Глюкофаж XR 500 мг таблетки №60

КОД: 25340
 1. Наявність товару в аптеках
  Наявність товару в аптеці

  Глюкофаж XR 500 мг таблетки №60

  262,00 грн.

  Доступность: Есть в наличии

  Увага! Ціни актуальні тільки при замовленні, бронюванні на сайті!
 2. Доставка
  • Доставка Кур'єром
  • Самовивіз
  • Доставка Новою поштою
  При сумі замовлення від 300 грн. доставка здійснюється безкоштовно
  Міста безкоштовної доставки
  • Київ
  • Одеса
  • Харків
  • Дніпро
  • Львів
  • Івано-Франківськ
  • Вінниця
  • Запоріжжя
  • Кременчук
  • Кривий Ріг
  • Тернопіль
  Оплата
  Готівкою, Visa, MasterCard, Maestro
  Нам довіряють
  • Більше ніж 15 000 ліків і товарів для здоров'я
  • 100% товарів сертифіковані
  • Термінова доставка по Україні за 24 години
  • Працюємо без вихідних • add.ua-Глюкофаж XR 500 мг таблетки №60-02
262,00 грн.

Наявність: Є в наявності

Повтор замовлення
Замовлення кожний(і):
Кількість
Замовити в один клік
Ціна дійсна при замовленні на сайті
 • Форма товару: Таблетки
 • Температура зберігання: не вище +25°С
 • Реєстраційне посвідчення: UA/3994/02/01
Інструкція

ІНСТРУКЦІЯ

для медичного застосування препарату


ГЛЮКОФАЖ XR

(GLUCOPHAGE® XR)


Склад:

діюча речовина: metformin;

1 таблетка вкрита оболонкою містить метформіну гідрохлориду  500 мг;

допоміжні речовини: натрію кармелоза   гіпромелоза 2910 гіпромелоза 2208 целюлоза мікрокристалічна магнію стеарат.


Лікарська форма. Таблетки пролонгованої дії  


Фармакотерапевтична група. Пероральні гіпоглікемічні засоби за винятком інсулінів. Бігуаніди. Код АТС А10В А02.    


Клінічні характеристики.

Показання.

Цукровий діабет 2 типу (інсулінонезалежний) у дорослих (особливо у хворих з надмірною масою тіла) при неефективності дієтотерапії та фізичних навантажень як монотерапія або у комбінації з іншими пероральними протидіабетичними засобами або сумісно з інсуліном.


Протипоказання.

– Підвищена чутливість до метформіну або до будь-якого іншого компонента препарату;

– діабетичний кетоацидоз   діабетична прекома;

– ниркова недостатність або порушення функції нирок (кліренс креатиніну < 60 мл/хв);

– гострі стани що протікають з ризиком розвитку порушень функції нирок такі як:

зневоднення організму тяжкі інфекційні захворювання шок;

– гострі та хронічні захворювання що можуть призводити до розвитку гіпоксії:

серцева або дихальна недостатність нещодавній інфаркт міокарда шок;

– печінкова недостатність гостре отруєння алкоголем алкоголізм.

Спосіб застосування та дози. Монотерапія або комбінована терапія у поєднанні з іншими пероральними гіпоглікемічними засобами.

Рекомендована початкова доза – 1 таблетка на добу.

Через 10-15 днів проведеного лікування дозу необхідно відкоригувати відповідно до результатів вимірювань рівня глюкози в сироватці крові. Повільне збільшення дози сприяє зниженню побічних ефектів з боку травного тракту. Максимальна рекомендована доза            4 таблетки на добу.

Дозу препарату приймати 1 раз на добу під час прийому їжі ввечері збільшуючи на 500 мг кожні 10-15 днів до 2000 мг. Якщо необхідного рівня глікемії не можна досягнути при застуванні Глюкофажу XR у максимальній дозі 2000 мг яку приймає пацієнт 1 раз на добу цю дозу можна розділити на 2 прийоми на добу (1 раз зранку і 1 раз ввечері під час прийому їжі). Якщо необхідного рівня глікемії не досягненуто можна застосовувати Глюкофаж таблетки вкриті плівковою оболонкою у максимальній рекомендованій дозі 3000 мг на добу. 

Для пацієнтів які вже лікувалися метформіном початкова доза препарату Глюкофаж XR таблеток з пролонгованим вивільненням має бути еквівалентна добовій дозі таблеток зі швидким вивільненням.

У випадку переходу на препарат Глюкофаж XR таблетки з пролонгованим вивільненням 500 мг необхідно припинити прийом іншого протидіабетичного препарату.

Комбінована терапія сумісно з інсуліном.

