Таблетки від захитування: особливості вибору
Захитування (кінетоз) є тяжким станом при русі на різних видах транспорту. Найчастіше зустрічаються морські, повітряні види хвороби. Рідше людей хитає у поїзді, на гойдалках, у ліфті або при верховій їзді. Сьогодні кінетозом страждає близько 30% дорослих та понад 60% дітей. При чому у малюків є пряма залежність частоти появи даного стану від віку. З кінетозом допомагають впоратися таблетки від захитування.
У яких ситуаціях потрібні таблетки від захитування та нудоти?
Провокуючий фактор найчастіше з'являється при поїздці на будь-якому транспортному засобі. За частотою прояву лідируюче місце займають морські подорожі, особливо під час перебування у закритій каюті. У малюків, вагітних жінок та школярів кінетоз переважно розвивається в автомобілі, коли вони їдуть ззаду. У такому разі допоможуть таблетки від захитування в машині.
Нерідко кінетоз турбує людей під час польоту літаком. Особливо яскраво симптоми виявляються при зміні висоти, розвороті повітряного судна або його попаданні в зони турбулентності та ями. У такому разі пігулки від захитування в літаку — необхідність, без якої важко обійтися.
Значно рідше такий стан турбує людей у залізничному транспорті. Головне — не перебувати в останніх вагонах поїзда (хвості) і не сидіти проти руху. Чим вище швидкість, тим більше зростає ймовірність того, що знадобляться таблетки від захитування.
Варто зазначити, що кінетоз виникає навіть серед космонавтів. Не дарма вони так довго проходять підготовку до польотів. Причиною поганого самопочуття є фактор невагомості, що порушує функцію середнього вуха.
Причини виникнення кінетозу
Сигнали щодо пози тіла, його перебування у просторі до нашого мозку надходять одночасно з кількох систем. Так, орган рівноваги відповідає за сприйняття прискорення та розташування. Інші дані мозок отримує як від рецепторів всього тіла, так і від органу зору. Коли між такими сигналами з'являється невідповідність, виникає кінетоз. У такому разі важливо не боятися прийняти ліки від захитування, щоб покращити свій стан.
Кінетоз у транспорті нерідко настає через:
- переїдання перед поїздкою;
- зловживання спиртним або кавою;
- прийому деяких медикаментів;
- низки захворювань.
Вкрай важливо виявити тригер, щоб виключити його. Інакше таблетки від захитування будуть постійним супутником у дорозі. Крім того, препарати можуть не давати бажаний ефект. Наприклад, у деяких ситуаціях краще допоможуть пігулки від тяжкості у шлунку.
Симптоми: коли час прийняти таблетки від захитування?
Симптоматика кінетозу проявляється поетапно. Починається все із поганого загального самопочуття. Відзначається позіхання, глибоке дихання, блідість шкіри, рясне слиновиділення, холодний липкий піт. Якщо кінетоз вже траплявся з людиною, вона знає, що потрібно негайно прийняти таблетки від захитування.
Початковими симптомами вважаються:
- сильна сонливість;
- запаморочення;
- відчуття перевтоми;
- головний біль.
Потім з'являються відчуття нудоти та блювання. Іноді порушується координація рухів. При тривалій поїздці, наприклад, на теплоході, можливе зниження артеріального тиску. Одночасно блювання, що не припиняється, призводить до сильного зневоднення. Тому важливо своєчасно прийняти найкращий засіб від захитування на морі.
Важливо, що у кожної людини ознаки відрізняються. Симптоми тих чи інших порушень переважають у певних системах організму. Залежно від цього поділяють кінетоз на 4 типи:
- серцево-судинний;
- нервовий;
- шлунково-кишковий;
- змішаний (найпопулярніший).
Як приймати таблетки від захитування?
