Налаштування
Шрифт:
 • А
 • А
 • А
Колір:
 • Ц
 • Ц
 • Ц
 • Ц
 • Ц
Фото
 • ЧБ
 • Колір
 • Вимк.
Повна версія
Небідо розчин для ін'єкцій 250 мг/мл флакон 4 мл №1
4 773,90 ₴
Bayer Schering Pharma (Німеччина)
Детальніше про препарат:
Реєстраційне посвідчення
UA/2629/01/01
Код товару:
134928
У список

Небідо розчин для ін'єкцій 250 мг/мл флакон 4 мл №1

Bayer Schering Pharma (Німеччина)
Упаковка В наявності
4 773,90 ₴
Увага! Ціни дійсні тільки при покупці онлайн
Купити в 1 клік
Кур'єром
Безкоштовно від 500 грн
до 48 годин
Самовивіз
Безкоштовно
за 15 хвилин
УкрПошта
Безкоштовно
2-3 днi
Нова Пошта
від 70 грн
2-3 днi
Доставка
На сайті
При отриманні
Оплата
 • ДорослимДорослим можна можна ?
  Значення "Можна" вказує на те, що вибраний препарат має мінімальний ризик для здоров'я дорослого населення і результат, очікуваний від вживання лікарського засобу, переважає над можливими ризиками. Щоб уникнути негативних наслідків, будь-який медикаментозний препарат слід застосовувати після консультації з лікарем.
 • ДітямДітям не можнане можна
 • ВагітнимВагітним не можна не можна ?
  Значення "Не можна" вказує на те, що вибраний препарат має максимальний ризик для здоров'я вагітних жінок і, відповідно, ризики від вживання даного лікарського препарату переважають над очікуваним результатом. Щоб уникнути негативних наслідків, будь-який медикаментозний препарат слід застосовувати після консультації з лікарем.
 • Під час лактаціїПід час лактації не можна не можна ?
  Значення "Не можна" вказує на те, що вибраний препарат має максимальний ризик для здоров'я годуючих жінок, і відповідно, ризики від вживання даного лікарського препарату переважають над очікуваним результатом. Щоб уникнути негативних наслідків, будь-який медикаментозний препарат слід застосовувати після консультації з лікарем.
 • АлергікамАлергікам можна можна ?
  Значення "Можна" вказує на те, що вибраний препарат має мінімальний ризик для здоров'я алергіків і результат, очікуваний від вживання лікарського засобу, переважає над можливими ризиками. Щоб уникнути негативних наслідків, будь-який медикаментозний препарат слід застосовувати після консультації з лікарем.
 • ДіабетикамДіабетикам з обережністю з обережністю ?
  Значення "З обережністю" вказує на те, що вибраний препарат може мати підвищений негативний вплив на здоров'я діабетиків, такі лікарські засоби рекомендується вживати, якщо очікуваний результат від застосування цього лікарського препарату переважає всілякі ризики. Щоб уникнути несприятливих наслідків, будь-який медикаментозний препарат слід вживати після консультації з провідним фахівцем.
Залишилися питання?
Ми раді допомогти
Ціни дійсні тільки при покупці онлайн, ціни в роздрібній мережі можуть відрізнятися від вказаних на сайті Задати питання фармацевту
Характеристики товара
Виробник Bayer Schering Pharma (Німеччина)
Дозування 250 мг/мл
Головний медикамент Тестостерон
Форма товару Флакон
Реєстраційне посвідчення UA/2629/01/01
Спосіб застосування Внутрішньом'язовий
Признак Імпортний
Штрих-код 4029668050505
Кількість в упаковці 1
Бренд Небідо
Об'єм 4 мл
Умови відпуску без рецепта
Призначення Для чоловічого здоров'я
Температура зберiгання не вище +25°С
Інструкція надана держ. реєстром мед. препаратів України
Кортунова Юлія
Перевірено: Кортунова Юлія
Оновлено: 18.09.2023
Провірено
Інструкція

Небідо (Nebido) інструкція по застосуванню

Склад

Дыюча речовина: тестостерону ундеканоат;

 • 1 флакон містить 1000 мг тестостерону ундеканоату у 4 мл розчину для ін'єкцій (250 мг тестостерону ундеканоату/мл, що відповідає 157,9 мг тестостерону);

Допоміжні речовини: бензилбензоат, олія рицинова рафінована.

