Навесні хтось радіє першим теплим променям сонця, радіє  зеленій травичці та брунькам квітів, що розпускаються, а хтось відчайдушно намагається врятуватися від симптомів алергії: нежитю, чхання, закладеного носа, сльозотечі, сверблячки та висипів.

Відразу обмовимося: алергія — не хвороба. Це особливий стан організму, під час якого він нестандартно реагує на звичайні речовини. Коли в дихальні шляхи потрапляє пилок дерев, чагарників або трав, наша імунна система починає виробляти антитіла. Через них в крові утворюється гістамін, який і є причиною алергії. Алергічна реакція на пилок називається поліноз (сінна лихоманка) і зазвичай передається у спадок. Але спровокувати алергію можуть також забруднене довкілля, стреси, куріння, антибіотики, ослаблений імунітет і неправильне харчування. Справитися з такою особливою реакцією організму непросто, але можливо. Що допоможе?

Приймайте антигістамінні препарати. А для того, щоб не настав ефект тахіфілаксії (звикання організму до лікарських речовин, через що знижується їх ефективність), необхідно чергувати препарати різних марок. Однак майте на увазі: починати «захищатися» слід за 2-3 тижні до сезону цвітіння — тільки в цьому випадку антигістамінні накопичаться в потрібній кількості в організмі та зможуть протидіяти алергічної реакції. Якщо ж контакт з алергеном вже відбувся, приймати ліки практично безглуздо. І головне: не вибирайте препарат самостійно, обов'язково проконсультуйтеся з лікарем.

Дотримуйтеся дієти. У період цвітіння бажано відмовитися від харчових продуктів, до складу яких входить гістамін. Під заборону потрапляють ковбаса, яйця, тверді сири, риба, цитрусові, помідори, спиртні напої. Постарайтеся обмежити свій раціон нежирними сортами м'яса, кисломолочними продуктами, кукурудзою, гречаної й вівсяною крупою, овочами і фруктами зеленого і білого кольору, картоплею.

Допоможіть організму вітамінами. Зокрема, впоратися з алергією допоможуть вітаміни В і С. Їх можна приймати як до небезпечного сезону, так і під час нього.

Промивайте носові ходи. Найкраще для цього підійде соляний розчин або розчинена в склянці води таблетка фурациліну. По можливості повторюйте процедуру кожні три години або після перебування на вулиці. Така хитрість допоможе зменшити закладеність носа, зняти набряклість і знизити вироблення слизу.

Влаштуйте велике прання. Після повернення додому періть одяг, а самі приймайте душ, щоб позбутися від пилку. Якщо вигулюєте собаку, вимийте і її. У період алергії не сушіть білизну на відкритому повітрі. Регулярно проводите сухе і вологе прибирання. Добре, якщо на вашому пилососі встановлений фільтр високого очищення, а для матраців, наволочок і м'яких меблів ви використовуєте пилозахисні чохли — їх можна частіше прати. Віддавайте перевагу ковдрам і подушкам з синтетичним наповнювачем, а не пір'яним.

Не провітрюйте приміщення — замість цього не пошкодуйте грошей на кондиціонер і зволожувач повітря. Якщо такий варіант не по кишені — затягніть відкриті кватирки марлею. Якщо в будинку маленька дитина, частіше стирайте його іграшки.

Бонус: якщо є можливість, постарайтеся на цей період взяти відпустку і поїхати туди, де причина вашої алергії не росте.