Налаштування
Шрифт:
 • А
 • А
 • А
Колір:
 • Ц
 • Ц
 • Ц
 • Ц
 • Ц
Фото
 • ЧБ
 • Колір
 • Вимк.
Повна версія
Цефтазидим-Віста 1 г порошок для розчину для ін'єкцій флакон №10
1 223,50 ₴
ЕйСіЕс Добфар (Італія)
Детальніше про препарат:
Реєстраційне посвідчення
UA/18227/01/01
Код товару:
742767
У список

Цефтазидим-Віста 1 г порошок для розчину для ін'єкцій флакон №10

ЕйСіЕс Добфар (Італія)
Упаковка В наявності
1 223,50 ₴
Увага! Ціни дійсні тільки при покупці онлайн
Купити в 1 клік
Кур'єром
Безкоштовно від 500 грн
до 48 годин
Самовивіз
Безкоштовно
за 15 хвилин
УкрПошта
від 55 грн
2-3 днi
Нова Пошта
від 70 грн
2-3 днi
Доставка
На сайті
При отриманні
Оплата
 • ДорослимДорослим можна можна ?
  Значення "Можна" вказує на те, що вибраний препарат має мінімальний ризик для здоров'я дорослого населення і результат, очікуваний від вживання лікарського засобу, переважає над можливими ризиками. Щоб уникнути негативних наслідків, будь-який медикаментозний препарат слід застосовувати після консультації з лікарем.
 • ДітямДітям можнаможна
 • ВагітнимВагітним не можна не можна ?
  Значення "Не можна" вказує на те, що вибраний препарат має максимальний ризик для здоров'я вагітних жінок і, відповідно, ризики від вживання даного лікарського препарату переважають над очікуваним результатом. Щоб уникнути негативних наслідків, будь-який медикаментозний препарат слід застосовувати після консультації з лікарем.
 • Під час лактаціїПід час лактації можна можна ?
  Значення "Можна" вказує на те, що вибраний препарат має мінімальний ризик для здоров'я годуючих жінок і результат, очікуваний від вживання лікарського засобу, переважає над можливими ризиками. Щоб уникнути негативних наслідків, будь-який медикаментозний препарат слід застосовувати після консультації з лікарем.
 • АлергікамАлергікам з обережністю з обережністю ?
  Значення "З обережністю" вказує на те, що вибраний препарат може чинити підвищений негативний вплив на здоров'я алергіків, такі лікарські засоби рекомендується вживати, якщо очікуваний результат від застосування цього лікарського препарату переважає над всілякими ризиками. Щоб уникнути несприятливих наслідків, будь-який медикаментозний препарат слід вживати після консультації з провідним фахівцем.
 • ДіабетикамДіабетикам можна можна ?
  Значення "Можна" вказує на те, що вибраний препарат має мінімальний ризик для здоров'я діабетиків і результат, очікуваний від вживання лікарського засобу, переважає над можливими ризиками. Щоб уникнути негативних наслідків, будь-який медикаментозний препарат слід застосовувати після консультації з лікарем.
Залишилися питання?
Ми раді допомогти
Ціни дійсні тільки при покупці онлайн, ціни в роздрібній мережі можуть відрізнятися від вказаних на сайті Задати питання фармацевту
Характеристики товара
Виробник ЕйСіЕс Добфар (Італія)
Дозування 1000 мг
Головний медикамент Цефтазидим
Форма товару Порошок
Реєстраційне посвідчення UA/18227/01/01
Признак Імпортний
Штрих-код 5060439451335
Кількість в упаковці 10
Бренд Цефтазидим
Умови відпуску без рецепта
Температура зберiгання не вище +25°С
Інструкція надана держ. реєстром мед. препаратів України
Кортунова Юлія
Перевірено: Кортунова Юлія
Оновлено: 18.09.2023
Провірено
Інструкція

Цефтазидим-Віста (Ceftazidime-Vista) інструкція по застосуванню

Склад

діюча речовина: цефтазидим;

 • 1 флакон містить цефтазидиму пентагідрату 1,164 г, що еквівалентно цефтазидиму 1 г;

допоміжна речовина: натрію безводний карбонат.

Лікарська форма

Порошок для ін'єкцій.

Основні фізико-хімічні властивості: білий або блідо-жовтий порошок.

Фармакотерапевтична група

Антибактеріальні засоби для системного використання. Інші бета-лактамні антибіотики. Цефалоспорини III покоління. Цефтазідім. Код ATX J01D D02.