Лікарська форма

Розчин для ін'єкцій.

Основні фізико-хімічні властивості

Прозорий, вільний від часток розчин.

Фармакотерапевтична група. Гормони та їх аналоги. Андрогени.
Код Aox G03B A03.

Фармакологічні властивості

Фармакодинаміка

Тестостерон ундеканоат є складним ефіром природного тестостерону андрогена. Активна форма, тестостерон, утворюється внаслідок відщеплення бічного ланцюга.

Тестостерон є найважливішим андрогеном у чоловічому організмі та синтезується головним чином у яєчках і в меншій кількості – у корі надниркових залоз.

Тестостерон відповідає за формування чоловічих статевих ознак під час внутрішньоутробного розвитку, у ранньому дитинстві, а також у період статевого дозрівання, а потім – за підтримку чоловічого фенотипу та андрогенозалежних функцій (наприклад, сперматогенез, функції придаткових статевих залоз).

Тестостерон також реалізує інші функції, зокрема, у шкірі, у тканинах опорно-рухового апарату, нирках, печінці, кістковому мозку та центральній нервовій системі.

Залежно від цільового органу дія тестостерону головним чином андрогенна (наприклад, простата, насіннєві бульбашки, придаток яєчка) або протеїно-анаболічна (м'язи, кістки, кровотворна система, нирки, печінка).
Дія тестостерону в деяких органах проявляється після його перетворення в периферичних тканинах в естрадіол, який потім зв'язується з рецепторами естрогенів у ядрах клітин-мішеней (наприклад гіпофіза, жирової тканини, мозку, кісток та тестикулярних клітин Лейдіга).

Фармакокінетика

Абсорбція

Препарат Небідо являє собою препарат-депо, що вводиться внутрішньом'язово і містить ундеканоат тестостерону; внаслідок цього ефект першого проходження відсутня. Після внутрішньом'язової ін'єкції тестостерону ундеканоату у вигляді масляного розчину дана сполука поступово вивільняється з депо і майже повністю розщеплюється сироватковими естеразами на тестостерон та ундеканоїнову кислоту. Зростання концентрації тестостерону у сироватці крові по відношенню до базальних показників може визначатися вже наступного дня після ін'єкції.

Рівноважна концентрація

У чоловіків із гіпогонадизмом середній показник Cmax, що становить 38 нмоль/л (11 нг/мл), досягався через 7 днів після першої внутрішньом'язової ін'єкції 1000 мг тестостерону ундеканоату. Другу ін'єкцію проводили через 6 тижнів після першої, при цьому спостерігали максимальну концентрацію тестостерону на рівні 50 нмоль/л (15 нг/мл). Наступні три ін'єкції здійснювали з постійним інтервалом дозування 10 тижнів. Рівноважні умови були досягнуті між третьою та п'ятою ін'єкціями. Середні значення C max і C min тестостерону в рівноважних умовах становили приблизно 37 нмоль/л (11 нг/мл) та 16 нмоль/л (5 нг/мл) відповідно. Середня інтра- та інтеріндивідуальна варіабельність (коефіцієнт мінливості, виражений у %) значень C min становила відповідно 22 % (діапазон мінливості: 9–28 %) та 34 % (діапазон мінливості: 25–48 %).

Розподіл

У сироватці крові чоловіків приблизно 98% циркулюючого тестостерону зв'язується з глобуліном, що зв'язує статеві гормони (ГССС) та альбуміном. Біологічно активною вважається лише вільна фракція тестостерону. Після внутрішньовенної інфузії тестостерону у чоловіків похилого віку очікуваний обсяг розподілу визначався на рівні приблизно 1 л/кг.

