Кетолак 0.01 г таблетки №10

КОД: 139167
 1. Наявність товару в аптеках
  Наявність товару в аптеці

  Кетолак 0.01 г таблетки №10

  15,51 грн.

  Доступность: Есть в наличии

  Увага! Ціни актуальні тільки при замовленні, бронюванні на сайті!
 2. Нам довіряють
  • Більше ніж 15 000 ліків і товарів для здоров'я
  • 100% товарів сертифіковані
  • Термінова доставка по Україні за 24 години
  • Працюємо без вихідних
  Доставка
  • Доставка Кур'єром
  • Самовивіз
  • Доставка Новою поштой
  При сумі замовлення від 100грн. доставка здійснюється безплатно
  Міста безплатной доставки
  • Київ
  • Одеса
  • Харків
  • Дніпро
  • Львів
  • Івано-Франківськ
  • Вінниця
  • Запоріжжя
  • Кременчук
  • Кривий Ріг
  • Тернопіль
  Оплата
  Готівкою, Visa, MasterCard, Maestro


 • add.ua-Киевский витаминный завод ПАТ (Украина, Киев)-Кетолак 0.01 г таблетки №10-01
15,51 грн.

Наявність: Є в наявності

Кількість
Замовити в один клік
 • Головний медикамент: Ні
 • Виробник: Киевский витаминный завод ПАТ (Украина, Киев)
 • Форма товару: Таблетки
 • Реєстраційне посвідчення: UA/4802/01/01
Інструкція

ІНСТРУКЦІЯ

для медичного застосування лікарського засобу


КЕТОЛАК

(KETOLAC)Склад:

діюча речовина: 1 таблетка містить кеторолаку трометаміну 10 мг;

допоміжні речовини: лактоза моногідрат; целюлоза мікрокристалічна; крохмаль картопляний; кремнію діоксид колоїдний безводний; магнію стеарат.


Лікарська форма.  Таблетки.

Основні фізико-хімічні властивості: таблетки круглої форми з двоопуклою поверхнею білого або майже білого кольору.


Фармакотерапевтична група. Нестероїдні протизапальні і протиревматичні засоби.

Код АТХ М01А В15.


Фармакологічні властивості.

Фармакодинаміка.

Знеболювальний засіб кеторолаку трометамін – ненаркотичний аналгетик. Це нестероїдний протизапальний засіб що проявляє протизапальну та слабку жарознижувальну активність. Кеторолаку трометамін інгібує синтез простагландинів та вважається аналгетиком периферичної дії. Він не має відомого впливу на опіатні рецептори. Після застосування кеторолаку трометаміну не спостерігалося явищ які б свідчили про пригнічення дихання. Кеторолаку трометамін не спричиняє звуження зіниць.

Фармакокінетика.

Кеторолаку трометамін швидко та повністю абсорбується після перорального застосування з піковою концентрацією 0 87 мг/кг у плазмі крові через 50 хвилин після застосування разової дози 10 мг. У здорових добровольців термінальний період напіввиведення з плазми крові становить у середньому 5 4 години. В осіб літнього віку (середній вік 72 роки) він становить 6 2 години. Більше 99 % кеторолаку у плазмі крові зв’язується з білками. У людини після застосування разової або багаторазових доз фармакокінетика кеторолаку є лінійною. Стаціонарні рівні у плазмі крові досягаються через 1 добу при застосуванні 4 рази на добу. При тривалому дозуванні змін не спостерігалось. Після введення разової внутрішньовенної дози об’єм розподілу становить 0 25 л/кг період напіввиведення – 5 годин а кліренс – 0 55 мл/хв/кг. Основним шляхом виведення кеторолаку та його метаболітів (кон’югатів та                                р-гідроксиметаболітів) є сеча (91 4 %) а решта виводиться з калом. Дієта багата жирами зменшує швидкість абсорбції але не об’єм у той час як антациди не впливають на абсорбцію кеторолаку.


Клінічні характеристики.

Показання.

Короткочасне лікування болю помірної  інтенсивності включаючи післяопераційний біль.


Протипоказання.

Підвищена чутливість до кеторолаку або до інших компонентів лікарського засобу.