Фармакологічні властивості

Фармакодинаміка

Цефтазидим – бактерицидний цефалоспориновий антибіотик, механізм дії якого пов'язаний із порушенням синтезу стінок бактеріальної клітини.
Придбана резистентність до антибіотика відрізняється в різних регіонах і може змінюватися з часом, а для окремих штамів може відрізнятися суттєво. Бажано використовувати місцеві (локальні) дані щодо чутливості до антибіотика і дано і про поширення мікроорганізмів, що продукують бета-лактамази з розширеним спектром дії, особливо при лікуванні важких інфекцій.

Чутливі мікроорганізми

Грампозитивні аероби: Streptococcus pyogenes, Streptococcus agalactiae.
Грамнегативні аероби: Citrobacter косери, Haemophilus influenzae, Moraxella catarrhalis, Neisseria meningitides, Proteus mirabilis, Proteus spp., Providencia spp., Pasteurella multocida.

Штами з можливою набутою резистентністю

Грамнегативні аероби: Acinetobacter baumannii, Burkholderia cepacia, Citrobacter freundii, Enterobacter aerogenes, Enterobacter cloacae, Escherichia coli, Klebsiella pneumoniae, Klebsiella spp., Pseudomonas aeruella.

Грампозитивні аероби: Staphylococcus aureus, Staphylococcus pneumonia, Viridans група streptococcus.

Грампозитивні анаероби: Clostridium p erfringens, Peptococcus spp., Peptosteptococcus spp.

Грамнегативні анаероби: Fusobacterium spp.

Нечутливі мікроорганізми

Грампозитивні аероби: Enterococcus spp., включаючи E. faecalis та E. faecium, Listeria spp.

Грампозитивні анаероби: Clostridium difficile.

Грамнегативні анаероби: Bacteroides spp., включаючи B. fragilis.

Інші: Chlamydia spp., Mycoplasma spp., Legionella spp.

Фармакокінетика

У пацієнтів після внутрішньом'язової ін'єкції 500 мг та 1 г швидко досягаються середні пікові концентрації 18 та 37 мг/л відповідно. Через 5 хвилин після внутрішньовенного болюсного введення 500 мг, 1 г або 2 г у сироватці крові досягаються концентрації в середньому 46, 87 або 170 мг/л відповідно. Терапевтично ефективні концентрації залишаються у сироватці крові навіть через 8-12 годин після внутрішньовенного та внутрішньом'язового введення. Зв'язування з білками плазми становить близько 10%. Концентрація цефтазидиму, що перевищує МІК для більшості поширених патогенних мікроорганізмів, досягається в таких тканинах і середовищах, як кістки, серце, жовч, мокротиння, внутрішньоочна, синовіальна, плевральна та перитонеальна рідини. Цефтазидим швидко проникає через плаценту та у грудне молоко. Препарат погано проникає через неушкоджений гематоенцефалічний бар'єр, за відсутності запалення концентрація препарату в центральній нервовій системі невелика. Однак при запаленні мозкових оболонок концентрація цефтазидиму в центральній нервовій системі становить 4-20 мг/л і вище, що відповідає рівню його терапевтичної концентрації.

Цефтазидим не метаболізується в організмі. Після парентерального введення досягається висока та стійка концентрація цефтазидиму у сироватці крові. Період напіввиведення становить близько 2 годин. Препарат виводиться у незміненому стані в активній формі із сечею шляхом гломерулярної фільтрації; приблизно 80 - 90% дози виводиться із сечею протягом 24 годин. У пацієнтів із порушенням функції нирок елімінація цефтазидиму знижується, тому дозу слід знижувати. Менше 1% препарату виводиться з жовчю, що значно обмежує кількість препарату, що потрапляє в кишечник.

Клінічні властивості

Показання

Лікування наведених нижче інфекцій у дорослих та дітей, включаючи новонароджених:

 • внутрішньолікарняна пневмонія;
 • інфекції дихальних шляхів у хворих на муковісцидоз;
 • бактеріальний менінгіт;
 • хронічний середній отит;
 • злоякісний зовнішній отит;
 • ускладнені інфекції сечовивідних шляхів;
 • ускладнені інфекції шкіри та м'яких тканин;
 • ускладнені інфекції черевної порожнини;
 • інфекції кісток та суглобів;
 • перитоніт, пов'язаний із проведенням діалізу у хворих, які перебувають на безперервному амбулаторному перитонеальному діалізі.

Лікування бактеріємії, що виникає у пацієнтів у результаті будь-якої з наведених вище інфекцій.