Метаболізм

Тестостерон, що утворюється в результаті розщеплення складного ефіру тестостерону ундеканоату, метаболізується та виводиться з організму тими самими способами, що й ендогенний тестостерон. Ундеканоїнова кислота метаболізується за допомогою окиснення так само, як і інші аліфатичні карбонові кислоти. Головними активними метаболітами тестостерону є естрадіол та дигідротестостерон.

Виведення з організму

Тестостерон підлягає значному метаболізму в печінці та за її межами. Після введення зазначеного тестостерону приблизно 90% радіоактивності визначається у сечі у вигляді глюкоронідних та сульфатних кислотних кон'югатів, а 6% після проходження внутрішньопечінкової циркуляції виявляється у фекаліях. Продукти, що визначаються в сечі, включають андростерон та етіохоланолон. Після введення препарату Небідо швидкість напіввиведення становить 90±40 днів.

Дані доклінічних досліджень з безпеки

Дослідження токсичності не виявили жодних ефектів, крім тих, що можуть бути пояснені гормональним профілем Небідо.

У ході дослідження та n vitro було встановлено відсутність мутагенної дії тестостерону за допомогою тесту оцінки зворотних мутацій (тест Еймса) та аналізу з використанням клітин яєчника хом'яка. При проведенні експериментальних досліджень на тваринах було виявлено взаємозв'язок між андрогенною терапією та розвитком певних видів раку. Експериментальні дані досліджень на щурах показали збільшення частоти раку простати після лікування тестостероном.

Статеві гормони провокують розвиток певних пухлин, індукованих відомими канцерогенами. Клінічна значимість цього не вивчена.
Дослідження репродуктивної функції на гризунах та приматах показали, що терапія тестостероном може дозозалежно погіршувати фертильність унаслідок пригнічення сперматогенезу.

Клінічні властивості

Показання

Замісна терапія тестостероном гіпогонадизму у чоловіків при підтвердженні дефіциту тестостерону клінічно та результатами лабораторних досліджень.

Протипоказання Небіди

Андрогенозалежна карцинома простати або рак грудної залози у чоловіків; пухлини печінки в даний час або в анамнезі; підвищена чутливість до діючої речовини або до будь-якого допоміжного компонента препарату. Гіперкальціємія, що супроводжує злоякісні пухлини.

Чи не використовувати жінкам.

Особливі заходи безпеки

Властивості масляного розчину можуть тимчасово змінюватися при низьких температурах зберігання (наприклад, більша в'язкість, каламутність). У разі зберігання при низькій температурі лікарський засіб перед застосуванням слід нагріти до кімнатної температури або температури тіла.

Розчин для внутрішньом'язових ін'єкцій повинен пройти візуальну перевірку перед застосуванням. Дозволяється застосування тільки чистих розчинів, що не містять видимих частинок. Флакон із лікарським засобом призначений виключно для одноразового застосування. Будь-які невикористані залишки препарату слід утилізувати відповідно до місцевих вимог.

Вміст флакона слід ввести внутрішньом'язово відразу після набору в шприц. Після видалення пластикової кришки (А) не знімайте металеве кільце (В) або обтискну кришку (C).

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій

Пероральні антикоагулянти

Повідомлялося, що тестостерон та його похідні підвищують активність пероральних антикоагулянтів – похідних кумаринів. Тому пацієнти, які приймають пероральні антикоагулянти, потребують ретельного спостереження, особливо на початку та після завершення терапії андрогенами. Рекомендовано частіше перевіряти протромбіновий час та показники міжнародного нормалізованого співвідношення (МНО).

Інші види взаємодій

Супутнє застосування тестостерону з адренокортикотропним гормоном або кортикостероїдами може спричинити розвиток набряків. Тому ці препарати як супутня терапія слід застосовувати з обережністю, особливо пацієнтам з патологією серця або печінки або хворим зі схильністю до утворення набряків.