-        Активна пептична виразка нещодавня шлунково-кишкова кровотеча або перфорація виразкова хвороба або шлунково-кишкова кровотеча в анамнезі;

-        бронхіальна астма риніт ангіоневротичний набряк або кропив’янка спричинені застосуванням ацетилсаліцилової кислоти або іншими нестероїдними протизапальними засобами (через можливість виникнення тяжких анафілактичних реакцій);

-        бронхіальна астма в анамнезі;

-        не застосовувати як аналгезуючий засіб перед і під час значного оперативного втручання та після маніпуляцій на коронарних судинах;

-        тяжка серцева недостатність;

-        повний або частковий синдром носових поліпів набряку Квінке або бронхоспазму;

-        не застосовувати пацієнтам у яких було оперативне втручання з високим ризиком крововиливу або неповної зупинки кровотечі та пацієнтам які отримують антикоагулянти включаючи низькі дози гепарину (2500-5000 одиниць кожні 12 годин);

-        печінкова або помірна тяжка ниркова недостатність (рівень креатиніну в сироватці крові більше 160 мкмоль/л);

-        підозрювана або підтверджена цереброваскулярна кровотеча геморагічний діатез включаючи порушення згортання крові і високий ризик кровотечі;

-        одночасне лікування іншими нестероїдними протизапальними засобами (НПЗЗ) (включаючи селективні інгібітори циклооксигенази) ацетилсаліциловою кислотою варфарином пентоксифіліном пробенецидом або солями літію;

-        гіповолемія дегідратація;

-        ризик виникнення ниркової недостатності внаслідок зменшення об’єму рідини.


Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій.

Кеторолак легко зв’язується з білками плазми крові (середнє значення 99 2 %) а ступінь зв’язування залежить від концентрації.

Лікарські засоби які не можна застосовувати одночасно з кеторолаком.

У зв’язку з можливістю виникнення побічних ефектів кеторолак не можна призначати з іншими НПЗЗ включаючи селективні інгібітори циклооксигенази-2 або пацієнтам які отримують ацетилсаліцилову кислоту варфарин літій пробенецид циклоспорин. НПЗЗ не слід призначати протягом 8-12 діб після застосування міфепристону оскільки НПЗЗ можуть послаблювати ефект міфепристону.

Лікарські засоби які слід призначати з обережністю в комбінації з кеторолаком.

У здорових осіб з нормоволемією кеторолак знижує діуретичний ефект фуросеміду приблизно на 20 %. З особливою обережністю слід призначати лікарський засіб пацієнтам із серцевою декомпенсацією. НПЗЗ можуть посилювати серцеву недостатність зменшувати швидкість гломерулярної фільтрації та підвищувати рівні серцевих глікозидів у плазмі крові у разі одночасного введення із серцевими глікозидами. Кеторолак та інші нестероїдні протизапальні лікарські засоби можуть ослаблювати ефект гіпотензивних засобів. У разі одночасного застосування кеторолаку з інгібіторами АПФ існує підвищений ризик порушення функцій нирок особливо у пацієнтів зі зменшеним об’ємом крові в організмі. Існує можливий ризик прояву нефротоксичності якщо НПЗЗ призначати разом із такролімусом. Одночасне призначення разом із діуретиками може призводити до послаблення діуретичного ефекту та підвищення ризику нефротоксичності НПЗЗ. Як і з усіма НПЗЗ з обережністю одночасно слід призначати кортикостероїдні лікарські засоби через підвищений ризик виникнення шлунково-кишкових виразок або кровотечі. Існує підвищений ризик розвитку шлунково-кишкової кровотечі якщо НПЗЗ призначати у комбінації з антиагрегатними засобами та селективними інгібіторами зворотного захоплення серотоніну. Рекомендується з обережністю одночасно призначати метотрексат оскільки повідомлялося що деякі інгібітори синтезу простагландинів зменшують кліренс метотрексату і тому можливо підвищують його токсичність.

Пацієнти які застосовують НПЗЗ і хінолони можуть мати підвищений ризик розвитку судом.

Одночасне застосування НПЗЗ із зидовудином призводить до підвищення ризику гематологічної токсичності. Існує підвищений ризик гемартрозу та гематоми у ВІЛ-інфікованих пацієнтів які страждають на гемофілію та які лікуються одночасно зидовудином та ібупрофеном.

Малоймовірно що наступні лікарські засоби взаємодіють з кеторолаком.

