Ремедія 500 мг таблетки №5
115,60 ₴
Simpex Pharma
Код товару:
239952
У список

Ремедія 500 мг таблетки №5

Simpex Pharma
Упаковка В наявності
115,60 ₴
Увага! Ціни дійсні тільки при покупці онлайн
Купити в 1 клік
Кур'єром
Безкоштовно
від 48 годин
Самовивіз
Безкоштовно
за 15 хвилин
Нова Пошта
від 60 грн
2-3 днi
Доставка
На сайті
При отриманні
Оплата
Залишилися питання?
Ми раді допомогти
Ціни дійсні тільки при покупці онлайн, ціни в роздрібній мережі можуть відрізнятися від вказаних на сайті Задати питання фармацевту
Характеристики товара
Виробник Simpex Pharma
Форма товару Таблетки
шт. 1
Головний медикамент Ремедія
Кількість в упаковці 5
код моріону 156401
Умови відпуску без рецепта
Реєстраційне посвідчення UA/13896/01/02
Температура зберiгання спеціальних умов зберігання немає
Інструкція надана держ. реєстром мед. препаратів України
Кортунова Юлія
Перевірено: Кортунова Юлія
Оновлено: 01.07.2022
Провірено
Інструкція

ІНСТРУКЦІЯ

для медичного застосування препарату


Ремедія

(remedia)Cклад:

діюча речовина: левофлоксацин;

1 таблетка містить левофлоксацину (у вигляді левофлоксацину гемігідрату) 250 мг або 500 мг;

допоміжні речовини: целюлоза мікрокристалічна повідон К-30 кросповідон кремнію діоксид колоїдний безводний магнію стеарат натрію лаурилсульфат пропіленгліколь покриття Protectab HP-1: гіпромелоза тальк титану діоксид (Е 171) заліза оксид жовтий (Е 172).


Лікарська форма. Таблетки вкриті оболонкою.

 

Фармакотерапевтична група.

Антибактеріальні засоби групи хінолонів. Фторхінолони. Код АТХ J01M A12.


Клінічні характеристики. 

Показання.

Бактеріальні запальні процеси легкого або помірного ступеня тяжкості у дорослих спричинені мікроорганізмами чутливими до левофлоксацину: гострі синусити загострення хронічних бронхітів   пневмонії   ускладнені та неускладнені інфекції сечовивідного тракту (у тому числі пієлонефрити) інфекції  шкіри та м’яких тканин хронічний бактеріальний  простатит.


Протипоказання.

Підвищена чутливість до левофлоксацину інших хінолонів або до будь-якого компонента препарату; епілепсія; скарги на побічні реакції з боку сухожиль після попереднього застосування хінолонів.

                                                                                                                      

Спосіб застосування та дози.

Препарат слід приймати 1 або 2 рази на добу. Доза залежить від типу і тяжкості інфекції. Тривалість лікування залежить від перебігу хвороби. Рекомендовано продовжувати лікування препаратом принаймі протягом 48-72 годин після нормалізації температури тіла або підтвердженого мікробіологічними тестами знищення збудників.

Таблетки слід ковтати не розжовуючи запиваючи достатньою кількістю рідини. Приймати їх можна як разом з їжею так і в інший час.Таблиця 1


Застосування дорослим пацієнтам  із нормальною функцією нирок (кліренс креатиніну становить понад 50 мл/хв):

Показання

Добова доза


Кількість прийомів

 на добу

Тривалість лікування

Гострі синусити

500 мг

1 раз

10-14 днів

 Загострення хронічного

бронхіту

250- 500 мг

1 раз

7-10 днів


Негоспітальні

пневмонії

500 мг


1-2 рази

1 раз

7-14  днівНеускладнені інфекції

сечовивідних шляхів

250 мг

1 раз

3 дні

Хронічний

бактеріальний простатит

500 мг

1 раз

28 днів

Ускладнені інфекції

сечовивідних шляхів

у т.ч.  пієлонефрит

250 мг

1 раз

7-10 днів

Інфекції шкіри м’яких

тканин

250-500  мг

1-2 рази

7-14 днів


* У комбінації з протіонамідом капреоміцином циклосерином парааміносаліциловою кислотою (ПАСК) піразинамідом.

Таблиця 2


Кліренс креатиніну

Режим дозування (залежно від тяжкості інфекції

 та нозологічної форми)

50-20 мл/хв

250 мг/24 години

500 мг/24 години

500 мг/12 годин

перша доза –

250 мг наступні  –

125 мг/24 години


перша доза –

500 мг

наступні –

250 мг/24 години

перша доза –

500 мг

наступні –

250 мг/12 години

19-10 мл/хв

перша доза –

250 мг

наступні –125 мг/

48 годин

перша доза –

500 мг

наступні –

125 мг/24 години

перша доза –

 500 мг

наступні –

 125 мг/12 годин

<10 мл/хв (а  також

 при гемодіалізі та

ХАПД 1)


перша доза –

250 мг

наступні –

125 мг/48 годин

перша доза –

500 мг

наступні –

125 мг/24 години

перша доза –

500 мг

наступні –

125 мг/24 години

Дозування для пацієнтів з порушеною функцією нирок у яких кліренс креатиніну менше 50 мл/хв.:


1 Після гемодіалізу або хронічного амбулаторного перитонеального діалізу (ХАПД) додаткові дози не потрібні.


Дозування для пацієнтів з порушеною функцією печінки. Корекція дози не потрібна оскільки левофлоксацин  незначною мірою метаболізується в печінці та виводиться переважно нирками.