Цефтазидим можна застосовувати для лікування хворих з нейтропенією та лихоманкою, що виникають внаслідок бактеріальної інфекції.

Цефтазидим можна застосовувати для профілактики інфекцій сечовивідних шляхів при операціях передміхурової залози (трансуретральна резекція).
При призначенні цефтазидиму слід враховувати його антибактеріальний спектр, спрямований переважно проти грамнегативних аеробів (див. розділи «Фармакологічні властивості» «Особливості застосування»).
Цефтазидим слід застосовувати з іншими антибактеріальними засобами, якщо очікується, що ряд мікроорганізмів, що спричинили інфекцію, не підпадають під спектр дії цефтазидиму слід згідно з існуючими офіційними рекомендаціями щодо призначення антибактеріальних засобів.

Протипоказання Цефтазідіму-Віста

Підвищена чутливість до цефтазидиму та інших компонентів препарату.
Підвищена чутливість до цефалоспоринових антибіотиків.
Наявність в анамнезі тяжкої гіперчутливості (наприклад, анафілактичні реакції) до інших бета-лактамних антибіотиків (пеніциліни, монобактами та карбапенеми).

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та іншими видами взаємодій

Одночасне застосування високих доз препарату з нефротоксичними лікарськими засобами може негативно впливати на функцію нирок (див. розділ «Особливості застосування»).

Хлоромфенікол in vitro є антагоністом цефтазидиму та інших цефалоспоринів. Клінічне значення цього явища невідоме, проте, якщо пропонується одночасне застосування цефтазидиму-віста з хлорамфеніколом, слід враховувати можливість антагонізму.

Як і інші антибіотики, Цефтазидим-Віста може впливати на флору кишечника, що призводить до зменшення реабсорбції естрогенів та зниження ефективності комбінованих пероральних контрацептивних засобів.
Цефтазидим не впливає на результати визначення глюкозурії ензимними методами, проте невеликий вплив на результати аналізу може спостерігатися при застосуванні методів відновлення міді (Бенедикта, Фелінга, Клінітєста).
Цефтазидим не впливає на лужно-пікратний метод визначення креатиніну.

Особливості застосування препарату

Як і при застосуванні інших бета-лактамних антибіотиків, повідомлялося про важкі і часом летальні реакції гіперчутливості. При тяжких реакціях гіперчутливості лікування цефтазидимом слід негайно припинити та вжити відповідних невідкладних заходів.

Перед початком лікування слід визначити у пацієнта наявність в анамнезі тяжких реакцій гіперчутливості до цефтазидиму, цефалоспоринових антибіотиків або інших бета-лактамних антибіотиків. З обережністю препарат призначати пацієнтам, які мали тяжкі реакції гіперчутливості на інші бета-лактамні антибіотики.

Цефтазидим має обмежений спектр антибактеріальної активності. Він не є прийнятним препаратом для монотерапії деяких типів інфекцій доти, доки не встановлено, що збудник хвороби є чутливим до лікування препаратом, або існує велика ймовірність того, що можливий збудник буде чутливим до лікування цефтазидимом. Це особливо важливо, коли вирішується питання про лікування пацієнтів з бактеріємією, бактеріальним менінгітом, інфекціями шкіри та м'яких тканин та інфекціями кісток та суглобів. Крім того, цефтазидим чутливий до гідролізу деякими бета-лактамазами з розширеним спектром дії. Тому при виборі цефтазидиму для лікування слід враховувати інформацію про поширення мікроорганізмів, які продукують бета-лактамази з розширеним спектром дії.

Одночасне лікування високими дозами цефалоспоринів та нефротоксичними препаратами, такими як аміноглікозиди або сильнодіючі діуретики (наприклад, фуросемід), може несприятливо впливати на функцію нирок. Досвід клінічного застосування цефтазидиму показав, що при дотриманні дозування, що рекомендується, це явище малоймовірне. Немає даних, що цефтазидим несприятливо впливає на функцію нирок у нормальних терапевтичних дозах.

Цефтазидим виводиться нирками, тому дозу слід знижувати відповідно до ступеня ураження нирок. Повідомлялося про випадки неврологічних ускладнень, коли доза не була відповідно зменшена (див. розділ «Спосіб застосування та дози» та «Побічні реакції»).

Як і при застосуванні інших антибіотиків широкого спектру дії, тривале лікування Цефтазидимом-Вістом може призвести до надмірного зростання нечутливих мікроорганізмів (наприклад Candida, Enterococci); у цьому випадку може знадобитися припинення лікування або вживання інших необхідних заходів. Дуже важливо постійно контролювати стан хворого.

