Дріжджі пивні

Вид
Вид

Препарати на основі пивних дріжджів

 
            У даній статті піде мова про медичне застосування одноклітинних організмів з царства грибів, які широко використовують у процесі пивоваріння.
 

         Склад і біологічне значення пивних дріжджів.

             Грибкові клітини багаті амінокислотами, включаючи незамінні для організму людини. Разом з іншими корисними компонентами грибкових клітин в препарати потрапляє цілий спектр загальнозміцнюючих вітамінів. Природне походження таких вітамінів забезпечує кращу біодоступність, в порівнянні з штучно отриманими молекулами. Зміст в складі основних представників вітамінів групи В, забезпечує зміцнення нервової тканини, адаптує організм до підвищених емоційних і фізичних навантажень. Вітаміни пивних дріжджів спільно з іншими їх компонентами забезпечують захисну дію від вільних радикалів. Також дріжджі містять вітаміни для імунної системи. Це сприяє боротьбі з бактеріальними ураженнями шкіри. Крім дріжджових вітамінів, на організм благотворно впливає вміст мінеральних компонентів. Залізо надає протианемічну дію. Селен виявляє антиоксидантні властивості, а хром сприяє метаболізму глюкози, що благотворно впливає на хворих на цукровий діабет.
 

         Різновиди препаратів що містять пивні дріжджі.

             Препарати на основі дріжджових клітин відносяться до групи біологічних добавок і, отже, не вимагають спеціального призначення лікарем. Дріжджові бади безпечні в застосуванні і можуть використовуватися навіть в дитячому віці. Крім основного компонента в бади на основі пивних дріжджів може вводитися певна добавка. Орієнтуючись по специфічній дії додаткового компонента, створюються різновиди даних препаратів. Наприклад, введення до складу додаткової кількості цинку сприяє збільшенню ефективності препарату при вугровій висипці. Додаючи імуномодулюючі вітаміни, а саме вітамін С, поряд з наявними в дріжджах провітаміном Д, забезпечуює поліпшення захисних властивостей організму.