Механічні тонометри

Вид
Вид

Тонометр механічний - доступна ціна, висока точність

Стабільність або зміна показників артеріального тиску (АТ) є дуже важливим для оцінки здоров'я людини. Тому сьогодні всім, хто піклується про своє здоров'я, необхідний прилад, який дозволяє вимірювати і контролювати артеріальний тиск і пульс. Таким приладом є тонометр. Це самий знайомий людині медичний прилад. Саме його ми бачимо на прийомі у лікаря в поліклініці і стаціонарі. Він по праву став символом медичної практики.

Принцип роботи будь-якого тонометра

Манжета надягається на руку або ногу. За допомогою нагнітання в неї повітря манжета стискає великі судини (артерії). При поступовому стравлюванні повітря, за допомогою фонендоскопа, головка якого розташована над посудиною вислуховуються серцеві звуки. Їх називають - систолічний тиск. Момент, коли серцеві звуки перестають фіксуватися - діастолічний тиск. Цифрові показники відображає стрілка і циферблат механічного манометра.

За способом нагнітання повітря в манжету і способу фіксації серцевих звуків розрізняють тонометри: механічні та електронні (напівавтоматичні і автоматичні).

Незважаючи на високий розвиток сучасних технологій, механічний тонометр і сьогодні є нестаріючої класикою. Незважаючи на те, що він складний в індивідуальному використанні. Механічний тонометр, хоча і працює по найбільш простому ручному принципом, здатний визначати тиск досить точно. І до цього дня, він вважається найбільш достовірним типом приладу по точності вимірювань. Діюча на тонометр механічний ціна найнижча, в порівнянні з іншими видами тонометрів.

Конструкція механічного тонометра

- манжета за допомогою якої стискаються великі кровоносні судини (артерії),

- груша (гумова або силіконова), стискаючи яку рукою ми нагнітаємо повітря в манжету,

- манометр з циферблатом

- фонендоскоп щоб почути характерні серцеві шуми.

Груша і манжета механічного тонометра зазвичай виготовлені з високоміцних матеріалів. Надійний голчастий клапан сфигмоманометра має плавне регулювання, а латексні пневматичні елементи виконані за безшовною технологією. Найбільш зручні в роботі тонометри, в яких груша суміщена з циферблатом. 

Порядок використання

• накласти манжету на плече вище ліктьового згину,

• накачати в неї повітря, використовуючи для цього гумову грушу,

• одночасно повільно відкриваючи клапан груші і нагнітаючи повітря, вислуховуємо фонендоскопом тони над посудиною в області ліктьової ямки.

Вимірювання потрібно проводити кілька разів поспіль, щоб виключити похибки, але між вимірами має бути 3-5 хвилин.

Механічний тонометр не вимагає складного технічного обслуговування, але, проте, вимагає підготовки користувача. Новачкам, у яких немає певних навичок поводження з приладом, необхідно ознайомитися з невеликою інструкцією.

. Це дозволить їм набути навички одночасного накачування повітря і можливості стежити за всіма показниками. З огляду на особливості конструкції і використання тонометра, літнім людям, які живуть одні і мають проблеми зі слухом, краще купити не механічний тонометр, а напівавтоматичну або автоматичну модель.

"Плюси" в роботі механічного тонометра

- компактний

- вимірює артеріальний тиск з високою точністю при правильному використанні.

- механічні тонометри - найбільш недорогі види тонометри

- надійні і довговічні при використанні

- працюють незалежно від батарейок або електрики.

"Мінуси" в роботі механічного тонометра

- накачування повітря вручну, тобто потрібна стороння допомогою при вимірюванні

- високий ступінь впливу людського фактору в його роботі, через що можуть бути похибки у вимірі

- відсутня пам'ять на попередні виміри, що унеможливлює відстежити тенденцію в показниках АТ

- відсутність фіксації пульсу

Читати далі... Назад...
Продукт {{var product.name}} был удален из Вашей корзины

Продовжити покупки
Оформити замовлення