Інгалятор потрібен у кожному будинку. Цей пристрій використовується як сім'ями з маленькими дітьми, так і людьми, які дбають про своє здоров'я. Адже безліч хвороб дихальних шляхів можна вилікувати або полегшити їх перебіг за допомогою домашніх інгаляторів.
Вибираючи вироби, можна зустріти назву «небулайзер». Але є певні відмінності між ними. Небулайзер – це прилад медичного призначення, який створює своєрідний «туман» із дуже дрібних крапель рідкої лікарської речовини та використовується для інгаляцій. Інгалятор ж - ширше поняття, що охоплює всі медичні та побутові вироби, які використовуються для введення лікарських засобів у вигляді аерозолю. Тому обидва ці значення рівнозначні, крім простих парових моделей.
Різновиди інгаляторів від кашлю
Залежно від принципу дії інгалятори від кашлю бувають:
- паровими;
- ультразвуковими;
- компресорними;
- Mesh-інгалятори.
Парові кисневі інгалятори прогрівають верхні дихальні шляхи за допомогою збагаченої ліками пара, пом'якшують слизові оболонки трахеї, гортані та носоглотки, покращують відхаркування. Це найпростіший тип інгаляторів, який працює на основі ефекту випаровування лікарських розчинів. Сучасні парові моделі мають регулятори подачі пари та датчик температури. Також у комплект поставки можуть входити різні насадки для членів сім'ї. Основний недолік парових моделей полягає в руйнуванні частини лікарських компонентів при нагріванні. Також прилад можна використовувати при температурі тіла вище 37 градусів.
Ультразвукові інгалятори розпорошують лікарські препарати у вигляді аерозолю за рахунок нагрівання, а вібрації пластин випромінювача на ультразвукових частотах. Такі прилади мають невеликі розміри та вагу, вони працюють практично безшумно. При використанні ультразвукових моделей важливо ретельно вивчити інструкцію, оскільки деякі ліки засобу ультразвуку можуть зруйнувати. В окремих інгаляторах розчином для інгаляцій може бути не тільки лікарський препарат, а й мінеральна вода, відвари трав та ефірні олії. Недоліком таких моделей є необхідність придбання додаткових насадок, гелів чи спеціальних резервуарів для ліків.
У компресорних розпилювачах аерозоль створюється компресором, що нагнітає повітря через отвір у камері, куди заливається лікувальний розчин. Такі прилади активуються вдихом або мають спеціальний запірний клапан. Перші дуже зручні у разі використання дорогих ліків, оскільки допомагає зменшити витрати препаратів. Компресорні моделі можна застосовувати з будь-якими інгаляційними розчинами, що не впливають ні на гормональні препарати, ні на речовини, які бояться високих температур. Єдиний недолік компресорних небулайзер – шумна робота.
Mesh-інгалятори (мембранні або сітчасті) працюють за принципом вібрації, яка і перетворює рідину з лікарським препаратом на аерозоль. Частинки мають мінімальний розмір та ефективно засвоюються організмом. Вібруюча сітка зменшує просідання частини ліків на стінках камери. Мембранні небулайзери безшумні, дозволяють робити інгаляції під будь-яким кутом нахилу та успішно перетворюють на аерозоль гормональні ліки, муколітики та антибіотики. Сьогоднішній mesh-інгалятори вважаються найдорожчими за ціною, але вони залишаються найефективнішими.
Як вибрати засіб розпилення
Вибираючи інгалятор, необхідно враховувати розмір аерозольних частинок. Адже чим вони менші, тим більше віддалених ділянок дихальної системи вони можуть досягти. Частинки бувають:
- Великими (від 5 до 10 мкм) – осідають у глотці, гортані та трахеї.
- Середні (1-5 мкм) – доходять до нижньої частини дихальних шляхів.
- Дрібними (0,5-1 мкм) – осідають у альвеолах.
Перед покупкою інгалятора від кашлю лікар повинен повідомити, який відділ дихальної системи потребує лікування, відповідно, якого розміру мають бути аерозольні частинки на виході. Для респіраторних хвороб оптимальний розмір становить 2-5 мікрон, а астми слід вибирати розмір від 3 мкм і менше.
Ще одним важливим критерієм вибору є швидкість розпилення аерозолю. Вона може становити від 0,2 мл/хв у бюджетних моделях до 0,5 мл/хв у приладах дорогого сегмента.
У каталозі «Аптеки Доброго Дня» представлені інгалятори від кашлю та приналежності до них. Ви можете підібрати як портативні моделі, що живляться від акумулятора, так і мережеві прилади. Пропонуємо товари від найкращих брендів - AnD, Dr.Frei, Gamma, Microlife, Omron, Vega, "Бризер", "Гемопласт" та інших. Прямі поставки від виробників дозволяють формувати оптимальну вартість продукції та гарантувати заявлену якість. Також у нас постійно проводяться акції та діє гнучка система знижок, що дозволяє купити товари за зниженою ціною. Ви можете замовити товари в будь-якій кількості. Ми здійснюємо доставку продукції по всій Україні, онлайн-замовлення відправляємо на день оформлення.