Рисполепт 2 мг таблетки №20

КОД: 86361
 1. Наявність товару в аптеках
  Наявність товару в аптеці

  Рисполепт 2 мг таблетки №20

  264,72 грн.

  Доступность: Есть в наличии

  Увага! Ціни актуальні тільки при замовленні, бронюванні на сайті!
 2. Нам довіряють
  • Більше ніж 15 000 ліків і товарів для здоров'я
  • 100% товарів сертифіковані
  • Термінова доставка по Україні за 24 години
  • Працюємо без вихідних
  Доставка
  • Доставка Кур'єром
  • Самовивіз
  • Доставка Новою поштой
  При сумі замовлення від 100грн. доставка здійснюється безплатно
  Міста безплатной доставки
  • Київ
  • Одеса
  • Харків
  • Дніпро
  • Львів
  • Івано-Франківськ
  • Вінниця
  • Запоріжжя
  • Кременчук
  • Кривий Ріг
  • Тернопіль
  Оплата
  Готівкою, Visa, MasterCard, Maestro


 • add.ua-Janssen (Бельгия)-Рисполепт 2 мг таблетки №20-01
264,72 грн.

Наявність: Є в наявності

Кількість
Замовити в один клік
 • Головний медикамент: Ні
 • Виробник: Janssen (Бельгия)
 • Форма товару: Таблетки
 • Реєстраційне посвідчення: UA/0692/01/02
Інструкція

ІНСТРУКЦІЯ

для медичного застосування препарату

РИСПОЛЕПТ®

(RISPOLEPT®)


Склад:

діюча речовина: risperidone;

1 таблетка вкрита оболонкою містить 2 мг рисперидону;

допоміжні речовини: лактоза моногідрат; крохмаль кукурудзяний; целюлоза мікрокристалічна; гіпромелоза; магнію стеарат; кремнію діоксид колоїдний безводний; натрію лаурилсульфат; титану діоксид (Е 171); тальк; пропіленгліколь; оранжево-жовтий S (Е 110).


Лікарська форма. Таблетки вкриті оболонкою.


Фармакотерапевтична група. Антипсихотичні засоби. Код АТХ N05А Х08.


Клінічні характеристики.

Показання.

- лікування шизофренії та інших психічних розладів у тому числі підтримуюча терапія у пацієнтів у яких спостерігалася відповідь на терапію з метою запобігання рецидиву хвороби;

- лікування маніакальних епізодів при біполярних розладах (допоміжна терапія у комбінації з нормотиміками як початкове лікування або як монотерапія на період тривалістю до 12 тижнів);

- короткочасне лікування вираженої агресії або тяжких психічних симптомів у пацієнтів з деменцією при існуванні загрози заподіяння шкоди собі чи іншим;

- симптоматичне лікування зухвалих опозиційних розладів або інших розладів соціальної поведінки у дітей підлітків та дорослих з розумовим розвитком нижче середнього або розумовою відсталістю які мають прояви деструктивної поведінки (імпульсивність аутоагресія);

- симптоматичне лікування аутичних розладів у дітей віком від 5 років у яких симптоми варіюють від гіперактивності до роздратованості (включаючи агресію завдання собі тілесних ушкоджень тривожність та патологічні циклічні дії).

Протипоказання.

Гіперчутливість до активного компоненту або до будь-якої допоміжної речовини у складі препарату.Спосіб застосування та дози.

Звичайна доза

Рисполепт® можна застосовувати один або два рази на добу. Дози більше ніж 8 мг слід розділяти на два прийоми (вранці та ввечері). 

Для досягнення дози 0 25 – 2 5 мг рекомендується застосовувати Рисполепт® розчин оральний.

Шизофренія

Дорослі (віком до 65 років)

Рисполепт® можна призначати один або два рази на добу.

Розпочинати прийом слід з 2 мг Рисполепту® на добу на другий день дозу можна збільшити до 4 мг. Після цього дозу можна підтримувати без змін або за необхідності продовжувати індивідуальну корекцію дози. Для більшості пацієнтів рекомендована доза становить 4-6 мг на добу. Деяким пацієнтам може бути показане поступове підвищення дози або знижена початкова доза.

Максимальна добова доза препарату становить 10 мг.

