Ітрунгар 100 мг капсули №15

КОД: 139247
  Доставка
  • Доставка Кур'єром - Київ
  • Самовивіз
  • Доставка Новою поштою
  • Доставка УкрПоштою безкоштовно
  • Оплата та доставка
  Міста доставки
  • Київ
  • Одеса
  • Харків
  • Дніпро
  • Львів
  • Івано-Франківськ
  • Вінниця
  • Запоріжжя
  • Кременчук
  • Кривий Ріг
  • Тернопіль
  Оплата
  Готівкою, Visa, MasterCard
  Нам довіряють
  • Більше ніж 15 000 ліків і товарів для здоров'я
  • 100% товарів сертифіковані
  • Термінова доставка по Україні за 24 години
  • Працюємо без вихідних
 • add.ua-Ananta Medicare (Великобританія)-Ітрунгар 100 мг капсули №15-03

Наявність:Є в наявності

225,40 грн.
Повтор замовлення
Замовлення кожний(і):
Ціна дійсна при замовленні на сайті
 • Виробник: Ananta Medicare (Великобританія)
 • Форма товару: Капсули
 • Реєстраційне посвідчення: UA/2248/01/01
Ananta Medicare (Великобритания)
Інструкція

Інструкція ітрунгар (itrungar) капсули

Склад

Показання

Протипоказання

Спосіб застосування та дози

Передозування

Побічні реакції

Склад

діюча речовина ітрунгар: ітраконазол;

1 капсула містить ітраконазолу 100 мг;

допоміжні речовини ітрунгар:

пелети містять: гідроксипропілметилцелюлоза, крохмаль кукурудзяний, сахароза;

оболонка капсули містить:

корпус: хіноліновий жовтий (Е 104), титану діоксид (Е 171), метилпарабен (Е 218), пропілпарабен (Е 219), натрію лаурилсульфат, вода очищена, желатин;

ковпачок: FD&C зелений №3, титану діоксид (Е 171), метилпарабен (Е 218), пропілпарабен    (Е 219), натрію лаурилсульфат, вода очищена, желатин.

Лікарська форма

Капсули.

Основні фізико-хімічні властивості:

тверді желатинові капсули ітрунгар з корпусом жовтого та кришкою зеленого кольору або навпаки (розмір 0); вміст капсули – пелети від білого до сірого кольору.

Фармакотерапевтична група

Протигрибкові препарати для системного застосування. Похідні триазолу. Код АТХ J02А С02.

Фармакологічні властивості

Фармакодинаміка.

Похідне триазолу, синтетичний протигрибковий засіб, активний щодо широкого спектра збудників. Механізм дії зумовлений інгібуванням синтезу ергостеролу – важливого компонента клітинної мембрани грибів. До препарату ітрунгар чутливі: Trichophyton spp., Epidermophyton floccosum, Microsporum spp., Candida spp. (включаючи C. albicans, C. glabrata та C. krusei), Cryptococcus neoformans,  Aspergillus spp., Histoplasma spp., Paracoccidioides brasiliensis, Sporothrix schenckii, Fonsecaea spp., Cladosporium spp., Blastomyces dermatidis та деякі інші мікроорганізми. Клінічний ефект препарату ітрунгар повною мірою проявляється через 2‒4 тижні після закінчення терапії хворих на мікози шкіри та через 6‒9 місяців після закінчення лікування пацієнтів з оніхомікозом (у міру зміни нігтів).

Фармакокінетика.

Всмоктування: максимальна біодоступність ітраконазолу відзначається при прийомі препарату ітрунгар одразу після їди. Після одноразового прийому препарату ітрунгар максимальна концентрація ітраконазолу у плазмі крові спостерігається через 2,5 години. При тривалому застосуванні ітрунгар стабільна концентрація ітраконазолу у плазмі крові досягається через 1‒2 тижні і через 3‒4 години після прийому останньої дози препарату ітрунгар становить: 0,4 мкг/мл – при прийомі 0,1 г препарату ітрунгар 1 раз на добу; 1,1 мкг/мл – при прийомі 0,2 г препарату ітрунгар 1 раз на добу, 2 мкг/мл при прийомі 0,2 г препарату ітрунгар 2 рази на добу.  

Розподіл: 99,8 % активної речовини зв’язується з білками плазми крові. Ітраконазол розподіляється у різних тканинах організму, при цьому концентрація в легенях, нирках, печінці, кістках, шлунку, селезінці, скелетних м’язах у 2‒3 рази перевищує концентрацію ітраконазолу у плазмі крові. Концентрація ітраконазолу у тканинах, які вміщують кератин, особливо в шкірі, в 4 рази перевищує  концентрацію у плазмі крові. Терапевтична концентрація ітраконазолу в шкірі зберігається протягом 2‒4 тижнів після закінчення 4-тижневого курсу лікування. Терапевтична концентрація ітраконазолу в кератині нігтів досягається через 1 тиждень після початку лікування і зберігається не менше 6 місяців після завершення 3-місячного курсу лікування. Ітраконазол проникає також у сальні та потові (меншою мірою) залози шкіри.

Метаболізм: ітраконазол метаболізується у печінці з утворенням великої кількості похідних, одне з яких – гідроксіітраконазол – має порівняну з ітраконазолом протигрибкову дію in vitro.

Виведення: виведення ітрунгар з плазми крові двофазне, з кінцевим періодом напіввиведення 1‒1,5 доби. Приблизно 35 % прийнятої дози препарату ітрунгар виводиться з сечею у вигляді метаболітів протягом 1 тижня, з яких у незмінному стані виводиться менше 0,03 %. З калом у незмінному стані виводиться приблизно 3‒18 % прийнятої дози препарату.