Зазвичай таблетки від захитування приймають незалежно від їжі. З метою профілактики призначають 1 прийом лікарського препарату за мінімум півгодини до посадки у транспорт. При необхідності таблетки від захитування приймають повторно через 4-6 годин. Не можна перевищувати максимальне дозування, вказане в інструкції або прописане лікарем.
Якими бувають таблетки від захитування?
Всі таблетки від захитування можна розділити на такі групи, як:
- Блокатори Н1-гістамінових рецепторів. Наприклад, таблетки від захитування Драміна, Сіель і т.д.
- Антигістамінні засоби. Сюди відносяться таблетки від захитування Супрастин, Кінедріл та ін.
- Протиблювотні препарати. Наприклад, Церукал, м'ятні пігулки та ін.
- Фітопрепарати. Такі таблетки від захитування являють собою настоянки лікарських рослин або сироп (педіакід). Наприклад, екстракт лимона, перцевої м'яти, шавлії, порошок кореня імбиру.
- Холінолітики. Подібні таблетки від захитування знижують надмірну збудливість вестибулярного апарату.
- Ноотропні препарати. Серед них: Пірацетам, Анвіфен та ін.
- Вітаміни. Вони покращують трофічні процеси у нервовій системі. До них можна віднести Нервонорм чи Гліцин.
- омеопатичні препарати. Наприклад, таблетки від захитування Вертигохель або Авіа-море. Їх небагато розводять у воді, часто застосовують для дітей.
Антигістаміни, як і антихолінергічні препарати, у ролі таблеток від захитування досить рідко призначаються лікарями через занадто великий перелік побічних ефектів. Вони можуть викликати не лише сухість у роті, а й загальмованість, сонливість. Ноотропи ж позбавлені таких недоліків. Ці таблетки від захитування усувають кінетоз, додатково зміцнюючи імунітет, прибираючи запаморочення, знімаючи вегетативні симптоми та ін.
Чи можна приймати таблетки від захитування при вагітності?
Через токсикоз, коливання артеріального тиску, які можуть мати місце через гормональну перебудову, вагітні жінки часто відчувають кінетоз. По можливості краще перетерпіти та не приймати фармакологічні засоби від захитування, особливо в 1-му триместрі. Рекомендується рятуватися імбиром, розжовуючи його кожні 20 хвилин. Також можна смоктати м'ятні льодяники та використовувати інші народні засоби.
Якщо кінетоз сильно турбує, варто звернутися до лікаря. Він підбере таблетки від захитування, дозволені вагітним жінкам. При цьому будуть враховані всі аспекти: анамнез, ймовірність побічних ефектів та ін.
Як вибрати таблетки від захитування для дітей
До 60% дітей, яким не виповнилося 10 років, страждають у тій чи іншій формі від кінетозу. Але згодом симптоми згладжуються, таблетки від захитування перестають бути необхідністю в дорозі, адже вестибулярний апарат тренується, перестаючи так гостро реагувати на навантаження.
При цьому однорічним малюкам захитування не загрожує. Їхній вестибулярний апарат все ще не розвинений, зоровий аналізатор поки не використовується мозком з метою орієнтації у просторі. Тож прописуються таблетки від захитування для дітей від 1 року, хоча більшість препаратів можна приймати з трьох років. Оптимальним варіантом для малюків є безпечні м'ятні льодяники. Таблетки від захитування підбирає лікар з урахуванням протипоказань, побічних ефектів.
Купити таблетки від захитування в аптеці «Доброго дня»
В аптеці «Доброго дня» продаються таблетки від захитування для дорослих та дітей, ліки від печії та інші медикаменти за доступною ціною. Ми працюємо виключно з перевіреними виробниками та постійно покращуємо свій сервіс.
На сайті ви знайдете ефективні таблетки від захитування в автобусі та іншому транспорті. Робіть замовлення онлайн, не виходячи із дому. Забрати препарати від захитування можна у найближчій до вас аптеці з мережі «Доброго дня». Також є доставка медикаментів поштою та кур'єрськими службами.