Антибіотики при ангіні

Вид
Сторінка:
 1. 1
 2. 2
Вид
Сторінка:
 1. 1
 2. 2

Найчастіше на ангіну хворіють восени - організм ніяк не може звикнути до зниження температури і частих дощів. Тільки ноги промокли, як одразу горло починає боліти, температура піднімається, і на мигдалинах з'являється білуватий наліт - гнійні пробки. Важливо пам'ятати, що ангіна - це не просто загальне нездужання. Вона може викликати серйозні ускладнення аж до менінгіту та гломерулонефриту, тому затягувати з лікуванням, а тим більше переносити хворобу на ногах, категорично не можна.

Як застосовувати антибіотики при ангіні

Важливо пам'ятати, що ангіна може бути викликана двома чинниками - вірусами і стафілококами. У першому випадку використовується стандартна комплексна терапія при ГРВІ,а от у другому без антибіотиків не обійтися. Тому потрібно обов'язково відвідати лікаря, який проведе обстеження і підбере необхідний препарат в залежності від форми і складності захворювання, його дозування і спосіб введення (перорально або у вигляді ін'єкцій). Зазвичай необхідність призначення антибіотика визначають за такими симптомами:

 • висока температура;
 • наявність нальоту;
 • хворобливі лімфовузли;
 • відсутність кашлю.

Якщо є хоча б три з них, призначають бактерицидні засоби відразу, якщо менше - призначають додаткові аналізи.

Якими бувають ці ліки

Для лікування ангіни використовують антибіотики різного походження в залежності від стану пацієнта. Найчастіше призначають такі групи:

 1. Антибіотики групи пеніциліну (амоксицилін, аугментин). Їх призначають найчастіше, так як вони ефективно борються зі стафілококової інфекцією, руйнуючи синтез клітин хвороботворних мікроорганізмів.
 2. Цефалоспорини першого покоління (цефадроксил, цефалексин). Ці препарати знищують бактерії, руйнуючи їх клітинні стінки. Часто призначають при непереносимості пеніциліну, так як вони практично не викликають побічних ефектів.
 3. Макроліди (еритроміцин, азитроміцин, кларитроміцин). Лікарські засоби цієї групи зупиняють розмноження бактерій і вбивають їх. Також знімають запалення і зміцнюють імунітет.
 4. Фторхінолони (ципролет, офлоксацин). Такі медикаменти знищують патогенні мікроорганізми, пригнічуючи синтез їх важливих ферментів. Зазвичай призначають при важких гнійних формах ангіни.
 5. Лінкозаміди (лінкоміцин, кліндаміцин). Ці ліки не дають бактеріям розмножуватися, зупиняючи синтез важливих білків в рибосомах.

Також ефективні препарати комбінованого складу (аугментин), які викликають відразу кілька лікувальних ефектів.

З чим комбінувати антибіотики

Крім безпосереднього впливу на збудників хвороби, потрібно застосовувати і симптоматичне лікування - полоскати горло спеціальними розчинами і розсмоктувати таблетки або вводити спреї, які пом'якшують горло і знімають біль. Також при необхідності варто приймати жарознижуючі засоби.

Не варто забувати і про підтримку корисної мікрофлори кишечника, яку часто знищують антибіотики. Для цього потрібно обов'язково використовувати препарати, що відновлюють баланс мікроорганізмів - пробіотики. Інакше можна отримати проблеми з травленням, особливо при прийомі макролідів.

Як купити антибіотики для лікування ангіни в Аптеці Доброго Дня

Наша аптека завжди може вам запропонувати потрібні препарати недорого - ми співпрацюємо з багатьма виробниками напряму, що позитивно впливає на остаточне формування цін. Для того, щоб придбати потрібні медикаменти, потрібно ввести їх назва в рядок пошуку або вибрати із запропонованих в розділі, після чого уточнити лікарську форму і дозування. Потім з вами зв'яжеться менеджер для уточнення деталей. Ви можете замовити ліки з будь-якого міста України - наприклад: Києва, Херсона, Луцька.

 • Ще 20 товарів