Вплив на результати лабораторних досліджень

Андрогени можуть знижувати рівень глобуліну, що зв'язує тироксин, і, відповідно, призводити до зниження загального рівня тироксину та посилення захоплення трийодтироніну та тироксину. Однак концентрація вільних фракцій тиреоїдних гормонів залишається без змін. Клінічні ознаки погіршення функції щитовидної залози відсутні.

Особливості застосування препарату

Препарат Небідо не рекомендований для використання дітям та підліткам.
Препарат Небідо можна застосовувати виключно у випадках підтвердженого (гіпо-або гіпергонадотропного) гіпогонадизму і лише після попереднього виключення інших потенційних причин наявних симптомів. Дефіцит тестостерону повинен чітко виявлятися клінічно (зниження вираженості вторинних статевих ознак, зміни будови тіла, астенія, зниження статевого потягу, еректильна дисфункція) та бути підтвердженим двома окремими вимірами рівня тестостерону в крові.

Пацієнти похилого віку

Дані щодо безпеки та ефективності застосування Небідо пацієнтам віком від 65 років обмежені. Поки що немає єдиної точки зору щодо вікових норм рівня тестостерону. Однак слід враховувати, що з віком фізіологічний рівень тестостерону у сироватці знижується.

Медичні обстеження та лабораторні тести

Медичні обстеження

Перед початком терапії із застосуванням тестостерону всі пацієнти повинні пройти ретельне медичне обстеження з метою виключення раку простати, що вже є. У пацієнтів, які отримують лікування тестостероном, необхідно регулярно і детально перевіряти стан простати та грудних залоз із застосуванням загальноприйнятих методів дослідження (пальцеве ректальне дослідження; контроль сироваткового рівня специфічного антигену простати (PSA)) принаймні 1 раз на рік або 2 рази на рік. пацієнтів похилого віку та особливих категорій хворих (з клінічними чи спадковими факторами ризику). Слід враховувати локальні принципи моніторингу безпеки застосування замісної терапії тестостероном.

Лабораторні тести

Рівень тестостерону слід контролювати на початку та з регулярними інтервалами під час терапії. Лікарю слід коригувати дозування індивідуально для забезпечення підтримки рівнів тестостерону. У пацієнтів, які проходять тривалу терапію андрогенами, необхідно також регулярно визначати такі показники: гемоглобін та гематокрит, функціональні проби печінки та ліпідограму (див. розділ Побічні реакції).

Через варіабельність лабораторних показників усі вимірювання рівня тестостерону рекомендується проводити в одній лабораторії.

Пухлини

Андрогени можуть прискорювати розвиток субклінічного раку простати та доброякісної гіперплазії передміхурової залози.

Слід з обережністю застосовувати препарат Небідо онкологічним хворим, які мають ризик розвитку гіперкальціємії (і пов'язаної з цим гіперкальціурії), що зумовлена метастазами у кісткову тканину. Рекомендується регулярно контролювати сироватковий рівень кальцію у таких пацієнтів.

Повідомлялося про випадки утворення доброякісних та злоякісних пухлин печінки у осіб, які приймають гормональні препарати, включаючи андрогенні сполуки. Якщо у чоловіка, який отримує лікування препаратом Небідо, виникають виражені болі у верхній частині живота, збільшення печінки або присутні ознаки внутрішньочеревної кровотечі, при диференціальній діагностиці необхідно виключити можливу пухлину печінки.

Серцева, печінкова та ниркова недостатність

У пацієнтів з тяжкою серцевою, печінковою або нирковою недостатністю або ішемічною хворобою серця терапія із застосуванням тестостерону може спричинити тяжкі ускладнення, що характеризуються набряками, які можуть супроводжуватись або не супроводжуватись застійною серцевою недостатністю. І тут необхідно негайно припинити терапію.

Печінкова або ниркова недостатність

Дослідження ефективності та безпеки застосування лікарського засобу пацієнтам з порушенням функції нирок або печінки не проводились. Відповідно, замісну терапію тестостероном таким пацієнтам слід проводити з обережністю.

