Амарил М 2 мг/500 мг таблетки №30

КОД: 202846
 1. Наявність товару в аптеках
  Наявність товару в аптеці

  Амарил М 2 мг/500 мг таблетки №30

  120,50 грн.

  Доступность: Есть в наличии

  Увага! Ціни актуальні тільки при замовленні, бронюванні на сайті!
 2. Нам довіряють
  • Більше ніж 15 000 ліків і товарів для здоров'я
  • 100% товарів сертифіковані
  • Термінова доставка по Україні за 24 години
  • Працюємо без вихідних
  Доставка
  • Доставка Кур'єром
  • Самовивіз
  • Доставка Новою поштою
  При сумі замовлення від 200 грн. доставка здійснюється безкоштовно
  Міста безкоштовної доставки
  • Київ
  • Одеса
  • Харків
  • Дніпро
  • Львів
  • Івано-Франківськ
  • Вінниця
  • Запоріжжя
  • Кременчук
  • Кривий Ріг
  • Тернопіль
  Оплата
  Готівкою, Visa, MasterCard, Maestro


 • add.ua-Амарил М 2 мг/500 мг таблетки №30-00
120,50 грн.

Наявність: Є в наявності

Кількість
Замовити в один клік
 • Головний медикамент: Амарил
 • Виробник: Ні
 • Форма товару: Таблетки
 • Реєстраційне посвідчення: UA/9859/01/02
Інструкція

ІНСТРУКЦІЯ

для медичного застосування лікарського засобу

АМАРИЛ® М  2 мг / 500 мг

(AMARYL® М  2 mg / 500 mg)

                                       Склад:

діючі  речовини: глімепірид та метформін;

1 таблетка містить глімепіриду мікронізованого 2 0 мг та метформіну гідрохлориду 500 0 мг;

допоміжні речовини: лактози моногідрат; натрію амілопектину  гліколят; повідон К-30; целюлоза мікрокристалічна; кросповідон; магнію стеарат;

оболонка: гідроксипропілметилцелюлоза; поліетиленгліколь 6000; титану діоксид (Е 171); віск карнаубський.


Лікарська форма. таблетки вкриті оболонкою.

Основні фізико-хімічні властивості: білі овальні двоопуклі таблетки вкриті оболонкою з гравіруванням «HD25» з одного боку та насічкою з іншого боку.Фармакологічні властивості.

Фармакодинаміка.

Глімепірид – це речовина що має гіпоглікемічну активність при пероральному застосуванні та належить до групи похідних сульфонілсечовини. Його можна застосовувати при інсулінонезалежному цукровому діабеті.

Вплив глімепіриду реалізується шляхом стимуляції вивільнення інсуліну з β-клітин підшлункової залози. Як і інші похідні сульфонілсечовини він підвищує чутливість β-клітин підшлункової залози до фізіологічної стимуляції глюкозою. Крім того глімепірид як і інші похідні сульфонілсечовини ймовірно чинить виражену позапанкреатичну дію.

Вивільнення  інсуліну.

Сульфонілсечовина регулює секрецію інсуліну закриваючи АТФ-чутливі калієві канали на мембрані β-клітини. Таке закриття  призводить до деполяризації клітинної мембрани внаслідок чого  відкриваються кальцієві канали і до клітини входить велика кількість кальцію.

Це стимулює вивільнення інсуліну шляхом екзоцитозу.

Глімепірид з високою спорідненістю приєднується до білка на мембрані β-клітин зв’язаного з АТФ-чутливим калієвим каналом але не в тому місці до якого зазвичай приєднується сульфонілсечовина.

Позапанкреатична активність.

Позапанкреатична дія полягає зокрема у підвищенні чутливості периферичних тканин до інсуліну та зменшенні захоплення інсуліну печінкою.

Перенесення глюкози з крові до периферичних м’язової та жирової тканин відбувається через спеціальні транспортні білки локалізовані на клітинній мембрані. Саме транспорт глюкози до цих тканин є етапом який лімітує швидкість засвоєння глюкози. Глімепірид дуже швидко збільшує кількість активних переносників глюкози на плазматичній мембрані  м’язових та жирових клітин стимулюючи тим самим захоплення глюкози.

Глімепірид підвищує активність фосфоліпази С специфічної до глікозил-фосфатидилінозитолу і з цим може бути пов’язане посилення ліпогенезу та глікогенезу які спостерігаються в ізольованих жирових і м’язових клітинах під дією цього засобу. 

Глімепірид перешкоджає утворенню глюкози в печінці збільшуючи внутрішньоклітинну концентрацію фруктозо-2 6-дифосфату який в свою чергу інгібує глюконеогенез.


Метформін є бігуанідом з гіпоглікемічною дією яка проявляється у зниженні як базального рівня глюкози в плазмі так і її рівня в плазмі після прийому їжі. Він не стимулює секрецію інсуліну отже не призводить до розвитку гіпоглікемії.

