Спеціальний догляд для волосся

Вид
Вид

Засоби для лікування волосся

На сучасному косметологічному ринку представлений величезний вибір засобів для лікування волосся - шампунів і кондиціонерів, бальзамів і масок. Вони мають різні склади і функціональне призначення, можуть використовуватися для жирних або тонких, ламких або знебарвлених локонів. Однак серед усього розмаїття продукції Hair Care можна виділити групу засобів для спеціального догляду, на які слід звернути увагу при наявності певних проблем з волоссям і шкірою голови, що часто пов'язані з певною хворобою або порушенням. Так, особливого догляду вимагають:

• пошкоджене волосся;

• чутлива шкіра голови;

• випадіння волосся;

• проблемна шкіра.

Для усунення кожної з них необхідно використовувати окремі засоби, що мають спеціальний склад і призначення.

Особливості вибору засобів для лікування волосся

Проблема пошкодженого волосся зазвичай полягає в самих локонах - шкіра голови і цибулини можуть бути абсолютно здоровими. Вони послаблюються фарбуванням, процедурами меліровкі, хімічної завивки і іншими. Чим довше вони піддаються подібним маніпуляціям, тим більше пошкоджується їх структура і більшого догляду їм потрібно. Дуже важливо почати лікувати такі локони відразу ж після дії хімічних реагентів. Знайти потрібний засіб можна дуже легко - в аптеках є спеціалізовані продукти для пошкодженого волосся: шампуні, бальзами та маски. Вони виготовляються на основі кератину, еластину, натуральних олій, рослинних екстрактів і інших складових. Ці компоненти ефективно запобігають дегідратації, вирівнюють і відновлюють структуру локонів, заповнюють білкову масу, зволожують цибулини і утримують вологу всередині. Він також фіксують колір і живлять пошкоджене волосся.

Чутлива шкіра голови проявляється почервонінням, сверблячкою і лупою. Причинами цього стану можуть бути як зовнішні (вітер, ультрафіолет, стреси і агресивний склад шампунів), так і внутрішні (захворювання) фактори. Щоб вирішити цю проблему, рекомендується використовувати спеціальні засоби для лікування волосся. До їх складу зазвичай входять рослинні екстракти і настої, дермапротеіни і вітамінно-мінеральні комплекси, уденценовая кислота та інші компоненти. Вони заспокоюють, знімають роздратування і відновлюючі мікрофлору шкірних покривів, захищають їх і перешкоджають надмірному жіровиделенію.

Для усунення причин і ознак проблемної шкіри (наприклад, лупи або себорейного дерматиту), рекомендується застосування спеціальних засобів, які спрямовані на зниження салоотделенія і запобіганню формуванню червоних шелушащихся бляшок. Такі шампуні і бальзами виготовляються, як правило, на основі саліцилової кислоти, клімбазолу, мінеральних масел, кертіола, дисульфіду селену і цінкоперітіона. Зазначені компоненти сприяють очищенню шкіри голови від ороговілих лусочок, перешкоджають утворенню лупи і шкірного сала, заспокоюють шкірні покриви і усувають свербіж, знімаючи при цьому запалення.

Що стосується випадання, то воно може бути викликано різними причинами - починаючи від спадкової схильності і гормональних порушень і закінчуючи впливом лікарських засобів, нераціональним харчуванням і нестачею вітамінів. У таких випадках засоби для лікування волосся можуть боротися з вільними радикалами, сприяти утворенню кератину або сповільнювати вікове порідіння локонів (або володіти комплексним ефектом). Їх дія спрямована на активізацію волосяних фолікул, стимуляцію клітин цибулини, продовження життєвого циклу волоса і поліпшення мікроциркуляції в шкірі голови. Крім того, підтримувати здоров'я волосся можна не тільки із застосуванням зовнішніх засобів, але і використовуючи нутрицевтики. Такі добавки виготовляються з додаванням:

• цинку;

• органічного кремнію;

• вітамінів B5, В6, нікотинаміду, біотину;

• амінокислоти L-цистеїну, метіоніну, таурину;

• екстрактів зеленого чаю, кори хінного дерева, зерен кінви;

• масла насіння гарбуза

• ріпакового фітостеролів і інших компонентів.

Однак підбирати будь-яку лікувальну косметику повинен виключно лікар, а купувати препарати потрібно тільки в аптечних мережах.