Налаштування
Шрифт:
  • А
  • А
  • А
Колір:
  • Ц
  • Ц
  • Ц
  • Ц
  • Ц
Фото
  • ЧБ
  • Колір
  • Вимк.
Повна версія

Розувастатин-зентіва

Залишилися питання?
Ми раді допомогти
Ціни дійсні тільки при покупці онлайн, ціни в роздрібній мережі можуть відрізнятися від вказаних на сайті Задати питання фармацевту
Характеристики товара
Температура зберiгання спеціальних умов зберігання немає
Опис

Розувастатин-зентива(Rozuvastatin-zentiva) інструкція з використання, дозування

склад

діюча речовина: розувастатин;

1 таблетка містить: розувастатину (у формі розувастатину кальцієвої солі) 10 мг або 20 мг;

допоміжні речовини: лактози моногідрат, целюлоза мікрокристалічна, натрію кроскармелоза, кремнію діоксид колоїдний безводний, магнію стеарат; покриття таблетки: гіпромелоза, макрогол 6000, титану діоксид (е 171), тальк, заліза оксид червоний (e 172).

лікарська форма

таблетки, вкриті плівковою оболонкою.

основні фізико-хімічні властивості:

розувастатин-зентіва, таблетки, вкриті плівковою оболонкою, по 10 мг: овальні, двоопуклі таблетки, вкриті плівковою оболонкою, світло-рожевого кольору, з розподільчою рискою;

розувастатин-зентіва, таблетки, вкриті плівковою оболонкою, по 20 мг: овальні, двоопуклі таблетки, вкриті плівковою оболонкою, рожевого кольору.

фармакотерапевтична група

гіполіпідемічні засоби. інгібітори гмг-коа-редуктази.

код атх с10а а07.

фармакологічні властивості

фармакодинаміка.

розувастатин є селективним конкурентним інгібітором гмг-коа-редуктази, ферменту, що перетворює 3-гідрокси-3-метилглутарилкоензим а у мевалонат, попередник холестерину. основним місцем дії розувастатину є печінка, де відбувається синтез холестерину (хс) та катаболізм ліпопротеїдів низької щільності (лпнщ).

розувастатин збільшує число печінкових рецепторів лпнщ на поверхні клітин, збільшуючи захоплення та катаболізм лпнщ, що, у свою чергу, призводить до пригнічення синтезу ліпопротеїдів дуже низької щільності (лпднщ), зменшуючи тим самим загальну кількість лпнщ та лпднщ.

розувастатин зменшує підвищену кількість холестерину лпнщ (хс-лпнщ), загального холестерину та тригліцеридів (тг), дещо збільшує кількість холестерину ліпопротеїдів високої щільності (хс-лпвщ). він зменшує кількість аполіпопротеїну в (апов), холестерину ліпопротеїдів невисокої щільності (хс-лпневщ), хс-лпднщ, тг-лпднщ та дещо підвищує рівень аполіпопротеїну а-і (апоа-і), зменшує співвідношення хс-лпнщ/хс-лпвщ, загальний хс/хс-лпвщ та хс-лпневщ/хс-лпвщ та співвідношення апов/апоа-і.

терапевтичний ефект проявляється протягом 1 тижня після початку терапії розувастатином, через 2 тижні лікування ефект досягає 90 % максимально можливого. максимальний ефект, як правило, досягається через 4 тижні і після цього постійно триває.

фармакокінетика.

всмоктування та розподіл

максимальна концентрація розувастатину у плазмі досягається приблизно через 5 годин після прийому внутрішньо. біодоступність становить приблизно 20 %. розувастатин накопичується в печінці. об’єм його розподілу становить приблизно 134 л. майже 90 % розувастатину зв’язується з білками плазми, в основному з альбуміном.

метаболізм

розувастатин піддається обмеженому метаболізму (приблизно 10 %). розувастатин є непрофільним субстратом для метаболізму ферментами системи цитохрому р450. головним ізоферментом, що бере участь у метаболізмі розувастатину, є cyp2c9. ферменти cyp2c19, cyp3a4 та cyp2d6 беруть менш активну участь у метаболізмі. головними виявленими метаболітами розувастатину є n-дисметил та лактонові метаболіти. n-дисметил приблизно на 50 % менш активний, ніж розувастатин, лактонові метаболіти фармакологічно не активні.

виведення

приблизно 90 % дози розувастатину виводиться у незміненому вигляді з фекаліями (включаючи абсорбований та неабсорбований розувастатин). інша частина виводиться з сечею. період напіввиведення з плазми становить приблизно 19 годин. період напіввиведення не змінюється при збільшенні дози. середній геометричний кліренс становить приблизно 50 л/год (коефіцієнт варіації 21,7 %). як і у інших інгібіторів гмг-коа-редуктази, у процесі печінкового захоплення розувастатину бере участь переносник холестерину, який виконує важливу роль у печінковій елімінації розувастатину.

лінійність

системна експозиція розувастатину збільшується пропорційно дозі. при прийомі декількох добових доз фармакокінетичні параметри не змінюються.

особливі популяції хворих

вік та стать

відсутній клінічно значущий вплив віку та статі на фармакокінетику розувастатину у дорослих.