Серцева недостатність

Необхідно бути обережними у пацієнтів, у яких схильність до набряків, наприклад, при тяжкій серцевій, печінковій або нирковій недостатності або ішемічній хворобі серця, оскільки лікування препаратами групи андрогенів може призводити до збільшення затримки натрію та води. У разі тяжких ускладнень, що характеризуються набряком із застійною або без серцевої недостатністю, лікування слід припинити негайно (див. розділ «Побічні реакції»).

Тестостерон може спричинити підвищення артеріального тиску, тому препарат Небідо слід застосовувати з обережністю чоловікам з артеріальною гіпертензією.

Порушення згортання крові

Згідно з основними правилами, необхідно дотримуватись правил виконання внутрішньом'язових ін'єкцій пацієнтам з набутими або вродженими порушеннями згортання крові.

Повідомлялося, що тестостерон та його похідні підвищують активність пероральних антикоагулянтів – похідних кумаринів (див. розділ «Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій»).

Слід з обережністю застосовувати тестостерон пацієнтам з тромбофілією або з факторами ризику розвитку венозної тромбоемболії (ВТЕ), оскільки проводилися післяреєстраційні дослідження та спостерігалися тромботичні явища (наприклад, тромбоз глибоких вен, легенева емболія, тромбоз судин ока). У пацієнтів із тромбофілією випадки ВТЕ спостерігалися навіть при антитромботичній терапії, тому слід ретельно оцінювати продовження лікування тестостероном після першого тромботичного явища. У разі продовження лікування слід вжити подальших заходів для мінімізації індивідуального ризику ВТЕ.

Інші стани

З особливою обережністю тестостерон слід застосовувати хворим на епілепсію або мігрень, оскільки може погіршуватися перебіг цих захворювань.

У пацієнтів, які отримують андрогени і у яких досягнуті нормальні рівні тестостерону в плазмі після замісної терапії тестостероном, можливе підвищення чутливості до інсуліну.

Деякі клінічні симптоми, такі як дратівливість, нервозність, збільшення маси тіла, стійкі або часті ерекції, можуть вказувати на передозування андрогену та вимагають корекції дози.

Існуючий синдром апное уві сні може посилитися.

Слід попередити спортсменів, які отримують замісну тестостеронову терапію первинного та вторинного гіпогонадизму, що діюча речовина лікарського засобу може давати позитивну реакцію тесту на допінг.
Андрогени не підходять для застосування для збільшення м'язової маси у здорових осіб або підвищення фізичних можливостей.

Якщо симптоми гіперандрогенії зберігаються або відновлюються під час терапії в дозах, що рекомендуються, слід тимчасово припинити застосування Небідо.

Зловживання лікарськими засобами та лікарською залежністю
Тестостероном зловживають, як правило, у дозах, які перевищують рекомендовані для застосування за зареєстрованими та показаннями та у комбінації з іншими анаболічними андрогенними стероїдами.

Зловживання тестостероном та іншими анаболічними андрогенними стероїдами може призвести до серйозних побічних реакцій, таких як серцево-судинні та ускладнення (у деяких випадках – зі смертельними наслідками), ускладнення з боку печінки та/або психічні розлади. Зловживання тестостероном може призвести до лікарської залежності та абстинентного синдрому після значного зниження дози або раптового припинення застосування. Зловживання тестостероном та іншими анаболічними андрогенними стероїдами пов'язане з серйозними ризиками для здоров'я і такому зловживанню слід перешкоджати.

Вступ

Як і ін'єкції всіх масляних розчинів, ін'єкції препарату Небідо слід здійснювати точно та дуже повільно (протягом 2 хвилин) внутрішньом'язово. У поодиноких випадках при введенні маслянистих розчинів може розвиватися легенева мікроемболія, що може призвести до розвитку таких симптомів, як кашель, тривожність, диспное, загальне нездужання, гіпергідроз, біль у грудях, запаморочення, парестезія або непритомність. Ці реакції можуть виникати під час ін'єкції або відразу після ін'єкції та оборотні. Тому пацієнт повинен бути під наглядом під час проведення ін'єкції та після її завершення, щоб вчасно виявити симптоми масляної мікроемболії легень.