Дія метформіну полягає у:

- зменшенні вироблення глюкози печінкою шляхом інгібування глюконеогенезу й глікогенолізу;

- у м’язах – збільшенні чутливості до інсуліну поліпшенні периферичного захоплення й утилізації глюкози;

- затримці абсорбції глюкози в кишечнику.

Метформін стимулює внутрішньоклітинний синтез глікогену впливаючи на глікогенсинтазу.

Метформін підвищує транспортну здатність специфічних мембранних переносників глюкози (GLUT-1 і GLUT-4).

У людей незалежно від  рівня  глюкози в крові метформін впливає на метаболізм ліпідів. Це було показано при застосуванні препарату в терапевтичних дозах під час контрольованих середньо- чи довготермінових  клінічних досліджень: метформін знижує загальний рівень холестерину ЛПНЩ (ліпопротеїнів низької щільності) і тригліцеридів.


Фармакокінетика.

Глімепірид.

Абсорбція.

Біодоступність глімепіриду після перорального прийому є повною. Вживання їжі істотно не впливає на абсорбцію лише дещо знижується її швидкість. Cmax досягається приблизно через 2 5 години після перорального застосування (в середньому 0 3 мкг/мл після багатократного прийому препарату в добовій дозі 4 мг). Між дозою та Cmax і AUC існує лінійна залежність.

Розподіл.

Глімепірид має дуже низький об’єм розподілу  (близько 8 8 літра) який приблизно дорівнює  об’єму розподілу альбуміну має високий ступінь зв’язування з білками крові (>99 %) та низький кліренс (приблизно 48 мл/хв).

У тварин глімепірид екскретується в молоко. Глімепірид може проходити через плаценту. Проникнення через гематоенцефалічний бар’єр є незначним.

Біотрансформація та елімінація.

Середній час напіввиведення який залежить від концентрації в сироватці крові за умови багатократного прийому препарату становить 5-8 годин. Після отримання високих доз спостерігалися дещо довші періоди напіввиведення.

Після одноразової дози міченого радіоактивною міткою глімепіриду 58 % виявлялося в сечі а 35 % – у фекаліях. У незмінному стані речовина до сечі не потрапляє. Із сечею та фекаліями виводяться два метаболіти   найімовірніше – продукти метаболізму в печінці (основний фермент що забезпечує біотрансформацію – цитохром P2C9): гідроксипохідна та карбоксипохідна. Після перорального прийому глімепіриду термінальні періоди напіввиведення цих метаболітів становили 3-6 годин та 5-6 годин відповідно.

Порівняння показало відсутність істотних відмінностей у фармакокінетиці після застосування одноразової та багаторазових доз варіабельність результатів для одного індивіда була дуже низькою. Значної кумуляції не спостерігалося.

Фармакокінетика була подібною у чоловіків та жінок а також у молодих і літніх (понад 65 років) пацієнтів. Для пацієнтів з низьким кліренсом  креатиніну спостерігалася тенденція до зростання кліренсу та зменшення середніх сироваткових концентрацій  глімепіриду причиною чого є найімовірніше більш швидка його елімінація внаслідок гіршого зв’язування з білками. Виведення двох метаболітів нирками зменшувалося. Додаткового ризику кумуляції препарату в таких пацієнтів загалом не було.

У п’яти пацієнтів які не мали діабету після оперативного втручання на жовчних протоках фармакокінетика була подібною до такої у здорових добровольців.


Метформін.

Абсорбція.

Після перорального прийому метформіну час досягнення максимальної плазмової концентрації (tmax) становить 2 5 години. Абсолютна біодоступність метформіну при застосуванні дози 500 мг перорально у здорових добровольців становить приблизно 50-60 %. Після перорального застосування неабсорбована фракція яка виявлялася у фекаліях становила 20-30 %.

Абсорбція метформіну після перорального застосування є насичуваною і неповною. Було зроблено припущення що фармакокінетика абсорбції метформіну має лінійний характер. За  звичайних доз і схем застосування метформіну рівноважна плазмова концентрація  досягається через 24-48 годин і зазвичай становить не більше 1 мкг/мл. Під час контрольованих клінічних досліджень Cmax метформіну в плазмі крові не перевищувала 4 мкг/мл навіть при застосуванні  найвищих доз.

Вживання їжі зменшує ступінь і дещо подовжує час абсорбції метформіну. Після прийому дози 850 мг разом з їжею спостерігалося зниження Cmax у плазмі крові на 40 % зменшення AUC на 25 % і подовження  tmax на 35 хв. Клінічна значущість таких змін невідома.

Розподіл.