Дозування для пацієнтів літнього віку. Якщо ниркова функція не порушена немає потреби в корекції дози.


Побічні реакції.

Побічні реакції описано  відповідно до класів систем органів MedRA наведених нижче.

Частотність визначається виходячи з такого умовного позначення: дуже часто (≥ 1/10) часто

(≥ 1/100 < 1/10) нечасто (≥ 1/1000 ≤ 1/100) рідко (≥ 1/10 000 ≤ 1/1000) дуже рідко (≤ 1/10 000) частотність невідома (не можна оцінити виходячи з наявних даних).

Інфекції та інвазії: нечасто – мікози (та проліферація інших резистентних мікроорганізмів).

З боку системи крові та лімфатичної системи: нечасто – лейкопенія еозинофілія; рідко – тромбоцитопенія нейтропенія; дуже рідко – агранулоцитоз; частотність невідома – панцитопенія гемолітична анемія.

З боку  імунної системи: дуже рідко – анафілактичний шок (див. розділ «Особливості застосування»). Анафілактичні та анафілактоїдні реакції можуть іноді виникати навіть після прийому першої дози; частотність невідома – підвищена чутливість (гіперчутливість) (див. розділ «Особливості застосування»).

Метаболічні порушення: нечасто – анорексія; дуже рідко – гіпоглікемія особливо у пацієнтів хворих на діабет (див. розділ «Особливості застосування»).

З боку психіки: нечасто – безсоння нервовість; рідко – психотичні розлади депресія сплутаність свідомості тривожність ажитація занепокоєність; дуже рідко – психотичні реакції з самодеструктивною поведінкою включаючи суїцидальну спрямованість мислення чи дій (див. розділ «Особливості застосування») галюцинації.

З боку нервової системи: нечасто – запаморочення головний біль сонливість; рідко – судоми тремор парестезія; дуже рідко – сенсорна чи сенсомоторна периферична нейропатія дисгевзія (суб’єктивний розлад смаку) включаючи агевзію (втрату смаку) паросмія (порушення нюху) включаючи аносмію (відсутність нюху).

З боку органів зору: дуже рідко – зорові порушення.

З боку органів слуху: нечасто – вертиго; дуже рідко – порушення слуху; частотність невідома – дзвін у вухах.

З боку серцево-судинної системи: рідко – тахікардія артеріальна гіпотензія; частотність невідома – подовження інтервалу QT на електрокардіограмі (див. розділ «Особливості застосування» (Подовження інтервалу QT) та розділ «Передозування»).

З боку дихальної системи: рідко – бронхоспазм диспное; дуже рідко – алергічний пневмоніт.

З боку травного тракту: часто – діарея нудота; нечасто – блювання болі у животі диспепсія здуття живота запори; рідко – геморагічна діарея що у дуже рідкісних випадках може свідчити про ентероколіт включаючи псевдомембранозний коліт.

З боку печінки та жовчовивідних шляхів: часто – підвищення показників печінкових ензимів (АЛТ/АСТ лужної фосфатази ГГТП); нечасто – підвищення білірубіну крові; дуже рідко – гепатит; частотність невідома – повідомлялося про випадки жовтяниці  та тяжке ураження печінки включаючи випадки гострої печінкової недостатності переважно у пацієнтів з тяжкими основними захворюваннями (див. розділ «Особливості застосування»).

З боку шкіри та підшкірних тканин: нечасто – висипання свербіж; рідко – кропив’янка; дуже рідко – ангіоневротичний набряк підвищена чутливість до сонячного та ультрафіолетового випромінювання; частотність невідома – токсичний епідермальний некроліз (синдром Лайєлла) синдром Стівенса-Джонсона ексудативна мультиформна еритема гіпергідроз.

Іноді можуть виникати шкірно-слизові реакції навіть після прийому першої дози.

З боку кістково-м’язової системи та сполучної тканини: рідко – ураження сухожиль (див. розділ «Особливості застосування») у тому числі їх запалення (тендиніт) (наприклад ахіллового сухожилля) артралгія міалгія; дуже рідко – розрив сухожилля (див. розділ «Особливості застосування»). Ця небажана побічна дія може виявитися протягом 48 годин від початку лікування та уразити ахіллове сухожилля обох ніг. Можлива м’язова слабкість яка може мати особливе значення для хворих на тяжку міастенію gravis; частотність невідома – ураження мускулатури (рабдоміоліз).

З боку сечовивідної системи: нечасто – підвищені показники креатиніну в сироватці крові; дуже рідко – гостра ниркова недостатність (наприклад внаслідок інтерстиціального нефриту).

Загальні розлади та стани в місці введення засобу: нечасто – астенія; дуже рідко – пірексія; частотність невідома – біль (включаючи біль у спині грудях та кінцівках).

Серед інших небажаних побічних ефектів що асоціюються з прийомом фторхінолону такі: екстрапірамідні симптоми та інші порушення координації рухів гіперсенситивний  васкуліт напади порфірії у пацієнтів з наявністю порфірії.


Передозування.

Найважливіші передбачувані симптоми передозування препарату стосуються центральної нервової системи (запаморочення порушення свідомості та судомні напади); реакції з боку шлунково-кишкової системи такі як нудота та ерозія слизових оболонок. Згідно з результатами досліджень при застосуванні доз вищих за терапевтичні спостерігалося подовження QT-інтервалу. У випадках передозування необхідно проводити ретельне спостереження за пацієнтом включаючи ЕКГ.  