Фармакокінетика в особливих клінічних випадках: у пацієнтів з нирковою та печінковою недостатністю, а також у деяких пацієнтів з імуносупресією (наприклад, при СНІДі, нейтропенії, після трансплантації органів) біодоступність ітрунгар може знижуватися.

Показання

Мікози, спричинені чутливими до ітраконазолу збудниками:

 • вульвовагінальний кандидоз;
 • дерматологічні/офтальмологічні грибкові захворювання: дерматомікоз, висівкоподібний лишай; грибковий кератит;
 • оральний кандидоз;
 • оніхомікози, спричинені дерматофітами, дріжджами;
 • системні мікози: системний аспергільоз або кандидоз, криптококоз, включаючи криптококовий менінгіт (імуноослабленим пацієнтам із криптококозом та всім пацієнтам з криптококозом центральної нервової системи (ЦНС) препарат ітрунгар можна призначати лише у разі неефективності лікування іншими протигрибковими препаратами);
 • гістоплазмоз, споротрихоз, паракокцидіоїдоз, бластомікоз та інші системні мікози, що виникають вкрай рідко.

Протипоказання

Капсули Ітрунгар протипоказані пацієнтам із відомою гіперчутливістю до препарату ітрунгар або його компонентів.

Протипоказане одночасне застосування наступних лікарських засобів із капсулами Ітрунгар (див. розділ «Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій»):

- субстратів CYP3A4, які можуть подовжувати інтервал QT, таких як астемізол, бепридил, цизаприд, дофетилід, левацетилметадол (левометадил), мізоластин, пімозид, хінідин, сертиндол та терфенадин. Одночасне застосування може спричинити підвищення концентрацій цих лікарських засобів у плазмі крові, що може призвести до посилення або пролонгації терапевтичних та побічних реакцій і станів, що можуть потенційно загрожувати життю. Наприклад, збільшені концентрації цих лікарських засобів можуть призвести до подовження інтервалу QТ та вентрикулярних тахіаритмій, зокрема до тріпотіння-мерехтіння шлуночків, аритмії з потенційним летальним наслідком;

- інгібіторів HMG-CoA редуктази, які метаболізуються CYP3A4, таких як ловастатин та симвастатин;

- триазоламу та перорального мідазоламу;

- алкалоїдів ріжків, наприклад дигідроерготамін, ергометрин (ергоновін), ерготамін та метилергометрин (метилергоновін);

- нізолдипіну.

Протипоказане застосування капсул Ітрунгар пацієнтам зі шлуночковою дисфункцією, такою як застійна серцева недостатність, або застійною серцевою недостатністю в анамнезі, за винятком лікування інфекцій, що загрожують життю (див. розділ «Особливості застосування»).

Не слід застосовувати капсули Ітрунгар у період вагітності, за винятком лікування станів, що загрожують життю матері (див. розділ «Застосування у період вагітності або годування груддю»).

Жінкам репродуктивного віку слід застосовувати ефективні методи контрацепції під час лікування препаратом ітрунгар, а також до кінця менструального циклу після закінчення лікування.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій

ітрунгарпереважно метаболізується цитохромом CYP3A4. Інші препарати, які метаболізуються цим шляхом або модифікують активність CYP3A4, можуть впливати на фармакокінетику ітраконазолу. Ітраконазол у свою чергу також може впливати на фармакокінетику інших субстанцій. ітрунгар є потужним інгібітором CYP3A4 та                   P-глікопротеїну. При одночасному застосуванні з іншими лікарськими засобами слід також керуватися інструкціями для медичного застосування цих лікарських засобів щодо інформації про шляхи метаболізму та можливу необхідність корекції доз.

Лікарські засоби, які можуть знижувати концентрацію ітрунгар у плазмі крові

Лікарські засоби, які знижують кислотність шлунка (препарати, які нейтралізують кислоту, такі як алюмінію гідроксид, або супресори виділення кислоти, такі як антагоністи H2-рецепторів та інгібітори протонної помпи), впливають на абсорбцію ітрунгар з капсул. Слід бути обережними при одночасному застосуванні нижчезазначених лікарських засобів та капсул ітраконазолу:

 • при одночасному застосуванні ітрунгар та лікарських засобів, що знижують кислотність, препарат ітрунгар слід застосовувати з напоями з підвищеною кислотністю, такими як недієтична кола;
 • лікарські засоби, що нейтралізують кислоту (наприклад алюмінію гідроксид), слід застосовувати щонайменше за 1 годину до або через 2 години після застосування препарату ітрунгар;
 • слід контролювати рівень протигрибкової активності та в разі необхідності ‒ збільшувати дозу ітрунгар.

Одночасне застосування ітрунгар з потужними індукторами ферменту СYРЗА4 призводить до зниження біодоступності ітраконазолу та гідроксіітраконазолу, наслідком чого є значне зменшення ефективності лікування. Дані лікарські засоби включають:

 • антибактеріальні: ізоніазид, рифабутин (також див. підрозділ «Лікарські засоби, концентрацію яких у плазмі крові збільшує ітраконазол»), рифампіцин;
 • протисудомні: карбамазепін (також у підрозділі «Лікарські засоби, концентрацію яких у плазмі крові збільшує ітраконазол»), фенобарбітал, фенітоїн;
 • противірусні: ефавіренц, невірапін.

Одночасне застосування потужних індукторів ферменту СYРЗА4 з ітраконазолом не рекомендоване. Не слід розпочинати застосування вищезазначених ліків за 2 тижні до, протягом та впродовж 2 тижнів після лікування ітраконазолом, за винятком випадків, коли можлива користь значно переважає потенційний ризик. Слід ретельно контролювати рівень протигрибкової активності та збільшити у разі необхідності дозу ітрунгар.