При застосуванні антибіотиків повідомлялося про випадки псевдомембранозного коліту, що може бути різним ступенем тяжкості – від легкого до загрозливого життя. Тому важливо зважити на встановлення цього діагнозу у пацієнтів, у яких виникла діарея під час або після застосування антибіотика. При тривалій та значній діареї або у пацієнта виникають абдомінальні спазми, лікування слід негайно припинити, провести подальше обстеження пацієнта та при необхідності призначити специфічне лікування difficile. Не слід призначати лікарські засоби, що уповільнюють перистальтику кишківника.

Як і при застосуванні інших цефалоспоринів та пеніцилінів широкого спектру дії, деякі раніше чутливі штами Enterobacter spp. та Serratia spp. можуть стати резистентними під час лікування цефтазидимом. У разі слід періодично проводити дослідження на чутливість.

Цефтазидим-віста містить у своєму складі натрій (1 флакон з 1 г цефтазидиму містить 52,44 мг (2,28 ммоль) натрію), який слід враховувати при лікуванні пацієнтів, які перебувають на дієті з контрольованим вмістом натрію.

Застосування у період вагітності або годування груддю

Дані лікування цефтазидимом вагітних обмежені. Дослідження на тваринах не вказують на прямий чи непрямий шкідливий вплив на вагітність, ембріональний чи постнатальний розвиток. Призначати препарат вагітним слід лише тоді, коли користь від його застосування переважає можливий ризик.

Цефтазидим екскретується у грудне молоко у невеликих кількостях, але при застосуванні терапевтичних доз впливу на грудне годування не очікується. Цефтазидим можна використовувати під час годування груддю.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом чи іншими механізмами

Відповідних досліджень не проводилось. Але можливе виникнення певних побічних реакцій (наприклад, запаморочення), що може вплинути на здатність керувати автотранспортом або іншими механізмами (див. розділ «Побічні реакції»).

Спосіб застосування та дози Цефтазидим-Віста

Таблиця 1

Дорослі та діти з масою тіла ≥ 40 кг

Інтермітуючий введення

Інфекція

Доза, що вводиться

інфекції дихальних шляхів у хворих на муковісцидоз

100–150 мг/кг маси тіла/добу кожні 8 годин, максимально до 9 г/добу .

фебрильна нейтропенія

 

 

2 г кожні 8 годин

внутрішньолікарняна пневмонія

бактеріальний менінгіт

бактеріємія *

інфекції кісток та суглобів

 

 

1–2 г кожні 8 годин

ускладнені інфекції шкіри та м'яких тканин

ускладнені інтраабдомінальні інфекції

перитоніт, пов'язаний з безперервним амбулаторним перитонеальним діалізом

ускладнені інфекції сечовивідних шляхів

1-2 г кожні 8 або 12 годин

профілактика інфекцій сечовивідних шляхів при операціях на передміхуровій залозі (трансуретральна резекція)

1 г під час індукції в анестезію та друга доза у момент видалення катетера.

хронічний середній отит

1–2 г кожні 8 годин

злоякісний зовнішній отит

Постійна інфузія

Інфекція

Доза, що вводиться

фебрильна нейтропенія

 

 

Вводиться навантажувальна доза 2 г з наступним постійним інфузійним введенням від 4 до 6 г кожні 24 години .

внутрішньолікарняна пневмонія

інфекції дихальних шляхів у хворих на муковісцидоз

бактеріальний менінгіт

бактеріємія *

інфекції кісток та суглобів

ускладнені інфекції шкіри та м'яких тканин

ускладнені інтраабдомінальні інфекції

перитоніт, пов'язаний з безперервним амбулаторним перитонеальним діалізом

У дорослих пацієнтів з нормальною функцією нирок застосування 9 г на добу не призводило до побічних реакцій.

*Якщо це асоціюється або підозра на асоціювання з інфекціями, наведеними у розділі «Показання».

