Дитячі каші

Вид
Сторінка:
  1. 1
  2. 2
Вид
Сторінка:
  1. 1
  2. 2

Після того, як малюк познайомився з різними видами дитячого пюре, виникає необхідність істотно розширити його раціон. Джерелом цінних нутрієнтів для дитини стануть каші різних видів. Каші для дитячого прикорму відрізняються різноманітністю складів, що дозволяє вибрати оптимальний продукт для кожної вікової групи дітей. Яким же кашам віддати перевагу?

Дитячі каші: що вибрати

Продукт для першого прикорму повинен відповідати багатьом важливим характеристикам. Якісну і дійсно корисну кашу для малюка потрібно вибирати по 4 критеріям.

Монокаша. Перша каша для дитини повинна бути односкладна, тобто з одного виду злаку. Поки що дитячий шлунково-кишковий тракт не працює злагоджено, вводити будь-які нові продукти потрібно по одному. І якщо у дитини проявляється харчова алергія, то вам легко буде визначити, який саме злак або крупа спровокували таку реакцію.

Без молока. Білок, що входить до складу коров'ячого молока, сам по собі є дуже важким продуктом для засвоєння. Навіть у дорослих нерідко виявляється непереносимість молока. Тому починати знайомити дитину з кашею потрібно тільки з безмолочного складу. Чим розводити дитячі каші такого виду? Для цього підходить грудне материнське молоко або молочна суміш, до якої ваш малюк вже звик. Якщо ви все-таки хочете знайомити дитину з молочним продуктом, то для першого прикорму підбирайте кашу на козячому молоці. Його білок ближчий до материнського молока і від коров'ячого відрізняється набагато меншим вмістом лактози.

Без цукру і солі. Солодка або солона їжа - ця харчова звичка, яка з'являється з віком. Немає природньої потреби додавати в їжу сіль або цукор. Для малюка ці інгредієнти в каші небажані. Цукор викликає бродіння в кишечнику, що веде до кольок. А сіль змушує дитячі нирки працювати в інтенсивному режимі.

Без глютену. Ще один важливий показник при виборі дитячої каші. Овес, пшениця і її похідні продукти є джерелом глютену - білка рослинного походження, що важко засвоюється. Непереносимість глютену є поширеною проблемою навіть у дорослих.

Молочні каші: коли вводити

Щоб нові продукти були безпечними для малюка, потрібно чітко дотримуватися схеми прикорму. Перше і головне правило - вводити каші поступово, чітко відстежуючи реакцію малюка. Друга важлива рекомендація - вводити каші тільки після того, як малюк вже добре засвоїв дитячі пюре. Між знайомством з пюре і кашами повинно пройти не менше 3-4 тижнів. І третій важливий момент: починати вводити прикорм рекомендується з віку 6 місяців.

Поетапність введення каш в прикорм:

  • починати знайомство з новим продуктом потрібно з безглютенових каш, розведених на воді: рисова, гречана або кукурудзяна;
  • в 7 місяців можна спробувати першу глютенову кашу на воді - це вівсянка;
  • потім вводити пшеничну, перлову, ячну або мультизлакову;
  • вводити каші на коров'ячому молоці потрібно в останню чергу - з 12 місяців;
  • також не раніше, ніж в однорічному віці, маляті можна давати манну кашу.

Поради, як правильно готувати 

Детальна інструкція завжди вказана на упаковці кожного виробника. Якщо ви готуєте безмолочні каші, то розвести їх можна материнським молоком або молочною сумішшю. Так вони будуть більш поживні. Розводити можна і кип'яченою водою, що охолола (в межах 37 градусів). При використанні більш гарячої рідини каші збираються в грудочки. Також окріп руйнує багато цінних нутрієнти в складі продукту.

Зверніть увагу, перехід до молочних каш також повинен бути поступовим. Для однорічного малюка потрібно продовжувати готувати каші на воді, коли він уже познайомитися з усіма видами злаків. І тільки в кінці варіння каші додається незначне кількістю молока. Якщо у малюка не виникло алергічних реакцій, можна переходити на повністю молочну кашу - тобто заливати злак або крупу молоком, доводячи до кипіння.

Терміни зберігання

Відкрита упаковка і безмолочних, і молочних каш повинна зберігається виключно в сухому приміщенні. Якщо упаковка завжди щільно закривається, то тривалість зберігання становить 2-3 тижні. Зберігати вже приготовлену кашу не рекомендується - малюкові потрібно кожен раз подавати свіжу порцію їжі.

Купити онлайн

У нас можна підібрати дитячі каші для дітей будь-якого віку. У каталозі представлена сертифікована продукція, що пропонується за прийнятними цінами. Наша аптека пропонує оригінальну продукцію від провідних світових і вітчизняних виробників, а щоб купити потрібні продукти недорого, зверніть увагу на наші акційні пропозиції. Доставка здійснюється по Києву, Львову, Одесі та інших містах України. Зробіть замовлення на сайті або зателефонуйте нам.

  • Ще 60 товарів