Лікування - симптоматичне. У разі гострого передозування призначається промивання шлунка. Для захисту слизової шлунка  застосовують антацидні засоби.

Гемодіаліз у тому числі перитонеальний діаліз або ХАПД не є ефективним для виведення левофлоксацину з організму. Не існує жодних специфічних антидотів.


Застосування у період вагітності або годування груддю.

Через відсутність досліджень і можливе ушкодження хінолонами суглобового хряща в організмі який росте препарат не можна призначати вагітним та жінкам які годують груддю. Якщо під час лікування препаратом  діагностується  вагітність про це слід повідомити лікаря.


Діти.

Застосування препарату протипоказано  дітям оскільки не виключено  ушкодження суглобового хряща.


Особливості  застосування.

При дуже тяжкому перебігу запалення легенів спричиненому пневмококами препарат може не дати оптимального терапевтичного ефекту.

Госпітальні інфекції спричинені P. aeruginosa можуть потребувати комбінованої терапії.

Тендиніт та розриви сухожиль

Рідко можуть траплятися випадки тендиніту найчастіше – ахіллового сухожилля аж до розриву сухожилля. Ризик тендиніту та розриву сухожилля збільшується у пацієнтів літнього віку та у пацієнтів які приймають кортикостероїди. Тому необхідне ретельне спостереження за такими пацієнтами якщо їм призначають левофлоксацин.  Пацієнтам слід проконсультуватися з лікарем якщо у них з’явилися симптоми тендиніту. При підозрі на тендиніт терапію препаратом потрібно негайно припинити та розпочати належне лікування (наприклад забезпечити іммобілізацію  сухожилля).

Захворювання спричинені Clostridium difficile

Діарея особливо у тяжких випадках персистуюча та/або геморагічна під час чи після лікування  препаратом може бути симптомом хвороби спричиненої Clostridium difficile найбільш тяжкою формою якої є псевдомембранозний коліт. Якщо виникають підозри на псевдомембранозний коліт слід негайно припинити застосування препарату а пацієнтів необхідно терміново лікувати підтримуючими засобами ± специфічна терапія (наприклад пероральний прийом ванкоміцину). Засоби що пригнічують моторику кишечнику протипоказані у цій клінічній ситуації.

Пацієнти схильні до судом

Препарат протипоказаний пацієнтам з епілепсією в анамнезі. Як і у випадку з іншими хінолонами левофлоксацин слід застосовувати з надзвичайною обережністю пацієнтам схильним до судом зокрема пацієнтам з попередніми ураженнями центральної нервової системи при одночасній терапії фенбуфеном та подібними до нього нестероїдними протизапальними лікарськими засобами чи ліками що підвищують судомну готовність (знижують судомний поріг) наприклад теофіліном (див. розділ «Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій»). У випадку появи судом  лікування левофлоксацином необхідно припинити.

Пацієнти з недостатністю глюкозо-6-фосфатдегідрогенази

Пацієнти з латентними чи наявними дефектами активності глюкозо-6-фосфатдегідрогенази можуть бути схильними до гемолітичних реакцій при лікуванні антибактеріальними засобами групи хінолонів і тому левофлоксацин їм слід застосовувати з обережністю.

Пацієнти з нирковою недостатністю

Оскільки левофлоксацин виводиться переважно нирками потрібна корекція дози для хворих із послабленою функцією нирок (нирковою недостатністю) (див. розділ «Спосіб застосування та дози»).

Реакції підвищеної чутливості (гіперчутливості)

Левофлоксацин може час від часу спричиняти серйозні потенційно летальні реакції підвищеної чутливості (наприклад ангіоневротичний набряк аж до анафілактичного шоку) після застосування початкової дози (див. розділ «Побічні реакції»). У цьому випадку пацієнтам слід негайно припинити лікування і звернутися до  лікаря.

Гіпоглікемія

Як і при застосуванні будь-яких хінолонів повідомлялося про випадки гіпоглікемії особливо у пацієнтів хворих на цукровий  діабет які отримували супутню терапію гіпоглікемічними засобами перорально (наприклад глібенкламідом) чи інсуліном. Рекомендується ретельне спостереження за рівнями глюкози в крові у пацієнтів хворих на цукровий  діабет (див. розділ «Побічні реакції»).

Профілактика фотосенсибілізації

Хоча фотосенсибілізація виникає дуже рідко при прийомі левофлоксацину з метою її уникнення пацієнтам не рекомендується без особливої потреби піддаватися  дії сильних сонячних променів чи штучного УФ-випромінювання (наприклад ламп штучного ультрафіолетового випромінювання солярію).

Пацієнти які  отримували антагоністи вітаміну К

У зв’язку з можливим збільшенням показників коагуляційних тестів (ПЧ/міжнародне нормалізаційне співвідношення) і/або кровотечі у пацієнтів які приймали левофлоксацин у поєднанні з антагоністом вітаміну К (наприклад варфарином) слід спостерігати за показниками  коагуляційних тестів (див. розділ «Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій»).

Психотичні реакції

Повідомлялося про психотичні реакції у пацієнтів які приймають хінолони включаючи левофлоксацин. У дуже рідкісних випадках такі реакції прогресували до суїцидальних думок та самодеструктивної поведінки іноді лише після прийому єдиної дози левофлоксацину (див. розділ «Побічні реакції»). У випадку якщо у пацієнта виникають ці реакції прийом левофлоксацину слід припинити та вдатися до відповідних заходів. Рекомендується з обережністю застосовувати левофлоксацин пацієнтам із психотичними розладами та пацієнтам із психічними захворюваннями в анамнезі.