Таблиця 2

Діти < 40 кг 

Немовлята та діти віком > 2 місяці та масою тіла <40 кг

Інфекція

Звичайна доза

Інтермітуючий введення

 

ускладнені інфекції сечовивідних шляхів

 

100-150 мг/кг маси тіла на добу в 3 прийоми, максимально 6 г/добу

хронічний середній отит

злоякісний зовнішній отит

нейтропенія у дітей

 

150 мг/кг маси тіла на добу у 3 прийоми, максимально 6 г на добу

інфекції дихальних шляхів у хворих на муковісцидоз

бактеріальний менінгіт

бактеріємія *

інфекції кісток та суглобів

 

100-150 мг/кг маси тіла на добу в 3 прийоми, максимально 6 г/добу

ускладнені інфекції шкіри та м'яких тканин

ускладнені інтраабдомінальні інфекції

 

перитоніт, пов'язаний з безперервним амбулаторним перитонеальним діалізом

Постійна інфузія

 

фебрильна нейтропенія

 

 

 

 

Вводиться навантажувальна доза 60-100 мг/кг маси тіла з наступним постійним інфузійним введенням 100-200 мг/кг маси тіла на добу, максимально до 6 г на добу.

внутрішньолікарняна пневмонія

інфекції дихальних шляхів у хворих на муковісцидоз

бактеріальний менінгіт

бактеріємія *

інфекції кісток та суглобів

ускладнені інфекції шкіри та м'яких тканин

ускладнені інтраабдомінальні інфекції

перитоніт, пов'язаний з безперервним амбулаторним перитонеальним діалізом

Немовлята та діти ≤ 2 місяці

Інфекція

Звичайна доза

Інтермітуючий введення

 

Більшість інфекцій

25–60 мг/кг маси тіла/добу на 2 прийоми 1

1 У немовлят та дітей віком ≤ 2 місяці період напіввиведення із сироватки крові може бути в 2–3 рази більше, ніж у дорослих


*Якщо це асоціюється або підозра на асоціювання з інфекціями, наведеними у розділі «Показання».

Діти

Безпека та ефективність застосування Цефтазидиму-Віста шляхом постійної внутрішньовенної інфузії для немовлят та дітей не менше 2 місяців.

Пацієнти похилого віку

Враховуючи зниження кліренсу цефтазидиму для хворих похилого віку, які мають гострі інфекції, добова доза зазвичай не повинна перевищувати 3 г, особливо для пацієнтів віком від 80 років.

Печінкова недостатність

Необхідності зміни дозування для хворих з легкою та помірною печінковою недостатністю немає. Клінічних досліджень за участю хворих з тяжкою печінковою недостатністю не проводилося. Рекомендується ретельне клінічне спостереження за ефективністю та безпекою застосування.

Ниркова недостатність

Цефтазидим виводиться нирками у незміненому стані. Тому пацієнтам з порушеннями функції нирок дозу слід зменшити.

Початкова навантажувальна доза повинна становити 1 г. Визначення підтримуючої дози має базуватися на кліренсі креатиніну.

Підтримуючі дози цефтазидиму, що рекомендуються, при нирковій недостатності – інтермітуюче введення

Таблиця 3

Дорослі та діти з масою тіла ≥ 40 кг.

Кліренс креатиніну, мл/хв.

Приблизний рівень креатиніну в сироватці крові, мкмоль/л (мг/дл)

Рекомендована одноразова доза цефтазидиму, г

Частота дозування, годинник

50 – 31

150–200

(1,7-2,3)

1

12

30–16

200–350

(2,3–4)

1

24

15–6

350–500

(4-5,6)

0,5

24

< 5

> 500

(>5,6)

0,5

48

Пацієнтам з тяжкими інфекціями одноразову дозу можна збільшити на 50% або відповідно збільшити частоту введення. Таким пацієнтам рекомендується контролювати рівень цефтазидиму у сироватці крові.

У дітей кліренс креатиніну слід відкоригувати відповідно до площі поверхні тіла або маси тіла.

Таблиця 4

Діти з масою тіла < 40 кг

Кліренс креатиніну, мл/хв**

Приблизний рівень креатиніну* у сироватці крові, мкмоль/л (мг/дл)

Індивідуальне дозування, що рекомендується, мг/кг маси тіла

Частота дозування, годинник

50 – 31

150–200

(1,7-2,3)

25

12

30–16

200–350

(2,3–4)

25

24

15–6

350–500

(4-5,6)

12,5

24

< 5

> 500

(>5,6)

12,5

48

* Рівень креатиніну у сироватці крові, розрахований відповідно до рекомендацій, і який може точно не відповідати рівню зменшення функції нирок у всіх пацієнтів з нирковою недостатністю.

** Кліренс креатиніну, розрахований на основі площі поверхні тіла, або визначено.

Рекомендується ретельне клінічне спостереження за ефективністю та безпекою застосування препарату.

