Препарати від корости
Короста – заразне шкірне захворювання, паразитарна інвазія, спричинена мікроскопічними кліщами Sarcoptes scabiei. Вони проникають у шкіру, відкладають яйця, що провокує висипання, свербіж, відчуття сильного дискомфорту. Захворювання передається через тісний контакт, у тому числі у сексуальних партнерів. Що стосується ділянок шкіри, які вражає захворювання, найчастіше це:
Ця хвороба хоч і неприємна, але не вимагає госпіталізації. Лікування проводиться амбулаторно, для нього застосовують різні засоби від корости. Його призначає лікар-дерматолог, виходячи з клінічної картини та тяжкості стану хворого.
Ефективні ліки від корости випускають у різних формах. Препарати для лікування шкіри повинні відповідати таким вимогам:
-
швидко та дієво пригнічували активність кліщів та їх личинок;
-
не мали різкого відштовхувального запаху, не бруднили одяг;
-
швидко виводилися з організму та не мали серйозних побічних ефектів.
Зверніть увагу, щоб препарати від корости подіяли, важливо регулярно проводити санітарну обробку шкіри, протираючи її спеціальними протисвербіжними розчинами.
Користь та особливості застосування
Протипаразитарні засоби, які застосовують для лікування корости, повинні забезпечувати повне знищення паразита, його яєць та личинок. Тому ліки від корости мають акарицидні властивості. Найбільш популярні різновиди – похідні препарати бензилбензоату, а також засоби на основі рослинних екстрактів.
Користь ліків від корости полягає в тому, що при грамотному використанні можуть забезпечити наступний результат:
-
усунути кліщів Sarcoptes scabiei, їх яйця та личинок;
-
зменшити відчуття сверблячки, печіння, дискомфорту;
-
прискорити регенерацію шкіри.
Важливо, щоб препарат, який застосовують для терапії захворювання, не мав побічних ефектів. Наприклад, сірчана мазь може спричинити алергічну реакцію. А якщо поєднувати її з деякими антисептиками, зокрема, перекисом водню та калію перманганатом, виникає хімічний опік.
Пам'ятайте, щоб ліки від корости подіяли, важливо дотримуватися деяких гігієнічних профілактичних заходів:
-
піддати речі людини, яка страждає від корости, хімічній обробці;
-
підстригти нігті пацієнта, щоб під ними не скупчувалися яйця кліщів;
-
виділити для хворого окремий посуд, столові прилади, рушники, щоб убезпечити здорових людей від контакту з носієм захворювання;
-
перед обробкою уражених місць лікарськими засобами ретельно очищати їх;
-
не зберігати ліки від корости в аптечці з іншими медикаментами.
Зверніть увагу: якщо хворобу виявили в одного із членів сім'ї, ризик зараження серед інших домочадців значно зростає. Тому перелічені профілактичні заходи не лише допоможуть хворому швидше одужати, а й захистять тих, хто проживає з ним на одній квартирі.
Як правильно підібрати препарати від корости?
Підбирати ліки від корости необхідно після консультації з лікарем. Фахівець збере анамнез, оцінить стадію та серйозність захворювання, підбере відповідні препарати з урахуванням індивідуальних особливостей пацієнта. Важливо розуміти, що кожен різновид лікарських засобів має особливості використання та протипоказання. Якщо не слідувати рекомендаціям лікаря та підбирати кошти від корости самостійно, це може спровокувати алергічні реакції та інші негативні явища.
Класифікація препаратів від корости та принцип їхньої дії
Препарати від корости класифікують згідно з принципом дії та формою випуску. Деякі з них застосовують у комплексній терапії захворювання. Придбати ліки від корости за доступною ціною можна в онлайн аптеці Доброго Дня. У каталозі – найефективніші препарати з доставкою по Україні.
Мазь від корости
Мазь – ефективні ліки, які впливають на кліщів Sarcoptes scabiei, усувають неприємні відчуття, стимулюють регенерацію шкіри. У сучасних протоколах лікування найчастіше використовуються такі мазі:
-
бензилбензоат;
-
Перметринова.
Кожен із цих засобів має особливості та переваги. Крем Бензилбензоат акарицидно впливає на кліщів. Він може проникати через хітиновий покрив кліща та накопичуватися в його організмі у токсичних концентраціях. Це викликає загибель личинок та дорослих особин. Важливий недолік даного лікарського засобу - він не впливає на яйця.
Перметринова мазь є інсектицидним і акарицидним засобом для зовнішнього застосування. Її застосування дозволяє впоратися з личинками та статевозрілими особинами. Перметринова мазь викликає порушення іонної проникності через натрієві канали, надає кліщу паралізуючий ефект. Додаткова перевага препарату – пермітин малотоксичний для людей та теплокровних тварин.
Таблетки від корости
При корості дерматологи можуть призначити засоби як для зовнішнього, так і внутрішнього застосування. Найчастіше це таблетки на основі пермітину та івермектину. Пам'ятайте, що визначати дозування цих препаратів повинен лікар: самолікування категорично заборонено.
Спрей від корости
Спрей від корости найчастіше представлений у формі Чемеричної води та Бензилбензоату. Чемерична вода має протипаразитарну дію, впливає на гладку мускулатуру кишечника паразитів, порушує їхню здатність харчуватися і розмножуватися. Додаткова перевага препарату – надання легкого болезаспокійливого та антибактеріального впливу. Що стосується Бензилбензоату, то він впливає на хітиновий покрив паразитів та стимулює загибель дорослих особин та личинок. Щоб спреї подіяли, необхідно обробляти ними шкіру на регулярній основі.
FAQ
Які ліки допомагають від корости?
Від корости можуть допомогти такі препарати: Бензилбензоат у формі крему чи лосьйону, Перметринова мазь, Чемерична вода.
Скільки коштує ліки від корости?
Ціни на ліки від корости в онлайн аптеці Доброго Дня починаються від 61 грн 7 коп.
Яка ефективна мазь від корости?
Ефективними мазями вважаються Перметрінова та Бензилбензоат.
Що можна вагітним від корости?
Якщо вагітна заразилася коростою і лікар вважає, що очікувана користь матері потенційний ризик для плода, можна використовувати Перметринову мазь. Застосування Чемеричної води не рекомендовано, а використання бензилбензоату у формі лосьйону або мазі заборонено.
Список використаної літератури
-
2022. Ващенко К.Ф., Козак Ж.Е. Перспективи застосування ефірних олій як активних компонентів лікарських засобів для лікування корости.
-
2023. Мещерякова І.П., Синиця П.Т. Клінічні ознаки та діагностика корости.
-
2023. Сухомлін К.Б., Зінченко О.П., Зінченко М.О. Профілактика паразитарних захворювань школярів.