Зв’язування з білками крові є незначним. Метформін розподіляється в еритроцитах. Cmax у крові є меншою ніж Cmax у плазмі та досягається приблизно за такий самий час. Еритроцити є ймовірно вторинним депо розподілу. Середнє значення Vd коливається у межах 63–276 л.

Біотрансформація та елімінація.

Метформін виводиться у незміненому стані з сечею. Ніяких метаболітів у людей виявлено не було.

Нирковий кліренс метформіну становить > 400 мл/хв що свідчить про те що метформін виводиться шляхом клубочкової фільтрації і канальцевої секреції. Після прийому дози внутрішньо термінальний період напіввиведення становить  приблизно 6 5 години. Якщо функція нирок погіршена нирковий кліренс зменшується пропорційно до кліренсу креатиніну внаслідок чого період напіввиведення подовжується що призводить до збільшення рівня метформіну в плазмі крові.


Клінічні характеристики.

Показання.

Як доповнення до дієти та фізичних вправ для хворих на інсулінонезалежний цукровий діабет (ІІ типу):

- якщо монотерапія глімепіридом або метформіном не забезпечує належного рівня глікемічного контролю;

- у разі заміни комбінованої терапії глімепіридом та метформіном.


Протипоказання.

- Інсулінозалежний цукровий діабет І типу (наприклад діабет з кетонемією в анамнезі) діабетична кетонемія діабетична кома та прекома гострий або хронічний метаболічний ацидоз.

- Гіперчутливість до будь-якої з допоміжних речовин що входять до складу цього препарату або сульфонілсечовини сульфаніламідів або бігуанідів.

- Пацієнти з печінковою недостатністю тяжкими порушеннями функції печінки або пацієнти які перебувають на гемодіалізі (поки що немає досвіду застосування препарату таким пацієнтам). У разі тяжких розладів функції печінки та нирок для досягнення належного контролю над рівнем цукру в крові пацієнта необхідно перевести на інсулін.

-  Вагітність; вірогідна вагітність; період годування груддю.

- Cхильніcть до розвитку лактатацидозу випадки лактатацидозу в анамнезі ниркова недостатність або порушення ниркової функції (про що свідчить наприклад показник  креатиніну в плазмі крові 1 5 мг/дл у чоловіків та 1 4 мг/дл у жінок або порушення кліренсу креатиніну) яке також може бути спричинено такими станами як серцево-судинний колапс (шок) гострий інфаркт міокарда та септицемія.

- Рентгенологічні дослідження із внутрішньосудинним введенням контрастних засобів що містять йод (такі як внутрішньовенна урографія внутрішньовенна холангіографія ангіографія та комп’ютерна томографія (КТ)): йодовмісні контрастні засоби призначені для  внутрішньовенного введення під час проведення обстежень можуть спричинити гостре порушення функції нирок та молочнокислий ацидоз у пацієнтів які приймають Амарил® М 2 мг/500 мг. Тому пацієнти для яких плануються такі дослідження повинні тимчасово припинити застосування препарату Амарил® М 2 мг/500 мг за 48 годин до проведення процедури. При цьому лікування не слід відновлювати доти доки не буде здійснено повторної оцінки функції нирок і не встановлено що вона є нормальною. Крім цього препарат протипоказаний пацієнтам які мають гострі симптоми що можуть обумовлювати порушення функції нирок (дегідратація тяжка інфекція шок).

- Тяжкі інфекції стани до та після хірургічних втручань серйозна травма. При проведенні будь-якого хірургічного втручання необхідно тимчасово відкласти лікування цим препаратом (за винятком невеликих процедур що не вимагають обмежень у прийомі їжі та рідини). Терапію не можна поновлювати доти доки пацієнт не почне самостійно приймати їжу а показники ниркової функції не будуть у межах норми.

- Недоїдання голодування або виснаження пацієнта.

- Гіпофункція гіпофіза чи надниркових залоз.

- Порушення функції печінки (оскільки спостерігалися випадки виникнення лактатацидозу при порушенні функції печінки цей препарат як правило не слід призначати пацієнтам із клінічними або лабораторними ознаками захворювання печінки) інфаркт легенів тяжке порушення легеневої функції та інші стани які можуть супроводжуватися гіпоксемією (серцева або легенева недостатність нещодавно перенесений інфаркт міокарда шок) надмірне вживання алкоголю дегідратація шлунково-кишкові розлади у тому числі діарея і блювання.

- Застійна серцева недостатність що вимагає медикаментозного лікування та нещодавно перенесений інфаркт міокарда тяжка серцево-судинна недостатність або порушення дихання.


Оскільки препарат Амарил® М  2 мг/500 мг містить лактозу його не слід призначати пацієнтам з такими генетичними захворюваннями як непереносимість галактози недостатність лактози Лапа або синдром мальабсорбції глюкози/галактози.


Особливі заходи безпеки.