Лікарські засоби, які збільшують концентрацію ітрунгар у плазмі крові

Потужні інгібітори ферменту CYP3A4 можуть збільшити біодоступністьітрунгар. Наприклад:

 • антибактеріальні: ципрофлоксацин, кларитроміцин, еритроміцин;
 • противірусні: дарунавір, потенційований ритонавіром, фосампренавір, потенційо-ваний ритонавіром, індинавір, ритонавір (також у підрозділі «Лікарські засоби, концентрацію яких у плазмі крові збільшує ітраконазол»).

Ці препарати слід застосовувати з обережністю при одночасному застосуванні з ітраконазолом. Таких пацієнтів слід ретельно обстежувати стосовно розвитку симптомів збільшення або пролонгації фармакологічного ефекту ітраконазолу та у разі необхідності зменшити дозу ітрунгар. Рекомендовано контролювати концентрацію ітраконазолу у плазмі крові.

Лікарські засоби, концентрацію яких у плазмі крові збільшує ітраконазол

ітрунгар та його основний метаболіт гідроксіітраконазол можуть пригнічувати метаболізм препаратів, які метаболізуються ферментом CYP3A4, та транспортування ліків P-глікопротеїном, що може призвести до збільшення концентрації цих ліків та/або їх метаболітів у плазмі крові. Таке підвищення плазмових концентрацій може призвести до посилення або подовження терапевтичного ефекту та виникнення побічних реакцій. Протипоказано одночасне призначення ітраконазолу та ліків, що метаболізуються CYP3A4 та подовжують інтервал QT, оскільки це може призвести до виникнення шлуночкових тахіаритмій, включаючи випадки тріпотіння-мерехтіння шлуночків із летальним наслідком. Після припинення лікування концентрація ітраконазолу знижується до рівня, який майже не виявляється у плазмі крові, впродовж від 7 до 14 днів, залежно від дози та тривалості лікування. Пацієнтам із цирозом печінки або пацієнтам, які одночасно застосовують інгібітори ферменту CYP3A4, відміняти препарат ітрунгар слід поступово. Особливо це стосується лікарських засобів, на метаболізм яких впливає ітрунгар.

Супутні лікарські засоби згруповано у такі категорії

Протипоказано: ні в якому разі не застосовувати ітрунгар одночасно або раніше ніж через 2 тижні після закінчення лікування ітраконазолом.

Не рекомендовано: застосування цих лікарських засобів одночасно та впродовж 2 тижнів після припинення лікування ітраконазолом слід уникати, окрім випадків, коли користь від лікування переважає можливий ризик виникнення побічних реакцій. Якщо одночасного застосування не можна уникнути, то таких пацієнтів слід ретельно обстежувати на появу ознак симптомів збільшення або пролонгації фармакологічного ефекту ітраконазолу та у разі необхідності зменшувати дозу ітраконазолу. Рекомендовано контролювати рівень концентрації ітраконазолу у плазмі крові.

Застосовувати ітрунгар з обережністю: ретельний моніторинг рекомендований у випадку одночасного застосування з ітраконазолом. Таких пацієнтів слід ретельно обстежувати щодо симптомів збільшення або пролонгації фармакологічного ефекту ітрунгар та у разі необхідності зменшувати дозу ітраконазолу. Рекомендовано контролювати концентрацію ітраконазолу у плазмі крові.

Приклади лікарських засобів, концентрація яких збільшується при одночасному застосуванні з ітрунгар та рекомендації щодо застосування

Таблиця 1

Клас лікарськихзасобівПротипоказаноНе рекомендованоЗастосовуватиз обережністю
Альфа-блокатори Тамсулозин 
АнальгетичніЛевацетилметадол (левометадил),  метадонФентанілАльфентаніл, бупренорфін (для внутрішньовенного та сублінгвального застосування), оксикодон
Антиаритмічні Дизопірамід, дофетилід, дронедарон, хінідин Дигоксин
Антибактеріальні Рифабутина 
Антикоагулянти та антитромбоцитарні РивароксабанКумарини, цилостазол, дабігатран
Протисудомні Карбамазепіна 
Протидіабетичні  Репаглінід, саксагліптин
Антигельмінтні та протипротозойніГалофантрин Празиквантел
АнтигістамінніАстемізол, мізоластин, терфенадин Ебастин
Проти мігреніАлкалоїди ріжків, а саме: дигідроерготамін, ергометрин (ергоновін), ерготамін, метилергометрин (метилергоновін) Елетриптан
АнтинеопластичніІринотеканДасатиніб, нілотиніб, трабектединБортезоміб, бусульфан, доцетаксел, ерлотиніб, іксабепілон, лапатиніб, триметрексат, алкалоїди барвінку
Антипсихотичні, анксіолітичні та снодійно-седативні Луразидон, мідазолам (для перорального застосування), пімозид, сертиндол, тріазолам Альпразолам, арипіпразол, бротизолам, буспірон, галоперидол, мідазолам (для внутрішньовенного введення), пероспірон, кветіапін, рамелтеон, рисперидон
Противірусні  Маравірок, індинавірb, ритонавірb, саквінавір
Бета-блокатори  Надолол
Блокатори кальцієвих каналівБепридил, фелодипін, лерканідипін, нізолдипін Інші дигідропіридини, у т.ч. верапаміл
Засоби, що впливають на серцево-судинну системуІвабрадин, ранолазинАліскірен 
ДіуретикиЕплеренон  
Засоби, що впливають на шлунково-кишковий трактЦизаприд Апрепітант, домперидон
Імуносупресори ЕверолімусБудесонід, циклесонід, циклоспорин, дексаметазон, флутиказон, метилпреднізолон, рапаміцин (відомий як сиролімус), такролімус, темсиролімус
Засоби, які регулюють рівень ліпідівЛовастатин, симвастатин Аторвастатин
Засоби, які впливають на дихальну систему Сальметерол 
Селективні інгібітори зворотного захоплення серотоніну, трициклічні та інші антидепресанти  Ребоксетин
Засоби, які впливають на сечовидільну систему Варденафіл Фезотеродин, імідафенацин, силденафіл, соліфенацин, тадалафіл, толтеродин 
ІншіКолхіцин пацієнтамз порушеннями функцій нирок та печінкиКолхіцинАлітретиноїн (для перорального застосування), цинакальцет, мозаваптан, толваптан


