Колір:
 • Ц
 • Ц
 • Ц
 • Ц
 • Ц
Фото
 • ЧБ
 • Колір
 • Вимк.
Повна версія
Елоксатін 50 мг розчин10 мл №1
1 966,60 ₴
Sanofi-Aventis Deutschland (Німеччина)
Код товару:
214287
У список

Елоксатін 50 мг розчин10 мл №1

Sanofi-Aventis Deutschland (Німеччина)
Немає в наявності
1 966,60 ₴
Залишилися питання?
Ми раді допомогти
Ціни дійсні тільки при покупці онлайн, ціни в роздрібній мережі можуть відрізнятися від вказаних на сайті Задати питання фармацевту
Характеристики товара
Виробник Sanofi-Aventis Deutschland (Німеччина)
Форма товару Розчин
шт. 1
Кількість в упаковці 1
код моріону 94601
Умови відпуску без рецепта
Реєстраційне посвідчення UA/9385/01/01
Температура зберiгання спеціальних умов зберігання немає
Інструкція

Елоксатін (Eloxatin) інструкція по застосуванню

Склад

діюча речовина:оксаліплатин;

1 флакон містить 50 мг або 100 мг оксаліплатину; 1 мл відновленого розчину містить оксаліплатину 5 мг;

допоміжна речовина: лактози моногідрат.

Лікарська форма

Порошок для розчину для інфузій.

Фармакотерапевтична група

Антинеопластические средства. Сполуки платини.

Код АТС L01X A03.

Показання

У комбінації з 5-фторурацилом та фоліновою кислотою оксаліплатин рекомендується для:

 • ад`ювантної терапії колоректального раку III стадії (стадія C за класифікацією Дьюка) після повного видалення первинної пухлини;
 • лікування метастатичного колоректального раку.

Протипоказання

Препарат не рекомендується застосовувати пацієнтам:

 • із підвищеною чутливістю до оксаліплатину або до однієї з допоміжних речовин в анамнезі; 
 • у період годування груддю; 
 • при мієлосупресії(кількість нейтрофілів< 2x109/л та/або кількість тромбоцитів< 100x109/л) до початку першого циклу лікування;
 • при периферичній сенсорній нейропатії, що супроводжується функціональними порушеннями до початку першого циклу лікування;
 • при тяжкій нирковій недостатності (кліренс креатиніну< 30 мл/хв). 

Спосіб застосування та дози

Препарат призначений тільки для лікування дорослих.

Рекомендована доза оксаліплатинупри призначенні ад’ювантноїтерапії становить 85 мг/м2 внутрішньовенно, цю ж дозу вводять повторно кожні два тижні протягом 12 циклів (6 місяців).

Рекомендована доза оксаліплатину при лікуванні метастатичного колоректального раку становить 85 мг/м2 внутрішньовенно, яку вводять повторно кожні два тижні до прогресування захворювання або до появи ознак непереносимої токсичності.

Дозу потрібно коригувати відповідно до індивідуальної переносимості пацієнтом (див. розділ «Особливості застосування»).

Оксаліплатин слід завжди вводити раніше, ніж фторопіримідини, наприклад, перед введенням 5-фторурацилу. 

Оксаліплатин вводять у вигляді 2–6-годинної внутрішньовенної інфузії, розведеним у 250–500 мл 5% розчину глюкози, для отримання концентрації від 0,2 до 0,7 мг/мл; 0,7 мг/мл відповідає найвищій концентрації, що застосовується у клінічній практиці при дозі оксаліплатину 85 мг/м2.

Оксаліплатин переважно вводять у комбінації з безперервною інфузією 5-фторурацилу.

Для схеми лікування, що повторюється кожні два тижні, рекомендується режим дозування у вигляді болюсноговведення 5-фторурацилу та безперервноїінфузії5-фторурацилу. 

Пацієнти групи ризику.

Хворі з порушеною функцією нирок. Оксаліплатин забороняється застосовувати у пацієнтів із тяжкою нирковою недостатністю (див. розділи «Протипоказання» та «Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка»).

У пацієнтів з легкою та середньо-тяжкою нирковою недостатністю рекомендована доза оксаліплатину становить 85 мг/м2 (див.розділи «Особливі заходи безпеки» та «Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка»).

