Вата

Вид
Вид

На перший погляд медична вата здається простим виробом, що використовується з гігієнічною метою і для проведення різних маніпуляцій. Однак, звернувши увагу на технічні особливості, не завжди вдається відразу визначитися з необхідною різновидом. В Україні реалізуються вироби, що відрізняються виробничим сировиною і методом його обробки. Від цього залежить, для яких завдань може використовуватися вата медична та її ціна. Спробуємо розібратися з існуючим асортиментом. 

З чого зроблена медична вата? 

Найбільш затребуваною сировиною для виготовлення служить волокно з насіння бавовнику.  Популярність бавовняного волокна пояснюється доступністю, безпекою, стійкістю до хімічних речовин, і здатністю, після відповідної обробки, вбирати рідини. Також вата медична, купити яку можна в Україні, виготовляється з льону, целюлози (віскози) та поліестеру. Зустрічаються і комбінації цих матеріалів, що забезпечують відповідну якість і характеристики продукції. Медична синтетична вата безпечна для людини. Її використовують в якості підкладного матеріалу при накладенні гіпсових пов'язок і іммобілізаційних конструкцій. На відміну від натуральних матеріалів вона не містить коротких ворсин. 

Чим відрізняються види бавовняної вати?

За призначенням зустрічається два різновиди:

Гігроскопічна або очищена - пройшла процедуру відбілювання і знежирення; 

▪ Компресійна - без спеціальної обробки. Вона погано поглинає вологу, що дозволяє використовувати її при організації компресів і накладення шин.

Серед продукції з підвищеним влагопоглощенієм виділяють:

▪ Очну;

▪ Хірургічну;

▪ Гігієнічну. 

Такий поділ грунтується на якості бавовняного волокна - утримання коротких ниток, вузликів і домішок. Найбільш якісною і дорогою є очний різновид, що використовується в офтальмологічній практиці. Також на те, скільки коштує медична вата, впливає її стерильність. Процесу стерилізації піддається очищена і знежирена сировина для накладання пов'язок на рани і інших маніпуляцій, що вимагають застосування стерильних матеріалів.  Для хірургічної практики вигідно купувати вату оптом, або в великих упаковках.  Стандартна упаковка містить 50 або 100 грам перев'язувального матеріалу, покладеного зигзагом, або сформованого в рулон.
Купуючи стерильні матеріали, необхідно враховувати термін придатності, що становить 5 років.

Читати далі... Назад...
Продукт {{var product.name}} был удален из Вашей корзины

Продовжити покупки
Оформити замовлення