Кеторолак не впливав на зв’язування дигоксину з білком плазми крові. Відомо що при терапевтичних концентраціях саліцилату (300 мкг/мл) та вище зв’язування кеторолаку зменшувалося приблизно від 99 2 % до 97 5 %. Терапевтичні концентрації дигоксину варфарину парацетамолу фенітоїну та толбутаміду не впливали на зв’язування кеторолаку з білком плазми крові. Оскільки кеторолак є високоактивним лікарським засобом та наявна його концентрація у плазмі крові низька не очікується що він буде істотно заміщувати інші лікарські засоби що зв’язуються з білками крові. Немає даних стосовно того що кеторолаку трометамін індукує або інгібує ферменти печінки які здатні метаболізувати його або інші лікарські засоби. Отже не очікується що кеторолак буде змінювати фармакокінетику інших лікарських засобів шляхом механізму індукції або інгібування ферментів.

Протиепілептичні засоби.

Повідомлялося про поодинокі випадки виникнення нападів епілепсії під час одночасного застосування кеторолаку та протиепілептичних засобів (фенітоїну карбамазепіну).

Психотропні засоби.

При одночасному застосуванні кеторолаку та психотропних засобів (флуоксетину тіотексену алпразоламу) повідомлялося про виникнення галюцинацій.

Вплив на результати лабораторних аналізів.

Кеторолак пригнічує агрегацію тромбоцитів та може подовжувати час кровотечі.


Особливості застосування.

Максимальна тривалість лікування не повинна перевищувати 5 днів.

Вплив на фертильність.

Застосування кеторолаку як і будь-якого лікарського засобу що інгібує синтез циклооксигенази/простагландину може ослаблювати фертильність та не рекомендується для застосування жінкам які планують завагітніти. Для жінок які не можуть завагітніти або проходять обстеження з приводу фертильності слід розглянути питання про відміну кеторолаку.

Шлунково-кишкова кровотеча утворення виразок та перфорація.

Про шлунково-кишкові кровотечі утворення виразок або перфорації що можуть бути летальними повідомлялося у разі застосування НПЗЗ у будь-який час протягом лікування з або без симптомів-передвісників або у разі тяжких порушень з боку травного тракту в анамнезі. Ризик розвитку тяжких шлунково-кишкових кровотеч залежить від дозування лікарського засобу. Це зокрема стосується пацієнтів літнього віку які застосовують кеторолак у середній добовій дозі вище 60 мг. Для цих пацієнтів а також для пацієнтів які одночасно застосовують низькі дози ацетилсаліцилової кислоти або інших лікарських засобів що можуть збільшувати ризик для травного тракту слід розглянути можливість комбінованого лікування із захисними засобами (наприклад мізопростолом або інгібіторами протонної помпи). Кеторолак слід з обережністю застосовувати пацієнтам які отримують паралельно медикаментозне лікування що може збільшувати ризик утворення виразок або кровотечі таких як пероральні кортикостероїди селективні інгібітори зворотного захоплення серотоніну або антитромбоцитарні засоби такі як ацетилсаліцилова кислота. У разі виникнення шлунково-кишкової кровотечі або утворення виразок у пацієнтів які отримують кеторолак курс лікування слід припинити.

Порушення дихальної функції.

Необхідна обережність у разі застосування лікарського засобу пацієнтам із бронхіальною астмою (або з астмою в анамнезі) оскільки повідомлялося що НПЗЗ у таких пацієнтів прискорює виникнення бронхоспазму.

Вплив на нирки.

Повідомлялося що інгібітори біосинтезу простагландинів (включаючи НПЗЗ) чинять нефротоксичну дію. З обережністю призначати лікарський засіб пацієнтам із порушеннями функцій нирок серця печінки оскільки застосування НПЗЗ може призводити до погіршення функцій нирок. Пацієнтам із незначними порушеннями функцій нирок призначати менші дози кеторолаку а також слід ретельно контролювати стан нирок у таких пацієнтів. Як і для інших лікарських засобів що інгібують синтез простагландинів повідомлялося про випадки підвищення в сироватці крові сечовини креатиніну та калію під час застосування кеторолаку трометаміну що можуть виникати після застосування однієї дози.

Порушення з боку серцево-судинної системи нирок та печінки.