Рекомендовані підтримуючі дози цефтазидиму при нирковій недостатності – постійна інфузія

Таблиця 5

Дорослі та діти з масою тіла ≥ 40 кг

Кліренс креатиніну, мл/хв.

Приблизний рівень креатиніну у сироватці крові, мкмоль/л (мг/дл)

Частота дозування, годинник

50 – 31

150–200

(1,7-2,3)

Вводиться навантажувальна доза 2 г з наступним постійним інфузійним введенням від 1 до 3 г кожні 24 години.

30–16

200–350

(2,3–4)

Вводиться навантажувальна доза 2 г з наступним постійним інфузійним введенням 1 г кожні 24 години

≤ 15

> 350

(>4)

Не досліджувалося

Вибір дози слід проводити з обережністю. Рекомендується ретельне клінічне спостереження за ефективністю та безпекою застосування.

Діти з масою тіла < 40 кг

Безпека та ефективність застосування Цефтазидиму-Віста шляхом постійної інфузії дітям, маса тіла яких <40 кг, з порушенням функції нирок не встановлена. Рекомендується ретельне клінічне спостереження за ефективністю та безпекою застосування препарату.

Якщо дітям із порушенням функції нирок необхідно застосовувати препарат шляхом постійної внутрішньовенної інфузії, слід скоригувати кліренс креатиніну відповідно до площі тіла дитини або маси тіла.

Гемодіаліз

Період напіввиведення цефтазидиму із сироватки крові під час гемодіалізу становить від 3 до 5 годин.

Після кожного сеансу гемодіалізу слід вводити підтримуючу дозу цефтазидиму, рекомендовану в таблицях 6–7, наведених нижче.

Перитонеальний діаліз

Цефтазидим можна застосовувати при перитонеальному діалізі у звичайному режимі та тривалому амбулаторному перитонеальному діалізі.

Крім внутрішньовенного застосування, цефтазидим можна включати діалізну рідину (зазвичай від 125 до 250 мг на 2 л діалізного розчину).

Для пацієнтів з нирковою недостатністю, яким проводиться тривалий артеріовенозний гемодіаліз або високопоточна гемофільтрація у відділеннях інтенсивної терапії, рекомендована доза становить 1 г на добу у вигляді одноразової дози або у декілька прийомів. Для низькопоточної гемофільтрації слід застосовувати дози як при порушенні функції нирок.

Пацієнтам, яким проводиться веновенозна гемофільтрація та веновенозний гемодіаліз, рекомендації щодо дозування наведені в таблицях 6–7.

Таблиця 6

Рекомендації щодо дозування цефтазидиму пацієнтам, яким проводиться тривала веновенозна гемофільтрація

Резидуальна функція нирок (кліренс креатиніну, мл/хв)

Підтримуюча доза (мг) залежно від швидкості ультрафільтрації (мл/хв)

5

16,7

33,3

50

0

250

250

500

500

5

250

250

500

500

10

250

500

500

750

15

250

500

500

750

20

500

500

500

750

а Підтримуючу дозу слід вводити кожні 12 годин.

Таблиця 7

Рекомендації щодо дозування цефтазидиму пацієнтам, яким проводиться тривалий веновенозний гемодіаліз

Резидуальна функція нирок (кліренс креатиніну, мл/хв)

Підтримуюча доза (мг) для діалізу при швидкості потоку (мл/хв)

1 л/рік

2 л/год

Швидкість ультрафільтрації (л/год)

Швидкість ультрафільтрації (л/год)

0,5

1

2

0,5

1

2

0

500

500

500

500

500

750

5

500

500

750

500

500

750

10

500

500

750

500

750

1000

15

500

750

750

750

750

1000

20

750

750

1000

750

750

1000


а Підтримуючу дозу слід вводити кожні 12 годин.

Вступ

Цефтазидим-віста слід вводити внутрішньовенно або інфузійно або шляхом глибокої внутрішньом'язової ін'єкції. Рекомендованими ділянками для внутрішньом'язового введення є верхній зовнішній квадрант великого сідничного м'яза або латеральна частина стегна.

Розчини цефтазидиму можна вводити безпосередньо у вену або систему внутрішньовенних інфузій, якщо пацієнт отримує рідини парентерально.

Доза залежить від тяжкості захворювання, чутливості, локалізації та типу інфекції, а також віку та функції нирок пацієнта.

Інструкція з приготування розчину

Цефтазидим-Віста сумісний з більшістю розчинів для внутрішньовенного введення. Однак не слід застосовувати як розчинник натрію бікарбонат для ін'єкцій (див. розділ «Несумісність»).

