Катетер

Вид
Сторінка:
 1. 1
 2. 2
Вид
Сторінка:
 1. 1
 2. 2

Катетери: види, де купити і як вибрати

У різних стаціонарах проводять процедуру, яка називається катетеризація. При проведенні її встановлюють медичний інструмент в порожнину організму, судини. Її мета діагностика, гігієна, терапія. Такий медичний інструмент називається катетер. Його основна функція - формування каналу між порожнинами тіла, судинами і зовнішнім середовищем. Цей канал використовують для спорожнення порожнин, промивання, введення в них рідини або контрастної речовини для досліджень (артеріографія, флебографія та ін.), а також через катетери можна вводити хірургічні інструменти.

Види катетерів:

 • Катетер аспіраційний (зонд аспіраційний) - призначений для очищення ротової і носової порожнини від виділень (секрету), аспірації вмісту з трахеобронхіального дерева шляхом підключення до вакуум-аспіратор.
 • Носоглоткові кисневі катетери застосовують для тривалої інгаляції кисню в післяопераційному періоді.
 • Катетери урологічні (сечові) представлені жіночими і чоловічими моделями. Види сечових катетерів залежать від часу їх використання. Так, для короткочасної або періодичної (катетер Нелатон), а також тривалої (Катетер Фолея) катетеризації сечового міхура.
 • Судинні катетери найчастіше використовують для введення лікарських засобів в кровотік. Їх ділять на центральні і периферичні, венозні і артеріальні канюлі. Периферичні катетери встановлюються в поверхневі вени кінцівок, а центральні - в великі вени. Їх можна використовувати до 3-х діб.
 • Катетер епідуральний використовують для епідуральної анестезії.
 • Катетери Фогарти з надувним балоном на кінці використовують при видаленні тромбу і емболії з артерій.
 • Катетери отоларингологічні застосовують для продування вуха і бужирования слухової труби.

Катетери, які виробляють з гуми і полімерних матеріалів, еластичні і м'які. Вони найбільш часто використовуються в клінічній практиці. З латуні, з нікелевим покриттям, або з нержавіючої сталі виробляються металеві катетери, які можна дезінфікувати різними способами. Еластичні також можна дезінфікувати. Металеві катетери складні у використанні.

Двопросвітні катетери в основному використовують для промивання порожнин.

Катетери, які встановлюють через шкіру в порожнини, називають стомами (холецістосстома, нефростома, цистостома).

Катетерами також дренують нефізіологічні порожнини - кісти, абсцеси, ехінококові бульбашки та ін.

Медичні катетери різного призначення слід купувати в аптеці тільки після консультації з лікарем. Вартість катетера залежить від виду катетера, матеріалу, з якого він зроблений, його функціональних характеристик.

Читати далі... Назад...
Продукт {{var product.name}} был удален из Вашей корзины

Продовжити покупки
Оформити замовлення