Дози які перевищують 10 мг на добу не виявили вищої ефективності порівняно з меншими дозами але вони можуть спричиняти появу екстрапірамідних симптомів. Оскільки безпека доз що перевищують 16 мг на добу не вивчалась дози що перевищують цей рівень застосовувати не можна.

Пацієнти літнього віку (віком від 65 років).

Рекомендована початкова доза – по 0 5 мг два рази на добу. У разі необхідності дозу можна збільшити до 1-2 мг два рази на добу шляхом підвищення на 0 5 мг два рази на добу. У разі необхідності додаткової седації можна одночасно застосовувати бензодіазепін.

Маніакальні епізоди при біполярних розладах (дорослі та діти віком від 10 років).

Рекомендована початкова доза Рисполепт® – 2 мг один раз на добу ввечері. Дозу можна індивідуально збільшити додаванням 1 мг/добу не частіше ніж через кожні 24 години. Рекомендований діапазон доз – від 2 до 6 мг на добу.

Як і при інших видах симптоматичного лікування при довготривалому застосуванні Рисполепту® необхідно періодично переглядати дози і коригувати їх протягом усієї терапії. Немає даних щодо ефективності Рисполепту® при лікуванні гострої біполярної манії тривалістю понад 12 тижнів. Якщо Рисполепт® застосовують у комбінації з нормотиміками терапію можна припинити раніше оскільки початок ефекту від лікування можна очікувати  у перші тижні терапії. Навіть після появи першої відповіді на лікування слід враховувати можливість повторного виникнення симптомів  депресії через особливості перебігу хвороби та побічні реакції лікарських засобів що застосовувались для лікування у тому числі Рисполепту®.

Короткочасна терапія вираженої агресії або тяжких психічних симптомів у пацієнтів з деменцією

Рекомендована початкова доза – 0 25 мг два рази на добу. За необхідності дозу можна збільшити шляхом підвищення дози на 0 25 мг два рази на добу не частіше ніж через день. Для більшості пацієнтів оптимальною дозою є 0 5 мг два рази на добу. Однак для деяких пацієнтів ефективну дозу можна збільшити до 1 мг двічі на добу. Після досягнення оптимальної дози можна розглянути можливість прийому добової дози один раз на день.

Відміна лікування Рисполептом® повинна відбутися не пізніше ніж через три місяці від початку терапії терапію можна поновити лише у разі якщо поведінкові розлади з’являються знову.Симптоматичне лікування розладів соціальної поведінки або агресивної поведінки

Пацієнти з масою тіла >50 кг

Рекомендована початкова доза становить 0 5 мг один раз на день. За необхідності дозу слід коригувати шляхом додавання 0 5 мг один раз на день не частіше ніж через день. Оптимальна доза для більшості пацієнтів – 1 мг один раз на день. Однак для деяких пацієнтів для досягнення позитивного ефекту достатньо не більше 0 5 мг один раз на день тоді як інші можуть потребувати 1 5 мг один раз на день.

Пацієнти (діти віком від 5 років та дорослі) з масою тіла < 50 кг

Рекомендована початкова доза – 0 25 мг один раз на день. За необхідності дозу можна коригувати шляхом додавання 0 25 мг один раз на день не частіше ніж через день. Оптимальна доза для більшості пацієнтів – 0 5 мг один раз на день. Однак для деяких пацієнтів достатньо не більше ніж 0 25 мг один раз на добу для досягнення позитивного ефекту тоді як інші можуть потребувати 0 75 мг один раз на день.

Як і при інших видах симптоматичного лікування довготривале застосування Рисполепту® необхідно періодично переглядати і коригувати протягом усієї терапії.

Аутизм (діти віком від 5 років)

Дозу слід підбирати індивідуально залежно від стану пацієнта та клінічної відповіді.

Пацієнти з масою тіла <50 кг

Рекомендована початкова доза становить 0 25 мг один раз на день. З 4 дня дозу можна збільшити на 0 25 мг. Слід підтримувати дозу 0 5 мг та на 14 день провести оцінку клінічної відповіді. Збільшення дози на 0 25 мг з інтервалом у 2 тижні можна розглядати лише для пацієнтів з недостатньою клінічною відповіддю.

