Імунітет - головний механізм захисту нашого організму, який не дозволяє клітинам з чужорідної ДНК проникати в організм і розмножуватися в ньому. Але є випадки, коли ця система дає збій і знищує клітини власного організму - цей процес називається аутоімунної агресією. В такому випадку діяльність імунної системи потрібно придушувати за допомогою спеціальних препаратів - імунодепресантів (імуносупресорів). Їх використовують і в ряді інших ситуацій, коли потрібно зменшити активність імунних клітин.
Коли потрібно застосовувати імунодепресанти
Імуносупресанти найчастіше застосовують при таких ускладненнях і патологічних станах:
- При пересадці донорських органів і тканин. Імунітет часто починає відторгати чужорідні клітини, тим самим не даючи органу прижитися.
- При аутоімунних захворюваннях. Є ряд хвороб (червоний вовчак, ревматоїдний артрит, аутоімунний гломерулонефрит та інші), при яких імунітет сприймає свої ж клітини як чужі і атакує їх, порушуючи нормальне функціонування організму і поступово руйнуючи тканини.
- При сильних алергічних реакціях.Іноді організм реагує на алерген занадто бурхливо, і доводиться пригнічувати його дію.
Якими бувають імунодепресанти
Для пригнічення імунітету використовується кілька різних груп медикаментів, які по-різному діють на організм. Найбільш поширеними видами цих лікарських засобів за хімічною будовою і спектру фармакологічної активності стали:
- Цитостатики (циклофосфамід, азатіоприн, метотрексат). Ця група препаратів діє в основному на пухлинні клітини, перешкоджаючи їх поділу, але іноді їх застосовують і для придушення імунітету в цілому.
- Глюкокортикоїди (гідрокортизон, дексаметазон, преднізолон). Найчастіше їх призначають при пересадці органів, аутоімунних захворюваннях і важких алергічних реакціях. Крім придушення імунітету вони мають протизапальну дію.
- Засоби, що уповільнюють синтез і дію інтерлейкіну-2 (циклоспорин, рапаміцин, Базиліксімаб). Знижують дію клітинного імунітету, при цьому не зачіпають гуморальний, що дозволяє організму боротися з інфекціями. Призначають при трансплантації органів і складних алергічних реакціях.
- Препарати антитіл (антитимоцитарний імуноглобулін, етанерцепт). Вибірково пригнічують клітинний імунітет, що дозволяє ефективно боротися з аутоімунними хворобами.
- Малі імунодепресанти (гидроксихлорохин, Ауранофін, анакінра). Призначають переважно при ревматоїдному артриті. Вони сповільнюють розвиток хвороби і зменшують запальні процеси.
- Нестероїдні протизапальні засоби (індометацин, ібупрофен, піроксикам). Інгібують медіатори запалення, дозволяючи зняти хронічне запалення і різні функціональні порушення, яке воно викликає.
Прийом імунодепресантів викликає порушення роботи всієї імунної системи, що призводить до вторинних інфекцій, порушення роботи печінки, дисбактеріозу, остеопорозу. Тому після закінчення курсу доведеться вдатися до пігулок і ін'єкцій, які відновлять нормальне функціонування організму - пробіотиків, гепатопротектора, хондропротекторами.
Як купити імунодепресанти в Аптеці Доброго Дня
У нашій аптеці ви завжди можете замовити медикаменти недорого, так як ми співпрацюємо безпосередньо з багатьма виробниками, що дозволяє нам зберігати ціни на прийнятному рівні. Для здійснення замовлення досить вибрати потрібну зі списку запропонованих ліків у відповідному розділі або ввести його назву в пошуковому рядку, і оформити покупку, вибравши потрібну кількість і дозування. Після цього з вами зв'яжеться менеджер, який уточнить всі деталі. Придбати