Подовження інтервалу QT

Слід з обережністю застосовувати фторхінолони включаючи левофлоксацин пацієнтам з відомими факторами ризику для подовження інтервалу QT такими як:

–  вроджений синдром подовження інтервалу QT;

– супутнє застосування лікарських засобів   відомих своєю здатністю подовжувати інтервал QT (наприклад протиаритмічні засоби класу ІА та ІІІ трициклічні антидепресанти макроліди);

–  нескоригований електролітний дисбаланс (наприклад гіпокаліємія гіпомагніємія);

–  літній  вік;

– хвороба серця (наприклад серцева недостатність інфаркт міокарда брадикардія) (див. розділи  «Спосіб застосування та дози» (Пацієнти літнього віку) «Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій» «Побічні реакції» «Передозування»).

Периферична нейропатія

Повідомлялося про сенсорну чи сенсомоторну периферичну нейропатію що може швидко наставати у пацієнтів які приймали фторхінолони включаючи левофлоксацин. Прийом левофлоксацину слід припинити якщо у пацієнта спостерігаються симптоми нейропатії щоб попередити виникнення необоротного стану.

Опіати

У пацієнтів які отримували левофлоксацин визначення опіатів у сечі може дати хибнопозитивний результат. Може виникнути необхідність підтвердження позитивних результатів на опіати за допомогою більш специфічних методів.

Гепатобіліарні порушення

Повідомлялося про випадки некротичного гепатиту аж до печінкової недостатності що загрожує життю переважно у пацієнтів з тяжкими основними захворюваннями наприклад сепсисом (див. розділ «Побічні реакції»). Пацієнтам слід порекомендувати припинити лікування та звернутися до свого лікаря якщо виникають такі симптоми хвороби печінки як анорексія жовтяниця чорна сеча свербіж чи болі в області живота.


Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами.

Пацієнтам які керують транспортними засобами працюють з машинами та механізмами слід врахувати можливі небажані реакції з боку нервової системи (запаморочення сонливість сплутаність свідомості розлади зору та слуху розлади процесів руху у т.ч. під час ходьби).

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій.

Вплив інших лікарських засобів на препарат

Солі заліза антациди що містять магній та алюміній

Всмоктування   левофлоксацину   значно   зменшується    коли   одночасно   з   таблетками   левофлоксацину приймати солі заліза та антациди що містять магній чи алюміній. Препарат слід приймати не менш ніж за 2 години до чи через 2 години після прийому препаратів що містять двовалентні чи тривалентні катіони такі як солі заліза чи антациди що містять магній чи алюміній (див. розділ «Спосіб застосування та дози»). Не було виявлено взаємодії з карбонатом кальцію.

Сукральфат

Біодоступність таблеток левофлоксацину значно зменшується при одночасному застосуванні препарату з сукральфатом. Якщо пацієнтові необхідно отримувати як  сукральфат так і левофлоксацин   краще приймати сукральфат через 2 години після прийому левофлоксацину (див. розділ «Спосіб застосування та дози»).

Теофілін фенбуфен або інші подібні нестероїдні протизапальні лікарські засоби

Не було виявлено фармакокінетичної взаємодії левофлоксацину з теофіліном. Проте можливе суттєве зниження судомного  порога при одночасному застосуванні хінолонів з теофіліном та нестероїдними протизапальними  препаратами та іншими  агентами які  зменшують судомний поріг. Концентрація левофлоксацину у присутності фенбуфену була приблизно на 13 % вищою ніж при прийомі лише левофлоксацину.

Пробенецид і циметидин

Пробенецид та циметидин статистично достовірно впливають на виведення левофлоксацину.

Нирковий кліренс левофлоксацину знижується у присутності циметидину на 24 % та пробенециду на 34 %. Це тому що обидва препарати здатні блокувати канальцеву секрецію левофлоксацину. Однак при дозах які випробовувалися у ході дослідження не є вірогідним що статистично значущі кінетичні відмінності мали клінічну значимість. Слід з обережністю ставитися до одночасного застосування левофлоксацину з лікарськими засобами що впливають на канальцеву секрецію такими як пробенецид та циметидин особливо  пацієнтам з нирковою недостатністю.

Інша інформація

На фармакокінетику левофлоксацину при одночасному з ним застосуванні не спричиняють ніякого клінічно значущого впливу карбонат кальцію дигоксин глібенкламід ранітидин.

Вплив препарату на інші лікарські засоби

Циклоспорин

Період  напіввиведення   циклоспорину   збільшується   на   33   %   при   одночасному   прийомі   з

левофлоксацином.

Антагоністи вітаміну К

При    одночасному    застосуванні    з    антагоністами    вітаміну    К    (наприклад   варфарином) повідомлялося    про    підвищення    коагуляційних    тестів    (ПЧ/    міжнародне    нормалізаційне співвідношення) та/або кровотечі які можуть бути вираженими. Зважаючи на це пацієнтам які

отримують  паралельно  антагоністи  вітаміну  К   необхідно  здійснювати  контроль  показників

коагуляції (див. розділ «Особливості застосування»).

Лікарські засоби що подовжують інтервал QТ

Левофлоксацин   як  і  інші  фторхінолони   слід застосовувати  з  обережністю     пацієнтам   які

отримують  лікарські  засоби   відомі  своєю  здатністю  подовжувати  інтервал  QТ  (наприклад

протиаритмічні засоби класу ІА та III трициклічні антидепресанти та макроліди) (див. розділ «Особливості застосування» (Подовження інтервалу QТ)).