Для досягнення кращого контролю за рівнем глюкози в крові метформін та інсулін можна застосовувати у вигляді комбінованої терапії. Зазвичай початкова доза Глюкофажу ХR становить 1 таблетку на добу під час прийому їжі ввечері тоді дозу інсуліну необхідно підбирати відповідно до результатів вимірювання рівня глюкози у крові.


Побічні реакції.

Найчастішими небажаними реакціями особливо на початку лікування є нудота блювання діарея біль у животі відсутність апетиту. Ці симптоми як правило минають самостійно. 

Небажані ефекти за частотою виникнення класифіковані за такими категоріями:

дуже часто (> 1/10) часто (> 1/100 і < 1/10) нечасто (> 1/1000 і < 1/100) рідко (> 1/10000 і < 1/1000)   дуже рідко включаючи поодинокі випадки  (< 1/10000).

Метаболічні порушення та порушення з боку харчування.

Дуже рідко: лактоацидоз.

При тривалому застосуванні препарату у пацієнтів із мегалобластною анемією може знижуватися всмоктування вітаміну В12 що супроводжується зниженням його рівня у сироватці крові.

З боку нервової системи.

Часто: порушення смаку.

З боку травного тракту.

Дуже часто: нудота блювання діарея біль у животі відсутність апетиту. Найчастіше ці побічні явища виникають на початку лікування і як правило спонтанно зникають. Для попередження виникнення побічних явищ з боку травного тракту рекомендується повільне збільшення дози препарату.

З боку гепатобіліарної системи.

Дуже рідко: порушення показників функції печінки або гепатити які повністю зникають після відміни метформіну. 

З боку шкіри та підшкірної клітковини.

Дуже рідко: шкірні алергічні реакції включаючи висипання еритему свербіж кропив’янку.


Передозування.

При застосуванні препарату у дозі 85 г розвитку гіпоглікемії не спостерігалося. Однак у цьому випадку спостерігався розвиток лактоацидозу. У випадку розвитку лактоацидозу лікування Глюкофажем XR необхідно припинити і терміново госпіталізувати хворого. Найефективнішим заходом для виведення з організму лактату і метформіну є гемодіаліз.

             

Застосування в період вагітності або годування груддю.

Неконтрольований діабет під час вагітності (гестаційний або постійний) збільшує ризик розвитку вроджених аномалій і перинатальної смертності. Є обмежені дані застосування метформіну вагітними жінками які не вказують на підвищений ризик вроджених аномалій. Доклінічні дослідження не виявили негативного впливу на вагітність ембріональний розвиток роди та післяродовий розвиток. Уразі планування вагітності а також у випадку настання вагітності слід відмінити терапію метформіном повідомити лікаря та призначити інсулінотерапію для підтримання рівня глюкози у крові.

Лактація. Метформін виводиться з грудним молоком. У новонароджених/немовлят побічні ефекти не спостерігались. Однак оскільки недостатньо даних щодо безпеки застосування препарату годування груддю не рекомендується протягом терапії препаратом Глюкофаж XR. Рішення щодо припинення годування груддю необхідно приймати з урахуванням необхідності прийому препарату для матері та потенційного ризику для дитини.


Особливості застосування. Лактоацидоз є рідкісним але тяжким метаболічним ускладненням що може виникнути як результат кумуляції метформіну гідрохлориду. Зареєстровані випадки виникнення лактоацидозу у пацієнтів з цукровим діабетом з вираженою нирковою недостатністю. Фактори ризику виникнення лактоацидозу: погано регульований цукровий діабет кетоз тривале голодування надмірне вживання алкоголю печінкова недостатність або будь-який стан пов’язаний з гіпоксією. 

Лактоацидоз може проявлятися у вигляді м’язових судом з болями у животі і тяжкою астенією. У подальшому можливий розвиток ацидозної задишки болю у животі гіпотермії та коми. Діагностичні показники: лабораторне зниження рН крові підвищення сироваткової концентрація лактату вище 5 ммоль/л збільшення аніонного інтервалу і співвідношення лактат/піруват. При підозрі на лактоацидоз необхідно припинити застосування препарату і негайно госпіталізувати пацієнта.

Ниркова недостатність. Оскільки метформін виводиться нирками перед початком і під час лікування препаратом Глюкофаж XR необхідно перевіряти рівень креатиніну в сироватці крові:

– пацієнтам з нормальною функцією нирок не менше 1 разу на рік;

– пацієнтам з порушеною функцією нирок та пацієнтам літнього віку не менше 2-4 разів на рік.

Cлід проявляти обережність у тих випадках коли може порушуватися функція нирок наприклад на початку лікування гіпотензивними засобами діуретиками та на початку терапії нестероїдними протизапальними засобами. 