Зазвичай слід застосовувати підтримуючу терапію, наприклад, додаткову кисневу терапію.

Повідомлялося про випадки анафілактичних реакцій після ін'єкцій препарату Небідо.

Даний лікарський засіб містить як допоміжну речовину рицинову олію, яка може викликати важкі алергічні реакції.

Інформація про допоміжні речовини

Цей лікарський засіб містить 2000 мг бензилбензоату в кожному флаконі об'ємом 4 мл, що еквівалентно 500 мг/мл.

Застосування у цей період вагітності або годування груддю

Препарат не призначений для жінок і не застосовується вагітним або годуючим груддю (див. розділ «Протипоказання»).

Вплив на репродуктивну функцію

Замісна тестостеронова терапія може інгібувати сперматогенез, при цьому таке пригнічення має оборотний характер (див. розділи «Побічні реакції» та «Фармакологічні властивості»).

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом чи іншими механізмами

Препарат Небідо не впливає на здатність керувати машинами чи працювати з іншими механізмами.

Спосіб застосування та дози Небідо

Ін'єкцію препарату Небідо (1 флакон містить 1000 мг тестостерону ундеканоату) проводити 1 раз на 10-14 тижнів. За такої частоти ін'єкцій забезпечується підтримання достатнього рівня тестостерону і не відбувається кумуляції препарату.

Початок лікування

Перед початком лікування та на початку застосування слід визначати рівень тестостерону у сироватці крові. Залежно від сироваткової концентрації тестостерону та наявних клінічних симптомів інтервал між першими ін'єкціями може бути коротшим за рекомендовані 10 – 14 тижнів при підтримувальній терапії та становити не менше 6 тижнів. Рівноважна концентрація за такої ударної дози досягається швидко.

Індивідуальне коригування лікування

Необхідно дотримуватись рекомендованого інтервалу між ін'єкціями від 10 до 14 тижнів. При підтримувальній терапії слід проводити ретельний моніторинг сироваткового рівня тестостерону. Наприкінці інтервалу між ін'єкціями рекомендується регулярно вимірювати рівень вмісту тестостерону у сироватці крові, враховуючи клінічні симптоми. Значення концентрації тестостерону в сироватці крові має бути в межах нижньої третини норми. Якщо цей рівень нижчий за норму, це може свідчити про необхідність скорочення інтервалу між ін'єкціями. При високих концентраціях слід розглянути питання доцільності подовження цього інтервалу.

Особливі групи пацієнтів

Пацієнти похилого віку

Наявні обмежені дані свідчать, що необхідності корекції дози для пацієнтів цієї категорії немає (див. розділ «Особливості застосування»).

Пацієнти з печінковою недостатністю

Не були проведені дослідження щодо застосування препарату Небо пацієнтам із печінковою недостатністю. Препарат протипоказаний чоловікам за наявності пухлини печінки в даний час або в анамнезі (див. розділ "Протипоказання").

Пацієнти з нирковою недостатністю

Не було проведено досліджень щодо застосування препарату Небідо пацієнтам з нирковою недостатністю.

Спосіб застосування

Застосовується внутрішньом'язово

Ін'єкцію слід робити дуже повільно (протягом 2 хвилин). Препарат призначений лише для внутрішньом'язових ін'єкцій. Необхідно ретельно стежити за тим, щоб препарат Небідо вводився глибоко в м'язи сідниць з дотриманням правил здійснення внутрішньом'язових ін'єкцій. При цьому слід уникати внутрішньосудинних ін'єкцій (див. розділ «Особливості застосування»). Внутрішньом'язові ін'єкції необхідно проводити відразу після відкриття флакона (зауваження щодо поводження з препаратом викладено у розділі «Особливі заходи безпеки»).

Діти

Небід не показаний до застосування дітям. Немає жодних клінічно значущих даних щодо застосування дітям (до 18 років) (див. розділ «Особливості застосування»).

