Трубки медичні

Вид
Вид

Медичні трубки

Сьогодні є велика різноманітність гумових, силіконових трубок. Трубки гумові та силіконові бувають технічного і медичного призначення. Технічні гумові трубки найбільш часто застосовують при виробництві спиртів, алкоголю. Медичний силіконовий шланг практично універсальний виріб. Медичні трубки бувають декількох типів, які відрізняються призначенням, довжиною, діаметром, маркуванням.

Трубка медична гумова: тип 1

Вона найбільш широко використовується в медицині. Трубка із силіконової гуми медичного призначення широко застосовується в медичному обладнанні. Наприклад, в апараті екстракорпорального кровообігу, насосних пристроях. Найбільш широко застосовується вона в інфузійних системах для переливання крові, як дренаж. Вони інтактні при зіткненні з кров'ю, біологічними засобами, лікарськими препаратами. Важливою її особливістю є можливість багаторазового стерилізації, термостійкість, гіпоалергенність, гнучкість, прозорість. На відміну від гумових трубок, медичні силіконові трубки експлуатуються довше в 2-3 рази.

До різновидів медичних інструментів, які є невід'ємною частиною різних медичних маніпуляцій, відносять різні дренажні трубки, які використовують в загальній хірургії для будь-яких видів дренажу. В анестезіології при інтубаційних маніпуляціях трахеї використовують ендотрахельную трубку. При цьому ендотрахеальну трубку вводять через рот, гортань в трахеї. Потім роздмухують спеціальні манжети на дистальному кінці. Цей інструмент необхідний для додаткового вентилювання легенів протягом дії інгаляційного наркозу. Також трубку можна вводити і через ніс (назотрахеальна інтубація). Трубка має марковану довжину, легко фіксується, випускається стерильною.

Інший популярний вид використання медичних трубок - це газовідвідна трубка. Особливо активно вона застосовується при догляді за новонародженою дитиною. Така трубка полегшує газовідведення з роздутого живота малюка, полегшуючи його дискомфортний стан через надлишок газів. Найчастіше це пов'язано з особливостями стану мікрофлори дитини і його харчування. Надмірне підвищене газоутворення може бути супроводжувати різні патологічні стани і у дорослих (захворювання шлунково-кишкового тракту, інфекції, отруєння).

До підвищеного газоутворення можуть призводити і особливості харчування - вживання в їжу бобових (горох, квасоля і ін.), газованих напоїв, деяких овочів і фруктів (капуста, яблука) і ін. Також часто застосовують газовідвідну трубку у лежачих хворих.

Першою допомогою при метеоризмі якраз і є, як у дітей, так і у дорослих, установка газовідвідної трубки. Але ця процедура не впливає на його причину, тільки покращує самопочуття хворого.

Газовідвідна трубка - невелика м'яка товстостінна трубка з гуми. Довжина газовідвідної трубки 30-50 см, її діаметр до 6 мм. Один кінець газовідвідної трубки закруглений, а другий косо зрізаний. Трубку можна багаторазово дезінфікувати кип'ятінням. Маніпуляцію газовідведення слід проводити тільки певним чином. Вона не складна, але вимагає вправності і підвищеної уваги, якщо проводиться у немовлят.

Трубка медична гумова: тип 2

Вона вакуумна, призначена для застосування у виробництві вакцин, сироваток, бактерійних і вірусних препаратів. Стійка до десятиразової стерилізації паром.

Трубка медична гумова: тип 3

Використовується для з'єднання складових частин медичних приладів, в яких відсутній контакт трубок з тканинами і внутрішніми середовищами організму, рідкими і газо-повітряної суміші, які надходять в організм.

Трубки силіконові медичні різного призначення можна купити в нашій аптеці, на сайтах виробників, спеціалізованих магазинах.

 

Читати далі... Назад...
Продукт {{var product.name}} был удален из Вашей корзины

Продовжити покупки
Оформити замовлення