a
Також див. «Лікарські засоби, які знижують концентрацію ітраконазолу у плазмі крові».

b Також див. «Лікарські засоби, які підвищують концентрацію ітраконазолу у плазмі крові».

Лікарські засоби, концентрацію яких знижує ітрунгар.

Одночасне застосування ітрунгар з мелоксикамом знижує концентрацію останнього. Мелоксикам слід призначати з обережністю при одночасному застосуванні ітраконазолу та контролювати терапевтичну і побічну дію. Рекомендується коригувати дозу мелоксикаму.

Діти

Дослідження щодо лікарської взаємодії проводили тільки з участю дорослих.

Особливості застосування

Перехресна гіперчутливість

Немає даних щодо перехресної чутливості між ітрунгар та іншими азоловими протигрибковими засобами. Слід бути обережними при призначенні капсул Ітрунгарпацієнтам з гіперчутливістю до інших азолів.

Вплив на серце

У дослідженнях із застосуванням ітрунгар для внутрішньовенного введення з участю здорових добровольців спостерігалося транзиторне асимптоматичне зменшення фракції викиду лівого шлуночка; воно відновлювалося перед наступною інфузією. Клінічна значущість цих даних для пероральних форм не з’ясована.

Відомо, що ітрунгар проявляє негативний інотропний ефект, повідомляли про випадки застійної серцевої недостатності, пов’язаної із застосуванням ітраконазолу. Серед спонтанних повідомлень частота виникнення застійної серцевої недостатності була вищою при загальній добовій дозі 400 мг на добу, ніж у разі застосування меншої добової дози. Отже, ризик серцевої недостатності може збільшуватися  залежно від загальної добової дози ітраконазолу.

Препарат ітрунгар не слід приймати пацієнтам із застійною серцевою недостатністю або з її наявністю в анамнезі, за винятком випадків, коли очікувана користь значно перевищує потенційний ризик. При індивідуальній оцінці співвідношення користь/ризик слід зважати на такі фактори як тяжкість діагнозу, режим дозування та тривалість лікування (загальна добова доза) та індивідуальні фактори ризику виникнення застійної серцевої недостатності. Ці фактори ризику включають наявність серцевих захворювань, таких як ішемічна хвороба серця або ураження клапанів; тяжкі захворювання легенів, зокрема хронічне обструктивне захворювання легенів; ниркова недостатність або інші захворювання, що супроводжуються набряками. Таких пацієнтів слід проінформувати про симптоми застійної серцевої недостатності, лікування слід проводити з обережністю та контролювати симптоми застійної серцевої недостатності. При появі цих симптомів під час курсу лікування застосування препарату Ітрунгар необхідно припинити.

Блокатори кальцієвих каналів можуть мати негативний інотропний ефект, який може посилювати цей же ефект ітраконазолу. Також ітраконазол  може пригнічувати метаболізм блокаторів кальцієвих каналів. Тому слід дотримуватися обережності при одночасному застосуванні ітраконазолу та блокаторів кальцієвих каналів через збільшення ризику виникнення застійної серцевої недостатності (див. розділ «Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій»).

Вплив на печінку

При застосуванні ітрунгар дуже рідко повідомляли про тяжку гепатотоксичність, включаючи випадки гострої летальної печінкової недостатності. Здебільшого ці випадки спостерігались у пацієнтів із захворюваннями печінки в анамнезі, які лікувалися за системними показаннями, мали інші серйозні захворювання та/або приймали інші гепатотоксичні препарати. У деяких пацієнтів не було очевидних факторів ризику захворювань печінки. Деякі з цих випадків спостерігалися протягом першого місяця лікування, у тому числі першого тижня. Тому бажано проводити моніторинг функції печінки у пацієнтів, які приймають Ітрунгар. Пацієнтів необхідно попередити про необхідність термінового звернення до лікаря у випадку появи симптомів гепатиту, а саме: анорексії, нудоти, блювання, втомлюваності, болю у животі або потемніння сечі. У разі наявності цих симптомів необхідно негайно припинити лікування і провести дослідження печінкової функції.

Дані щодо застосування пероральних форм ітраконазолу пацієнтам із печінковою недостатністю обмежені. Слід з обережністю застосовувати цей лікарський засіб даній категорії пацієнтів. Рекомендований ретельний моніторинг стану пацієнтів з порушеннями функції печінки, які приймають ітраконазол. При прийнятті рішення про лікування іншими лікарськими засобами, які метаболізуються CYP3A4, рекомендовано брати до уваги подовжений період напіввиведення ітраконазолу, що спостерігався у клінічних дослідженнях з участю пацієнтів, хворих на цироз, яким застосовували одноразові дози капсул ітраконазолу.