Застереження

При прийомі препарату Амарил® М  2 мг/500 мг:

- можливий розвиток гіпоглікемії або тяжкого лактат ацидозу див. розділи «Особливості застосування» та «Передозування»;

- зростає ризик смерті від серцево-судинних ускладнень.

Зростання ризику смерті від серцево-судинних ускладнень

Як відомо призначення пероральних цукрознижувальних засобів порівняно з лікуванням за допомогою лише контролю дієти пацієнтів або дієти з прийомом інсуліну призводить до зростання смертності від серцево-судинних ускладнень. Це застереження базується на дослідженні Діабетичної програми університетської групи (UGDP) яке проводилося для оцінки ефективності застосування лікарських засобів що знижують рівень цукру в крові для запобігання або затримання розвитку серцево-судинних ускладнень у хворих на інсулінонезалежний цукровий діабет. За даними цього дослідження встановлено що у пацієнтів яких протягом 5-8 років лікували шляхом контролю дієти з прийомом фіксованої дози толбутаміду (1 5 г/добу) або фенформіну (100 мг/добу) спостерігалося зростання частоти смерті від серцево-судинних ускладнень у 2 5 раза порівняно з такою у пацієнтів які лікувалися лише шляхом контролю дієти що дало змогу відмінити терапію толбутамідом або фенформіном. Незважаючи на розбіжності у інтерпретації цих результатів знахідки дослідження UGDP дають суттєве підґрунтя  для застережень з точки зору безпеки та огляду на подібність механізму дії та  можуть також стосуватися і інших цукрознижувальних засобів цих класів.

Пацієнта необхідно проінформувати щодо потенційної небезпеки та переваг застосування глімепіриду та альтернативних схем лікування.


Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій.

Якщо пацієнт який приймає Амарил® М 2 мг/500 мг одночасно отримує деякі інші лікарські засоби або припиняє їх прийом це може привести як до небажаного посилення так і до зниження цукрознижувальної дії глімепіриду. Виходячи з досвіду застосування препарату Амарил® М 2 мг/500 мг та інших похідних сульфонілсечовини слід враховувати можливість виникнення нижчезазначених взаємодій препарату Амарил® М 2 мг/500 мг з іншими лікарськими засобами.

Цей препарат метаболізується під дією цитохрому Р450 2С9 (СYP2C9). Це явище необхідно враховувати у разі одночасного призначення індукторів (наприклад рифампіцину) або інгібіторів (наприклад флуконазолу) СYP2C9.

Лікарські засоби що посилюють цукрознижувальний ефект.

Інсулін та пероральні протидіабетичні препарати нестероїдні протизапальні препарати інгібітори АПФ (ангіотензинперетворюючий фермент) алопуринол анаболічні стероїди чоловічі статеві гормони хлорамфенікол антикоагулянти групи похідних кумарину циклофосфамід дизопірамід фенфлурамін фенірамідол фібрати флуоксетин гуанетидин ізофосфамід інгібітори МАО міконазол флуконазол парааміносаліцилова кислота пентоксифілін (при парентеральному введенні у високих дозах) фенілбутазон азапропазон оксифенбутазон пробенецид хінолонові антибіотики саліцилати сульфінпіразон кларитроміцин сульфаніламіди тетрацикліни тритоквалін трофосфамід симпатолітики.

Лікарські засоби що зменшують цукрознижувальний ефект.

Ацетазоламід барбітурати кортикостероїди діазоксид діуретики епінефрин (адреналін) або симпатоміметики глюкагон проносні засоби (при тривалому застосуванні) нікотинова кислота (у високих дозах) естрогени прогестагени пероральні контрацептиви фенотіазини фенітоїн рифампіцин гормони щитовидної залози хлорпромазин ізоніазид.

Лікарські засоби здатні як посилювати так і зменшувати цукрознижувальний ефект.

Антагоністи Н2-рецепторів клонідин і резерпін.

Блокатори β-адренорецепторів знижують толерантність до глюкози. Це може призводити до порушення метаболічного контролю у хворих на діабет. Блокатори β-адренорецепторів можуть посилювати ризик виникнення гіпоглікемії (внаслідок порушення  контррегуляції).

Лікарські засоби під впливом яких спостерігається послаблення або блокування ознак адренергічної контррегуляції гіпоглікемії: симпатолітичні засоби (наприклад блокатори β-адренорецепторів клонідин гуанетидин резерпін).

Як разове так і регулярне вживання алкоголю може непередбачуваним чином посилювати або послаблювати цукрознижувальну дію препарату Амарил® М 2 мг/500 мг.

Амарил® М 2 мг/500 мг може як посилювати так і послаблювати ефекти антикоагулянтів що є похідними кумарину.

Секвестранти жовчних кислот. Колесевелам зв'язується з глімепіридом та зменшує всмоктування глімепіриду зі шлунково-кишкового тракт