Пацієнти з масою тіла ≥ 50 кг

Рекомендована початкова доза – 0 5 мг один раз на день. З 4 дня дозу можна збільшити на     0 5 мг. Слід підтримувати дозу 1 мг та на 14 день провести оцінку клінічної відповіді. Збільшення дози на 0 5 мг з інтервалом у 2 тижні можна розглядати лише для пацієнтів з недостатньою клінічною відповіддю.

Дози Рисполепту® для дітей з аутизмом (добова доза в мг/день)

Маса тіла

Початкова доза

(дні 1-3)

Рекомендована підтримуюча доза

(дні 4-14+)

Збільшення дози (за необхідності)

Діапазон доз

< 50 кг

0 25 мг

0 5 мг

+0 25 мг з інтервалом ≥ 2 тижні

< 20 кг: 0 5-1 25 мг

≥ 20 кг: 0 5-2 5 мг*

≥ 50 кг

0 5 мг

1 0 мг

+0 5 мг з інтервалом ≥ 2 тижні

1 0-2 5 мг*

* Пацієнти з масою тіла більше 45 кг можуть потребувати більших доз; максимальна доза яка застосовувалася під час клінічних досліджень становила 3 5 мг/день.

Рисполепт® можна застосовувати один або два рази на добу.

Пацієнтам у яких виникає сонливість після прийому препарату краще застосовувати добову дозу Рисполепту® перед сном. Під час клінічних досліджень приблизно дві третини дітей з аутизмом скаржилися на слабкість що особливо відмічалося протягом початкової фази лікування. 

Як тільки досягнута адекватна клінічна відповідь слід розглянути можливість поступового зменшення дози задля досягнення оптимального відношення клінічної ефективності та безпечності.

Інформації отриманої протягом контрольованих клінічних досліджень недостатньо для визначення рекомендованої тривалості лікування Рисполептом® пацієнтів з аутизмом. Тому досвідчений спеціаліст повинен проводити ретельний моніторинг стану пацієнта.

При виникненні тяжких побічних реакцій (наприклад екстрапірамідних розладів пізньої дискінезії або неконтрольованого збільшення маси тіла) слід зменшити дозу Рисполепту® або припинити лікування. 

Для досягнення дози 0 25-1 мг рекомендується застосовувати Рисполепт® розчин оральний.

Пацієнти із захворюваннями печінки та нирок.

У пацієнтів з порушеннями функції нирок активна антипсихотична фракція виводиться з організму повільніше ніж у пацієнтів із здоровими нирками. У пацієнтів із порушеннями функції печінки концентрація вільної фракції рисперидону у плазмі крові збільшується.

Незалежно від показання цим пацієнтам призначається половина початкової та підтримуючої доз титрування дози повинно бути повільнішим.

Рисполепт® потрібно застосовувати з обережністю даній категорії пацієнтів.

Перехід з терапії іншими антипсихотичними засобами.

Якщо це клінічно виправдано під час терапії препаратом Рисполепт® рекомендується поступово припинити попередню терапію іншими препаратами. При цьому якщо пацієнт переводиться з терапії антипсихотичними препаратами у формі «депо» лікування препаратом Рисполепт® рекомендується розпочати застосування замість наступної запланованої ін’єкції. Періодично слід оцінювати необхідність продовження поточної терапії антипаркінсонічними препаратами.


Побічні реакції.

Найбільш частими побічними реакціями про які повідомляється (частота ≥ 10 %) є паркінсонізм головний біль та безсоння.

Побічні реакції наведені нижче включають ті про які повідомлялося під час клінічних випробувань та у постмаркетинговому періоді. Частота виникнення побічних реакцій: дуже часто (≥1/10) часто (≥1/100 до <1/10) нечасто (≥1/1000 до <1/100) рідко (≥1/10000 до <1/1000) дуже рідко (<1/10000) та невідомо (частоту не можна встановити з доступних даних).

У кожній групі побічні реакції представлені у порядку зменшення ступеня тяжкості.

Інфекції та інвазії

Часто – пневмонія грип бронхіт інфекції верхніх дихальних шляхів інфекції сечовивідних шляхів.

Нечасто – синусит вірусна інфекція інфекції інфекція вуха тонзиліт целюліт отит середнього вуха інфекція ока локалізована інфекція акродерматит інфекції дихальних шляхів цистит оніхомікоз.