Флакони виготовляються під зниженим тиском. У міру розчинення препарату виділяється діоксид вуглецю та тиск у флаконі підвищується. Невеликі бульбашки діоксиду вуглецю в розчиненому препараті не можна враховувати.

Таблиця 8

Доза, що вводиться

Необхідна кількість розчинника (мл)

Приблизна концентрація (мг/мл)

1 г

Внутрішньом'язово

Внутрішньовенний болюс

внутрішньовенна інфузія

3

10

50*

260

90

20

Примітка

Розчин для приготування внутрішньовенної інфузії слід проводити у два етапи (див. нижче).

Колір розчину варіює від світло-жовтого до янтарного залежно від концентрації, розчинника та умов зберігання. За дотримання рекомендацій дія препарату не залежить від варіацій його забарвлення.

Цефтазидим у концентраціях від 1 до 40 мг/мл сумісний з такими розчинами: 0,9% розчин хлориду натрію; М/6 розчин лактату натрію; розчин Хартмана; 5% розчин глюкози; 0,225% розчин хлориду натрію та 5% розчин глюкози; 0,45% розчин хлориду натрію та 5% розчин глюкози; 0,9% розчин хлориду натрію та 5% розчин глюкози; 0,18% розчин хлориду натрію та 4% розчин глюкози; 10% розчин глюкози; 10% розчин глюкози 40 та 0,9% розчин хлориду натрію; 10% розчин глюкози 40 та 5% розчин глюкози; 6% розчин декстрану 70 та 0,9% розчин хлориду натрію; 6% розчин декстрану 70 та 5% розчин глюкози.

Цефтазидим у концентраціях від 0,05 до 0,25 мг/мл сумісний із рідиною для інтраперитонеального діалізу (лактатом).

Цефтазидим для внутрішньом'язового введення можна розчиняти у 0,5% або 1% розчині лідокаїну гідрохлориду.

Ефективність обох препаратів зберігається при змішуванні цефтазидиму в дозі 4 мг/мл з наступними речовинами: гідрокортизон (гідрокортизону натрію фосфат) 1 мг/мл у 0,9% розчині хлориду натрію для ін'єкцій або 0,5% розчині глюкози; цефуроксим (цефуроксим натрію) 3 мг/мл у 0,9% розчині натрію хлориду для ін'єкцій; клоксацилін (клоксацилін натрію) 4 мг/мл у 0,9% розчині натрію хлориду для ін'єкцій; гепарин 10 МО/мл або 50 МО/мл у 0,9% розчині натрію хлориду для ін'єкцій; калію хлорид 10 мекв/л або 40 мекв/л у 0,9% розчині натрію хлориду для ін'єкцій.

Вміст флакону Цефтазидим-Віст 1 г, розчинений у 3 мл води для ін'єкцій, можна додати в кількості 1,5 мл до розчину метронідазолу (500 мг на 100 мл), при цьому обидва препарати зберігають свою активність.

Приготування розчинів для внутрішньом'язової або внутрішньовенної болюсної ін'єкції:

1. Вколоти голку шприца через кришку флакона і ввести об'єм розчинника, що рекомендується.

2. Вийняти голку шприца та струсити флакон до отримання прозорого розчину.

3. Перевернути флакон. При повністю введеному поршні шприца вставити голку у флакон. Набрати весь розчин у шприц, при цьому голка має бути в розчині. На маленькі бульбашки вуглекислого газу можна не враховувати.

Приготування розчинів для внутрішньовенної інфузії (флакон 1 г) у 2 етапи:

1. Вколоти голку шприца через кришку флакона та ввести 10 мл розчинника.

2. Вийняти голку шприца та струсити флакон до отримання прозорого розчину.

3. Не вставляти голку у повітря до повного розчинення препарату. Вставити голку для повітря через кришку у флакон для ослаблення внутрішнього тиску у флаконі.

4. Додати отриманий розчин до системи для внутрішньовенної інфузії, створивши загальний об'єм розчину не менше 50 мл і використовувати для внутрішньовенної інфузії протягом 15–30 хв.

Примітка

Для забезпечення стерильності препарату дуже важливо не вставляти голку повітря через кришку до розчинення препарату.

Готовий розчин можна зберігати протягом 24 годин при температурі не вище 25 °C або протягом 7 днів при 4 °C.

Діти

Застосовувати дітям із перших днів життя.

