Бандаж гомілковостопний

Вид
Вид

Гомілковостопний бандаж незамінний в післяопераційний період, а також для реабілітації після перенесених травм. Цей виріб застосовується і при комплексному лікуванні захворювань суглобів. Підтримуючи голеностоп, бандаж здатний виконувати і найважливішу профілактичну функцію, захищаючи від можливих пошкоджень, розтягнень під час спортивних тренувань. Цей аксесуар підійде професійним спортсменам, які регулярно роблять інтенсивні силові навантаження на нижні кінцівки - бодібілдерам, гімнастам, футболістам, велосипедистам.

Переваги застосування

Основні переваги використання фіксуючих пов'язок:

 • фіксація, підтримка травмованого голеностопа;
 • можливість носити в повсякденному житті, на тренуваннях;
 • не створюють дискомфорт на нозі;
 • зменшують набряклість, больовий синдром;
 • виготовляються з гіпоалергенних матеріалів, не викликаючи свербіж, почервоніння;
 • знижують навантаження на м'язи і кісткові тканини;
 • скорочують період відновлення після операції, травми.

Бандаж на голеностоп: як вибрати

Головне завдання будь-якого гомілковостопного бандажа - щільно облягати гомілку і знерухомити суглоб. Але ступінь фіксації буває різною. Це і визначає видове різноманіття моделей. Підбирати виріб потрібно з урахуванням тяжкості травми в вашому випадку.

Бандаж при легкому ступені ушкоджень

В цьому випадку рекомендується вибирати бандаж з неопрена або еластичної тканини (нейлон, латекс в складі). Неопренові бандажі надійно зігрівають травмовану зону, стимулюють кровообіг, зменшують больові відчуття і набряклість в області суглоба. Такі бандажі також показані при артриті, ревматизмі, синовіті, бурситі, артрозі. Моделі бандажів даного виду полегшують прояви симптомів - припухлість або біль, але не роблять нерухомим суглоб. Тому під час ходьби можна переносити вагу тіла пацієнта на травмовану кінцівку. З цієї ж причини еластичні бандажі ідеально підходять для профілактики травм і ударів під час активних фізичних тренувань.

Бандаж при середньому ступені пошкодження

В такому голеностопе передбачені ребра жорсткості. Вони фіксують суглоб і обмежують в русі. Вибирати такий тип бандажа необхідно у випадках сильної припухлості і болю, коли пацієнт не може встати на травмовану ногу.

Бандажі при тяжкого ступеня пошкодження

Такі моделі повністю паралізують суглоб. Бандажі підходять при реабілітації після сильних травмах і в післяопераційний період. Деякі гомілковостопні бандажі мають в своїй конструкції спеціальний пластиковий чобіт, що виключає будь-які рухливості. Виглядає фіксуючий виріб як взуття, тому в ньому можна пересуватися.

Бандажі-тутори

Це окремий вид гомілковостопних бандажів, призначені для носіння поверх шкарпеток. У туторі не можна рухатися. Лікар призначає в кожному окремому випадку кількість годин, які потрібно провести лежачи з туторі. Як правило, цей вид бандажа надягається на цілу ніч.

Як правильно носити

Тільки лікуючий лікар повинен вказати, який саме носити вам бандаж на голеностоп. Скільки носити - також вкаже фахівець. Але можна визначити загальні рекомендації використання гомілковостопних бандажів.

 • категорично заборонено пересуватися в бандажах-туторах;
 • еластичні бандажі можна використовувати на свій розсуд під час фізичних навантажень або в період загострення захворювань суглобів;
 • бандажі з еластичних тканин носять або під шкарпетки, або у взутті;
 • обов'язково потрібно робити перерви і знімати бандаж для відпочинку ноги;
 • нарощувати тривалість використання бандажів потрібно поступово, з кожним днем додаючи по 15 хвилин.

Ефективність лікування залежить від відповідальності пацієнта і бажання чітко виконувати всі рекомендації лікаря. В цьому випадку гомілковостопний бандаж в рази прискорить тривалість реабілітації.

Де можна купити 

Величезний вибір моделей бандажів представлений в каталозі «Аптеки Доброго дня». На нашому сайті ви можете підібрати вироби з будь-яким ступенем фіксації, дізнатися, скільки коштує бандаж на голеностоп. Різноманітність виробників дозволяє купити бандажі в різних цінових категоріях і колірних рішеннях.