Інші форми взаємодії

Прийом  їжі

Не спостерігалося клінічно значущої взаємодії з харчовими продуктами. Таблетки левофлоксацину таким чином можна приймати незалежно від прийому їжі.


Фармакологічні властивості.

Фармакодинаміка. Левофлоксацин – це синтетичний антибактеріальний засіб із групи фторхінолонів   S-енантіомер рацемічної суміші лікарського засобу офлоксацину. Як антибактеріальний препарат із групи фторхінолонів левофлоксацин діє на комплекс ДНК-ДНК-гірази та топоізомеразу ІV.

Ступінь бактеріальної активності левофлоксацину залежить від співвідношення максимальної концентрації у сироватці крові (Сmax) або площі під кривою «концентрація-час» (АUC) та мінімальної інгібуючої (подавляючої) концентрації (МІК (МПК)).

Основний механізм резистентності є наслідком мутації у генах gyr-A. In vitro існує перехресна резистентність між левофлоксацином та іншими фторхінолонами.

Завдяки механізму дії  зазвичай не існує перехресної резистентності між левофлоксацином та іншими класами  антибактеріальних засобів.

Рекомендовані Європейським комітетом з тестування антимікробної чутливості (EUCAST) граничні значення МІК для левофлоксацину що відділяють чутливі мікроорганізми від організмів проміжно чутливих (помірно резистентних) та проміжно чутливі від резистентних організмів представлені у таблиці 3 тестування МІК (мг/л).

Таблиця 3

Клінічні граничні значення МІК EUCAST для левофлоксацину (20.06.2006)          

Патоген

Чутливі

Резистентні

Enterobacteriacae

≤ 1 мг/л

> 2 мг/л

Pseudomonas spp.

≤ 1 мг/л

> 2 мг/л

Acinetobacter spp.

≤ 1 мг/л

> 2 мг/л

Staphylococcus spp.

≤ 1 мг/л

> 2 мг/л

S. pneumoniae1

≤ 2 мг/л

> 2 мг/л

Streptococcus A B C G

≤ 1 мг/л

> 2 мг/л

H. influenzae

M.catarrhalis2

≤ 1 мг/л

> 1 мг/л

Межові значення не пов’язані з видами3

≤ 1 мг/л

> 2 мг/л

1Граничне значення МІК між чутливими та проміжно чутливими (помірно резистентними) штамами було збільшено з 1 до 2 з метою стримування росту диких штамів цього мікроорганізму що демонструють варіабельність зазначеного параметра. Граничні значення стосуються терапії високих доз.

2Штами з величинами МІК вищими від граничного значення між чутливими та проміжно чутливими (помірно резистентними) штамами є дуже рідкісними або про них ще не повідомлялося. Тести на ідентифікацію та протимікробну чутливість на будь-якому такому ізоляті слід повторити і якщо результат буде підтверджено надіслати ізолят у довідкову лабораторію.

3Граничні значення МІК не пов’язані з видами були визначені переважно за даними фармакокінетики/фармакодинаміки та є незалежними від розподілу МІК певних видів. Граничні значення МІК використовуються лише для видів яким не було визначено конкретне для виду межове значення та не використовуються для видів де не рекомендується тестування на чутливість чи для яких існує недостатньо доказів щодо сумнівних видів (Enterococcus Neisseria грамнегативні анаероби).

Рекомендовані CLSI (Інститутом клінічних та лабораторних стандартів раніше – NCCLS) граничні значення МІК для левофлоксацину що відділяють чутливі від проміжно чутливих організмів та проміжно чутливі від резистентних організмів представлено у таблиці 4 для тестування МІК (мкг/мл) чи диско-дифузного методу (діаметр зони [мм] з використанням диску з левофлоксацином 5 мкг).

Таблиця  4

Рекомендовані CLSI граничні значення МІК та диско-дифузного методу для левофлоксацину (М100-S17 2007)

Патоген


Чутливі


Резистентні


Enterobacteriacae


≤ 2 мкг/мл

≥17 мм


≥ 8 мкг/мл

≤ 13 мм


Не Enterobacteriacae


≤ 2 мкг/мл

≥17 мм


≥ 8 мкг/мл

≤ 13 мм


Acinetobacter spp.


≤ 2 мкг/мл

≥17 мм


≥ 8 мкг/мл

≤ 13 мм


Stenotrophomonas maltophilia


≤ 2 мкг/мл

≥17 мм


≥ 8 мкг/мл

≤ 13 мм


Staphylococcus spp.


≤ 1 мкг/мл

≥19 мм


≥ 4 мкг/мл

≤ 15 мм


Enterococcus spp.


≤ 2 мкг/мл

≥17 мм


≥ 8 мкг/мл

≤ 13 мм


H. influenzae

M.catarrhalis1


≤ 2 мкг/мл

≥17 мм
Streptococcus pneumoniae


≤ 2 мкг/мл

≥17 мм


≥ 8 мкг/мл

≤ 13 мм


Бета-гемолітичний Streptococcus


≤ 2 мкг/мл

≥17 мм


≥ 8 мкг/мл

≤ 13 мм


1 Відсутність чи рідкісне поширення резистентних штамів попередньо виключає визначення будь-яких категорій результатів інших ніж «чутливі». Для штамів що дають результати які свідчать про «нечутливу» категорію ідентифікація організмів та результати тестів на протимікробну чутливість повинні бути підтверджені довідковою лабораторією з використаннням еталонного методу розведень CLSI.Антибактеріальний спектр

Поширеність резистентності для вибраних видів може варіювати географічно та з часом.  Бажано отримати локальну інформацію про резистентність особливо при лікуванні тяжких інфекцій. При необхідності слід звернутися за порадою до спеціаліста коли місцева поширеність резистентності є такою що корисність агента щонайменше при деяких типах інфекцій є сумнівною.