Хворі з порушеною функцією печінки. У фазі I дослідження із участю пацієнтів із печінковою недостатністю різного ступеня частота та тяжкість гепатобіліарних розладів була пов`язана із прогресуванням захворювання та відхиленнями у функції печінки, що існували.

У ході клінічних досліджень не проводилась спеціальна корекція доз для хворих з порушенням функції печінки. 

Особи літнього віку. Не спостерігалось збільшення токсичності оксаліплатину при його застосуванні як монотерапії або комбінованої терапії з 5-фторурацилом у хворих старше 65 років. Таким чином, немає необхідності у спеціальній корекції доз для осіб літнього віку. 

Спосіб застосування.Оксаліплатин застосовують у вигляді внутрішньовенної інфузії. Застосування препарату не потребує гіпергідратації.

Оксаліплатин, розведений у 250–500 мл 5% розчину глюкози (50мг/мл), для отримання концентрації не менше 0,2 мг/мл вводять у центральну або периферичну вену протягом 2–6 годин. 

Інфузія оксаліплатину повинна завжди вводитися раніше, ніж інфузія 5-фторурацилу.

При екстравазації введення препарату потрібно негайно припинити.

Перед застосуванням слід розчинити порошок оксаліплатину, а потім розвести. Для розчинення та розведення порошку для приготування розчину для інфузії слід використовувати тільки 5% розчин глюкози (50мг/мл).

Несумісність.

Ніколи не змішуйте розведений препарат з іншими лікарськими засобами в одному флаконі або системі для інфузій, не вказаними в «Інструкції для медичного застосування».

 • Не застосовувати одночасно з лужними лікарськими засобами або середовищами (особливо з 5-фторурацилом, лужними розчинами, трометамолом та лікарськими засобами, що містять фолінову кислоту та трометамол як допоміжні речовини). 

Лужні розчини та препарати негативно впливають на стабільність оксаліплатину.

 • Не розводити сольовими розчинами, що містять хлориди (включаючи хлориди Са, К, та Na).
 • Не змішувати з іншими лікарськими засобами в одному і тому ж флаконі для інфузії чи системі для внутрішньовенного вливання (див. нижче).
 • Не використовувати ін’єкційні засоби, що містять алюміній. 

Інструкції щодо застосування та утилізації.При приготуванні розчинів оксаліплатину необхідно дотримуватись застережних заходів, як і при роботі з іншими потенційно токсичними речовинами. 

Поводження з цією цитотоксичною речовиною вимагає від медичного персоналу дотримання всіх застережних заходів для гарантії захисту працівника та його оточення.

Приготування розчинів для ін'єкцій цитотоксичних речовин повинен здійснювати досвідчений спеціаліст, обізнаний із питаннями застосування цих лікарських засобів, з дотриманням умов, що гарантують захист навколишнього середовища та, насамперед, персоналу, який працює з цими лікарськими засобами. Необхідна наявність спеціально призначеної ділянки для здійснення підготовчих операцій. У відведеній для цього ділянці заборонено палити, вживати їжу або напої.

Персонал повинен бути забезпечений відповідними матеріалами для роботи з лікарським засобом, медичними халатами зі значно довшими рукавами, захисними масками, головними уборами, захисними окулярами, стерильними одноразовими рукавичками, захисними покриттями для робочого місця, контейнерами та пакетами для збору відходів.

Особлива обережність необхідна при контакті з екскрементами та блювотними масами хворого. 

Слід попередити вагітних жінок про необхідність уникнення роботи з цитотоксичними речовинами.

З будь-якою пошкодженою упаковкою необхідно поводитись із дотриманням цих застережних заходів та вважати її забрудненими відходами. Забруднені відходи необхідно спалювати в твердих зафіксованих контейнерах з відповідним маркуванням (див. «Утилізація»).

При потраплянні порошку оксаліплатину, відновленого розчину або розчину для інфузій на шкіру слід негайно та ретельно промити водою уражену ділянку. 

При потраплянні порошку оксаліплатину, відновленого розчину або розчину для інфузій на слизові оболонки слід негайно та ретельно промити водою уражену ділянку. 

