Кровоспинні препарати

Вид
Сторінка:
  1. 1
  2. 2
Вид
Сторінка:
  1. 1
  2. 2

Кровоспинні препарати

Кровотечі трапляються при травмах, захворюваннях, що характеризуються кровоточивістю, і при хворобах, при яких кров не здатна згортатися, і відповідно, навіть саме незначна кровотеча не здатна припинитися. Сильні або тривалі кровотечі смертельно небезпечні. Для їх припинення застосовують різні специфічні і неспецифічні кровоспинні препарати, що діють системно або локально - ліки резорбтивної і місцевої дії.

 Кровоспинні засоби резорбтивної дії

 Це препарати, системно діючі після попадання в кров. Вони необхідні при таких захворюваннях, як фібріногенемія або гемофілія. Це специфічні препарати різних факторів згортання крові (наприклад, фібриноген або антигемофільних глобулін) або антифибринолитичні препарати від кровотечі (як амінокапронова кислота, яка зменшує фібринолітичну активність крові).

Інший тип препаратів, що поліпшують згортання крові - це антагоністи антикоагулянтів (хлорид кальцію - антагоніст цитрату натрію, протаміну сульфат - антагоніст гепарину).

Неспецифічні ліки від кровотечі просто сприяють тромбоутворенню. Наприклад, етамзілат підсилює адгезивність тромбоцитів. Вікасол, що відноситься до препаратів вітаміну К, без якого не утворюються білки, відповідальний за згортання кррові. Препарати кропиви і деревію мають комплексну дію, що зменшує кровотечі.

Кровоспинні ліки місцевої дії

 Це препарати, що зупиняють кровотечі при контакті з пошкодженням. Наприклад, ефективно зупиняють кров тромбін і тромбопластин (які по суті забезпечують утворення тромбу на рані) - вони входять до складу губки гемостатической або тахокомба. Такі препарати при кровотечі наносять прямо на рану для максимально швидкої зупинки кровотечі.

Читати далі...Назад...
Продукт {{var product.name}} был удален из Вашей корзины

Продовжити покупки
Оформити замовлення