Хірургічний шовний матеріал

Вид
Сторінка:
  1. 1
  2. 2
  3. 3
  4. ...
Вид
Сторінка:
  1. 1
  2. 2
  3. 3
  4. ...

Хірургічний шовний матеріал - різновиди, особливості застосування

При практично будь-яких хірургічних втручаннях хірурга обов'язково знадобиться зшивати розсічені тканини, тобто накласти шов. Для цього необхідний хірургічний шовний матеріал (хірургічні нитки і голки).

Сучасні хірургічні нитки мають ряд особливостей. Більшість з них гладкі, еластичні, гнучкі, легко зав'язуються у вузли; міцно утримують край розсічених тканин протягом 10-20 днів (до утворення рубця); розсмоктуються; нетоксичні і гіпоалергенні; їх можна стерилізувати.

Який шовний матеріал застосувати залежить від виду операції, масштабів пошкоджень, реакції пацієнта на шовний матеріал, від того, як довго розсмоктуються хірургічні нитки. Хірургічні нитки бувають натуральні і синтетичні; ті, що розсмоктуються і не розсмоктуються.

Хірургічні нитки, що розсмоктуються

- тваринного походження - кетгут, колаген

- рослинного походження на основі целюлози - окцелон, кацелон

- синтетичного походження на основі полігліколідів (Вікрам, дексон, Максон, полісорб); полідіоксанон; поліуретан.

Шовний матеріал кетгут історично вважається першим, застосованим в хірургії. Його виробляють з серозних тканин корів, овець. Сучасний кетгут буває простим (розсмоктується 7-10 днів) або хромованим, що збільшує його час розсмоктування до 15-20 днів. Кетгут часто призводить до запалення в місці шва і відторгається. До його недоліків відносять підвищені алергічні властивості. Натуральний кетгут менш міцний, ніж синтетичні нитки. Тому все частіше в хірургії віддають перевагу синтетичним ниткам, це допомагає уникнути ускладнень після операції.

Синтетичні хірургічні нитки, що розсмоктуються - це плетені нитки з полігліколіду (шовний матеріал Вікрам). Вони швидко розсмоктуються і мають перевагу в тому, що на них не встигають утворитися жовчні або сечові камені. Тому їх активно використовують в урології, пластичній хірургії, дитячій хірургії. Добре стримують рану до 10 днів, розсмоктуються повністю - за 40-45 днів.

Синтетичні хірургічні нитки тривалого терміну розсмоктування виробляють з полідіаксанона. Вони здатні стримувати ранові поверхні 40-50 днів, і повністю розсмоктуються протягом 180-210 днів. Їх найчастіше використовують хірурги будь-якого напрямку.

До ниток, що повільно або умовно розсмоктуються, відносять також шовк хірургічний, капрон, поліуритан.

Шовкові хірургічні нитки міцні, м'які, еластичні, можна зав'язувати два вузла. Шовк - це органічне волокно, тому ранові поверхні, зашиті шовком, іноді запалюються і нагноюються. Шовк розсмоктується до року.

Поліамідні хірургічні нитки, або капрон - це перші синтетичні нитки. Вони розсмоктуються до 2-5 років. Застосовують їх хірурги в офтальмології, при зшиванні судин, бронхів, апоневрозу, сухожиль.

Поліуретанова ефірна мононить за своїми властивостями сама пластична і м'яка. Її можна зав'язувати трьома вузлами. Застосовується в оперативній гінекології, пластичній хірургії, в травматології, судинній хірургії.

Хірургічні нитки, що не розсмоктуються:

- на основі поліефірів: лавсан, нейлон, мерселен, етібонд, М-дек;

- на основі поліолефінів: пролен, пропилен, суржілен, суржіпро;

- на основі полівінілідена і поліпропілену: коралей і ін .;

- на основі фторполимеров - гортекс;

- металеві дріт і дужки.

Всі такі нитки не вступають в реакцію з тканинами людини, а значить не викликають запалення і нагноєння.

Поліестерні (поліефірні) нитки мають дуже великий запас міцності. Загальні хірурги, травматологи, кардіохірурги, ортопеди застосовуються їх в тих випадках, коли необхідно зшивати тканини, які будуть після операції перебувати в тривалому натягу, а також при ендоскопічних операціях.

Поліпропіленові (поліолефінові) нитки при всіх їх гідних якостях вимагають зав'язування великою кількістю вузликів. Такі нитки застосовуються в загальній хірургії, онкохірургії, кардіосудинній хірургії, травматології та ортопедії, торакальній хірургії, оперативній офтальмології.

Фторполімерні нитки - це сучасні наукові розробки в сфері медичних шовних матеріалів. За своїми властивостями і сфері застосування вони подібні поліпропіленовим, але при роботі з ними потрібне зав'язування меншої кількісті вузлів.

Сталеві і титанові нитки використовуються в загальній хірургії, ортопедії, травматології, кардіохірургії.

До шовних матеріалів також відносять кліпси і скоби.

Кліпси є мініатюрними металевими затискачами з срібного або танталового плоского дроту. Вони знайшли своє застосування в нейро- і ендохірургіі.

Титанові скоби, забезпечують більшу міцність шва. Останні досягнення НТП дозволили розробити синтетичні дужки, що розсмоктуються (полісорб USSC), які в терміни близько 180 діб повністю розчиняються в організмі.

Для зшивання поверхні рани хірургам також необхідні хірургічні голки. Хірургічні голки мають різні проколюючі здатності і крутизну вигину. Вибір голки цілком залежить від виду хірургічного втручання і хірургічної нитки.

Купити хірургічний шовний матеріал хорошої якості і за доступною ціною можна в спеціалізованих аптеках і магазинах.

  • Ще 20 товарів