Спеціальні застережні заходи щодо введення.

 • Ніколи не застосовуйте препарат у нерозведеному вигляді.
 • Оксаліплатин можна застосовувати одночасно з фоліновою кислотою за допомогою

Y-подібної інфузійної системи, з розвилкою безпосередньо перед місцем введення ін'єкції (внутрішньовенна інфузіяоксаліплатину 85 мг/м2 у 250 - 500 мл 5% розчину глюкози(50мг/мл), призначається одночасно з внутрішньовенною інфузієюфолінової кислоти у 5% розчині глюкози (50мг/мл), протягом 2-6 годин).Елоксатин і фолінову кислоту не слід поєднувати в одному і тому ж флаконі для інфузій. Фолінова кислота не повинна містити трометамол як допоміжну речовину. Фолінову кислоту необхідно розводити ізотонічними розчинами для інфузій, такими як 5% розчин глюкози, але ніколи не розводити фізіологічними або лужними розчинами.

Після введення оксаліплатину систему для вливання слід промити.

 • Оксаліплатин завжди повинен призначатися передфторопіримідинами (наприклад, 5-фторурацилом). Після введення оксаліплатину систему для вливання слід промити.
 • Використовувати лише рекомендовані розчинники (див. нижче). 

Неможна вводити будь-яку кількість відновленого розчину з ознаками випадіння осаду, його слід знищити відповідно до регуляторних вимог щодо знищення токсичних відходів.

Розчинення препарату.

Для розчинення препарату застосовують тільки воду для ін'єкцій або 5% розчин глюкози (50 мг/мл).

Для флакона 50 мг: 10 мл розчинника додають у флакон для отримання розчину оксаліплатину з концентрацією 5 мг/мл.

Для флакона 100 мг: 20 мл розчинника додають у флакон для отримання розчину оксаліплатину з концентрацією 5 мг/мл.

З мікробіологічної та хімічної точки зору, приготований розчин порошку в оригінальному флаконі необхідно негайно розвести 5% розчином глюкози (50 мг/мл).

Перед застосуванням проводять візуальний контроль. Можна застосовувати тільки прозорий розчин, без видимих частинок.

Препарат призначений для одноразового застосування. Не застосований розчин підлягає знищенню.

Розведення перед внутрішньовенною інфузією.

Відбирають необхідну кількість розчину порошку із флакона та розводять 250-500 мл 5% (50 мг/мл) розчину глюкози до отримання концентрації оксаліплатинувід 0,2 до 0,7 мг/мл. Діапазон концентрації, для якого підтверджено фізико-хімічну стабільність оксаліплатину, становвить від 0,2 до 2,0 мл/мг. Вводять шляхом внутрішньовенної інфузії.

Підтверджено фізико-хімічну стабільність після розведення 5% розчином глюкози (50 мг/мл) протягом 24 годин при зберіганні при температурі від +2°С до +8°С.

З мікробіологічної точки зору, розчин для інфузій необхідно застосувати негайно.

Якщо препарат не введений одразу після приготування, відповідальність за умови та час зберігання несе спеціаліст, який його застосовує. Якщо розведення проведено з дотриманням правил асептики, в контрольованих і стандартизованих умовах, термін зберігання не повинен перевищувати 24 години при температурі від +2°С до +8°С.

Перед застосуванням проводять візуальний контроль. Можна застосовувати тільки прозорий розчин без видимих частинок.

Препарат призначений для одноразового застосування. Не застосований розчин підлягає знищенню.

Ніколи не використовувати розчини, що містять хлориди або розчин хлориду натрію для відновлення та розведення.

Сумісність розчину оксаліплатину для інфузії перевірялась за допомогою стандартних систем для введення з ПВХ.

Інфузія.

Застосуванняоксаліплатину не потребує прегідратації.

Оксаліплатин, розведений у 250-500 мл 5% розчину глюкози (50 мг/мл) для отримання концентрації більше 0,2 мг/мл, слід вводити в периферичну або в центральну вену протягом 2-6 годин. При застосуванні оксаліплатину в комбінації з 5-фторурацилом інфузіяоксаліплатинумає передувати введенню 5-фторурацилу.

