Катетери аспіраційний

Вид
Вид

Катетер аспіраційний і його застосування

Аспірація біологічних рідин - важлива медична процедура, яка проводиться при неможливості або порушенні їх природної евакуації. Процес здійснюється шляхом введення в зону патологічних скупчень полімерної трубки та створення на її зовнішньому кінці зниженого тиску. Для розрідження повітря застосовуються спеціальні пристрої - вакуум аспіратори.

Найбільш часто катетер для відсмоктування застосовують з метою очищення верхніх дихальних шляхів від слизу. Це необхідно пацієнтам з погіршеним кашльовим рефлексом, так як це небезпечно перекриттям просвіту бронхів слизовими масами.

Катетер аспіраційний, купити який можна в аптеці, має такі особливості:

Розмір - характеризується довжиною і діаметром. Для швидкої ідентифікації розміри відповідають кольору коннектора. Наприклад, виріб під номером 8 маркуються синім кольором, 12 - білим і так далі.

Вакуум контроль, дозволяє контролювати рівень розрідження і проводити переривчасту аспірацію.

Рентген контрастна смуга забезпечує візуальний контроль положення виробу під час проведення рентгенологічного дослідження.

Градуйована лінія - дозволяє оцінити глибину проникнення кінця трубки.

Також в Україні можна придбати аспіраційну систему з мукус екстрактором. Вона являє собою дві трубки, об'єднані ємністю для збору аспирата.

Обов'язковою вимогою, що пред'являються до даних пристосувань, є їх безпека для пацієнта. Її визначає жорсткість матеріалу, яка повинна забезпечувати безперешкодний рух пристрою з мінімальним ризиком травмування слизової оболонки. Це особливо важливо в катетера, призначеного для новонароджених. Також попередити травми допомагають закруглений кінчик і край отворів. Кілька вхідних отворів попереджають засмоктування тканин, що може їх пошкодити і заважає проведенню процедури.

Що визначає вартість катетера для відсмоктування слизу?

Незважаючи на однакову мету використання ціни на аспіраційний катетер можуть істотно відрізнятися. Крім конструктивних особливостей на вартість впливає матеріал і марка виробника.

Для виготовлення широко використовується очищений полівінілхлорид (ПВХ) - доступний і еластичний полімер, рідше силікон. Також можна зустріти сучасні пристосування з поліолефіну. Однак слід враховувати, що на такий катетер аспіраційний, ціна трохи вища.