Зазвичай чутливі види

Аеробні грампозитивні бактерії

Staphylococcus aureus* метицилінчутливий Staphylococcus saprophyticus Streptococci група С і G Streptococcus agalactiae Streptococcus pneumoniae* Streptococcus pyogenes*

Аеробні грамнегативні бактерії

Burkholderia cepacia** Eikenella corrodens Haemophilus influenzae* Haemophilus para- influenzae* Klebsiella oxytoca Klebsiella pneumoniae* Moraxella catarrhalis* Pasteurella multocida Proteus vulgaris Providencia rettgeri

Анаеробні бактерії

Peptostreptococcus

Інші

Chlamydophila pneumoniae* Chlamydophila psittaci Chlamidia trachomatis Legionella pneumophila* Mycoplasma pneumoniae* Mycoplasma hominis Ureaplasma urealyticum.

Види для яких набута (вторинна) резистентність може бути проблематичною

Аеробні грампозитивні бактерії

Enterococcus faecalis* Staphylococcus aureus метицилін-резистентний Staphylococcus coagulase spp.


Аеробні грамнегативні бактерії

Acinetobacter baumannii* Citrobacter freundii* Enterobacter aerogenes Enterobacter agglomerans Enterobacter cloacae* Escherichia coli* Morganella morganii* Proteus mirabilis* Providencia stuartii   Pseudomonas aeruginosa* Serratia marcescens*

Анаеробні бактерії

Bacteroides fragilis Bacteroides ovatus**  Bacteroides thetaiotamicron**  Bacteroides vulgatus** Clostridium difficile**

* Клінічна ефективність була продемонстрована для чутливих ізолятів у затверджених клінічних показаннях.

** Природна проміжна чутливість.

Інші дані

Госпітальні інфекції спричинені P. aeruginosa можуть потребувати комбінованої терапії.

Фармакокінетика.

Абсорбція

Левофлоксацин при пероральному прийомі швидко та майже цілком всмоктується при цьому пікові концентрації у плазмі крові досягається протягом 1 години. Абсолютна біодоступність становить приблизно 100 %.

Їжа майж не впливає на всмоктувння левофлоксацину.

Розподіл

Приблизно 30-40 % левофлоксацину зв’язується з протеїном сироватки крові. Кумулятивний ефект при багаторазовому застосуванні левофлоксацину у дозі 500 мг 1 раз на добу практично відсутній. Існує незначний але передбачуваний кумулятивний ефект після застосування доз по 500 мг двічі на добу. Стабільний стан досягається протягом 3 днів.

Проникнення у тканини та рідини організму

Проникнення у слизову оболонку  бронхів бронхіальний секрет тканин легень (БСТЛ)

Максимальна концентрація левофлоксацину у слизовій оболонці бронхів та бронхіальному секреті легенів після застосування  500 мг перорально становила 8 3 мкг/г та 10 8 мкг/мл відповідно. Ці показники досягалися протягом 1 години після прийому препарату.

Проникнення у  тканини легень

Максимальні концентрації левофлоксацину у тканинах легень після застосування 500 мг перорально становили приблизно 11 3 мкг/г та досягалися через 4-6 годин після застосування  препарату. Концентрація у легенях перевищує таку у плазмі крові.

Проникнення у вміст міхура

Максимальні концентрації левофлоксацину 4 0-6 7 мкг/мл у вмісті міхура  досягалися через             2-4 години після прийому препарату протягом 3 днів  застосування  у дозах 500 мг  1 раз чи

2 рази на добу відповідно.

Проникнення у  цереброспінальну (спинномозкову) рідину

Левофлоксацин погано проникає у цереброспінальну рідину.

Проникнення у  тканини простати

Після  застосування  500 мг левофлоксацину 1 раз на добу протягом 3 днів  середні концентрації у тканині простати досягали 8 7 мкг/г 8 2 мкг/г та 2 0 мкг/г відповідно через  2 години 6 годин на 24 години; середній коефіцієнт концентрацій простата/плазма становив 1 84.

Концентрація у сечі

Середня концентрація у сечі через 8-12 годин після одноразового прийому перорально дози          150 мг 300 мг чи 500 мг левофлоксацину  становила 44 мг/л 91 мг/л та 200 мг/л відповідно.

Біотрансформація

Левофлоксацин метаболізується дуже незначною мірою метаболітами є дисметил-левофлоксацин та левофлоксацин N-оксид. Ці метаболіти становлять менше 5 % кількості препарату що виділяється з сечею. Левофлоксацин є стереохімічно стабільним та не підлягає інверсії хоральної структури.

Виведення

Після перорального та внутрішньовенного введення левофлоксацин виводиться з плазми крові відносно повільно (період напіввиведення становить 6-8 годин). Виведення відбувається зазвичай   нирками (понад 85 % введеної дози).

Немає суттєвої різниці у фармакокінетиці левофлоксацину після внутрішньовенного та перорального застосування що свідчить про те що ці шляхи (пероральний та внутрішньовенний) є взаємозамінними.

