До вибору зубної щітки потрібно підійти з усією відповідальністю, враховуючи чимало нюансів. Якщо підібрати щітку неправильно, то високий ризик травмування ротової порожнини і погіршення стану емалі. Підбираючи щітку для чистки, беріть до уваги діагностовані захворювання зубів і слизової, неправильний прикус, наявність брекетів і лише в останню чергу - зовнішній вигляд і дизайн.
Зубні щітки: як вибрати
Матеріал щетини. Це той рідкісний випадок, коли варто зробити вибір не на користь натурального матеріалу. Дослідження доводять, що натуральна щетина - прекрасне середовище для стрімкого розмноження бактерій. Чого не скажеш про щітку зі штучних матеріалів. Якісна і надійна зубна щітка повинна мати щетинки з нейлону або поліестера, але неприпустимі силіконові елементи.
Висота щетинок. Все частіше виробники рекламують щітки з різнорівневими або перехресними щетинками, а також рельєфними силіконовими вставками. Споживачів запевняють, що такі щітки більш ретельно очищають емаль і міжзубний простір. Насправді важлива не висота і напрямок щетинок, а їх кількість. Чим густіше щітка - тим вона ефективніша. Тому сміливо можна вибирати густу модель з однаковою довжиною щетинок.
Ступінь жорсткості. Побутує помилкова думка, що жорсткі щітки краще прибирають наліт. Але це не так. Велика частина нальоту накопичується біля основи зуба. Щоб його прибрати, в цій зоні потрібно натискати щіткою. Жорстка щетина сильно травмує ясна, а це стане причиною постійних запальних процесів в ротовій порожнині. Важливо знати, що жорстку зубну щітку потрібно використовувати лише за призначенням стоматолога. А прибрати сильний наліт і камені здатна тільки процедура гігієнічної чистки в стоматологічній клініці. Тому найоптимальніший і універсальний варіант - щітка з м'якою щетиною. Якщо щітка середньої жорсткості вам не травмує ясна, то її також можна використовувати.
Важливі поради стоматологів:
- намагайтеся вибрати щітку з закругленими на кінцях щетинками;
- жорстка щетина не тільки травмує ясна, але і провокує підвищену чутливість емалі;
- бічні гумові щетини корисні для ясен, оскільки виконують масажні руху і надають профілактику розвитку гінгівіту;
- якщо вас цікавить, як часто треба міняти зубні щітки, то робіть це кожні 3 місяці;
- якщо ви перенесли інфекційну хворобу, то після одужання обов'язково оновіть зубну щітку.
Чим хороші електричні зубні щітки
Використання електричних щіток значно спрощує щоденну рутину по догляду за зубами. Рухи рук не можуть бути настільки ж ретельними і частотними, як у електрощітки. Моделі з круглими насадками охоплюють всю поверхню зуба і ретельно чистять з усіх боків.
Високотехнологічні електричні зубні щітки навіть здатні підказувати, як правильно проводити процедуру чищення. Наприклад, при сильному натисканні на ясна видається сигнал. Сучасні електрощітки сумісні з роботою гаджетів, демонструючи на смартфонах проблемні зони на яснах. Спеціальні мобільні додатки дозволяють відслідковувати ефективність чищення і дивитися в динаміці, як змінюється стан зубної емалі.
Завдяки кільком режимам очищення електричні щітки забезпечують індивідуальний підхід до гігієни порожнини і зубів. Крім чистки, можна вибрати і режим для відбілювання емалі.
Незважаючи на високу ціну, електричні щітки швидко окупають свою вартість. Уже через місяць регулярного використання зменшується зубний камінь. Вам не доведеться регулярно відвідувати стоматолога-гігієніста, також завдяки ретельному чищенні знижується і ризик розвитку карієсу.
Зубні щітки для дітей - як вибрати:
- для дітей підходить виключно щітка з м'якою щетиною;
- головка щітка повинна бути закругленою, щоб не травмувати ніжні ясна і порожнину;
- вибирайте щітку зі зручною ергономічною ручкою, яку дитині буде легко тримати самостійно;
- для кожної вікової групи виробники випускають щітки різних розмірів, форм, типів щетини;
- має велике значення дизайн - дитині повинна подобається його щітка, що дозволить швидко привчити малюка до щоденного чищення.
У нас можна купити зубну щітку будь-якого типу. Для замовлення оформите покупку на сайті або зателефонуйте нам.