Плівки медичні

Вид
Вид

Плівка медична - призначення, особливості застосування та випуску 

До медичних плівок відносять рентгенівську плівку, яка використовується в сучасній рентгенографії. Рентгенографія це найпопулярніший інструментальний паракліничний метод діагностики різних патологічних станів.

Рентгенівська плівка - це фотоматеріал, покритий світлочутливою ​​емульсією. А двосторонній спосіб нанесення емульсії дозволяє використовувати відразу два підсилюючих екрани. Цей факт сприяє підвищенню контрастності і підсилює оптичну щільність зображення. Флюорографічні плівки тільки з одного боку мають покриття з підвищеною світлочутливістю до флюоресцуючого екрану. Сьогодні на ринку медичних товарів також широко представлені різноманітні за властивостями рентгенівські плівки для, з урахуванням сфери їх застосування, стоматології, мамографії, лазерної томографії.

Медичні рентгенівські плівки відрізняються по чутливості та середньому градієнту. Їх чутливість визначається кількістю рентгенівського випромінювання, яке потрібно для потемніння матеріалу. Чим нижче цей показник, тим більш докладне зображення ми побачимо. При цьому радіологічний вплив на пацієнта буде мінімальним. На контрастність плівки вказує середній градієнт. Обидва ці показника враховують при виборі об'єкта для рентгенографії. Якщо необхідно зробити рентгенівський знімок дрібних і малоконтрастних деталей (кісткових структур), то застосовують плівку з високим значенням середнього градієнта (не менше 2,7). При необхідності одночасного отримання на одному знімку зображення декількох об'єктів з різним ступенем поглинання рентгенівського випромінювання, то використовують плівки з невисоким значенням середнього градієнта (2,3 - 2,6).

Рентгенівські плівки розділяють на:

- радіографичні плівки загального призначення,

- радіографічні плівки спеціального призначення,

- флюорографічні плівки.

Для відображення об'єкта дослідження в натуральну величину, вибирають радиографічні плівки загального призначення. Для відображення зменшеного об'єкта дослідження використовують флюорографічні плівки.

Найбільш затребуваними є рентгенівські плівки загального призначення (рентгенографія легенів, органів грудної порожнини, хребта, кісток кінцівок, суглобів і ін.) в листовому форматі. Такі рентгенівські плівки мають типові розміри: 18х13; 24х18; 30х24; 35х35; 40х30 і 40х15 см.

Найпопулярніший формат в стоматології - плівка розміром 3х4 см.

Флюорографічні плівки випускають, як правило, у вигляді рулонів, але іноді - у вигляді листів форматом 10х10 см.

Для такого дослідження як ангіографія застосовують, крім звичайної, також рулонну плівку.

Рентгенівська плівка для мамографії також випускається в листовому форматі.

На упаковці кожної плівки відображені показники чутливості, процес фотообробки, умови зберігання. З рентгенівською плівкою слід поводитись дуже акуратно. Слід уникати згинання плівки або тиску на неї.

Купити рентгенівську плівку типових розмірів (18х24 см, 30х40 см та ін.) можна в аптеках або спеціалізованих магазинах.

Хірургічні плівки

До медичних плівок відносять і хірургічні плівки. Антибактеріальні хірургічні плівки найчастіше використовуються для покриття зони операційного розрізу для підвищення рівня асептики. Також розроблена плівка для запобігання витоку повітря, крові, інших рідин, шляхом герметичного закриття необхідної ділянки поверхні тканини. Її застосовують в торакальної хірургії, нейрохірургії.

Читати далі... Назад...
Продукт {{var product.name}} был удален из Вашей корзины

Продовжити покупки
Оформити замовлення