Серцеві препарати

Вид
Сторінка:
  1. 1
  2. 2
  3. ...
Вид
Сторінка:
  1. 1
  2. 2
  3. ...

На сторожі життя: препарати для серця

 «Хворе серце» - визначення неінформативне. Захворювання «головного мотора організму» дуже різноманітні (і вельми підступні). Тому і ліки для серця численні і різнорідні. За міжнародною класифікацією ATX кардіопрепарати (їх код CO1) поділяються на такі групи:
 
- СO1A - серцеві глікозиди;
 
- СO1B - антиаритмічні препарати;
 
- СO1C - кардиотонические препарати;
 
- СO1D - периферичні вазоділатори;
 
- СO1E - інші серцеві препарати.
 
Серцеві глікозиди - препарати для серцевого м'яза
 
 Функція серцевихглікозидів - відновити якісну роботу серцевого м'яза без перевантажень. Тобто вони просто підвищують його працездатність. Серцеві глікозиди за функціональними можливостями відносять до кардиотоническим препаратів, але їх дія більш багатогранно і проявляється в усуненні аритмії і стимуляції діяльності серця. Тому їх виділяють в окрему групу.
 
«Постачальниками» цих кардіологічних ліків є рослини - серед яких найбільш відомі наперстянка, конвалія, горицвіт.
 
З цих препаратів можна назвати дігоксин, новодігал, строфантин (випускаються в різних лікарських формах, переважно - у вигляді розчинів для ін'єкцій).

 Антиаритмічні - препарати для «неспокійного» серця

 Завдання антиаритмічнихпрепаратів - забезпечити ритмічну роботу серця. Їх застосовують при аритміях, тахікардія, і навіть при фібриляції шлуночків. З нею вони справляються, зменшуючи збудливість автоматизму серцевого м'яза, провідність різних її частин, частоту і силу її скорочень.
 
З цих препаратів можна назвати аритмія, Пропанорм, Кардіодарон і багато інших. Випускаються найчастіше у вигляді таблеток, а також розчинів для ін'єкцій.

 Кардиотонические Неглікозидні - стимулюючі серцеві ліки

 Завдання кардіотонічних препаратів - активізувати серце, посилити його скорочення. Застосовуються при серцевій недостатності (найчастіше при гострій). Так що їх можна назвати «швидкою допомогою» для серця.
 
Вони стимулюють ß-адренорецептори (тобто роблять серце більш чутливим до стимулюючій дії адреналіну) або пригнічують діяльність ферменту фосфодіестерази, а це посилює скорочення серця.
 
З препаратів можна назвати добутамін, допамін, мілренон, а також власне адреналін і норадреналін. Зазвичай це лікарські форми, призначені для ін'єкцій та інфузій (крапельниць).

 Периферичні вазоділатори - кардіо препарати при гіпертензії

Вазоділатори (від латинського vas - судина і dilator - розширювач) призначені для розширення судин, і тим самим - полегшення проходження потоку крові. Що розвантажує серце і сприяє насиченню органів киснем. Розширюють переважно артеріоли або венули. Застосовуються при артеріальній гіпертензії (підвищеного тиску).
 
Серцеві препарати-вазоділатори - це і загальновідомий нітрогліцерин (і інші нітропрепарати), пентакард, монозід і багато інших.
 
 Насамкінець зауважимо: кардіологічні препарати повинен призначати лікар - хвороби серця різноманітні, і неправильне самостійне «призначення» ліків може мати фатальні наслідки!
Читати далі...Назад...

Подивитися аптеки мережі на карті

Безкоштовна доставка від 300 грн

Акции
Продукт {{var product.name}} был удален из Вашей корзины

Продовжити покупки
Оформити замовлення