Утилізація.

Залишки препарату та всі предмети, що використовувалися для розчинення, розведення та введенняоксаліплатину, необхідно знищити відповідно до стандартної процедури утилізації цитотоксичних відходів, враховуючи діючі нормативні акти стосовно знищення токсичних відходів.

Побічні реакції

При комбінованій терапії оксаліплатином та 5-фторурацилом/фоліновою кислотою (5-ФУ/ФК) найчастіше спостерігалися гастроінтестинальні побічні ефекти (діарея, нудота, блювання та мукозит), гематологічні розлади (нейтропенія, тромбоцитопенія) та неврологічні синдроми (гостра та дозозалежна сенсорна периферична нейропатія). Ці побічні ефекти загалом частіше спостерігалися та характеризувалися більш тяжким перебігом при комбінації оксаліплатину з 5-ФУ/ФК, ніж при терапії тільки 5-ФУ/ФК.

Побічні ефекти, зазначені в нижченаведеній таблиці, спостерігалися в ході клінічних досліджень, спрямованих на вивчення лікування метастазів та ад’ювантної терапії (до досліджень було залучено 416 та 1108 пацієнтів відповідно, у групі, що отримувала оксаліплатин + 5-ФУ/ФК) та отримані в результаті постмаркетингового досвіду.

Частота побічних ефектів, зазначених у таблиці, визначалась за допомогою наступних критеріїв: дуже часто (>1/10), часто (>1/100, <1/10), нечасто (>1/1,000, <1/100), рідко (>1/10,000, <1/1,000), дуже рідко (>1/10,000), невідомо (не може бути підрахована, використовуючи доступні дані).

Побічні ефекти наведені нижче у таблиці.

Побічні ефекти, класифіковані за системами органів
Дуже часто
Часто
Нечасто
Рідко
Лабораторні дослідження
Підвищення рівня ензимів печінки.
Підвищення рівня лужної фосфатази.
Підвищення рівня білірубіну.
Підвищення рівня ЛДГ.
Збільшення маси тіла (при ад`ювантній терапії)
Підвищення рівня креатиніну.
Втрата маси тіла (при метастазах)
 
 
Розлади з боку крові та лімфатичної системи*
Анемія
Нейтропенія
Тромбоцито-
пенія
Лейкопенія
Лімфопенія
Фебрильна
нейтропенія
 
Імуноалергічна тромбоцитопенія
Гемолітична анемія
Розлади з боку нервової системи*
Периферична сенсорна нейропатія
Сенсорні розлади
Порушення смаку
Головний біль 
Запаморочення
Неврит рухового нерва
Менінгізм
 
Дизартрія
Синдром зворотної задньої лейкоенцефа-лопатії (PRES) (див.розділ «Особливі заходи безпеки».)
Розлади з боку органів зору
 
Кон`юнктивіт
Розлади зору
 
Тимчасове зниження гостроти зору
Розлади поля зору 
Оптичний неврит
Тимчасова втрата зору, проходить після припинення терапії
Розлади з боку інших сенсорних органів
 
 
Ототок-сичність
Глухота
Розлади з боку дихальної системи, грудної клітки та медіастинальні розлади
Диспное
Кашель
Носова кровотеча
Гикавка
Емболія легеневої артерії
 
 
Інтерстиціальний пневмоніт, іноді летальний
легеневий фіброз**
Гастроінтестинальні розлади*
Нудота
Діарея
Блювання
Стоматит/
мукозит
Біль у животі
Запор
Диспепсія
Гастроезофаге-альний рефлюкс
Гастроінтести-нальна кровотеча
Ректальна кровотеча
Парез кишеч-нику
Обструкція кишеч-нику
Коліт, включаючи діарею, спричинену Clostridiumdifficile,діарея
Панкреатит
Розлади з боку нирок та сечовидільної системи
 
Гематурія
Дизурія
Часті та болісні позиви до сечовипускання
 
 
Розлади з боку шкіри та підшкірної клітковини
Розлади з боку шкіри
Алопеція
Ексфоліація шкіри
(наприклад, синдром долоні-стопи)
Еритематозні висипання
Висипання
Гіпергідроз
Розлади з боку придатків шкіри
 
