Захист і зміцнення нігтів

Вид
Вид

Лікувальні основи для зміцнення нігтів

 Догляд за нігтями передбачає не тільки косметичні процедури нанесення манікюру. Дуже важливо їх зміцнити, вирівняти, захистити від інфекцій і впливу синтетичних лаків. Тому необхідно правильно підібрати якісний засіб для зміцнення нігтів, з огляду на специфіку їх будови, особливості росту пластин і цілей.

Процедура проводиться в двох напрямках - армування нігтьової пластини зовні і живлення коріння для поліпшення росту нових структур, без якої всі виконувані заходи будуть носити тимчасовий характер. Сучасний ринок косметичної продукції пропонує великий вибір засобів для зміцнення нігтів, що випускаються в різних формах - розчинів, кремів, лаків і рідких суспензій. Однак, незважаючи на це, більшість з них працює тільки із зовнішнього боку нігтьової пластини. Вони відмінно підходять в якості основи під лак і армують структури до того, як не виросте нова.

 Особливості застосування засобів для нігтів

 Розглянуті речовини підходять для нанесення тільки на нігтьову пластину - не можна, щоб вони потрапили на кутикулу або бічній валик, оскільки засоби можуть пошкодити м'які тканини навколонігтьового ложа. Зовнішні препарати діють як клей, склеюючи лускаті відростки кератину в пластині, забезпечуючи тільки ефект здорового нігтя, але не сам здоровий ніготь. Їх доцільно використовувати тоді, коли є екстрена необхідність надати пластині естетичний зовнішній вигляд. Крім того, нанесення зовнішніх препаратів є дуже тривалою процедурою, яка передбачає створення кілька шарів з обов'язковим сушінням з використанням додаткових технічних пристосувань (ламп, джерел тепла). Вони не забезпечують надходження поживних речовин вглиб кореня, тому забезпечують тільки косметичне рішення проблеми.

 Зовнішні засоби для зміцнення нігтів також не підходять при:

  • ослаблених і ламких нігтях;
  • розшаруванні тканин;
  • занадто м'яких структурах;
  • недостатності росту нігтів;
  • наявності онихомикоза;
  • віддаленої більшої частини або всієї нігтьової пластини;
  • запальних процесах.

У таких випадках раціональним рішенням буде застосування локальних внутрішніх складів, які впливають безпосередньо на корінь нігтя, мають протизапальний і антибактеріальний ефект.

 Найчастіше зміцнюючі препарати випускаються у формі кремів, проте дана консистенція має дуже важкою атомною масою, так як виготовляється на жировій основі. Крем не проникає в глибокі шари шкіри, залишаючись на поверхні і утворюючи плівку. Вона і створює ефект зволоження, оскільки утримує молекули води. Однак шкіра перестає дихати, пори забиваються, що перешкоджає виконанню видільної функції - отже, всі продукти клітинного метаболізму залишаються всередині. Тому більш оптимальним варіантом буде застосування гелевих текстур - вони нейтральні до шкірних покривів і не завдають їм шкоди, оскільки не утворюють щільної плівки. Низька атомна маса дозволяє проникати в глибинні шари епідермісу.

 Що стосується лаків і розчинів, то вони моментально склеюють ніготь, тому їх доцільно використовувати при необхідності моментального зміцнення нігтя - наприклад, при пошкодженні, коли потрібен естетичний манікюр.