Пацієнтам із підвищеним рівнем печінкових ферментів, активним захворюванням печінки або з проявами гепатотоксичності внаслідок застосування інших препаратів лікування слід розпочинати тільки за умови, що очікуваний результат перевищує ризик ураження печінки. У таких випадках необхідний моніторинг функцій печінки.

Зниження кислотності шлунка

При зниженій кислотності шлунка абсорбція ітраконазолу з капсул Ітрунгар погіршується. Пацієнтам зі зниженою кислотністю шлунка, спричиненою хворобою (наприклад ахлоргідрією) або одночасним застосуванням інших препаратів (наприклад, для зниження кислотності), рекомендовано приймати препарат ітрунгар з напоями з підвищеною кислотністю (наприклад з недієтичною колою) (див. розділ «Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій»). Слід вести моніторинг протигрибкової активності та збільшити дозу ітрунгар у разі необхідності (див. розділ «Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій»).

Пацієнти літнього віку

Клінічні дані щодо застосування капсул Ітрунгар пацієнтам літнього віку обмежені. Капсули Ітрунгар не слід застосовувати пацієнтам літнього віку, якщо тільки користь від застосування не переважає потенційний ризик.

Порушення функції печінки

Доступні обмежені дані щодо застосування перорально ітрунгар пацієнтам з порушенням функції печінки. Слід бути обережними при застосуванні препарату ітрунгар цій категорії пацієнтів.

Порушення функції нирок

Дані щодо застосування ітрунгар перорально пацієнтам з порушенням функції нирок обмежені. Біодоступність ітраконазолу при пероральному застосуванні у пацієнтів з нирковою недостатністю може бути знижена. Слід бути обережними при застосуванні препарату ітрунгар цій категорії пацієнтів та розглянути питання щодо коригування дози.

Втрата слуху

Повідомляли про випадки тимчасової або стійкої втрати слуху у пацієнтів, які приймали ітрунгар. У деяких випадках втрата слуху відбувалась на тлі одночасного застосування з хінідином, який протипоказаний (див. розділ «Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій»). Слух зазвичай відновлюється після закінчення терапії ітраконазолом, однак у деяких пацієнтів втрата слуху є незворотною.

Пацієнти з імунною недостатністю

У деяких пацієнтів з імунною недостатністю (наприклад пацієнти з нейтропенією, СНІДом або трансплантованими органами) пероральна біодоступність ітрунгар може бути знижена.

Пацієнти із системними грибковими інфекціями, що безпосередньо загрожують життю

Через фармакокінетичні властивості (див. розділ «Фармакокінетика») капсули Ітрунгарне рекомендується застосовувати для первинної терапії невідкладних станів, спричинених  системними грибковими інфекціями.

Пацієнти, хворі на СНІД

У пацієнтів, хворих на СНІД, які лікували системну грибкову інфекцію, таку як споротрихоз, бластомікоз, гістоплазмоз або криптококоз (менінгеальний або неменінгеальний), та у яких існує загроза рецидиву, лікар повинен оцінити необхідність підтримуючого лікування.

Нейропатія

При виникненні нейропатії, пов’язаної із застосуванням капсул Ітрунгар, слід припинити лікування.

Розлади вуглеводного обміну

Препарат ітрунгар містить сахарозу. Якщо у пацієнта встановлена непереносимість деяких цукрів, слід проконсультуватися з лікарем, перш ніж приймати цей лікарський засіб. Пацієнтам з рідкісними спадковими станами непереносимості фруктози, мальабсорбцією глюкози-галактози або сахаразо-ізомальтазною недостатністю не слід застосовувати цей лікарський засіб.

Перехресна резистентність

Якщо  при захворюванні на системний кандидоз є підозра на те, що види грибів Candida, які спричиняють захворювання, резистентні до флуконазолу, не можна стверджувати, що вони будуть чутливими до ітраконазолу. Тому необхідно виконати тест на чутливість перед початком лікування капсулами Ітрунгар.

Потенціал взаємодії

Одночасне застосування ітрунгар та певних лікарських засобів може призвести до зміни ефективності ітраконазолу та/або лікарського засобу, що застосовується одночасно з ним, до виникнення побічних реакцій, що можуть загрожувати життю, та/або до раптового летального наслідку. Лікарські засоби, які протипоказані, не слід застосовувати або дозволяється застосовувати з обережністю одночасно з ітраконазолом, наведені у розділі «Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій».

Застосування у період вагітності або годування груддю

Вагітність

Ітрунгар не слід призначати вагітним, окрім станів, що загрожують життю, коли потенційна користь для вагітної перевищує ризик негативного впливу на плід (див. розділ «Протипоказання»).

У дослідженнях на тваринах ітрунгар виявив репродуктивну токсичність.

Дані щодо застосування ітрунгар у період вагітності обмежені. Повідомляли про випадки аномалій розвитку, такі як вади розвитку скелета, сечостатевого тракту, серцево-судинної системи та органів зору, а також хромосомні аномалії та множинні вади розвитку. Причинний зв’язок з ітраконазолом не був встановлений.

Епідеміологічні дані щодо впливу ітрунгар на жінок у I триместрі вагітності (переважно у пацієнток, які застосовували його для короткочасного лікування вульвовагінального кандидозу) не виявили збільшеного ризику вад розвитку порівняно з такими у жінок, які не застосовували препарати з тератогенним ефектом.

Жінки репродуктивного віку

Жінкам репродуктивного віку, які приймають капсули Ітрунгар, слід застосовувати надійні засоби контрацепції протягом усього курсу лікування до настання першої менструації після його завершення.