Лінійність

Левофлоксацин має лінійну фармакокінетику у діапазоні 50-600 мг.

Пацієнти з нирковою недостатністю

Кліренс креатиніну (мл/хв)

< 20

20-40

50-80

Нирковий кліренс (мл/хв)

13

26

57

Період напіввиведення (години)

35

27

9

На фармакокінетику левофлоксацину впливає ниркова недостатність. При зниженні функції нирок знижується ниркове виведення та кліренс а періоди напіввиведення збільшуються як видно з таблиці

                                                                                                                                                       Таблиця 5Пацієнти літнього віку

Немає значних відмінностей у фармакокінетиці левофлоксацину у молодих пацієнтів та пацієнтів  літнього віку крім відмінностей пов’язаних із кліренсом креатиніну.

Гендерні відмінності

Окремий аналіз щодо пацієнтів жіночої та чоловічої статі продемонстрував незначні відмінності у фармакокінетиці левофлоксацину залежно від статі. Не існує доказів того що ці гендерні відмінності є клінічно значущими.


Фармацевтичні характеристики

Основні фізико-хімічні властивості: продовгуваті двоопуклі таблетки жовтого кольору вкриті оболонкою з лінією розлому з одного боку.


Термін придатності.

3 роки.


Умови  зберігання.

Зберігати при температурі не вище 25 °С. 

Зберігати в недоступному для дітей місці.


Упаковка. 

По 5 або 10 таблеток у блістері. По 1 блістеру у картонній упаковці.


Категорія  відпуску.

За рецептом.


Виробник.

Сімпекс Фарма Пвт. Лтд.


Місцезнаходження.

Офіс: Б-4/160 Сафдарджанг Енклав Нью Делі – 110 029 Індія.

Завод: C-7 по C-13 та С-59 по С-64 Центр Розвитку Сіггаді (СІДКУЛ) Сіггаді Котдвар - 246149 Дістт. Паурі Гархавал Уттараканд Індія.

