На жаль, літо – це не лише пора спекотного сонечка та відпусток, а й час настирливих мух та комарів. Вони не лише заважають, а й можуть розносити небезпечні хвороби. Завдяки сучасним технологіям сьогодні існує безліч способів лікування укусів комарів та захисту від них, причому як заводського виробництва, так і з підручних засобів. У теплу пору року дорослі та діти стикаються з необхідністю захистити себе та своїх близьких від укусів комах – мух, комарів, кліщів та інших членистоногих.
Незважаючи на свої скромні розміри, ці комахи можуть завдати непоправної шкоди здоров'ю людини, оскільки є переносниками понад 50 видів різних інфекцій, серед яких малярія, гарячка, вірусні енцефаліти та багато інших. Захистити себе від потенційної небезпеки можна за допомогою спеціальних речовин- репелентів . Вони можуть мати як природне, так і синтетичне походження абсолютно безпечні для здоров'я людини, але відлякують комах.
Форми випуску засобів захисту від комарів та мух
Найчастіше засоби захисту від комах для нанесення на тіло поставляються у таких формах:
- креми та гелі;
- спреї та аерозолі;
- молочко;
- бальзами.
Спеціально для людей, які страждають на алергічні реакції, розроблені серії, які не викликають подразнення на шкірі, свербіж або проблем з дихальними шляхами.
Також практично кожен виробник репелентів пропонує окрему лінію для дітей. До складу таких засобів захисту зазвичай не входять синтетичні речовини, а пропорції розраховані спеціально на дітей. При цьому слід враховувати, що, по можливості, потрібно виключити контакт складу зі шкірою дитини. Оптимальний варіант - обробка одягу за допомогою аерозолів.
Ще одним видом захисту від комах є використання спеціальних приладів – електрофумігаторів, які підключаються до мережі. Наповнювачем для них можуть бути спеціальні рідини або пластини, які, нагріваючись, виділяють речовини, що відлякують комах.
Засоби що наносяться безпосередньо на шкіру, випускаються у вигляді кремів, гелів, лосьйонів, твердих олівців. Ті, що можна наносити на одяг – це, як правило, спреї, аерозолі. До складу репелентів можуть входити різні речовини як хімічного, так і природного походження (ефірні олії з різкими запахами, спирти, комахи теж не люблять). Хімічна начинка – піретроїди, діетилфталат (ДЕТА) та інші.
Механізм дії хімічних відлякувачів полягає в тому, що вони роблять людину «невидимою» для комарів, заглушаючи феромони людського тіла, на які орієнтуються комахи. А ефірні олії роблять поверхню шкіри людини «несмачною» для комарів. Деякі засоби працюють саме для того, щоб комар не сів на шкіру, деякі діють при контакті комара з нанесеною речовиною. З відлякуючих речовин найпоширенішим вважається діетілфталат (ДЕТА), репеленти на його основі займають 60% світового ринку. Багато виробників відому абревіатуру ДЕТА замінюють менш відомою повною назвою «діетілтолуамід». Ця речовина сама по собі досить токсична, тому якщо вона лежить в основі засобів від комах, важливо стежити за тим, щоб вона не потрапила в очі, в рот, на пошкоджені ділянки шкіри
Піретроїди – репеленти нового покоління, вони безпечніші. Але таких коштів на ринку відносно небагато, і за ціною вони дорожчі.
Окремий напрямок – репеленти змішаної дії. Наприклад, призначені для захисту від комарів та кліщів. До їх складу може входити альфациперметрин – за своєю дією це нервово-паралітична отрута. Комаха, зіткнувшись з обробленим ним одягом, паралізується та падає на землю. На шкіру такі засоби не можна наносити. Взагалі, аерозолі від комах, призначені для нанесення на одяг з однієї простої причини - як правило, вони містять більше дета, ніж інші форми репелентних складів.
Як вибрати хороший засіб від мух та комарів
Концентрація діючої речовини – важливий показник, нею обов'язково треба звертати увагу під час виборів засоби захисту. Від концентрації залежить токсичність засобу та тривалість дії репеленту. Чим вище концентрація, тим більше токсичний засіб, але й тим довше він працює.
- Найдовше діють препарати із вмістом активної речовини 30-40% - до п'яти годин. Категорично не рекомендуються алергікам, а також вагітним та дітям.
- Друга категорія – засоби із вмістом токсичних речовин 20-25%, вони захищають від комах до 3 годин.
- Короткий термін дії у 5-10% відлякуючих речовин (діють не більше 2 годин). Натомість ними можуть користуватися навіть вагітні та маленькі діти (причому на етикетці має бути зазначений вік, з якого засіб можна застосовувати).
Більшість від комарів можна використовувати для дітей, починаючи з 3 років, проте випускають і спеціальні засоби, якими можна захищати зовсім маленьких дітей. Вони виготовлені з урахуванням натуральної сировини - ефірних масел (масло цитронели, евкаліпта, анісу, кедра, гвоздики). Усі репеленти повинні зберігатися за температури не вище 25 градусів. Якщо температурний режим не дотримується, препарат у кращому випадку втратить ефективність. Звертайте увагу і термін придатності.
Краще вибирати засоби відомих марок. Зверніть увагу, на яких комах діє засіб. Більшість засобів від комарів захищають і від боляче кусачої мошки. Але на мух, сліпців, оводів вони не діють
Переваги покупки репелентів від комарів та мух в «Аптеці Доброго Дня»
Щоб бути впевненим у безпеці засобу, найкраще замовити його в аптеці. У нас можна купити репеленти від комарів та мух виробництва найкращих українських та європейських брендів – Gardex, Off, Raptor, «Ілан Фарм», «Фармаком» та інших. Ми співпрацюємо з виробниками та офіційними дилерами безпосередньо, тому встановлюємо найкращі на ринку України ціни та гарантуємо заявлену якість коштів. Результати пошуку можна сортувати за вартістю, формою випуску, обсягом, брендом, кількістю одиниць в упаковці та іншими параметрами. Ви можете замовити репеленти від комарів та мух онлайн або відвідати найближчу аптеку у вашому місті. Доставка здійснюється по всій Україні, можливе відправлення в день замовлення.