Період годування груддю

Дуже незначні кількості ітрунгар проникають у грудне молоко. Тому у період годування груддю необхідно зіставити можливий ризик для дитини з очікуваною користю від лікування препаратом Ітрунгар для матері. У сумнівних випадках жінці слід припинити годування груддю.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами

Досліджень щодо впливу на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами не проводили. Слід пам’ятати про можливість виникнення таких побічних реакцій як запаморочення, розлади зору та втрата слуху (див. розділ «Побічні реакції»), що може призвести до негативних наслідків під час керування автотранспортом та роботи з іншими механізмами.

Спосіб застосування та дози

Застосовувати ітрунгар внутрішньо. Для оптимальної абсорбції препарату ітрунгар необхідно застосовувати капсули Ітрунгар одразу після прийому висококалорійної їжі.

Капсули ітрунгар слід ковтати цілими.

Таблиця 2

Показання для застосуванняДоза ітрунгарТривалість
Гінекологічні захворювання
Вульвовагінальний кандидоз200 мг двічі на добу або200 мг 1 раз на добу1 день3 дні
Дерматологічні/офтальмологічні захворювання
Висівкоподібний лишай200 мг 1 раз на добу7 днів
Дерматомікози200 мг 1 раз на добу7 днів
При ураженні ділянок зі значним ступенем кератинізації (наприклад епідермофітія кистей рук та ступнів) необхідне лікування дозами 200 мг двічі на добу протягом 7 днів.
Оральні кандидози100 мг 1 раз на добу15 днів
Слід збільшити дозу до 200 мг 1 раз на добу протягом 15 днів у пацієнтів із нейтропенією або СНІДом через порушення абсорбції препарату ітрунгар в цих пацієнтів
Грибковий кератит200 мг 1 раз на добу21 день
Оніхомікози (безперервне лікування)Один курс складається з приймання двох капсул Ітрунгар 2 рази на добу (по 200 мг 2 рази на добу) протягом 1 тижня.Для лікування грибкових уражень нігтьових пласти-нок на руках рекомендується пройти 2 курси. Для ліку-вання грибкових уражень нігтьових пластинок на пальцях ніг рекомендується три курси. Перерва між курсами повинна становити 3 тижні.Клінічні результати будуть проявлятися після завер-шення лікування в міру відростання нігтів.

 

Лікування оніхомікозів, спричинених дерматофітами та/або дріжджами, може також проводитися із застосуванням пульс-терапії (див. таблицю нижче).

Таблиця 3

Локалізація оніхомікозівТижні
1-й2-й, 3-й, 4-й5-й6-й, 7-й, 8-й9-й
Ураження нігтьових пластинок на пальцях ніг як з ураженням нігтів на руках, так і без нього1-й курс пульс-терапіїТижні, про-тягом яких не слід прий-мати ітрако-назол2-й курспульс-терапіїТижні, про-тягом яких не слід прий-мати ітрако-назол3-й курс пульс-терапії
Ураження нігтьових пластинок тільки на руках1-й курс пульс-терапіїТижні, про-тягом яких не слід прий-мати ітрако-назол2-й курс пульс-терапії 

 

Оптимальні клінічні та мікологічні ефекти досягаються через 2‒4 тижні після закінчення лікування інфекцій шкіри, вульвовагінальних кандидозів та оральних кандидозів, та через 6‒9 місяців після завершення лікування інфекції нігтьових пластинок. Це пов’язано з тим, що виведення ітрунгар з тканин шкіри, нігтів і слизових оболонок відбувається повільніше, ніж із плазми крові.

Тривалість лікування системних грибкових уражень слід коригувати залежно від мікологічної та клінічної відповіді на терапію.

Таблиця 4

Системні мікози
Показання для застосуванняДозування ітрунгарСередня тривалість лікуванняПримітки
Аспергільоз200 мг ітрунгар 1 раз на добу2‒5 місяців  Збільшення дози до 200 мг ітрунгар 2 рази на добу у випадку інвазивного або дисемінованого захворювання
Кандидоз100‒200 мг ітрунгар 1 раз на добувід 3 тижнів до  7 місяцівЗбільшення дози до 200 мг ітрунгар 2 рази на добу у випадку інвазивного або дисемінованого захворювання
Криптококоз (без ознак менінгіту)200 мг  ітрунгар1 раз на добувід 2 місяців до  1 року 
Криптококовий менінгіт400 мг ітрунгар 1 раз на добувід 2 місяців до  1 рокуПідтримуюча терапія (див. розділ «Особливості застосування»)
Гістоплазмозвід 200 мг ітрунгар 1 раз на добу до 200 мг     2 рази на добу8 місяців 
Споротрихоз100 мг ітрунгар 1 раз на добу3 місяці 
Паракокцидіоїдо-мікоз100 мг 1 раз на добу6 місяцівДаних щодо ефективності зазначе-ного режиму дозування у хворих на СНІД недостатньо
Хромомікоз100‒200 мг ітрунгар 1 раз на добу6 місяців 
Бластомікозвід 100 мг  ітрунгар1 раз на добу до 200 мг     2 рази на добу6 місяців 

 

Пацієнти літнього віку

Застосування препарату ітрунгар пацієнтам літнього віку не рекомендується (див. розділ «Особливості застосування»).

Пацієнти з порушеннями функції нирок

Клінічні дані застосування пероральних форм ітрунгар пацієнтам з порушеннями функцій нирок обмежені. Біодоступність препарату ітрунгар при пероральному застосуванні може бути знижена у пацієнтів з нирковою недостатністю. Слід бути обережними при застосуванні цього лікарського засобу таким пацієнтам та розглянути питання про коригування дози (див. розділ «Особливості застосування»).