Передозування

Передозування може призвести до неврологічних ускладнень, таких як енцефалопатія, судоми та кома. Симптоми передозування можуть виникнути у пацієнтів з нирковою недостатністю, якщо не зменшити для них відповідно дозу (див. розділи «Особливості застосування» та «Спосіб застосування та дози»). Концентрацію цефтазидиму в сироватці можна зменшити шляхом гемодіалізу або перитонеального діалізу.

Побічні реакції Цефтазидіму-Віста

Побічні ефекти були класифіковані за частотою їх виникнення – від дуже частих до нечастих, а також по органах та системах: дуже часто 1/10; часто ³1/100 та <1/10; нечасто ³1/1000 та <1/100; рідко ³1/10000 та <1/1000; дуже рідко <1/10000; частота невідома (неможливо оцінити за наявними даними).

Інфекції та інвазії

Нечасто кандидоз (включаючи вагініт та кандидозний стоматит).

Кровоносна та лімфатична системи

Часто – еозинофілія та тромбоцитоз.

Нечасто – лейкопенія, нейтропенія та тромбоцитопенія.

Частота невідома – лімфоцитоз, гемолітична анемія та агранулоцитоз.

Імунна система

Частота невідома – анафілаксія (включаючи бронхоспазм та/або гіпотензію).

Нервова система

Нечасто – запаморочення, головний біль.

Частота невідома – парестезії.

Повідомлялося про випадки неврологічних ускладнень, таких як тремор, міоклонія, судоми, енцефалопатія та кома у хворих з нирковою недостатністю, для яких доза цефтазидиму не була відповідно знижена.

Судинні порушення

Часто – флебіт чи тромбофлебіт у місці введення препарату.

Шлунково-кишкові порушення

Часто діарея.

Нечасто – нудота, блювання, біль у животі та коліт.

Як і при застосуванні інших цефалоспоринів, коліт може бути пов'язаний із Clostridium difficile може виявлятися у вигляді псевдомембранозного коліту (див. розділ «Особливості застосування»).

Частота невідома – порушення смаку.

Сечовидільна система

Нечасто – транзиторне підвищення рівня сечовини у крові.

Дуже рідко – інтерстиціальний нефрит, ГНН.

Гепатобіліарні реакції

Часто транзиторне підвищення рівня одного або декількох печінкових ферментів (АЛТ, АСТ, ЛДГ, ГГТ, лужна фосфатаза).

Частота невідома – жовтяниця.

Шкіра та підшкірні тканини

Часто - макулопапульозний висип або кропив'янка.

Нечасто – свербіж.

Частота невідома – ангіоневротичний набряк, поліморфна еритема, синдром Стівенса – Джонсона та токсичний епідермальний некроліз.

Загальні реакції та порушення у місці введення

Часто – біль та/або запалення у місці внутрішньом'язової ін'єкції.

Нечасто – гарячка.

Лабораторні показники

Часто позитивний тест Кумбса.

Нечасто – як і при застосуванні інших цефалоспоринів, іноді спостерігалося транзиторне підвищення рівня сечовини крові, азоту сечовини та/або креатиніну в сироватці крові.

Позитивна реакція Кумбса спостерігається приблизно у 5% пацієнтів, що може впливати на визначення групи крові.

Термін придатності

3 роки.

Готовий розчин можна зберігати протягом 24 годин при температурі не вище 25 °C або протягом 7 днів при 4 °C.

Умови зберігання

Зберігати в оригінальній упаковці за температури не вище 25 °С. Зберігати у недоступному для дітей місці.

Несумісність

Цефтазидим-віста менш стабільний у розчині бікарбонату натрію для ін'єкцій, ніж інших розчинах для внутрішньовенного введення, тому розчин натрію бікарбонату для ін'єкцій не рекомендується як розчинник.

Цефтазидим та аміноглікозиди не слід змішувати в одній інфузійній системі чи шприці.

Спостерігали випадки утворення осаду, коли до розчину цефтазидиму додавали ванкоміцин. Тому рекомендується промивати інфузійні системи та внутрішньовенні катетери між використанням двох препаратів.

Упаковка

По 1 г порошку у флаконі, по 1 або 10 флаконів у картонній коробці.

Категорія відпуску з аптеки

За рецептом.

 

Відгуки користувачів

Цей продукт ще не має відгуків.
Залишити відгук
Моя оцінка
Зверніть увагу
Інформація / інструкція до препарату призначена тільки в інформаційних цілях і призначена виключно в інформаційних цілях.
Повідомлення
Зворотний дзвінок
Онлайн чат
Як вам зручніше з нами звʹязатися?
Скасувати
Кнопка зв'язку