Йодовмісні рентгеноконтрастні засоби. Внутрішньовенне застосування рентгеноконтрастних засобів може викликати ниркову недостатність як наслідок призвести до кумуляції метформіну і до розвитку лактоацидозу. Тому залежно від функції нирок застосування метформіну необхідно припинити за 48 годин до або під час проведення досліджень і не поновлювати раніше ніж через 48 годин після дослідження та оцінки функції нирок.

Хірургічні втручання. Необхідно припинити застосування Глюкофажу XR за 48 годин до планового хірургічного втручання яке проводять під загальною спинальною або перидуральною анестезією і не поновлювати раніше ніж через 48 годин після проведення операції та оцінки функції нирок.

Інші застережні заходи. Пацієнтам необхідно дотримуватися дієти рівномірного прийому вуглеводів протягом доби та контролювати лабораторні показники. Пацієнтам із надмірною масою тіла слід продовжувати дотримуватися низькокалорійної дієти. Необхідно регулярно контролювати лабораторні показники рівня глюкози в крові.

При одночасному застосуванні Глюкофажу ХR з інсуліном або іншими пероральними гіпоглікемічними засобами (наприклад похідними сульфонілсечовини або меглітинідом) можливе посилення гіпоглікемічної дії.


Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами. Глюкофаж XR не впливає на швидкість реакцій при керуванні автотранспортом або роботу з іншими механізмами оскільки монотерапія препаратом не спричиняє гіпоглікемії.

Однак слід з обережністю застосовувати метформін у комбінації з іншими гіпоглікемічними засобами (похідні сульфонілсечовини інсулін репаглінід) у зв’язку з ризиком розвитку гіпоглікемії.


Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій.

Комбінації які не рекомендується застосовувати.

Гостра алкогольна інтоксикація асоціюється з підвищеним ризиком лактоацидозу особливо у випадках голодування або дотримання низькокалорійної дієти а також при печінковій недостатності. При лікуванні препаратом Глюкофаж XR слід уникати прийому алкоголю і лікарських засобів що містять спирт.

Йодовмісні рентгеноконтрастні речовини можуть спричинити розвиток лактоацидозу у хворих на цукровий діабет на тлі функціональної ниркової недостатності. Застосування      Глюкофажу XR слід припинити до проведення досліджень  і не поновлювати раніше ніж через 48 годин після дослідження з використанням рентгеноконтрастних речовин та оцінки функції нирок. 

Комбінації які слід застосовувати з обережністю.

Лікарські засоби що чинять гіперглікемічну дію (глюкокортикостероїди системної та місцевої дії симпатоміметики хлорпромазин). Необхідно постійно контролювати рівень глюкози у крові особливо на початку лікування. Під час і після припинення такої сумісної терапії необхідно коригувати дозу Глюкофажу XR під контролем рівня глікемії.

Інгібітори АПФ можуть знижувати рівень глюкози у крові. За необхідності слід відкоригувати дозування препарату під час сумісної терапії.

Діуретичні засоби особливо петльові діуретики можуть підвищувати ризик розвитку лактоацидозу.

Фармакологічні властивості.

Фармакодинаміка.

Метформін –  бігуанід з антигіперглікемічним ефектом. Знижує у плазмі крові як вихідний рівень глюкози так і рівень глюкози після прийому їжі. Не стимулює секрецію інсуліну і  не спричиняє гіпоглікемічного ефекту.

Метформін діє трьома шляхами:

– призводить до зниження продукування глюкози у печінці за рахунок інгібування глюконеогенезу та глікогенолізу;

– покращує чутливість до інсуліну у м'язах за рахунок поліпшення захоплення та утилізації периферичної глюкози;

– затримує всмоктування глюкози у кишечнику.

Метформін стимулює внутрішньоклітинний синтез глікогену впливаючи на глікогенсинтетазу. Збільшує транспортну ємність усіх типів мембранних переносників глюкози (GLUT).

Фармакокінетика.

Всмоктування. Після перорального прийому  таблеток Глюкофаж XR із пролонгованим вивільненням час досягнення максимальної плазмової концентрації (Тmax) становить  7 годин (Тmax для таблеток зі швидким вивільненням становить 2 5 години).

При рівноважному стані як і при застосуванні таблеток зі швидким вивільненням максимальна концентрація (Сmax) та площа під кривою AUC збільшуються непропорційно до введеної внутрішньо дози. AUC після одноразового прийому внутрішньо 2000 мг метформіну у вигляді таблеток із пролонгованим вивільненням аналогічне AUC що спостерігається після прийому 1000 мг метформіну у вигляді таблеток зі швидким вивільненням два рази на добу.