Рідко – хронічний отит середнього вуха.

З боку крові та лімфатичної системи

Нечасто – нейтропенія анемія тромбоцитопенія.

Рідко – гранулоцитопенія.

Невідомо – агранулоцитоз.

З боку імунної системи

Нечасто – гіперчутливість.

Рідко – гіперчутливість до препарату.

Невідомо – анафілактична реакція.

З боку ендокринної системи

Рідко – порушення секреції антидіуретичного гормону.

З боку метаболізму

Часто – підвищення апетиту зниження апетиту.

Нечасто – цукровий діабетс анорексія полідипсія підвищення рівня холестерину підвищення рівня тригліцеридів зменшення маси тіла.

Рідко – гіпоглікемія підвищення рівня печінкових ферментів підвищення рівня гаммаглутамілтранферази.

Дуже рідко – діабетичний кетоацидоз.

Невідомо – водна інтоксикація.

З боку психіки

Дуже часто – безсоння.

Часто – тривога хвилювання розлади сну депресія.

Нечасто – сплутаність свідомості манія зниження лібідо апатія нервовість.

Рідко – аноргазмія притуплений афект.

З боку нервової системи

Дуже часто  – паркінсонізмb головний біль.

Часто – акатизіяb запаморочення треморb дистоніяb сонливість седація летаргія дискінезіяb.

Нечасто – відсутність реакції на подразники втрата свідомості синкопе порушення свідомості цереброваскулярні розлади транзиторна ішемічна атака дизартрія порушення уваги гіперсомнія постуральне запаморочення розлади рівноваги пізня дискінезія розлади мовлення порушення координації гіпоестезія розлади смакових відчуттів судоми парестезія.

Рідко – злоякісний нейролептичний синдром діабетична кома цереброваскулярні розлади церебральна ішемія розлади руху тремор голови спотворення смаку.

З боку органа зору

Часто – нечіткість зору.

Нечасто – кон’юнктивіт очна гіперемія виділення з очей набрякання очей сухість очей збільшення сльозовиділення світлобоязнь.

Рідко – зниження гостроти зору закочування очей глаукома оклюзія ретинальної артерії.

З боку органа слуху

Нечасто – біль у вухах тиніт вертиго.

З боку серцевої діяльності

Часто – тахікардія.

Нечасто – атріовентрикулярна блокада блокада пучка Гіса фібриляція передсердь синусова брадикардія відчуття серцебиття.

З боку судинної системи

Часто – артеріальна гіпертензія.

Нечасто – гіпотензія ортостатична гіпотензія припливи.

Рідко – легеневий емболізм тромбоз глибоких вен.

З боку дихальної системи

Часто – диспное носова кровотеча кашель закладеність носа фаринголарингеальний біль.

Нечасто – свистяче дихання аспіраційна пневмонія легеневий застій розлади дихання хрипи набрякання дихальних шляхів дистонія.

Рідко – синдром нічного апное гіпервентиляція.

З боку травної системи

Часто – блювання діарея запор нудота абдомінальний біль диспепсія сухість у роті відчуття дискомфорту у шлунку зубний біль.

Нечасто – дисфагія гастрит нетримання калу фекалома гастроентерит.

Рідко – непрохідність кишечнику панкреатит набрякання губ хейліт.

З боку гепатобіліарної системи

Рідко – жовтяниця.

З боку шкіри та підшкірної клітковини

Часто – висипи еритема.

Нечасто – ангіоневротичний набряк пошкодження шкіри розлади шкіри свербіж акне зміна кольору шкіри алопеція себорейний дерматит сухість шкіри гіперкератоз екзема.

Рідко – лупа.

З боку кістково-м’язової системи

Часто – артралгія біль у спині біль у кінцівках.

Нечасто – м’язова слабкість міальгія біль у шиї набрякання суглобів порушення постави скутість суглобів м’язово-скелетний біль у грудній клітці.

Рідко – рабдоміоліз.

З боку сечовидільної системи

Часто – енурез.

Нечасто – затримка сечі дизурія нетримання сечі полакіурія.

З боку репродуктивної системи та молочних залоз

Нечасто – аменорея статева дисфункція порушення ерекції порушення еякуляції галакторея гінекомастія порушення менструального циклу вагінальні виділення.