Передозування

При передозуванні не потрібна спеціальна терапія. Може знадобитися переривання терапії препаратом або зменшення дози.

Побічні реакції Небіди

Щодо небажаних ефектів, пов'язаних із застосуванням андрогенів, див. розділ «Особливості застосування».

Частими небажаними ефектами, що виникають при застосуванні препарату Небідо, є акне та біль у місці ін'єкції.

У поодиноких випадках може розвиватися легенева мікроемболія внаслідок введення маслянистих розчинів, що супроводжується такими симптомами, як кашель, задишка, тривожність, гіпергідроз, біль у грудях, запаморочення, парестезія або втрата свідомості. Ці реакції можуть виникати при введенні ін'єкції або відразу після неї і мають оборотний характер. Іноді повідомлялося про випадки підозри на мікроемболію легень внаслідок введення маслянистих розчинів як під час клінічних досліджень (із частотою ≥1/10000 та <1/1000 ін'єкцій), так і під час післяреєстраційного застосування (див. розділ «Особливості застосування»).

Повідомлялося про випадки підозри на анафілактичні реакції після ін'єкцій препарату Небідо.

Андрогени можуть прискорювати розвиток безсимптомного раку простати та доброякісної гіперплазії передміхурової залози.

У таблиці нижче відображені побічні реакції, пов'язані із застосуванням препарату Небідо, за класами систем органів (згідно з MedDRA SOCs, версія 11.0).

Наведені нижче побічні реакції, зареєстровані в ході клінічних досліджень із застосуванням препарату, представлені за частотою виникнення відповідно до такої градації: часто (≥1/100, <1/10), нечасто (≥1/1000, <1/100) та рідко (≥1/10000, <1/1000). Побічні реакції спостерігалися в ході 6 клінічних досліджень (N = 422) і розглядалися щонайменше як такі, що мають причинний зв'язок із препаратом Небедо.

Відносна частота побічних реакцій у чоловіків за узагальненими даними 6 клінічних досліджень (N = 422 (100,0%)), з яких 302 людини з гіпогонадизмом отримували внутрішньом'язові ін'єкції 4 мл тестостерону ундеканоату 250 мг/мл і 120 чоловіків отримували 3 мл мг/мл.

Класи систем органів

Часто

Нечасто

Рідко

З боку лімфатичної системи та системи крові

Поліцитемія, підвищення рівня гематокриту, підвищення рівня еритроцитів*, підвищення рівня гемоглобіну*

 

 

З боку імунної системи

 

Підвищена чутливість

 

З боку харчування та метаболізму

Збільшення маси тіла

Підвищення апетиту, підвищення рівня глікозильованого гемоглобіну, гіперхолестеринемія, підвищення рівня триглицеридів у крові, підвищення рівня холестерину у крові

 

З боку психіки

 

Депресія, емоційний розлад, безсоння, неспокій, агресивність, дратівливість

 

З боку нервової системи

 

Головний біль, мігрень, тремор

 

З боку судинної системи

Припливи

Серцево-судинні розлади, артеріальна гіпертензія, запаморочення

 

Респіраторні, медіастинальні розлади, патологія грудної клітки

 

Бронхіт, синусит, кашель, диспное, хропіння, дисфонія

 

З боку шлунково-кишкового тракту

 

Діарея, нудота

 

Гепатобіліарні розлади

 

Відхилення від норми показників функції печінки, підвищення активності аспартатамінотрансферази

 

З боку шкіри та підшкірної клітковини

Акне

Алопеція, еритема, висип1, свербіж, сухість шкіри

 

З боку скелетно-м’язової системи та сполучної тканини

 

Артралгія, біль у кінцівках, м’язові розлади2, напруженість м’язів, підвищення рівня креатинфосфокінази у крові

 

З боку нирок та сечовивідних шляхів

 

Зниження виділення сечі, затримка сечі, патологія сечового тракту, ніктурія, дизурія

 