Пацієнти з порушеннями функції печінки

Клінічні дані застосування пероральних форм ітрунгар пацієнтам з порушеннями функцій печінки обмежені. Слід бути обережними при застосуванні цього лікарського засобу таким пацієнтам (див. розділ «Особливості застосування»).

Діти

Застосування препарату ітрунгар дітям не рекомендується.

Передозування

Загалом побічні реакції, про які повідомляли у разі передозування, мали схожий профіль з побічними реакціями, що виникали при прийомі ітрунгар (див. розділ «Побічні реакції»).

У разі передозування слід вжити підтримувальних заходів. Якщо це виправдано, можна призначити активоване вугілля. ітрунгар не можна вивести шляхом гемодіалізу. Специфічного антидоту немає.

Побічні реакції

Найчастішими побічними реакціями при застосуванні ітрунгар, про які повідомляли у ході клінічних досліджень та у спонтанних повідомленнях, були головний біль, біль у животі та нудота. Найбільш серйозними побічними реакціями були серйозні алергічні реакції, серцева недостатність/застійна серцева недостатність/набряк легенів, панкреатит, тяжка гепатотоксичність (включаючи декілька випадків гострої печінкової недостатності з летальним наслідком) та тяжкі реакції з боку шкіри. Частота побічних реакцій та інші побічні реакції наведені нижче.

Про побічні реакції, наведені нижче, повідомляли у ході відкритих та подвійних сліпих клінічних випробувань капсул ітраконазолу з участю 8499 пацієнтів, які отримували ітрунгар для лікування дерматомікозів або оніхомікозів, та зі спонтанних повідомлень.

Побічні реакції, наведені нижче, згруповані за системами органів, всередині кожної групи за системами органів вказані за частотою. Частота визначається як дуже часто (≥ 1/10), часто       (≥ 1/100,< 1/10), нечасто ( ≥ 1/1000, < 1/100), рідко (≥ 1/10000, < 1/1000), дуже рідко (˂ 1/10000).

Інфекції та інвазії:

нечасто – синусит, інфекції верхніх дихальних шляхів, риніт.

З боку крові та лімфатичної системи:

рідко – лейкопенія.

З боку імунної системи:

нечасто – гіперчутливість*;

рідко – сироваткова хвороба, ангіоневротичний набряк, анафілактичні реакції.

З боку метаболізму:

рідко – гіпертригліцеридемія.

З боку нервової системи:

часто – головний біль;

рідко – парестезія, гіпестезія, дисгевзія. 

З боку органів зору:

рідко – порушення зору (у т.ч. диплопія та помутніння зору).

З боку органів слуху та вестибулярного апарату:

рідко – тимчасова або стійка втрата слуху, шум у вухах.

З боку серця:

невідомо – застійна серцева недостатність*.

З боку дихальної системи:

рідко – диспное.

З боку травної системи:

часто – біль у животі, нудота;

нечасто – діарея, блювання, запор, диспепсія, метеоризм;

рідко – панкреатит.

З боку гепатобіліарної системи:

нечасто – порушення функцій печінки;

рідко – тяжка гепатотоксичність (у т.ч. декілька випадків тяжкої гострої печінкової недостатності з летальним наслідком)*, гіпербілірубінемія. 

З боку шкіри та підшкірної клітковини:

нечасто – кропив’янка, висипання, свербіж;

рідко – токсичний епідермальний некроліз, синдром Стівенса–Джонсона, гострий генералізований екзантематозний  пустульоз, мультиформна еритема, ексфоліативний дерматит,  лейкоцитокластичний васкуліт, алопеція, світлочутливість.

З боку сечовидільної системи:

рідко – полакіурія.

З боку репродуктивної системи та молочних залоз:

нечасто – розлади менструального циклу;

невідомо – еректильна дисфункція.

Загальні розлади:

нечасто –  набряки.

Лабораторні дослідження:

рідко – підвищення рівня креатинфосфокінази у крові.

* див. розділ «Особливості застосування».

Опис окремих побічних реакцій.

Нижче наведені побічні реакції, асоційовані із застосуванням ітраконазолу, про які повідомляли у ході клінічних досліджень розчину орального та розчину для внутрішньовенного застосування, за винятком запалення у місці ін’єкції, оскільки ця побічна реакція є специфічною лише для розчину для внутрішньовенного введення.

З боку крові та лімфатичної системи: гранулоцитопенія, тромбоцитопенія.

З боку імунної системи: анафілактоїдні реакції.

З боку метаболізму: гіперглікемія, гіперкаліємія, гіпокаліємія, гіпомагніємія.

З боку психіки: сплутаність свідомості.

З боку нервової системи: периферична нейропатія*, запаморочення, сонливість, тремор.

З боку серця: серцева недостатність, недостатність лівого шлуночка, тахікардія.

З боку судинної системи: артеріальна гіпертензія, артеріальна гіпотензія.

З боку дихальної системи: набряк легенів, дисфонія, кашель.

З боку травної системи: шлунково-кишкові розлади.

З боку гепатобіліарної системи: печінкова недостатність*, гепатит, жовтяниця.

З боку шкіри та підшкірної клітковини: еритематозні висипання, гіпергідроз.

З боку м’язово-скелетної системи: міалгія, артралгія.

З боку сечовидільної системи: порушення функцій нирок, нетримання сечі.

Загальні розлади та реакції у місці введення: генералізований набряк, набряк обличчя, біль у грудній клітці, гарячка, біль, втомленість, озноб.