Невідомо – пріапізм.

Вагітність післяпологовий період та неонатальні стани

Дуже рідко – синдром відміни препарату у новонароджених.

Загальні розлади

Часто – пірексія втома периферичний набряк астенія біль у грудній клітці.

Нечасто – набряк обличчя порушення ходи незвичні відчуття повільність грипоподібний стан спрага дискомфорт у грудній клітці озноб падіння.

Рідко – генералізований набряк гіпотермія синдром відміни препарату відчуття холоду у кінцівках біль.

Лабораторні дослідження

Часто – збільшення пролактину в кровіа збільшення маси тіла.

Нечасто – подовження інтервалу QT на електрокардіограмі відхилення на кардіограмі підвищення рівня глюкози крові збільшення трансаміназ зменшення кількості лейкоцитів підвищення температури тіла підвищення кількості еозинофілів зменшення рівня гемоглобіну збільшення креатинфосфокінази крові.

Рідко – зниження температури тіла.

a Гіперпролактинемія у деяких випадках може призводити до гінекомастії розладів менструального циклу аменореї галактореї.


b Можуть виникати екстрапірамідні симптоми: паркінсонізм (гіперсекреція слини скутість у м’язах та суглобах феномен «зубчатого колеса» брадикінезія гіпокінезія маскоподібне обличчя м’язова напруженість акінезія ригідність потиличних м’язів м’язова ригідність паркінсонічна хода та порушення глабелярного рефлексу) акатизія (неспокій гіперкінезія та синдром неспокійних ніг) тремор дискінезія (м’язові посмикування хореоатетоз атетоз та міоклонус) дистонія.

Дистонія включає м’язові спазми гіпертонус кривошию мимовільні м’язові скорочення м’язові контрактури блефароспазм рух очних яблук параліч язика спазми обличчя ларингоспазм міотонію опістотонус ротоглотковий спазм плеуротонус спазм язика та тризм. Тремор включає паркінсонічний тремор спокою. Слід зазначити що включений більш широкий спектр симптомів які не обов’язково мають екстрапірамідне походження.

c Під час плацебоконтрольованого дослідження повідомлялося про цукровий діабет у 0 18 % пацієнтів які застосовували рисперидон порівняно з 0 11 % у групі де застосовували плацебо. Загальна частота у всіх клінічних випробуваннях становила 0 43 % у пацієнтів які приймали рисперидон.

Збільшення маси тіла

Порівняння кількості пацієнтів які застосовували Рисполепт® та пацієнтів які застосовували плацебо та мали збільшення маси тіла на 7 % у плацебоконтрольованих дослідженнях тривалістю від 6 до 8 тижнів показали статистично значущу різницю у частоті випадків збільшення маси тіла у групі пацієнтів які приймали Рисполепт® (18 %) порівняно з такою у пацієнтів що застосовували плацебо (9 %). У ході 3-тижневих плацебоконтрольованих досліджень у дорослих пацієнтів з гострою манією частота збільшення маси тіла на ≥7 % була співставною з такою у групі що приймала Рисполепт® (2 5 %) та у групі що приймала плацебо (2 4 %) та була дещо вищою у групі активного контролю (3 5 %).

У популяції дітей з порушеннями поведінки протягом довготривалих досліджень маса тіла пацієнтів збільшувалась у середньому на 7 3 кг після 12 місяців лікування. Очікуване збільшення маси тіла для дітей з нормальною масою тіла у віці 5-12 років – від 3 до 5 кг на рік. Починаючи з 12 років збільшення маси тіла для дівчат залишається від 3 до 5 кг на рік тоді як хлопці набирають у середньому 5 кг на рік.

Додаткова інформація щодо особливих категорій пацієнтів

Побічні реакції у пацієнтів літнього віку з деменцією або у дітей про які повідомлялось з більшою ніж у категорії дорослих пацієнтів частотою описані нижче.