З боку репродуктивної системи та грудних залоз

Підвищення рівня простат-специфічного антигену, патологічні зміни при обстеженні простати, доброякісна гіперплазія передміхурової залози

Внутрішньоепітеліальна неоплазія передміхурової залози, ущільнення простати, простатит, розлади з боку передміхурової залози, зміни лібідо, біль у яєчках, ущільнення грудних залоз, біль у грудних залозах, гінекомастія, підвищення рівня естрадіолу, підвищення рівня тестостерону

 

Розлади загального стану та у місці введення

Різні типи реакцій у місці введення3

Підвищена втомлюваність, слабкість, гіпергідроз4

 

Пошкодження та процедурні ускладнення

 

 

Легенева мікроемболія внаслідок введення маслянистих розчинів**

*Така частота спостерігалася при застосуванні лікарських засобів, які містять тестостерон.

**Частота ґрунтується на кількості ін'єкцій.

Для опису окремої побічної реакції застосовується найприйнятніший термін MedDRA. Синоніми та споріднені стани не вказуються, але мають враховуватися.

1 Висипання на шкірі, у тому числі вузлувата.

2 М'язові розлади: м'язові судоми, м'язова напруга та міалгія.

3 Різні типи реакцій у місці ін'єкції: біль, дискомфорт, свербіж, еритема, гематома, подразнення, реакції у місці введення.

4 Гіпергідроз: гіпергідроз та нічна пітливість.

Опис окремих побічних реакцій

У поодиноких випадках легенева мікроемболія масляним розчином може призвести до розвитку таких симптомів, як кашель, диспное, загальне нездужання, гіпергідроз, біль у грудях, запаморочення, тривожність, парестезія або непритомність. Ці реакції можуть виникати при ін'єкції або відразу після ін'єкції та оборотні. Зафіксовані компанією або дослідниками випадки, які можуть розглядатися як легенева мікроемболія, рідко визначалися як у ході клінічних досліджень (від ≥1/10000 до <1/1000 ін'єкцій), так і під час постмаркетингового спостереження (див. розділ «Особливості застосування»).

Також повідомляли про такі побічні реакції, як холестатична жовтяниця, гепатит; обструкція сечовивідних шляхів; порушення обміну натрію, хлору, калію та кальцію та неорганічних фосфатів; порушення толерантності до глюкози; набряки, шлунково-кишкові кровотечі.

На додаток до наведених вище побічних реакцій при лікуванні препаратами, що містять тестостерон, спостерігалися стани нервозності, ворожості, апное уві сні, різні шкірні реакції, у тому числі себорея, підвищений ріст волосся, підвищена частота ерекцій і в окремих випадках – жовтяниця.

Лікування препаратами тестостерону у високих дозах часто оборотно перериває або зменшує сперматогенез, у зв'язку з чим зменшується розмір яєчок. Високі дози або тривале введення тестостерону зрідка призводить до виникнення затримки рідини та набряків.

Повідомлення про підозрювані побічні реакції

Повідомлення про підозрювані побічні реакції в період постмаркетингового спостереження дуже важливі. Це дає можливість здійснювати контроль співвідношення користь/ризику застосування лікарських засобів. Медичні працівники повинні повідомляти про підозрювані побічні реакції.

Термін придатності

5 років.

Умови зберігання

Зберігати у недоступному для дітей місці при температурі не вище 25°С.

Несумісність

Оскільки дослідження сумісності не проводилися, не слід змішувати медичний препарат з іншими лікарськими засобами в одній ємності.

Упаковка

По 4 мл у флаконі; по 1 флакону у картонній почні.

Категорія відпуску з аптеки

За рецептом.

 

Завантажити повну інструкцію

Відгуки користувачів

Цей продукт ще не має відгуків.
Залишити відгук
Моя оцінка
Зверніть увагу
Інформація / інструкція до препарату призначена тільки в інформаційних цілях і призначена виключно в інформаційних цілях.
Повідомлення
Зворотний дзвінок
Онлайн чат
Як вам зручніше з нами звʹязатися?
Скасувати
Кнопка зв'язку