Коливання Сmax та AUC в окремих суб'єктів у випадку прийому таблеток  метформіну з пролонгованим вивільненням  порівнянні з коливаннями які спостерігаються у випадку прийому таблеток метформіну зі швидким вивільненням.

Після прийому таблеток із пролонгованим вивільненням натще спостерігалося зниження AUC на 30 % (С max  і  Тmax залишалися незмінними).

Всмоктування метформіну з таблеток із пролонгованим вивільненням не змінюється залежно від cкладу їжі. Не спостерігається кумуляції при багаторазовому прийомі до 2000 мг метформіну у вигляді таблеток із пролонгованим вивільненням.

Розподіл. Зв'язування з білками плазми крові незначне. Метформін проникає в еритроцити. Максимальна концентрація у крові нижча ніж максимальна концентрація у плазмі крові і досягається приблизно через той самий час. Еритроцити імовірніше за все представляють другу камеру розподілу. Середній об'єм розподілу (Vd) коливається у діапазоні 63-276 л. 

Метаболізм. Метформін виводиться у незміненому вигляді з сечею. Метаболітів у людини не виявлено.

Виведення. Нирковий кліренс метформіну становить > 400 мл/хв це вказує на те що метформін виводиться за рахунок клубочкової фільтрації та канальцевої секреції. Після перорального прийому дози період напіввиведення становить близько 6 5 години. При порушенні функції нирок нирковий кліренс знижується пропорційно до кліренсу креатиніну і тому період напіввиведення збільшується що призводить до збільшення рівня метформіну у плазмі крові.

Фармацевтичні характеристики.


Термін придатності. 3 роки.

Умови зберігання. Зберігати при температурі не вище 25є С. Зберігати у недоступному для дітей місці.

Упаковка. По 15 таблеток у блістері. По 2 або 4 блістери у картонній коробці. 

           

Виробник. Мерк Санте с.а.с. Франція/Merck Sante s.a.s. France.

             

Місцезнаходження. 2 рю дю Прессуар Вер 45400 Семуа Франція/2 rue du Pressoir Vert 45400 Semoy France.

Додаткова інформація
Додаткова інформація
Кратність 4
Количество в упаковке 60
Форма товару Таблетки
Реєстраційне посвідчення UA/3994/02/01
Умови відпуску за рецептом
Температура зберiгання не вище +25°С
Головний медикамент Глюкофаж
код моріону 111105
Відгуки
Напишіть власний відгук
Як мені оцінити цей продукт? *
Загальна оцінка :
Как заказать

КАК СДЕЛАТЬ ЗАКАЗ?

 • 1. Что бы найти препарат достаточно ввести в строке поиска первые 3-4 буквы названия товара.
 • 2. Выберите количество упаковок и нажмите на кнопку «Добавить в корзину».
 • 3. После наполнения корзины нужными товарами, нажмите на кнопку «Оформить заказ».
 • 4. Для завершения заказа необходимо заполнить небольшую форму.
 • 5. После заполнения обязательных пунктов, нажмите кнопку «Оформить заказ».
 • 6. Ожидайте Sms - уведомление с номером электронного чека или звонка от оператора.
 
Продукция (косметические и гигиенических средства, БАДы, товары для детей) нашей интернет-аптеки доставляется покупателю из аптек сети «Аптека Доброго Дня», где она хранится согласно требованиям Госслужбы Украины.

 

– Когда можно забирать заказ? (самовывоз из аптеки)

 

После получения смс - подтверждения с номером заказа, Вы можете приходить в аптеку, на которую был оформлен заказ.

Если же Вы пришли в аптеку и заказ не был готов или не был собран – просьба сообщить нам об этом по телефону

 0 (800) 500-129, (044) 538-07-37.

 

САМОВЫВОЗ

Если Вы желаете забрать свой заказ из аптеки самостоятельно, для удобства Вы можете предварительно забронировать его по телефону, либо через сайт. 

После подтверждения заказа оператором – сразу можно ехать в аптеку.

Позвонив по телефону горячей линии 0 (800) 500-129 (звонки со стационарных телефонов бесплатные).

Вы также получите информацию о том, в какой ближайшей аптеке необходимый Вам товар есть в наличии.

 

 

Завантажити повну інструкцію
УВАГА! ЦІНИ ДІЙСНІ ПРИ ЗАМОВЛЕННІ НА САЙТІ!
Переглянуті ліки
 1. Бромкриптин-К 0,0025 г таблетки/парлодел/ №30

  Киевский витаминный завод ПАТ (Украина, Киев)
 2. Вольтарен 25 мг таблетки №30

  Ні
Продукт {{var product.name}} был удален из Вашей корзины

Продовжити покупки
Оформити замовлення