Препарати для розрідження крові

Вид
Сторінка:
  1. 1
  2. 2
  3. ...
Вид
Сторінка:
  1. 1
  2. 2
  3. ...

Препарати для розрідження крові

 Порушення згортання крові - небезпечна, але все-таки не дуже поширена патологія, пов'язана з генетичними порушеннями. У той же час надмірна в'язкість крові - проблема не менш небезпечна, але поширена значно ширше, адже підвищення в'язкості крові обумовлено недостатнім споживанням рідини, неправильним харчуванням і навіть проживанням в несприятливих умовах. Тому дуже часто доводиться зменшувати її в'язкість, в тому числі і використовуючи препарати для розрідження крові. Їх можна розділити на дві групи - антикоагулянтів і антиагрегантів.

 Ліки для розрідження крові, зменшують її згортання

 Антикоагулянти призначені для зменшення згортання крові. Завдяки цьому зменшується її в'язкість блокується утворення тромбів. Механізм дії цих засобів для розрідження крові - це вплив на процес утворення фібрину. Найбільш відомий гепарин, який діє дуже швидко і є засобом експрес-допомоги при надмірній густоті крові.

Інакше і набагато м'якше діють ліки для розрідження крові, розраховані на тривале застосування - вони забезпечують тривале зниження в'язкості, яке настає не миттєво, а протягом досить тривалого періоду. До них відносяться, наприклад, варфарин і синкумар - антагоністи вітаміну К, необхідного для синтезу білків, потрібних для коагуляції крові.

 Ліки, що розріджують кров шляхом погіршення злипання тромбоцитів

 Антиагреганти не дають тромбоцитам злипатися. Що автоматично зменшує в'язкість крові. Є дуже багато ліків для розрідження крові з цієї групи.

Найбільш відомим (а також і дешевим) з антиагрегантів є ацетил-саліцилова кислота. Яка ефективно перешкоджає агрегації тромбоцитів, є протизапальним і жарознижуючим засобом. Але при цьому має чималу кількість протипоказань та побічних ефектів, особливо при тривалому / регулярному застосуванні. Зокрема, вона подразнює слизову оболонку шлунка і може сприяти її пошкодженню, аж до виразок. Тому на основі ацетил-саліцилової кислоти розроблений цілий ряд препаратів (кормагніл, Тромбекс і інші), які «обходять» її побічні ефекти завдяки малій її концентрації і / або застосування речовин, які блокують небажані впливу.

Схожим дією володіє і курантил - але він, крім того, покращує і мікроциркуляцію крові. Але також не