 
Розлади з боку опорно-рухового апарату
Біль у спині
Артралгія
Біль у кістках
 
 
Розлади метаболізму та харчування
Анорексія
Гіперглікемія
Гіпокаліємія
Гіпернатріємія
Дегідратація
Метабо-лічний ацидоз
 
Інфекції та
Інвазії*
Інфекції
Риніт
Гострі
респіраторні інфекції
Нейтропенічний сепсис
 
 
Розлади з боку судин
 
Кровотеча
Гіперемія
Тромбофлебіт глибоких вен
Артеріальна гіпертензія
 
 
Загальні розлади та стан місця введення
Втомлюваність
Гарячка++
Астенія
Біль
Реакція у місці ін`єкції+++
 
 
 
Розлади з боку імунної системи*
Алергія/алергічна реакція+
 
 
 
Психічні розлади
 
Депресія
Безсоння
Нервоз-ність
 

* Див. докладну інформацію у розділі, наведеному нижче.

** Див. розділ «Особливі заходи безпеки».

+ Дуже часті алергії/алергічні реакції, що виникали переважно під час проведення інфузії та іноді завершувалися летально. До частих алергічних реакцій належать шкірні висипання, зокрема кропив’янка, кон’юнктивіт та риніт. До частих анафілактичних реакцій або анафілактоїдних реакцій належать бронхоспазм, ангіоневротичний набряк, гіпотензія, відчуття болю у грудній клітці та анафілактичний шок.

++ Дуже часто спостерігається підвищення температури тіла, озноб (дрижання), як інфекційного походження (з появою фебрильноїнейтропенії або без), так і, можливо, імунологічного походження.

+++ Спостерігалися реакції у місці ін’єкції, в тому числі локалізований біль, почервоніння, набряк та тромбоз. Екстравазація також може спричинити місцевий біль і запалення, які можуть бути тяжкими та призвести до ускладнень, у тому числі й некрозу, особливо при інфузійному введенні оксаліплатину у периферичну вену (див. розділ «Особливі заходи безпеки»).

Розлади з боку крові та лімфатичної системи.

Частота у пацієнтів (%), за ступенями

 

Оксаліплатин у комбінації з 5-ФУ/ФК 85 мг/м² кожні 2 тижні
Лікування метастазів
Ад’ювантна терапія
 
Усі ступені
 
Ступінь 3
 
Ступінь 4
 
Усі ступені
 
Ступінь 3
 
Ступінь 4
Анемія
82,2
3
< 1
75,6
0,7
0,1
Нейтропенія
71,4
28
14
78,9
28,8
12,3
Тромбоцитопенія
71,6
4
< 1
77,4
1,5
0,2
Фебрильнанейтропенія
5
3,6
1,4
0,7
0,7
0
Нейтропенічний сепсис
1,1
0,7
0,4
1,1
0,6
0,4

Досвід післяреалізаційного застосування з невідомою частотою виникнення:

гемолітичний уремічний синдром.

Розлади з боку імунної системи.

Оксаліплатин у комбінації з
5-ФУ/ФК 85 мг/м² кожні 2 тижні
Лікування метастазів
Ад’ювантна терапія
Всі ступені тяжкості
Ступінь 3
Ступінь 4
Всі ступені тяжкості
Ступінь 3
 
Ступінь 4
Алергічні реакції/алергії
9,1
1
< 1
10,3
2,3
0,6

Розлади з боку імунної системи.

Неврологічна токсичність оксаліплатину залежить від дози. Вона головним чином проявляється у вигляді сенсорних периферичних нейропатій, для яких характерна дизестезія та/або парестезія кінцівок, що супроводжуються або не супроводжуються судомами, які часто спричинені холодом. Ці симптоми спостерігаються приблизно у 95% хворих, які отримують лікування. Тривалість цих симптомів, регресія яких зазвичай настає між курсами лікування, зростає при збільшенні кількості курсів лікування.

Залежно від тривалості симптомів, таких як біль та/або функціональні порушення

(див. «Особливості застосування»), необхідна корекція дози або навіть відміна лікування.