Завантажити повну інструкцію
Збіг складу і діючої речовини
Подібний терапевтичний ефект
Аналог в інших формах випуску
 1. Лефлоцин 750 мг розчин для інфузій 150 мл
  Лефлоцин 750 мг розчин для інфузій 150 мл
  Юрія-Фарм ТОВ (Україна, Київ)
  Код товару: 187260
  Упаковка В наявності
  214,30 ₴
 2. Тайгерон 500 мг таблетки №10
  Тайгерон 500 мг таблетки №10
  Kusum Healthcare (Індія)
  Код товару: 233765
  Упаковка В наявності
  191,00 ₴
 3. Левоксимед 500 мг/100 мл розчин 100 мл
  Левоксимед 500 мг/100 мл розчин 100 мл
  Biofarma (Туреччина)
  Код товару: 240407
  Упаковка В наявності
  188,60 ₴
 4. Новокс 750 мг таблетки №5
  Новокс 750 мг таблетки №5
  Органосин Лайф Саєнсиз (Індія)
  Код товару: 238443
  Упаковка В наявності
  186,00 ₴
 5. Тайгерон 750 мг таблетки №5
  Тайгерон 750 мг таблетки №5
  Kusum Healthcare (Індія)
  Код товару: 25270
  Упаковка В наявності
  175,50 ₴
 6. Левомак 500 мг розчин для інфузій 100 мл
  Левомак 500 мг розчин для інфузій 100 мл
  Фарматрейд ДП (Україна)
  Код товару: 261477
  Упаковка В наявності
  164,80 ₴
 7. Флоксіум 500 мг таблетки №10
  Флоксіум 500 мг таблетки №10
  Київмедпрепарат ВАТ (Україна, Київ)
  Код товару: 98658
  Упаковка В наявності
  153,40 ₴
 8. Лефлоцин 0,5% розчин для інфузій 100 мл
  Лефлоцин 0,5% розчин для інфузій 100 мл
  Юрія-Фарм ТОВ (Україна, Київ)
  Код товару: 25142
  Упаковка В наявності
  152,50 ₴
 9. 1
  Лефлок 500 мг таблетки №5
  Дарниця ПрАТ (Україна, Київ)
  Код товару: 148611
  Упаковка В наявності
  138,40 ₴
 10. Новокс 500 мг таблетки №5
  Новокс 500 мг таблетки №5
  Органосин Лайф Саєнсиз (Індія)
  Код товару: 238442
  Упаковка В наявності
  132,80 ₴
 11. Тайгерон 500 мг таблетки №5
  Тайгерон 500 мг таблетки №5
  Kusum Healthcare (Індія)
  Код товару: 25251
  Упаковка В наявності
  131,40 ₴
 12. Локсоф 500 мг таблетки №5
  Локсоф 500 мг таблетки №5
  Ranbaxy (Індія)
  Код товару: 27202
  Упаковка В наявності
  117,90 ₴
 13. Флоксіум 500 мг таблетки №5
  Флоксіум 500 мг таблетки №5
  Київмедпрепарат ВАТ (Україна, Київ)
  Код товару: 18720
  Упаковка В наявності
  106,30 ₴
 14. Левомак розчин для інфузій 100 мл
  Левомак розчин для інфузій 100 мл
  Macleods Pharmaceuticals Ltd (Індія)
  Код товару: 27310
  Немає в наявності
 1. Левоцин-Н розчин 150 мл
  Левоцин-Н розчин 150 мл
  Фармасел ТОВ (Україна)
  Код товару: 269131
  Упаковка В наявності
  246,80 ₴
 2. Левопро 500 мг розчин для інфузій 150 мл
  Левопро 500 мг розчин для інфузій 150 мл
  Інфузія ЗАТ (Україна, Київ)
  Код товару: 264141
  Упаковка В наявності
  243,60 ₴
 3. Лебел 500 мг таблетки №7
  Лебел 500 мг таблетки №7
  Nobel (Туреччина)
  Код товару: 138376
  Упаковка В наявності
  230,10 ₴
 4. Абифлокс 500 мг таблетки №10
  Абифлокс 500 мг таблетки №10
  Aurobindo Pharma (Індія)
  Код товару: 242537
  Упаковка В наявності
  221,00 ₴
 5. Левофлоксацин-Астрафарм 500 мг таблетки №14
  Левофлоксацин-Астрафарм 500 мг таблетки №14
  Астрафарм ТОВ (Україна, Вишневе)
  Код товару: 241312
  Упаковка В наявності
  192,00 ₴
 6. Левоцин-Н розчин 100 мл
  Левоцин-Н розчин 100 мл
  Фармасел ТОВ (Україна)
  Код товару: 212826
  Упаковка В наявності
  186,50 ₴
 7. Левасепт 500 мг/100 мл розчин для ін'єкцій 100 мл
  Левасепт 500 мг/100 мл розчин для ін'єкцій 100 мл
  Eurolife Healthcare (Індія)
  Код товару: 233190
  Упаковка В наявності
  185,60 ₴
 8. Левопро 500 мг/100 мл розчин для інфузій 100 мл
  Левопро 500 мг/100 мл розчин для інфузій 100 мл
  Інфузія ЗАТ (Україна, Київ)
  Код товару: 240188
  Упаковка В наявності
  182,40 ₴
 9. Левофлоксацин-Тева 500 мг таблетки №10
  Упаковка В наявності
  178,00 ₴
 10. Глево 500 мг таблетки №5
  Глево 500 мг таблетки №5
  Glenmark (Індія)
  Код товару: 26053
  Упаковка В наявності
  161,50 ₴
 11. Леваксела 5 мг/мл розчин 100 мл
  Леваксела 5 мг/мл розчин 100 мл
  KRKA (Словенія)
  Код товару: 262366
  Упаковка В наявності
  160,00 ₴
 12. Левоксимед 500 мг таблетки №7
  Левоксимед 500 мг таблетки №7
  Biofarma (Туреччина)
  Код товару: 238216
  Упаковка В наявності
  159,00 ₴
 13. Леваксела 500 мг таблетки №7
  Леваксела 500 мг таблетки №7
  KRKA (Словенія)
  Код товару: 262046
  Упаковка В наявності
  157,90 ₴
 14. Левофлоксацин-Здоров'я 500 мг таблетки №10
  Левофлоксацин-Здоров'я 500 мг таблетки №10
  Здоров'я ТОВ (Україна, Харків)
  Код товару: 66605
  Немає в наявності
 15. Левофлоксацин 500 мг таблетки №10
  Левофлоксацин 500 мг таблетки №10
  Технолог ЗАТ (Україна, Умань)
  Код товару: 213730
  Упаковка В наявності
  150,20 ₴
 16. Левінор 0,5% розчин 100 мл
  Левінор 0,5% розчин 100 мл
  Інфузія ЗАТ (Україна, Київ)
  Код товару: 260911
  Упаковка В наявності
  147,66 ₴
 17. Левофлоксацин 0,5% розчин 100 мл
  Левофлоксацин 0,5% розчин 100 мл
  Дарниця ПрАТ (Україна, Київ)
  Код товару: 261430
  Упаковка В наявності
  139,80 ₴
 18. Леваксела 500 мг таблетки №5
  Леваксела 500 мг таблетки №5
  KRKA (Словенія)
  Код товару: 262044
  Упаковка В наявності
  137,10 ₴
 19. Левомак 500 мг таблетки №5
  Левомак 500 мг таблетки №5
  Macleods Pharmaceuticals Ltd (Індія)
  Код товару: 196725
  Упаковка В наявності
  125,20 ₴
 20. Левостад 500 мг таблетки №5
  Левостад 500 мг таблетки №5
  Stada (Німеччина)
  Код товару: 239644
  Упаковка В наявності
  123,50 ₴
 1. Офтаквікс 5 мг/мл очні краплі 0.3 мл тюбик №10
  Упаковка В наявності
  278,50 ₴
  1/10 упаковки
  В наявності
  27,85 ₴
 2. Офтаквікс 5мг/мл краплі очні 5 мл
  Офтаквікс 5мг/мл краплі очні 5 мл
  Santen (Фінляндія)
  Код товару: 115580
  Упаковка В наявності
  176,90 ₴
 3. Сигницеф 0,5% краплі очні 5 мл
  Сигницеф 0,5% краплі очні 5 мл
  Promed Exports (Індія)
  Код товару: 213228
  Упаковка В наявності
  156,20 ₴
 4. Офтаквікс 0,5% краплі очні 0,5 мл №10
  Офтаквікс 0,5% краплі очні 0,5 мл №10
  Santen (Фінляндія)
  Код товару: 213727
  Немає в наявності

Відгуки користувачів

Цей продукт ще не має відгуків.
Залишити відгук
Моя оцінка
Зверніть увагу
Інформація / інструкція до препарату призначена тільки в інформаційних цілях і призначена виключно в інформаційних цілях.