етнічні групи

у представників народів азії (японців, китайців, філіппінців, в’єтнамців і корейців) ппк (площа під кривою «концентрація–час») та cmax є приблизно удвічі більшими, ніж у представників європеоїдної раси. в індійців спостерігалося збільшення медіани ппк та cmax у 1,3 разу. популяційний фармакокінетичний аналіз виявив, що клінічно значущих відмінностей у фармакокінетичних параметрах між представниками європеоїдної та негроїдної раси немає.

хворі з нирковою недостатністю

у пацієнтів із легкими або помірними порушеннями функції нирок рівень концентрації розувастатину та n-дисметилу у плазмі істотно не змінюється. у пацієнтів із тяжкою нирковою недостатністю (кліренс креатиніну < 30 мл/хв) концентрація розувастатину у плазмі у 3 рази вища, а концентрація n-дисметилу у 9 разів вища, ніж у здорових добровольців. концентрація розувастатину у плазмі пацієнтів, які перебувають на гемодіалізі, була приблизно на 50 % вищою, ніж у здорових добровольців.

хворі з печінковою недостатністю

серед хворих із різними ступенями печінкової недостатності не виявлено збільшення періоду напіввиведення розувастатину, якщо бал за чайлда–п’ю у них був 7 та нижче. однак у двох пацієнтів з балами 8 та 9 за шкалою чайлдом–п’ю спостерігалося подовження періоду напіввиведення щонайменше удвічі. досвід застосування розувастатину пацієнтам із балом вище 9 за чайлдом–п’ю відсутній.

показання

дорослі

лікування гіперхолестеринемії

первинна гіперхолестеринемія (тип ііа, у тому числі гетерозиготна сімейна гіперхолестеринемія) або змішана дисліпідемія (тип iib) – як доповнення до дієти, коли ефективність дієти або інших немедикаментозних методів (таких як фізичні вправи, зменшення маси тіла) є недостатньою.

гомозиготна сімейна гіперхолестеринемія – як доповнення до дієти та інших ліпідознижувальних засобів лікування (наприклад аферезу лпнщ) або у випадках, коли такі види лікування не є доцільними.

профілактика серцево-судинних порушень

зниження ризику серйозних серцево-судинних подій у дорослих пацієнтів з підвищеним ризиком розвитку атеросклеротичних серцево-судинних захворювань, про що свідчить наявність таких факторів ризику, як вік, артеріальна гіпертензія, низький рівень хс-лпвщ, підвищений рівень с-реактивного білка, паління або наявність у сімейному анамнезі раннього розвитку ішемічної хвороби серця.

лікування атеросклерозу

з метою сповільнення або відстрочки прогресування захворювання у пацієнтів, яким показана ліпідознижувальна терапія.

діти (від 10 до 17 років: хлопчики – стадія іі за шкалою таннера та вище, дівчата – щонайменше через рік після першої менструації).

лікування первинної гіперхолестеринемії (тип ііа) або змішаної дисліпідемії (тип iіb) внаслідок гетерозиготної сімейної гіперхолестеринемії – як доповнення до дієти, коли ефективність дієти або інших немедикаментозних методів (таких як фізичні вправи, зменшення маси тіла) є недостатньою.

протипоказання

  • гіперчутливість до розувастатину або будь-якої допоміжної речовини;
  • захворювання печінки в активній фазі, в тому числі невідомої етіології, стійке підвищення рівня трансаміназ у сироватці крові та підвищення рівня будь-якої трансамінази більш ніж у 3 рази вище верхньої межі норми (вмн);
  • тяжкі порушення функції нирок (кліренс креатиніну <30 мл>
  • міопатія;
  • одночасний прийом циклоспорину;
  • період вагітності та годування груддю. протипоказаний жінкам репродуктивного віку, які не застосовують відповідних засобів контрацепції.

доза 40 мг протипоказана пацієнтам із факторами, що сприяють розвитку міопатії/ рабдоміолізу. до таких факторів належать:

  • порушення функції нирок середнього ступеня тяжкості (кліренс креатиніну < 60 мл/хв);
  • гіпотиреоз;
  • наявність в індивідуальному або сімейному анамнезі спадкових м’язових захворювань;
  • наявність в анамнезі міотоксичності, спричиненої іншими інгібіторами гмг-коа- редуктази або фібратами;
  • зловживання алкоголем;
  • ситуації, що можуть призвести до підвищення рівнів препарату у плазмі;
  • належність пацієнтів до представників народів азії;
  • супутнє застосування фібратів.

взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій

розувастатин не має клінічно значущої взаємодії (як субстрат, інгібітор чи індуктор) з цитохромом р450. розувастатин є субстратом для певних транспортних білків, включаючи oatp1b1, що забезпечує печінковий транспорт, та ефлюксного переносника bcrp. одночасне введення розувастатину з лікарськими засобами – інгібіторами цих транспортних білків може спричинити підвищення концентрації розувастатину в плазмі та збільшення ризику міопатії (див. таблицю).

дія на експозицію розувастатину (auc; в порядку зниження) лікарських засобів, що вводяться одночасно.

Відгуки користувачів

Цей продукт ще не має відгуків.
Залишити відгук
Моя оцінка
Зверніть увагу
Інформація/інструкція до препарату носить ознайомчий характер і призначена виключно для інформаційних цілей.
Повідомлення
Зворотний дзвінок
Онлайн чат
Як вам зручніше з нами звʹязатися?
Скасувати
Кнопка зв'язку