Лабораторні дослідження: підвищення рівня аланін амінотрансферази (АЛТ), підвищення рівня аспартатамінотрансферази (АСТ), підвищення рівня лужної фосфатази, підвищення рівня лактатдегідрогінази, підвищення рівня гамма-глутамілтрансферази (ГГТ), підвищення рівня печінкових ферментів, відхилення у результатах аналізу сечі.

Термін придатності

2 роки.

Умови зберігання

Зберігати ітрунгар у недоступному для дітей місці в оригінальній упаковці при температурі не вище 25 ºС.

Упаковка

По 4 або 15 капсул ітрунгар у блістері. По 1 блістеру в картонній коробці.

Категорія відпуску

За рецептом.

Наявність в аптеках
Додаткова інформація

Додаткова інформація Ітрунгар 100 мг капсули №15

Обліковий номер139247
Форма товаруКапсули
ВиробникAnanta Medicare (Великобританія)
Реєстраційне посвідченняUA/2248/01/01
Умови відпускуза рецептом
Головний медикаментИтрунгар
код моріону71804
Відгуки

Відгуки Ітрунгар 100 мг капсули №15

Як мені оцінити цей продукт? *
Загальна оцінка :
* - Поля, обов'язкові для заповнення
Як замовити

ЯК ЗРОБИТИ ЗАМОВЛЕННЯ?

 • 1. Щоб знайти препарат досить ввести в рядку пошуку перші 3-4 літери назви товару.
 • 2. Виберіть кількість упаковок і натисніть на кнопку «Додати в кошик».
 • 3. Після наповнення кошика потрібними товарами, натисніть на кнопку «Оформити замовлення»
 • 4. Для завершення замовлення необхідно заповнити невелику форму.
 • 5. Після заповнення обов'язкових пунктів, натисніть кнопку «Оформити замовлення».
 • 6. Чекайте на sms-повідомлення з номером електронного чека або дзвінка від оператора.

Продукція (косметичні та гігієнічні засоби, БАДи, товари для дітей) нашої інтернет-аптеки доставляється з аптек мережі «Аптека Доброго Дня», де вона зберігається відповідно до вимог Держслужби України.


Коли можна забирати замовлення? (самовивезення з аптеки)

Після отримання смс-підтвердження з номером замовлення, Ви можете приходити в аптеку, на яку було оформлено замовлення.
Якщо ж Ви прийшли в аптеку і замовлення не було готово - прохання повідомити нам про це за номером телефону: 0 (800) 500-129 або (044) 538-07-37.


САМОВИВІЗ

Якщо Ви бажаєте забрати своє замовлення з аптеки самостійно, для зручності Ви можете попередньо забронювати його по телефону або через сайт. Після підтвердження замовлення оператором - відразу можна їхати в аптеку.

Зателефонувавши за номером гарячої лінії 0 (800) 500-129 (дзвінки зі стаціонарних телефонів безкоштовні).

Ви також отримаєте інформацію про те, в який найближчій аптеці необхідний Вам товар є в наявності.


Ціна на всі товари актуальна при замовленні на сайті.

Купити товари представлені на сайті можна в аптеках мережі "Аптека Доброго Дня" в містах України: Київ, Харків, Дніпро, Одеса, Рівне, Біла Церква, Вінниця, Запоріжжя, Івано-Франківськ, Краматорськ, Кременчук, Кривий Ріг, Кропивницький, Львів, Луцьк, Маріуполь, Миколаїв, Полтава, Суми, Тернопіль, Херсон, Житомир, Хмельницький, Черкаси, Чернівці.

Аналоги

Аналоги Ітрунгар 100 мг капсули №15

 1. Збіг складу і діючої речовини
 2. add.ua-Орунгал 100 мг капсули №15-20
  959,10 грн.
 3. add.ua-Nobel (Туреччина)-Фуніт 100 мг капсули №30-20

  Фуніт 100 мг капсули №30

  Виробник: Nobel (Туреччина)

  552,30 грн.
 4. add.ua-lab.liconsa-Спораксол 100 мг капсули №30-20
  518,80 грн.
 5. add.ua-Nobel (Туреччина)-Фуніт 100 мг капсули №15-20

  Фуніт 100 мг капсули №15

  Виробник: Nobel (Туреччина)

  341,10 грн.
 6. add.ua-Фармак ОАО (Украина, Киев)-Ітракон 100 мг капсули №15-20

  Ітракон 100 мг капсули №15

  Виробник: Фармак ОАО (Украина, Киев)

  220,90 грн.
 7. add.ua-lab.liconsa-Спораксол 100 мг капсули №10-20
  208,60 грн.
 8. add.ua-Nobel (Туреччина)-Фуніт 100 мг капсули №4-20

  Фуніт 100 мг капсули №4

  Виробник: Nobel (Туреччина)

  121,40 грн.
 9. add.ua-Фармак ОАО (Украина, Киев)-Ітракон 100 мг капсули №6-20

  Ітракон 100 мг капсули №6

  Виробник: Фармак ОАО (Украина, Киев)

  84,70 грн.
 10. add.ua-Ananta Medicare (Великобританія)-Ітрунгар 100 мг капсули №4-20

  Ітрунгар 100 мг капсули №4

  Виробник: Ananta Medicare (Великобританія)

  71,60 грн.
 1. Подібний терапевтичний ефект
 2. add.ua-Kusum Healthcare (Індія)-Есзол 100 мг таблетки №10-20

  Есзол 100 мг таблетки №10

  Виробник: Kusum Healthcare (Індія)

  204,60 грн.
УВАГА! ЦІНИ ДІЙСНІ ПРИ ЗАМОВЛЕННІ НА САЙТІ!
Інші товари