Протизаплідні препарати

Вид
Сторінка:
 1. 1
 2. 2
Вид
Сторінка:
 1. 1
 2. 2

Протизаплідні таблетки є одним з найбільш ефективних і популярних методів сучасної контрацепції. При дотриманні правил прийому гормональної контрацепції, прописаної в інструкції до кожного препарату, цей спосіб захисту від небажаної вагітності вважається найдієвішим. Важливо знати, що протизаплідні таблетки не захищають від статевих інфекцій, які здатні передаватися статевим шляхом.

На нашому сайті add.ua ви зможете підібрати засоби гормональної контрацепції різної цінової категорії.

Що таке протизаплідні таблетки

Це група препаратів, у складі яких дозовано містяться аналоги гормонів жіночого організму. Статеві гормони є біологічно активними речовинами, які відповідають за функціонування репродуктивних органів. Протизаплідні таблетки в своєму складі містять два типи синтетично створених жіночих гормонів - естрогени і гестагени. Перші виробляються яєчниками, відповідають за менструальний цикл і жіноче лібідо. А ось гестагенам відведена роль гормонів, що відповідають за можливість зачати і виносити плід. Тому саме гестагени є так званими «гормонами вагітності».

Як працюють гормональні таблетки

Незалежно від виробника, назви препарату, більшість протизаплідних таблеток працює за єдиним принципом. Вони спрямовані на придушення овуляції, не даючи можливості яйцеклітині прикріпитися до поверхні слизової оболонки матки. Придушення відбувається через постійне дозованого надходження синтетичних гормонів в організм. Ось тому важливо приймати гормональні таблетки щодня, без пропусків. Завдяки придушення процесу овуляції яєчники ніби занурюються в штучно контрольований стан «сну»: вони тимчасово зменшено в розмірах, а фолікули не викидають нові яйцеклітини.

Комбіновані і гестагенні: в чому різниця

Більшість гормональних таблеток є комбінованими оральними контрацептивами. Тобто в їх складі присутні синтетичні жіночі гормони двох видів. А ось в гестагенних таблетках відповідно, є тільки гестагени. Їх принцип роботи інший. По-перше, гестагенні контрацептиви змінюють властивості і кількість цервікального слизу. Він стає дуже густий, ускладнюючи рух сперматозоїдів. По-друге, ущільнюють стінки матки і пригнічують рухливість маткових труб.

 В яких випадках рекомендований прийом гестагенних ОК:

 • у період грудного вигодовування, оскільки вони не знижують лактацію;
 • при протипоказанні на прийом естрогенів (гіпертонія, тромбози);
 • препарати з високим вмістом гестагенів використовуються в якості екстреного запобігання в разі незахищеного акту.

Особливості прийому гормональних таблеток

Крім свого прямого призначення, протизаплідні таблетки здатні надавати ряд позитивних ефектів на здоров'я жінки. Лікарі-гінекологи нерідко призначають ОК з метою лікування. Якщо порівнювати таблетки зі спіралями або гормональними ін'єкціями, то після їх скасування вже найближчим часом можна планувати вагітність.

Переваги гормональних таблеток:

 • висока ефективність;
 • можливість планувати вагітність на свій розсуд;
 • після скасування прийому ОК жінка не втрачає можливості завагітніти;
 • нормалізує цикл, роблять його регулярним;
 • знижують больові синдроми і крововтрати під час місячних;
 • ефективні при лікуванні ендометріозу, утворень кіст в яєчниках;
 • чи є способом профілактики онкології репродуктивних органів;
 • вирішують проблеми з висипом вугрів.

Важливо! Не можна приймати протизаплідні таблетки без консультації фахівця. Саме лікар повинен визначити, який препарат і в якій дозуванні вам необхідний. Уважно вивчайте побічні ефекти і протипоказання до прийому ОК.

Де купити гормональні таблетки

Аптека Доброго Дня представляє величезний вибір контрацептивних засобів, включаючи протизаплідні таблетки. В каталозі сайту ви можете вибрати засоби різних виробників, вивчити інструкції із застосування, порівняти ціни на таблетки. Робіть покупки онлайн цілодобово. Наша інтернет-аптека пропонує вигідні умови доставки та великий асортимент лікарських препаратів.

 • Ще 20 товарів
 • Продукт {{var product.name}} был удален из Вашей корзины

  Продовжити покупки
  Оформити замовлення