Таке функціональне порушення, як важкість виконання точних рухів, є можливим наслідком порушення сенсорних функцій. Ризик виникнення стійких симптомів для кумулятивної дози близько 850 мг/м2 (тобто 10 курсів) становить приблизно 10%, для кумулятивної дози 1020 мг/м2 (тобто 12 курсів) – приблизно 20%.

У більшості випадків спостерігається позитивна динаміка неврологічної симптоматики або повне зникнення симптомів на момент припинення лікування.

Через 6 місяців після припинення ад’ювантної терапії колоректального раку у 87% пацієнтів симптоми не спостерігались або проявлялись у легкій формі. Через 3 роки і більше у близько 3% пацієнтів була виявлена або стійка локалізована парестезія помірного ступеня тяжкості (2,3%), або парестезія, яка може заважати функціональній активності (0,5%).

Повідомлялося про гострі нейросенсорні порушення. Ці симптоми розпочинаються протягом кількох годин після введення препарату та часто виникають у результаті дії холоду. Вони характеризуються минущою парестезією, дизестезією та гіпостезією. Цей гострий синдром фаринголарингеальноїдизестезії, частота прояву якого за оціночними даними дорівнює від 1% до 2%, характеризується суб’єктивним відчуттям дисфагії або диспное/відчуття ядухи без жодних об’єктивних ознак респіраторного дистрес-синдрому (не супроводжується ціанозом або гіпоксією); або ларингоспазму, або бронхоспазму (без стридору або свистячого дихання).

Хоча у таких випадках призначалися антигістамінні препарати та бронходилататори, ці симптоми швидко минають, навіть при відсутності лікування. Продовження часу інфузії протягом наступних курсів сприяє зменшенню частоти проявів даного синдрому

(див. «Особливості застосування»).

Спостерігалися й інші симптоми: спазми щелеп, м`язовий спазм, мимовільні скорочення м`язів, міоклонуси, розлади координації рухів, порушення ходи, атаксія, порушення рівноваги, стискання глотки або грудної клітки, пригніченість, дискомфорт та біль. Більше того, одночасно або окремо може виникати пошкодження краніальних нервів у вигляді птозу повік, диплопії, афонії, дисфонії, хрипоти, що іноді називають паралічем голосових зв`язок, дізестезії язика або дизартрії, яку іноді називають афазією, невралгії трійчастого нерва, болі у обличчі або очах, зниження гостроти зору, розладів поля зору.

Інші неврологічні симптоми, такі як дизартрія, втрата сухожильних рефлексів та симптом Лермітта, спостерігалися під час лікування оксаліплатином. Також були поодинокі випадки невриту зорового нерва.

Досвід післяреалізаційного застосування з невідомою частотою виникнення:

конвульсії.

Гастроінтестинальні розлади.

Частота у пацієнтів (%), за ступенями

Оксаліплатин у комбінації з 5-ФУ/ФК
85 мг/м² кожні 2 тижні
Лікування метастазів
Ад`ювантна терапія
 
Усі ступені
 
Ступінь 3
Ступінь 4
Усі ступені
Ступінь 3
Ступінь 4
Нудота
69,9
8
< 1
73,7
4,8
0,3
Діарея
60,8
9
2
56,3
8,3
2,5
Блювання
49
6
1
47,2
5,3
0,5
Мукозит/стоматит
39,9
4
< 1
42,1
2,8
0,1

Показане лікування або профілактичний прийом потужних протиблювотних засобів.

Тяжкий пронос/блювання можуть призвести до зневоднення, паралітичної непрохідності кишечнику, закупорки кишечнику, гіпокаліємії, метаболічного ацидозу та ниркової недостатності, особливо при комбінованому застосуванні оксаліплатину з 5-фторурацилом.

Гепатобіліарні розлади

Відгуки користувачів

Цей продукт ще не має відгуків.
Залишити відгук
Моя оцінка
Зверніть увагу
Інформація / інструкція до препарату призначена тільки в інформаційних цілях і призначена виключно в інформаційних цілях.
Повідомлення
Зворотний дзвінок
Розшифрувати рецепт
Онлайн чат
Як вам зручніше з нами звʹязатися?
Скасувати
Кнопка зв'язку