Пацієнти літнього віку з деменцією

Транзиторна ішемічна атака та цереброваскулярні розлади – побічні реакції про які повідомлялося протягом клінічних досліджень з частотою 1 4 % та 1 5 % відповідно у пацієнтів літнього віку з деменцією. Окрім цього про такі побічні реакції повідомлялося з частотою ≥    5 % у пацієнтів літнього віку з деменцією та з щонайменше з удвічі вищою частотою ніж у інших категорій дорослих пацієнтів: інфекції сечовивідних шляхів периферичний набряк летаргія та кашель.

Діти                                  

Загалом очікувані побічні реакції у дітей схожі з такими у дорослих щодо частоти виникнення типу та ступеня тяжкості.

Побічні реакції що спостерігалися у дітей (віком від 5 до 17 років) з частотою ≥ 5 %  та зі щонайменше удвічі вищою частотою ніж у  дорослих пацієнтів: сонливість/седація втома головний біль підвищення апетиту блювання інфекції верхніх дихальних шляхів закладеність носа абдомінальний біль запаморочення кашель пірексія тремор діарея та енурез.

Вміст допоміжних речовин                                  

Містить оранжево-жовтий S (E 110). Може викликати алергічні реакції.


Передозування.
Симптоми.
Ознаки та симптоми передозування що спостерігались – це відомі побічні реакції препарату що проявляються у посиленій формі: сонливість і седація тахікардія та артеріальна гіпотензія а також екстрапірамідні симптоми. При передозуванні повідомлялося про подовження інтервалу QT та судоми. Повідомлялося про тріпотіння-мерехтіння асоційоване з передозуванням препаратом Рисполепт
® у комбінації з пароксетином.

У разі гострого передозування слід проаналізувати можливість лікарської взаємодії кількох препаратів.
Лікування
Слід забезпечити та підтримувати вільну прохідність дихальних шляхів для забезпечення адекватної вентиляції та оксигенації. Слід розглянути можливість промивання шлунка (після інтубації якщо пацієнт непритомний) та призначення активованого вугілля разом із проносним засобом не пізніше ніж за годину після прийому препарату. Показане серцево-судинне моніторування що включає безперервну реєстрацію ЕКГ для виявлення можливих аритмій.
Рисполепт
® не має специфічного антидоту. Таким чином слід виконувати відповідні підтримуючі заходи. Артеріальну гіпотензію та судинний колапс слід лікувати такими заходами як внутрішньовенні вливання та/або симпатоміметичні препарати. У разі розвитку гострих екстрапірамідних симптомів слід призначати антихолінергічні препарати. Слід продовжувати постійне медичне спостереження та моніторинг до моменту коли пацієнт одужає.


Застосування у період вагітності або годування груддю.

Хоча під час досліджень на тваринах не було виявлено розладів репродуктивної системи спостерігався опосередкований вплив на рівень пролактину. Тератогенного впливу виявлено не було. Контрольовані дослідження за участю вагітних жінок не проводилися.

У новонароджених спостерігалися оборотні екстрапірамідні симптоми якщо антипсихотичні засоби (у тому числі рисперидон) застосовувалися матір’ю протягом останнього триместру вагітності. Ці симптоми включали ажитацію незвично підвищений або знижений м’язовий тонус тремор сонливість розлади дихання або проблеми з годуванням. Ці ускладнення можуть бути різної тяжкості. У деяких випадках вони самі зникали через певний проміжок часу у деяких – потребувався моніторинг стану немовлят у відділенні інтенсивної терапії або тривала госпіталізація. 

Рисполепт® не рекомендується застосовувати під час вагітності окрім випадків життєвої необхідності. Якщо необхідно припинити лікування Рисполептом® під час вагітності не слід робити це раптово.

У ході досліджень на тваринах рисперидон і 9-гідроксирисперидон виділялись у грудне молоко. Є спостереження що рисперидон і 9-гідроксирисперидон можуть також виділятись у грудне молоко людини у невеликих кількостях. У окремих випадках 4 3  % дози яку застосовувала мати у вигляді активної антипсихотичної фракції діючої речовини визначалось у грудному молоці. У разі необхідності прийому препарату годування груддю слід припинити.


Діти.


Особливості застосування.

Підвищений рівень летальності у пацієнтів літнього віку з деменцією.

Серед пацієнтів літнього віку з деменцією які лікувались атиповими антипсихотичними препаратами спостерігався підвищений рівень летальності порівняно з таким у пацієнтів з групи плацебо в мета-аналізі 17 контро