Стетоскопи

Вид
Вид

Стетоскопи медичні, різноманітність і застосування

Робота наших внутрішніх органів супроводжується різними звуками, шумами. Лікарі використовують медичний прилад - стетоскоп, який дозволяє вислуховувати ці шуми, розрізняти їх особливості при відхиленні в роботі внутрішніх органів. Лікарі називають таке вислуховування внутрішніх органів - аускультацією. Всім пацієнтам на прийомі у терапевта вислуховують звуки серця, легень, судин і т.д. та й в побуті багато вміють розрізняти звуки судин при вимірюванні артеріального тиску. 

Будова сучасного медичного стетоскопа (стетофонендоскопа) 

- звукоприймаюча конусоподібна голівка з мембраною

- трубки проводять звук

- наконечники для вух.

Головка стетоскопа складається з нержавіючої сталі і зазвичай має воронку-дзвіночок або подвійну головку, яка складається з воронки з мембраною (діафрагма). Мембрана зазвичай плоскої форми, різного діаметру, завдяки якій посилюється вібрація звуків. Головка-дзвіночок при дуже м'якому натиску допомагає лікареві почути звуки низької частоти, щільно притискаючи фонендоскоп мембраною - високі звуки.

Стетоскопи можуть мати окремо дві (діафрагма / дзвіночок), або три головки (+ головка з "рифленою" діафрагмою). Часто додатково на голівках використовують ободок, який дозволяє пацієнтові не відчувати холод при прикладанні до шкірної поверхні.

Другим елементом стетоскопа є обертові дужки або трубки, завдання яких проводити звук. На дужках є змінні вушні оливи.

Стетоскопи розрізняються за кількістю головок:

- з одинарною головкою. Найчастіше його використовують терапевти для вислуховування звуків серця і зміни артеріального тиску.

- з подвійною головкою. Сама універсальна модель загального призначення.

- дві або три окремі головки мають стетоскопи, які спеціально створені для лікарів-кардіологів. Різні головки служать для посилення діагностично важливих звуків.

Залежно від виду дослідження змінюються і вимоги, що пред'являється до стетоскопу.

Види професійних стетоскопів

- Класичні для дорослих. Вони прості у використанні, популярні не тільки серед терапевтів при аускультації легень, серця, а й у пацієнтів для самостійного вимірювання артеріального тиску. Такі стетоскопи найчастіше мають подвійну головку

- Для дітей (педіатричні, неонатальні). Їх особливість в невеликому розмірі головки, наявність обідка і різнокольорової трубки.

- Акушерський (фетальний) стетоскоп. З його допомогою вислуховують серцеві тони плода у вагітних. Має форму дзвону з широкою лійкою. Використовують його в жіночих консультаціях.

- Кардіологічний стетоскоп це головний медичний прилад лікаря-кардіолога. Найчастіше такі стетоскопи мають дві або три окремі головки. Ця особливість приладу дозволяє лікарям посилити і розрізнити важливі шуми без застосування додаткових складних технік.

- Електронні стетоскопи - найсучасніший вид приладів. Такий стетоскоп збільшує обсяг звуку в 10 разів і може використовуватися навіть у найгучніших приміщеннях. Він являє собою простий підсилювач звуку з навушниками і мікрофоном для запису процесу аускультації. 

Правила вибору стетофонендоскопа 

До основних рис стетоскопа - уловлювання і передача гучного і чіткого звуку користувачеві. Він повинен бути зручний, легкий. Орієнтуйтеся на його технічні характеристики, які є важливими для вас, ваші особливості слуху.

Для того, щоб купити стетоскоп і застосовувати його в побутових умовах вам не потрібно особливих медичних знань і навичок. Купити стетоскоп Ви можете в аптеці або ін. Медичних установах або їх інтернет-магазинах. Ціна стетоскопів доступна кожному. Серед різних моделей стетоскопів найбільшою популярністю користуються стетоскопи фірм Gamma, Dr.Frei, які Ви можете купити в Києві, Харкові та ін. містах України.

Читати далі... Назад...
Продукт {{var product.name}} был удален из Вашей корзины

Продовжити покупки
Оформити замовлення