Протипедикульозні засоби

Вид
Вид

Засоби від педикульозу

Представлені на сучасному ринку засоби від педикульозу - різні за складом і способом застосування препарати і хімічні речовини, призначені для знищення вошей і гнид. Функціональна дія даних засобів полягає в їх згубному впливу на головних, лобкових і платтяних вошей (і їх личинок), а також паразитів на різних стадіях розвитку. Тому вони використовуються для знищення гнид на волосяній частині голови, лобковій зоні, предметах одягу і побутових предметах. Крім цього, існує також окрема група препаратів, які використовуються для дезінсекційної обробки приміщень і меблів, які знаходяться в осередках поширення педикульозу.

Принцип дії засобів від паразитів полягає в ураженні рухових нервів, закупорюванні дихальних отворів і інших ефектах. В даний час ці препарати класифікуються на підставі діючої речовини. Вони виготовляються з застосуванням:

  • бензілбензоната;
  • борної мазі;
  • масла клеарол;
  • малатиона;
  • настоянки чемериці;
  • перметрина;
  • фенотріна;
  • лавандових ефірних масел.

Крім того, препарати можуть випускатися в різних формах - мазі, емульсії, спреї, шампуні або спеціального мила. Деякі продаються у вигляді наборів.

 Самою м'якою дією володіють засоби на основі ефірних масел, тому вони ідеально підходять для застосування у дітей. Оскільки перметрин має виражений алергічний ефект, препарати, виготовлені з його додаванням, можуть не підходити малюкам віком до 3 років. Однак якщо дитина не схильна до алергії і спокійно переносить вплив даних речовин, можна використовувати і більш сильнодіючі препарати.

Що стосується застосування протипедикульозних засобів вагітними жінками, то тут також немає особливих обмежень, оскільки вони наносяться місцево, не всмоктуючись в системний кровотік і не впливаючи на плід. Однак у всіх інструкціях до таких речовин зазначено, що їх можна наносити тільки тоді, коли передбачувана користь перевищує ризики. При цьому слід враховувати, що деякі препарати мають різкий запах, сильно дратують шкірні покриви і викликають алергічні реакції, що може негативно вплинути на загальний стан вагітної жінки. Тому рекомендується купувати препарати з найбільш м'якою дією - наприклад, склади на основі клеарола або ефірних масел.

Правила застосування засобів від вошей

 Всі розглянуті препарати наносяться на шкіру голови і волосяні покриви, ретельно розподіляючи по всій поверхні. Після цього їх слід залишити на 10-40 хвилин, а потім змити шампунем. Якщо ж препарат має різкий запах, використовувати його слід на вулиці або в приміщенні з відкритими вікнами, оскільки такий вплив може призвести до непритомності. Після того, як воші знищені, їх необхідно видалити з волосся, так як навіть мертві вони міцно фіксуються до локонів - для цього використовується оцтова кислота і гребінь з тонкими зубами.

З огляду на специфіку дії розглянутих препаратів, купувати їх необхідно виключно в аптеках - тільки в таких випадках можна гарантувати належний ефект і рівень безпеки.

Читати далі... Назад...
Продукт {{var product.name}} был удален из Вашей корзины

Продовжити покупки
Оформити замовлення