З обережністю призначати лікарський засіб пацієнтам зі станами що призводять до зменшення об’єму крові та/або ниркового потоку крові коли простагландини нирок відіграють підтримуючу роль у забезпеченні ниркової перфузії. У таких пацієнтів необхідно контролювати функцію нирок. Зменшення об’єму слід коригувати та ретельно контролювати вміст у сироватці крові сечовини та креатиніну а також об’єм сечі що виводиться поки у пацієнта не настане нормоволемія. У пацієнтів які перебувають на нирковому діалізі кліренс креатиніну був зменшений приблизно вдвічі порівняно з нормою а час кінцевого напіввиведення збільшувався приблизно втричі. Пацієнти з порушенням функцій печінки внаслідок цирозу не мали будь-яких клінічно важливих змін у кліренсі кеторолаку або залишкового періоду напіввиведення. Можуть спостерігатися граничні підвищення значень за даними одного або більшої кількості функціональних тестів печінки. Ці відхилення від норми можуть бути тимчасовими можуть залишатися без змін або можуть прогресувати при продовженні лікування. Якщо клінічні ознаки та симптоми вказують на розвиток захворювання печінки або у разі якщо спостерігаються системні прояви лікарський засіб слід відмінити.

З обережністю призначати кеторолак пацієнтам з кардіоваскулярними порушеннями в анамнезі.

Затримка рідини та набряки.

Повідомлялося про затримку рідини та набряк під час застосування кеторолаку тому його слід призначати з обережністю пацієнтам із серцевою декомпенсацією артеріальною гіпертензією або подібними станами.

Серцево-судинні та цереброваскулярні ефекти.

Наразі немає достатньої інформації щоб оцінити такий ризик для кеторолаку трометаміну. Пацієнти з неконтрольованою артеріальною гіпертензією застійною серцевою недостатністю діагностованою ішемічною хворобою серця захворюваннями периферичних артерій та/або цереброваскулярними захворюваннями мають перебувати під наглядом лікаря.

Системний червоний вовчак та змішані захворювання сполучної тканини.

У пацієнтів із системним червоним вовчаком та різними змішаними захворюваннями сполучної тканини підвищується ризик розвитку асептичного менінгіту.

Дерматологічні прояви.

Кеторолак слід відмінити у разі перших ознак висипань на шкірі ураження слизових оболонок або будь-яких інших ознак підвищеної чутливості.

Гематологічні ефекти.

Пацієнтам із порушенням згортання крові не слід призначати кеторолак. Пацієнти які отримують антикоагулянтну терапію можуть мати підвищений ризик кровотечі у разі одночасного застосування кеторолака. За станом пацієнтів які отримують інші лікарські засоби що можуть впливати на швидкість зупинки кровотечі слід ретельно спостерігати при призначенні їм кеторолаку. Відомо що частота випадків значної післяопераційної кровотечі становить менше 1 %. Кеторолак інгібує агрегацію тромбоцитів та подовжує час кровотечі. У пацієнтів із нормальним часом кровотечі тривалість кровотечі збільшувалась але не виходила за межі норми значень у 2-11 хвилин. На відміну від тривалого впливу внаслідок застосування ацетилсаліцилової кислоти функція тромбоцитів повертається до норми протягом 24-48 годин після відміни кеторолаку. Кеторолак не слід призначати пацієнтам які перенесли операцію з високим ризиком кровотечі або неповною її зупинкою. Слід дотримуватися обережності якщо обов’язкова зупинка кровотечі є критичною. Гіповолемію слід скоригувати перед тим як розпочинати застосування кеторолаку.

Підвищення дози кеторолаку в таблетках вище ніж добова доза 40 мг не підвищує його ефективність але збільшує ризик розвитоку побічних реакцій.

Кеторолак не спричиняє залежності у випадку припинення застосування лікарського засобу не було зафіксовано синдрому відміни.Застосування у період вагітності або годування груддю.

Безпека кеторолаку у період вагітності у людини не встановлена. З огляду на відомий вплив НПЗЗ на серцево-судинну систему плода (ризик передчасного закриття артеріальної протоки) кеторолак протипоказаний у період вагітності переймів та пологів. Початок пологів може бути затриманий а тривалість подовжена з підвищеною тенденцією виникнення кровотечі як у матері так і у дитини.

Кеторолак у невеликій кількості проникає у грудне молоко тому лікарський засіб протипоказаний у період годування груддю.


Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами.

Деякі пацієнти у разі застосування кеторолаку можуть відчувати сонливість запаморочення вертиго безсоння підвищену втомлюваність порушення